G.I. Joe 2: Odveta

• USA G.I. Joe: Retaliation (více)
USA, 2013, 110 min (Director's Cut: 123 min)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

Teabag

Neškodná akční blbina, která mě ale nijak zvlášť neohromila. Taková přehršel "superhrdinů" z Tesca. Trochu mě mrzí, že se k něčemu takovému Bruce Willis upsal... O hereckých výkonech ostatních asi ani nemá cenu psát. Nejsou. ()

peetriss

Už nyní, dva dny po shlédnutí, mám pocit, že G. I. Joe 2 je jednohubkou, která velice brzy upadne v zapomnění, podobně jako první díl, ze kterého si dnes nevybavuji téměř žádnou zajímavou scénu. V čase přítomném, tedy v okamžiku sledování, je to opravdu velmi hloupý, primitivní film, který však má spád, a u kterého neumřete nudou, připravit se však musíte na přehlídku nejrůznějších klišé. Dwayne Johnson suverénně dobývá trůn krále akčních hvězd současnosti a stává se tak nebližším (ne)hereckým následovníkem Arnieho a Slye z 80. let. Bruce Willis je jen marketingovým tahem - v těch několika minutách, kdy se objeví, je nevýrazný. 50% ()

aLPaC

Rockova kariéra jde v posledních letech opět nahoru a G.I.Joe to jen potvrzuje. Spousta výborné akce, hlášek, nádherná Adrianne Palicki (ta holka má budoucnost) a hlavně nahrazení hlavní role Channinga Tatuma Rockem dělá z dvojky lepší díl. Pro mě jasné čtyři. P.S. Lepší než Rychle a zběsile 6. ()

yoco

Nevím, jestli mám řvát, nebo brečet. První G.I.Joe byl tak skvělý film. O zábavu nebyla nouze a hlavní hrdinové předvedli skvělé herecké výkony. Ale to dvojka? Jeden z mých oblíbenců ve filmu vůbec nebyl a druhý zemřel v první minutě. Nechápu proč! Každopádně byl film strhující a plný akce. Jen, kdyby mu dali jiné jméno! ()

Lefty86

Dwayne je jasnou jedničkou v dnešním akčním filmu, nebo z mladší generace jedničkou, protože staří bardi jako Arnie a Sly se na stará kolena utrhli ze řetězu, zde se objeví i jeden ze starých a to Bruce Willis kterého já osobně za akčního borce nepovažuju. Ale tady byl určitě zpestřením a kladem. Film je to klasický, přehnaný, komiksový takže nečekejte reálné drama ve stylu Kmotra ale s tím do toho asi nepůjdete. Mě film příjemně pobavil na jedno nudné odpoledne, možná se k němu vrátím ale žádný celoživotní filmový zážitek z něj nemám. ()

TERRORDROME

Jednotka bol blábol kde ožili umelohmotný pandrláci s hviezdami a pruhmi vytetovanými na svalnatých zadkoch a v záplave digitálnych efektov zachránili svet pred nejakými hastrošmi z podvodného mesta. Dvojka má navrch, lebo sa už toľko nevyžíva v hi-tech chujovinách-cyber-čačkách-mačkách-hračkách a radšej stavia na "realistickejšiu" formu akcie. Teda až na tú komickú blamáž na horách kde poletuje hromada ninjaTarzanov na lanách medzi kopcami, to bolo pomerne otrasné. Ale inak sa to drží skôr pri zemi, takže miesto rozšupnutých somarín s turbooblekmi sú to skôr tradičnejšie prestrelky, kopanice a tankové bitky. Naviac hneď na začiatku urobia tvorcovia tú najsympatickejšiu vec, zabijú toho striptérskeho vola Channinga Tatuma a nahradia ho osvaleným drvičom Dwayne Johnsonom. Po obsahovej stránke je to samozrejme stále tá istá patetická blbosť o hrdinných amerikáncoch a pri dialógoch ktoré sa tu prednášajú má divák chuť strčiť si do uší handry namočené do horľaviny a zapáliť ich. No a hlavný záporák je taký o ničom blbec čo vyzerá ako bezprízorný robot ktorého vyrazili z Daft Punk lebo nič nevedel. Zato hromotĺcky ničomník Firefly bol fasa, štek (hav-hav ) Bruce Willisa poteší ( "si v poriadku? Mám zvýšený cholesterol!" ) a Wu-Tangáč RZA ako ninjamajster bol také malé psycho. Celkovo žiadny zázrak, ale fajn bezduchá akcička s peknými výbuchmi. ()

Haymar

Jednička sice byla ptákovina ale aspoň zábavná a udělaná s nadhledem! Dvojka je bohužel jenom ptákovina, kterou nezachrání ani účast takovejch hvězd jako Rock nebo Willis (kterej poslední dobou vůbec nemá moc šťastnou ruku na vůběr rolí). [SPOILER]: Čenda Tatér nejspíš jako první pochopil, v čem že se to ocitnul a radši se nechal hned na začátku sejmout (což udělal jen dobře) [SPOILER-End] ()

