Diktátor

Gaborn

Do kina sem šel pln očekávání na další z řady pro majoritu nevkusných vtipů, ale odešel sem bohužel/bohudík s mnohem větším(čti hlubším) zážitkem. Pokud nemáte rádi svérázný humor a nad věcmi nepřemýšlíte asi pro vás Diktátor nebude. Pusťte si trailer a uvidíte jestli pro vás má film smysl. PS: S kamarády máme tradici sledovat ty nejhorší filmy a vychutnávat si stupiditu(čti geniálnost) díla, ale tento k nim patřit bohužel/bohudík nebude. "S*ačka" to je, ale s větší myšlenkou(viz proslov na konci) než minulá díla hlavního představitele. ()

radimhasalik

Vynikající. Skvěle jsem se bavil od začátku až do konce. Ani jednou jsem neměl pocit, že se u filmu nudím. Například úvodní diktátorská část filmu proběhla svižně. U jiných filmů mám často divní pocit, když se tvůrci snaží některé scény příliš natahovat nebo věnují prostor nepodstatným detailům. Diktátor je show a pokaždé něčím překvapí. Ústup od dokumentárního stylu (Borat) mi vůbec nevadí. Sacha Baron Cohen navíc dokáže zajistit filmu perfektní marketing, když se jako diktátor objevuje v různých rozhovorech a na předávání filmových cen. ()

michalek.k

Výborné. Lepší než Borat. Hodina a půl totálního humoru. Po dlouhé bodě jsem se v kině smál hodně nahlas. Obrovská koncentrace hlášek bez hluchého místa. Zároveň výborná satira - šílení monarchové, demokracie řízená nadnárodními koncerny a poučný projev o rozdílu mezi demokracií a diktaturou. Na dobrých 5 minut mne odboural "plán B". ()

Bakuc

Tohle je určitě nejlepší co natočil. Takhle jsem se u filmu nesmál ani nepamatuju ( možná u Zohana ) 2 x jsem nemohl dýchat. Je vidět, že je možné to stále posouvat :-) Pecka ()

Edvard

Krátce a stručně. Po Boratovi jsem se těšil na dávku stejně dobrého absolutně nekorektního, sexistického, rasistického humoru. Bohužel, film byl pro mě docela zklamáním a i osazenstvo v kině nějak moc smíchem nepřekypovalo. Já osobně jeho styl humoru mám rád, ale za celý film bylo (narozdíl od Borata) velmi málo vážně dobrých scén, humorek, gagů... Podle mě jeden z jeho nejslabších filmů. ()

Infy

Bylo to zábavné, dlouho jsem neměl tolik výtlemů během jednoho filmu. Akorát děj mi přišel takovej trošku slabší ..a hlavně mi přišlo, že tenhle film by měl projít ještě nějakým prostříháním, vtipná byla sotva půlka vtipů a +/- 1/5 byla celkem trapná. Asi 2-3x to bylo fakt nechutné (viz scéna s porodem nebo s tou holkou na střeše..) ale v konkurenci ostatních komedií tenhle film rozhodně obstál. Taky mě s*alo, že české titulky několikrát byly o něčem jiném než co postavy řikaly anglicky..ale asi bych měl být rád, že se to někdo nepokusil nadabovat, protože to by byla tragédie. Takže shrnuto a podtrženo: super film u kterého se lidi s poněkud..zvláštním...smyslem pro humor dost zasmějou. Ale dovedu si taky představit dost lidí (hlavně těch starších) co nad tim budou jenom kroutit hlavou.. ()

aneken

Tímto filmem se Sacha Baron Cohen vrací na trůn krále politické nekorektnosti. Borata miluju, Bruno mi přišel slabý, ale Diktátor je vážně pecka. Ohňostroj gagů, který prakticky nenechá vaši bránici vydechnout. Říká-li někdo, že je vtípků ve filmu až příliš, nevěřte mu. Budete se smát skoro u všech a některé zásadní si budete ještě dlouho pamatovat!;) ()

Viking69

Opravdu dobra oddechova komedie. Heh .. usmival sem se jeste par dni po. Vrele doporucuji. Neni to tak potrhly jako Borat nebo Bruno, ale rekl bych ze se zasmejete o to vic. ()

TUKAN82

Geniální, originální, vtipný, uvolněný! Jen bych to potřeboval vidět ještě tak 3x a stejně by mi určitě spousta vtipů unikla! Sem zvědavej, kdy se objeví na pultech Alladinovy hry pro Nintendo Wii :-) anebo už sou? ()

rado3105

zasmial som sa dobre, primitivny humor, jeden z mala filmov kde si moze niekto robit otvorene srandu zo zidov a izraela. Dovodom je ze Cohen je zid a zidia si mozu zo seba srandu robit..... A ano ten preslov o demokracii je velmi sity na mieru a ako blizko ma demokracia k diktature.....resp. je to rafinovanejsie. No a to preco si to Cohen moze dovolit takto na kazdeho utocit, opakujem este raz je Zid a Zidia riadia vsetky humanitarne, rasisticke organizacie, vratane kontroly USA cez AIPAC), takze tu hovorime o USRAELi.... ()

Cralg

Když se nad tím teď tak zamýšlím, tak si myslím, že Cohenův počin byl vskutku výborný. Jak už bylo mnohokrát opakováno - slabší vtípky střídají ty lepší. Mnoho vtipných narážek bez obalu (Usáma, 9/11, kapitán Hook...), pár prvotřídních prasáren (doporučuji zejména porod a lezení po laně do hotelu) a samozřejmě i neuvěřitelné popichování národnostních menšin, ras či žen. (narážky na Kurdy, mírové použití jaderných zbraní či ponechání práva žen na vzdělání pro potěšení mužů). Nevím, zda-li bylo záměrem režiséra, aby vyňal některé velmi zdařilé scény, které jsme měli tu čest vidět v několika trailerech (scény jako cvičení ženského komanda aneb nad bujnou hruď není, nebo slavná postelová scéna s Megan). Tak či onak - film jsem si náležitě užil, po dlouhé době mě zase něco rozesmálo (slizký čínský velvyslanec, dokonalý dvojník či stálé dobírání si malého chlupatého harryho pottera). Dávám 95%. ()

A.ZziK

Slabší kousek. Pár vtipu se ve stopáži najde, ale většina je nic moc, mě osobně rozesmály jen ty obravdu nejhrubší, zbytek je jen výplň. Baron se sice snaží kritozovat všechno a všechny, ale celkově to na mě působí tak nějak prázdně. Musí tam být deset hvězd kouřících / honících / ... prachatýmu zloduchovi, nestačí dva? Lidi to žerou, natočíme pár skečů a vyděláme.... ()