Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

jondoe

O nieco slabsie ale hlavne ovela prehnanejsie ako piata cast. Partia na cele z Vinom Dieselom mi je vsak velmi sympaticka a navyse sa vvratila aj moja oblubenkyna Lety, takze som celkom spokojny aj ked to mohlo byt o nieco lepsie. Takze sa celkom tesim aj na dalsiu cast do ktorej si zaporaka strihne J. Statham. Som na to celkom zvedavy. ()

joora1

Moje hodnocení je i tak nadhodnocený, ale prostě míň jsem ze soucitu nedal. Při prvních pár scénách jsem si říkal: áá, je to tady, je dobře, že takový oddychovky tady jsou, akce, nadupaný káry, holky, hláškující Vin Diesel. Jenže s postupem filmu to bylo horší a horší. Rozbor by byl na dlouhý lokte a popravdě se mi nechce plýtvat časem nad vyjmenováním všech nesmyslů, které ve filmu byly (a že jich bylo). Neustále mě něco negativně překvapovalo a když jsem si říkal, že už mě nic nemůže "oslnit", bum a už tady bylo zase něco ještě nesmyslnějšího. *Spoiler* Doufám, že Jason Statham přinese svěží vzduch do tého už vyčpelé série. Ale škoda, minulý díl se povedl. ()

bari68

Niektoré CGI scény boli až smiešne prehnané, inokedy postrádali trochu logiky, niekedy fyzikálne zákony. To pravé, o čo tu ale išlo primárne sa nadmieru podarilo, resp. akcia, napätie a adrenalín nám tvorcovia servírovali po nadmiernych dávkach. A ako vždy spoľahlivo kvalitne. ()

Nassau

You've got the best crew in the world standing right in front of you, give them a reason to stay. Pořád je to dost fajn film, i když kvalit pětky nedosahuje. Přibylo pár WTF momentů, které zbytečně ruší, ale stále se na to neskutečně dobře kouká a pokud necháte vypnutý mozek, tak těch 130 minut uteče bez bolehlavu. Justin Lin ukázal, že to za kamerou umí. Uvidíme co na to James Wan. (70%) ()

iXtr3m3

Mladší brácho má skvelú výbavu, skvelý úvod do sedmičky, skvelé previazanie s trojkou, skvelá výprava, akcia, efekty, čo viac dodať? Môžem sa opakovať pri každej časti v tých istých slovách a len pridať na veľkoleposti. Bay má konkurenciu... :) ()

Loki_Six

"You know, when I was young, my brother always used to say, "Every man has to have a code." Mine: Precision. A team is nothing but pieces you switch out until you get the job done. It's efficient. It works. But you? You're loyal to a fault. Your code is about family. And that's great in the holidays, but it makes you predictable. And in our line of work, predictable means vulnerable. And that means I can reach out and break you whenever I want." ()

