Diktátor

anillvap

Překvapivě dobrá satira na diktátorství, demokracii a kdejakou sociální menšinu či většinu. Zkrátka to, co byste od S. B. Cohena mohli čekat a čeho se také dočkáte. Tentokrát jsem neměla od filmu žádná velká očekávání, protože po Brunovi už jsem byla spíše skeptická a ke sledování Diktátora jsem usedala s tím, že tedy snad nějaké ty nechutné scény přežiju. Ale ne, tentokrát to nebylo "o přežití", tentokrát byl humor lépe cílený (alespoň si to v porovnání s předchozími filmy myslím) a mě to bavilo. Na čtyři hvězdy to sice nebylo, protože Cohenův humor se poněkud opakuje a celkově je dějová linka prvoplánová, takže si dělá vlastně legraci sám ze sebe, ale jako taková "oddychovka" (nemyslím tím úplně bezduchou zábavu) zároveň se silnými odkazy na současné dění, super. ()

montel

Po smrti Kim Čong Ila je Aladeen (Sacha Baron Cohen) vůdcem své země Wadiyi a je tak považován za posledního diktátora. Jelikož mu ale Spojené národy hrozí válkou, vydává se do USA jednat o míru. Aladeen však ukrývá jaderné zbraně a jeho návštěva New Yorku má být pouze zástěrka za chystaným útokem. Jeho dvorní ochránce Tamir (Ben Kingsley) však má jiné plány a hodlá Aladeena zavraždit a místo něj dosadit dvojníka, který by podepsal mírovou dohodu a svrhnul tak sám sebe z pozice diktátora. Aladeen však atentát přežije, ale protože příjde o svůj vous a své oblečení, nikdo jej v ulicích New Yorku nepozná. Teď musí vymyslet jak se dostat zpět do hotelu a opět se vyměnit místo svého idiotského dvojníka...První půlka je originální a jeden skvělý vtip střídá druhý, pak tempo poněkud uvadne a já se začal trošku nudit. Krátká stopáž filmu prospěla, takže hodnotím film kladně. Cohen opět dokázal, že pro něj není nic tabu a hrdé američany zase musel dostatečně popýchnout. 60% ()

Akrub

No nějak mě to popravdě nevzalo, Borat byl naprosto super, ale tohle mi přišlo hodně slabé...a pár dobrých chvilek to nespraví, bohužel:( ()

Názorožec

Je to vtipný, což se u komedie očekává, ale nikoli překvapivě vtipné, což jsem si od toho sliboval. Horší než Borat lepší než Bruno. ()

zekon

Famózní kousek, skvělý nápad. Konečně důstojný "nástupce" Borata. Opět tolik narážek a skrytých vtípků které lze od Cohena čekat. A závěrečný proslov o americké demokracii.......no že to nešlo v USA do trezoru :-D Nabitý film, velmi dívatelný a to opakovaně. Za tento rok asi TOP komedie. "Jsi těhotná? A bude to kluk nebo potrat?" :-D ()

Stealler

Začiatok filmu bol slabý a nudný a dokonca som sa pohrával s myšlienkou, či sa mi to oplatí dopozerať do konca, ale našťastie sa film po chvíli rozbehol. A do poriadne. Hlášok a podarených scén je vo filme dosť, dokonca aj na štyri hviezdy, ale film úplne zničili kvázi vtipy, ktoré ale boli úplne trápnou hromadou tínedžerských sračiek, ktoré sú hrané v každej podpriemernej komédii. AK by sa Diktátor tomu vyhol, film by mal oveľa väčšiu kvalitu. P.S. Scéna keď letia vrtuľníkom a začnú odpočítavať bolo niečo neskutočné. Už dlho som sa nesmial tak, že som nevedel chytiť dych. ()

Alvin

Povedených komedií je málo, a tak u mě mají automaticky jednu hvězdu zdarma. Druhá je za scénář, který je jako tradičně napěchovaný fórky, ale tentokrát je tu i jakýsi příběh, který to celkem obstojně drží pohromadě. Třetí je za samotného Aladdina, protože jeho si na rozdíl od Borata nebo Bruna nějakým způsobem prostě zamilujete. Čtvrtá za geniální hudební doprovod. A tu pátou si nechám v záloze, protože si pořád říkám, že Sacha Baron Cohen má při svém talentu ještě na víc. ()

davebono

Doposud nejlepší film Sachy Barona Cohena. Vtipů je spousta, dobrých vtipů je dost a nesmrtelných vtipů pár. Bohužel, jako u předešlých filmů(Ali G, Borat či Bruno), sklouzává film do zbytečné neprofesionality a přehnaně absurdní absurdity, což je škoda, protože místy se to tak pěkně rozjede, že dveře do světa nesmrtelných komedií se otevírají. Takže "jenom" 3*. ()

schindler

,,MÁM ŠPATNOU ZPRÁVU, JE TO HOLKA, KDE JE ODPADKOVÝ KOŠ"? Tento film by se těsně po 11. září určitě natočit nemohl, ale naštěstí roky ubýhají, filmaři se otrkávají a pak je tu Sasha Baron Cohen, který si nebere servitky vůbec z ničeho. Dělá si prdel prakticky ze všeho co ho napadne a i když některé frky jsou ubohé, vzápětí je přebije něčím originálním např. Bin Ládin. Takže za mě palec nahoru, Sasha Baron Cohen to opět dokázal, natočil kurva odvážnou komedii u které jsem se královsky bavil. ()

Sizzi

Diktátor absolutně předčil moje očekávání, tolik humoru a vtípků jsem nečekal ani ve snu. A snad nemusím mluvit ani o brilantním hereckém výkonu S. B. Cohena. 90% ()

Sevprince

Co víc chtít od komedie? Samozřejmě je tam někdy vtipů až příliš a je to trošku přeplácaný, ale to je zkrátka Cohen. Já se bavil vskutku královsky., je sice pravda, že dost toho bylo nacpáno už do traileru, ale přesto zbylo nemálo dalších vtipů i do filmu samotného. Mě na správnou notu naladil už úvodní projev velkého diktátora a smál jsem se dál, prakticky celý film, i když jsem byl na filmu sám, což se mi často nestává. Jedna z nejvtipnějších komedií, co jsem měl tu čest vidět. 85% ()

conflig

Tak nějak nevím co si o tomto filmu myslet.. pro mě docela zklamání. Ne, že by film byl vyloženě špatný, ale dle zdejších hodnocení jsem čekal trochu víc. Některé vtipy jsou skvělé, nejvíce mě dostala scéna s porodem u té jsem se vážně zasmál. A to je tak vše co o tomto filmu říci. Jedná se průměrnou komedii u které se sice nudit nebudete, ale za pár dní si na ni ani nevzpomenete. ()

snupko13

To čo ste nevideli v Boratovi, to Sasha B. Cohen predviedol v jeho novej postave diktátora. Príbeh lacný, predvidateľný a naivný a už vôbec nie uletený ako tomu bolo v Ali G., či Boratovi. Zopár skvelých gagov(debatka vo vyhliadkovej helikoptére) zopár už niekde videných a zopár nepotrebných. No v konečnom dôsledku zosmiešňovanie američanov a terorizmu funguje, niečo na spôsob Sadlerovho Zohana. Treba však povedať, že Cohenove postavy už strácajú na výnimočnosti a odvážnosti a upadajú do fádnosti a stereotypu amerických tuctových komedii. U mňa preto ostáva jeho najlepším filmom klasika s Ali G-m. ()