Diktátor

FREEWHEELER

"It's fine. Luckily the bullet hit him in the brain." Zábava možno, ale nie prevratná, miestami až nepríjemá a nevhodná. Príbeh klišé, takže ostaňme u nevýrazného priemeru. Každopádne ako všetky Cohenove úlety. ()

Leeroy3167

Najlepšia Cohenova komédia. Aj keď metóda - nasrať koho sa len dá a natočiť to - bola zaujímavá v Boratovi, ale už Bruno iba recykloval a tak teraz na to Cohen ide z iného konca a natočil (v rámci jeho šialených možností) klasickú komédiu. A vyšlo mu to na výbornú. Aladin nám ukázal nielen, ako depoticky vládnuť, ale aj ako vyhadzovat smeti, alebo že predohra sa môže začínať aj na pazuchách :D Ja som sa naozaj bavil... odporúčam. ()

JohnCoffe

Sacha Baron Cohen má tu nevýhodu že Bruna už natočil a tak Vás další zásoba fekálního humoru už překvapit ani roztrhat nemůže :D .. Jasně každý si tady najde svůj moment kdy vyprskne smíchy ale už to nemá takovou šťávu jako právě Borat a Bruno ..Na druhou stranu tady tento film je zase víc kritičtější co se týče všemocných Spojených států amerických :D ..už kvůli scéně ve vrtulníku kdy se motají kolem 11.9.2001 to za to stojí :D ()

Firko

Diktator je zvlastny film. Rozbehne sa ako stupidne, trapne klise ktore moze pripadat vtipne akurat tak vygumovanemu priemernemu americanovi. Pomaly naberie obratky, zacina byt vtipny a v tom pozitivnom momente zas pride nieco co ma totalne rozladi a nastve. Napriek tomu, ze som sa pomerne vela krat z chuti zasmial a pobavil sa, mam zmiesane pocity. V tejto vyhrotenej dobe, ked konflikt v Syrii sa blizi ku pre spojencov stastnemu koncu a vojna v Irane je na spadnutie nieje stastne natocit ,,parodiu´´ a tak prudko sa navazat do kultury a konkretnych ludi vychodu. A mozno neslo len o parodiu a komediu ktora si mala z kazdeho vystrelit. Pomerne casto som mal pocit, ze ludia stojaci za natocenim filmu dostali peknu hromadku penazi od niekoho ,,z hora´´ aby este viac zmagorili americky lud a dalsim sposobom presvedcili dementny narod, ze utok na Iran je potrebny a fajn. Teda, nevinna parodia VS podprahova propaganda....? ()

papuchalk

Nebylo to uplně AMAZING, jenom LITTLE LESS SHIT :DDD DD Místy mi to přišlo už za pomyslnou čárou přijatelnosti a taky trapnosti. Takže se nám zase dost posunuly hranice vkusu, vtipu, všeho- ale co.. pobavilo a to hodně. Chce to vidět aspoň 3x, aby si toho všeho člověk vůbec všimnul ()

DonBraso

Za Annu a dva fóry tři aladdinovi hvězdy.Jinak mě stále Sacha nejspíš nezaujme už nikdy,protože jestli bude hrát žida,velrybu či skákajícího žraloka,vždycky to bude natočeno stejně.Trochu jsem se pobavil,světlé momenty to má,ale jinak jsem se moc nebavil. ()

Facerr

Řechtal jsem se na celý kino, jako magor. Naštěstí se takhle řechtalo celý kino, nebo alespoň drtivá většina. Tenhle film byla vážně nálož. Než se člověk stačil dosmát jednomu joku, už tady byl další a další a další a další.... Tohle dílo za sebou s přehledem nechává i předcházející Cohenovi kusy Ali G, Borat, i Bruno. Narozdíl od posledních dvou jmenovaných bijáků se tenhle král parodií odvrací od dokumentárního stylu, což mu rozhodně prospívá. Fóry jsou tady nejen líp vygradovaný, ale využívaj i širší potenciál kritiky současný společnosti. Někdo by moh namítnout, že Cohen někdy zachází příliš daleko, ale takovej člověk by si měl pustit Mr. Beana a dál si myslet, že holky neprděj, sex (a prohlídka vagíny zevnitř) je tabu a děti nosí čáp:). Prostě korektní nekorektní, je to prča a to pořádná. ()

Blazis34

Sice velká blbost, ale na druhou stranu velká zábava. Pro mě jedno z nejlepších představení Sachi Barona Cohena. V této roli mi přišel extrémně vtipný a bavil jsem se po celou dobu filmu. Když se to umí podat, tak se mi prvky "levného" humoru, které se vyskytují třeba ve Žhavých výstřelech, Ace Ventuře apod. líbí a prostě mě baví a dokáží rozesmát. Diktátorovi se to podařilo nejednou a třeba u scén v helikoptéře, při porodu či v zelenině jsem se držel za břicho. I když film postrádal uměleckou kvalitu na úkor zábavy, nemám to Larrymu Charlesovi za zlé, ba naopak chválím za odvahu se do něčeho takového pustit. Nemluvě o menších urážkách skutečných herců či států. Jen více takto drzích a netradičních komedií. Dávám zasložených 85% - čtyři hvězdy. ()

davistercz

Geniální, zábavné až přehnaně zábavné, což je dobře. Nejlepší komedie tohohle roku,která se mohla stvořit. Sacha odvedl skvělou práci a za jeho herecký výkon mu dávám klobouk dolů a palec nahoru. Jednoduchý a prostý, tak bych to prostě nazval. Děj jednoduchý a za každým rohem se budete tlemit jak s prominutím, jak zhulení buzeranti. Skvělý nápad stvořit takovou krásnou komedii o diktátorovi. Myslím si, že by neuškodilo natočit druhé pokračování. dávám plný počet.. já jsem se moc bavil ()

p.i.t.b.u.l

Na úvod musím napsat, že to je asi nejlepší film co Baron udělal. Nicméně stále je to pro mně hloupý film, který je postaven na vulgárních výrazech, gestech apod. Tento humor mně není blízký, tak že nejsem asi objektivní vůči tomuto snímku. Na druhou stranu bylo ve filmu spousta jiného humoru, který se mně i líbil. Díky tomu hodnotím film dvěma hvězdami a 35%. ()

g3rtrud

Strelená komédia/paródia ktorá sa nebojí spraviť si srandu z kohokoľvek a čohokoľvek. Diktátor je nechutný a sprostý film, ak niečo proti takýmto filmom máte, ani si ho nepúštajte :-) ()

Vasyl

O dost lepší než Bruno, ale Ali G je pro mě kultovní a asi nepřekonatelnej. Už jenom proto, že z hiphoperů mám šanci si dělat srandu mnohem častějc než z Arabů. ()

Bratr

Pokud jsem se mnohokrát od srdce zasmál, mělo to smysl. A rád tak odpustím přílišné tlačení na pilu vyloženě oplzlý cohenovský scény typu útok drticích ňader. Na druhou stranu mám rád neohleduplný fóry a tady jich zase byla velmi slušná nálož. ()

lulu37

Sacha je blázon :) Nemohol mať lepšiu filmovú partnerku ako Annu Faris. Nebolo pasáže, kedy by som sa nebavila, dokonca aj tých trápností bolo menej ako napr. v Boratovi. Výborná "nekorektná" charlesovo-cohenovka. ()

x_ander

Borat mi krutě nesedl, na Bruna jsem zatím nenašel odvahu, ale Diktátor Aladeen.. to je pro Cohena solidní zářez. Šije do všeho, do čeho se dá, a já se velice bavil. 70 %. ()