HiddenDragon

Nemuzu se zbavit dojmu, ze toho na me uz bylo nejak moc. Jsem rad, ze se FF serie dostala od tuning-fan filmu k akcni rezbe, ale tento dil je az prilis "military", tak nejak nad sily a mimo puvodni zamereni (pokud se to tak da rict) nasich znamych zavodaku v cele s Torettem. Jednak je hlavni zaporak byvaly SAS, jednak se kradou vojenska zarizeni - navic opet toho typu, ktery moc "nezeru", cili jakesi EMP vecicky. Do toho samozrejme nabuseny Rock, ktery mel premieru v predchozim (mimochodem skvelem) dilu, ale take high-tech serepeticky, ktere to cele uz posouvaji tam, kde je silna hlavne "Mission Impossible" (MI) s Cruisem. A tam by FF fusovat nemelo. Chapu, ze je tezke vymyslet nove a zajimave akcni sceny, ale to, co uvidite zde, je uz pomerne sci-fi :) Cool auta tu sice stale jsou (https://bestmoviecars.com/all-cars-in-furious-6-2013/) a je sympaticke, ze se kvuli vyse zminenym serepetickam museli zamerit na stare vozy, jako treba Ford Escort MK nebo Dodge Charger Daytona 69, ale zbytek je proste tak nejak vycucany z prstu. Vse stavi na chatrnem napadu opet zapojit (ozivit) Letty (Rodriguezova), kterou objevil Hobbs (Rock) uz na konci predchoziho dilu v Evrope. Cela parta, ktera si po svem velkem ulovku uziva na vysoke noze, se tedy presouva do Londyna, aby ji nasli. Vince uz tu sice neni, ale jinak je ansambl komplet. Pribyla k nim Gina Carano, MMA zapasnice, aby mel Rock odpovidajici partacku. Proc ale treba zaporak Evans, z ktereho delaji jakehosi top notch padoucha, ktereho se vsichni boji, zije v polorozpadle garazi a ma kolem sebe sotva pet sest lidi, jsem nejak nepochopil. Je z toho citit nepovedena snaha dat serii vetsi provazanost po vzoru MI, jakousi zlocineckou sit v pozadi, ktera si poda s prehledem Interpol a ma prsty vsude od CIA po DEA. Do FF serie se to dle meho uplne nehodi. Opravdu to pak pusobi jako beckova verze MI s rozsirenym vozovym parkem. Alespon ale opet nezapomneli na muj oblibeny for s Hanem (Kang), ktery se neustale chysta do Tokia :-D Ale tentokrat uz...no uvidite sami. Take je smutne, ze v roce 2013, kdy mel film premieru (kveten) zemrel P. Walker (v listopadu). V sedmicce se jeste objevi, ale jeji premiery se nedozil. ()

sQelle

Rozhovor mezi Vinem a Rockem na konci se zapisuje do dějin jako nejhůř natočený rozhovor vůbec. Aneb jak natočit dva lidi vedle sebe, kteří vedle sebe vůbec nestojí. ()

Speedy01

Na tenhle film jsem se hodně těšil už dlouhou dobu, protože jsem velkým fanouškem. Dočkal jsem se na předpremiéře a myslím, že uznat, že film je skvělý musí i lidi, kteří tuto sérii zrovna moc nemusí. Film nabitý akcí, humorem, krásnými auty, nějaké ženy se taky najdou... - co více si přát ? Nebudu tady psát o ději samotného filmu, protože se stane pár důležitých věcí a fanoušci po tomto přečtení by na mě byli naštvaní. Jedna jediná věc, kterou bych vytknul je až přespříliš přehnaný konec - většinou ale filmy tohoto typu, z dílny USA jsou ale všechny přehnané, takže není moc o čem psát - každopádně co je moc, to je moc. Jednoznačně ale jeden z nejlepších filmů, který jsem letos viděl - pro mě velký zážitek a už se nemůžu dočkat 7čky... PS: uvažuju, že bych na to šel do kina ještě jednou - a to jsem ještě nikdy na žádný film 2x do kina nešel. ()

MareT.

Auta me nikdy nezvedali ze zidle, ale dobry soundtrack a hezke slecny ano! Serie si uz vydobyla status serialu,takze se penize vali hlavne diky tomu,ze postavy zname,herce mame radi a pribeh je vedlejsi! Libi se mi spojitost s ostatnimi dily a otevrene konce. Ale co se tyka originality,tam uz jim plyn dosel! ()

Roman.Caesar

Z akčního filmu se vyklubala akční komedie, takže obzvláště v poslední třetině jsem se velmi dobře bavil. Za to si film zaslouží pár procent navíc, jinak by to bylo tak 60 %. ()

rapstorm

Jednoduché požitky z rychlých aut, dobře namazané olejem svalů a sexy dívek. Akční scény jsou větší a chladnější než-li v jakémkoliv jiném předchozím díle. Akce je přes vrchol, o to ve výsledku hloupěji vypadající. Bylo jich bohužel víc než dost, především hodně přehnaná scéna s nákladním letadlem, kdy shodou okolností mají 50km přistávací dráhu. Nebo, kdy Dom skokem přes most zachraňuje Letty a náhodou tudy jede auto, jehož přední sklo ztlumí jejich skok. Star Wars byl více uvěřitelný, když se Yoda vrátil jako duch. Černošský smysl pro humor a jejich provokace či narážky slušně zapadly. Slabší 3*! Uvidíme, co nabídne Jason Statham v sedmém pokračování. ()

