Diktátor

TSZ

U komedií se příliš často nesměji (naposledy jsem se bavil u Borata), ale Diktátor je u mě komedií roku. Vtipů je zde průměrně tak 5 za minutu (z toho vždy alespoň dva jsou vtipné) + několik geniálních momentů. ()

dawid

Saša je chytrej kluk, vo to nic. Vtipů na rozdávání, odvahy bourat tabu taky. A ačkoliv jsem se Diktátorem prochechtal, nemůžu dát plnej počet. Pryč je autenticita Borata, pseudodokumentární Brüno. Je tu úplně filmový Diktátor, který není trapný, ale na plný počet to u mě nevyhrál. Přesto chci film vidět ještě jednou - ne kvůli tomu, že bych nepochopil děj, to by bylo na pováženou, ale protože je mi jasné, že mi utekla minimálně třetina vtipů. A nejmíň další třetinu si chci zopakovat! ()

sunfreedom

Nemůžu dát pět hvězd, protože bych degradoval ostatní opravdu dobré filmy. Nicméně tohle asi nejde zařadit do žádné normální kategorie. Z "filmového" hlediska se asi jedná o brak. Nebo možná ne, nevím. Každopádně co u tohoto filmu hodnotím je fakt, že se prakticky nonstop smálo celé kino. Některé věci pro mě asi měly trochu jiné konotace než pro zbytek osazenstva, ale to je profesionální deformace :) Naposledy jsem proplakal smíchy Thank you for smoking. Cohen ještě není u konce svých sil... ()

Ninivius

Už dlouho jsem se v kině nesmál tak nahlas jako u Diktátora. Sacha Baron Cohen si dělá legraci ze všeho a ze všech a přesně to se od komedie očekává. Pro mě nejlepší komedie za posledních pár let. ()

Frank1e

Tak a Adam Sandler má velkou konkurenci. Hlavně v oblasti fekálního humoru, o který není v tomto snímku nouze. Hodně jasný děj, jenž praktický znáte už od samotného začátku filmu. Sranda a zábava tam však opravdu je a musím říci, že jsem se také bavil. Dávám palec nahoru za Megan Fox, le víc než tři hvězdy po mě nechtějte! ()

Izz

Cohen má u mě vzestupnou tendenci.Od počáteční averze,kterou vypěstoval Borat,se v Diktátorovi vypracoval na solidní nadprůměr.Pořád mám hodně výhrad jak k jeho humoru,tak přístupu ke kinematografii celkově,ale u Diktátora jsem se každopádně bavila nadprůměrně,lépe než u Bruna a tak musím ty čtyři hvězdičky dát.Není to úplně čisté,ale při té kadenci fórů,která ve filmu je,docela postačí,když mě bavil asi jen každý čtvrtý. ()

dj_kure

Mnohem lepší než Bruno a o chlup lepší než Borat. Ale pořád je to jen taková jednorázovka která se rychle vykouří z hlavy. 60% ()

MaryLynn

I když bych neměla, tak srovnávám v Boratem a Brunem. O něco horší Borat a o mnoho lepší Bruno - netrefil se mi do tématu. Musím však Diktátora vidět alespoň ještě jednou, protože jak je to přecpané vtipy, tak mi jich jistě mnoho ušlo, škoda. ()

liberita

Výborná politická satira a súčasne jedna z najlepších komédií za pár posledných rokov. Humorné scény reagujú nielen na aktuálnych aktérov a páčivé otázky svetovej politiky (iránsky nukleárny program, zásah v Líbyi) ale odkazujú aj na hity súčasnej kinematografie a to často súčasne ("Chcel by som poriadnu bradu. Ako má Fidel Castro alebo Gandalf"). Za jednu z najzábavnejších scén považujem prelet vrtuľníkom nad New Yorkom. Cohen opäť exceluje a dokonca aj zvyčajne trápna a nudná Anna Faris podala slušný výkon, krátky výstup Megan Fox či Edwarda Nortona potešil. Jediné čo by som filmu vytkla, sú niektoré scény, ktoré sa viac hodia do tínedžerských komédií a kazia celkový pozitívny dojem. Hlavne pri pôrode v obchode to scenáristi trochu prehnali, naopak prejavom o demokracii by sa mohol inšpirovať nejeden štátnik. Na záver chválim perfektný hudobný doprovod. ()