Prochy38

Nevím, já z toho takový dobrý pocit neměl a film mě nijak extra nezasáhl. Akce je tam vynikající, to nemůžu říct ani popel... Ale pořád se mi vybavuje první díl s nádhernou S. Miller a hodně dobře vymakanou sci-fi akční podívanou. Tohle je jen slabý odvar.... Možná jsem jen neměl náladu... ()

Stanley619

Mega hlučná ultimátní akční podívaná? Ano, ale spíše mnoho povyku pro nic. Klasický příběh o zaporácích, kteří chtějí zničit svět a partě supervojáků, kteří jsou vyzbrojeni nejlepší palebnou i sečnou silou, a pomstou hnaní vpřed se jim to budou snažit překazit. Bylo tam vidět i něco málo choreografie, které si už Jon Chu užil v předchozích jeho (tanečních) filmech. Ale jedno musím uznat, bylo to docela dost slušně natočené. Stejně nejlepší byla hudba, ta se mi fakt líbila. 64% ()

Jaro_slav

Mám rád naprosté pitomosti. Opravdu si je umím užít. Ale tohle je podobně promrhaný potenciál, jako Stopařův průvodce po galaxii. "They call it waterboarding... ...but I never get bored." Tu a tam vtípek, zvl. pokud rozumíte angličtině, tu a tam příjemně přehnaná akce, děj je optimálně debilní, jenže jednak se producenti rozhodli, že lidi nekrvácej (asi kulivá dětem, co na to vytáhnou své rodiče do kina a ti jim pak kupujou ty plastový figurky), jednak je tam tolik potencionálně vtipnejch scén a hlášek tak moc blbě natočenejch, že člověk sedí, udělá "hmm", v lepším případě "heh", a sedí dál a čeká, až to skončí. Ani Brus Vyliž tomu nedal koule. Expendable. ()

Ollie235

Nic převratného, nic nového, ale pokud hledáte film na vypnutí, tohle není špatná volba. Mně osobně po delší době opravdu potěšilo 3D (normálně ho nemusím), protože tady je využito tam, kde využito být má, navíc působí tak nějak nenuceně. Jinak film sází na osvědčená jména (Johnson, Willis) a na solidní dávku hlášek. Podruhé vidět asi netřeba, ale rozhodně peněz za kino nelituju. ()

Mikino00

Právě jsem ocenil kvality prvního dílu, protože tohle je bída, hrůza. Nový tým nepobral žádné sympatie, ani k sobě moc neseděli, odstranění ústřední dvojice Tatum a Miller je obrovským krokem zpět, Johnson je totiž jen hora svalů a Palicki mám jen velký výstřih. Děj jakoby zapůjčený z počítačové hry, nenabízí nic překvapujícího nového. Co ale dělalo první díl snesitelným byla zábava, ta se zde jaksi vytratila, ustoupila akci a pokusům o jakési hlášky. Nezachrání to ani vedlejší role Willise, který po loňském návratu do lepších filmů, jde od horšího filmu k horšímu. ()

mosnak

Hollywoodské efekty, nestarnoucí Bruce Willis, nafuknutý Dwayne Johnson a akce střídající akci :-) Oddechový průměr. Na můj vkus se s tímto snímkem nadělalo až příliš keců než to vůbec vlezlo do kin! 50% ()

Zombi

Příjemná akční jednohubka s tupým scénářem, ale zábavným obsahem. Rock v hlavní roli je jednoznačné plus, akce trochu víc při zemi, než v jedničce. Já se bavil, pouze scéna s kufříky odpalujícími jaderné hlavice je naprosto, ale naprosto dementní. Celkově ale spokojenost. Lepší 3 hvězdy, nebo slabší 4. ()

MkSallam

Parádní fórky a puny a zábavná bromance mezi Rockem a Tatumem. A zbytek nevýrazná nuda zabitá zbytečně komplikovaným scénářem, příliš rozklepanou kamerou a katastrofálním střihem. Chybí tomu jakákoli snaha a skoro všechno je až na jednu bitku vykradený z jiných filmů. Zlatá guilty-pleasure jednička. ()

colapso

Na rozdíl od jedničky jsem se bavil.Je to možná dětské,ale kdo z nás jako malý doma nějakou tu figurku G.I. Joe neměl a nehrál si zrovna na tento film:-) ()

kamigava

Slabota. Bez parádních obleků a udělátek to není ono. Jednička to měla a také parádně bavila. Dvojka už ani nemá smysluplný děj. Ani tvrďáci jako Dwayne Johnson a Bruce Willis to nezachrání. Abych jen nehanil, tak akční scéna v horách opravdu stojí za zhlédnutí. Druhá hěvzda by mohla být za poodhalení tajemství mezi Snake Eyese a tím druhým bílým ninjou. ()

filipvrbik

Typická akčňárna, žádné moudra nečekejte- a zabili mi Tatuma- za a)film tím přišel o nejsympatičtějšího herce a za b) s the Rockem tvořili dobrý "pár", ale aspoŇ ty efekty jsou na úrovni.....40% ()

H4ku11

Ešte slabšie ako jednotka. Jediné, čo ma prinútilo pozrieť film boli horské scény z traileru. Tie jediné aj za niečo stáli. ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)