markyzgero

sasha baron je komik. bohudík a bohužel. kdyby se odprostil od všech těch lacinejch fórků, nebyl by to on, byla by to politická satira se všim všudy, jenže on seje vtipy jak na zoranym poli, proto je branej za vulgára a jeho přesah je tak trochu nedoceněnej. nekorektnost se posunula z rádoby dokumentu do hraný polohy a přiznala tak svojí tvář, viz john c. reilly suplující rasistickej podtext všech předešlejch "opravdovejch" lidí. projev o demokracii a diktatuře dávam na roveň seanci se zpěvákem z milli vanilli z bruna a celkový demenci borata a aliho g. p.s. jdu si taky fotit vojetý celebrity, už mam čmaňu, barťáka a jitku zelenkovou. kdo zná urban storku s j.z. a sklem, ať se mi prosím přihlásí. kdo vojel zedníčka a bartošku taky.................................................................................................................................................................................................................... kim-chong-ill was the greatest dictator in the world, but now, he is kim-chong-death. ()

klo11bouk

5,4,3,2,1 Aladeen .porod aladeen. romantická 10minutovka aladeen. celkově aladeen od začátku do konce. kdo je to ten aladdin ? ()

Don82

Nespoutaná satira, kolotoč šíleností a sarkasmů nejhrubšího zrna. Cohen se opět nezastavil před ničím. U tohoto filmu bude snadnější vyjmenovat, kterou národnost nebo skupinu neurazil, než urazil. Humor je zde velmi dobře servírován v podobě, čisté nekorektnosti, i když občas na úkor zábavnosti, ale na druhou stranu je ve filmu velmi dobře zapracován do děje, takže nepůsobí prvoplánově a uměle. Zápletka zde hraje druhé housle, nicméně, je zde jakási rovnováha, kdy jsou gagy přesně v těch scénách, kde se vyloženě nabízí si z něčeho udělat srandu. Nemá cenu se s tím párat, jsou to vulgární a občas i nechutné vtipy, ale v mainstreamu mají své místo. Nelze říci, že jsem měl nepřetržitý záchvat smíchu, ale jelikož se poslední roky americkým komedií záměrně vyhýbám, je fajn že někdo dokáže natočit film, které jde tak trochu proti proudu a sofistikovaným humorem dokáže potěšit nejednoho fanouška černého humoru. ()

vasa23

Opravdu to je tak skvělý film? Až moc velká inspirace Chaplinem (či vykradení). Většinu filmu jsem se nudil a stále čekal na záblesk geniality. Přišla, ale zcela vyjímečně. Jestli byl Cohenův cíl strefit se do USA, vyšlo mu to jen v málo případech. 2,5* ()

boo-boo

Mám rád Cohena a jeho víziu nekorentného humoru. Dictator ale podľa mňa šiel na parodovanie až príliš zoširoka, pokúšal sa nastaviť príliš veľké zrkadlo a tak nakoniec je len sériou viac či menej podarených gagov bez nejakého posolstva či systému. Zábavná blbina, ale bez nejakého toho presahu na ktorý som u Cohena zvyknutý. 70% ()

diffside

Aj ked mam takyto druh humoru velmi rad, Diktator mi nesadol. Zaciatok filmu bol fajn, niekolkokrat som sa aj schuti zasmial, akonahle vsak prisiel Aladeen do USA, vsetko to na mna posobilo nejak umelo. Zabavny bol potom aspon jeho dvojnik, milovnik koz. ()

wito

Pokiaľ by som nevedel do čoho idem, možno by to bolo na odpad. Byť však naladený na Cohena je veľmi príjemne oslobodzujúce... ()

godspeed

Přestože předchozí filmy se Sashou docela baštím, tak u tohoto počinu jsem 2 krát usnul. Jeden večer a pak i druhý. Nakonec dokoukáno ale .... ()