AdamesWWE

[8/10] Dominic Torreto, nepoznáš ma - ale spoznáš. Statham mal kurva cool cameo v závere! Ale idem od začiatku a nie od konca. :) Po až prekvapivo skvelej pätke je tu šestka, v plnej paráde. S Justinom Linom v réžií, so scenáristom celej zbesilej série od trojky a s postavami ktorých osudy sa začali formovať už v roku 2001. Všetko to šlape úplne na maximum, celý film má skvelé tempo a ani neakčné sekvencie, rozhovory a rodinné scény nijak nenarúšajú tempo, naopak niektoré sú príjemne dojemné, napr. záver a aj dosť dobré hlášky potešili, najviac hláškoval Tyrese Gibson. Čo sa týka príbehu tak nemám žiadny problém, ako som povedal tuto to všetko šlape ako má, každý kto sa o film zaujímal tak vie aká je hlavná zápletka a všetko čo sa deje vo filme je dostatočne zaujímavé a kvalitné aby to nezačalo nudiť. Dialógy sa dobre počúvali, príbeh sa rozvíja no a k tomu skvelé akčné scény, natočené bez problémov, vysoký rozpočet, skvelý vizuál a dobrá hudba tiež pomáha akciám. Súbojov bolo dosť, najviac ma potešilo na konci v lietadle The Rock s Vinom postavili proti dvojici záporákov. Ale aj menšie ručné strety ma pobavili, The Rock na výsluchu a podobne. Naháňačka v Londýne super, na moste takisto a finiš takisto dostatočne kvalitný. Nechýbajú výbuchy, súboje, nahánačky, búračky, zničené autá. Negatíva ktoté má akcia je amnestia voči fyz. zákonom, niektoré vecičky boli mierne prehnané ale dá sa nato pozvniesť a v klude som si tú akciu užíval a skvelo ma bavila takže sa nato ani z negatívnej stránky nepozerám. Herecké obsadenie hviezdne, ku všetkým postavám mám veľmi pozítvny vzťah, majú svoje postavy pevne vybudované a tak je to radosť pozerať ked sú na plátne, nikomu sa nedá nič vyčítať, návrat Michelle Rodriguez veľmi slušný, dobré vysvetlenie udalostí. Záporák ma dosť milo prekvapil, zahral dobre, nemám problém. Ešte by som podotkol že u mna tu Paul Walker až tak nevyknikol, skôr som sa sútredil a padla mi do oka dvojka Diesel a Rock, ale nevadí. Tak ked´ si to zhrniem, dalšia časť série patrí po pätke za najlepšiu časť, síce hodnotím rovnako toto ako aj pätku, ale tá je aj tak najlepšia a šestka ju neprekonala, ale aj tak bola táto časť výborná. V závere ma potešilo ked´ sa zišli všetky postavy a vrátili sa domov, akcia je nadupaná, stopáž 130 minútová čo nieje žiadny problém a konečná scéna- príchod Stathama na scénu je fakt vydarená. Tak mi nezostáva nič iné len sa tešiť na dalšiu časť. ()

kukuuuc10

80% Kino! Co mě zaujalo hrrrrRrozně moc, byl hned začátek, ten Vás ihned zatluče do sedadel a úvodní titulkovou sekvenci,...nechtěl jsem, aby skončila. Každopádně hodně věcí se musí brát s rezervou a přeháňky takového toho chytání na mostě, to bylo až příliš. Jinak jsem se bavil parádně. Mega série, už do sebe kousek po kousku zapadá :-))) **** ()

Gogo333

S akcí to trošku přehnali, zvlášť ten konec - že by nekonečná ranvej? Vin Diesel skoro jako Superman, lítá si tam vzduchem, kulky ho nezastaví a ani letadlo, které na něj spadne s nim nic neudělá a navíc se v pohodě prochází ohněm. Byly tam asi dvě hluchý místa, kdy jsem si řikal kdy že to končí? Jinak zbytek jsem filmu jsem se bavil. Chyběla mi tam Eva Mendes, která se v minulém díle ukázala a čekal jsem, že spojí síly s Rockem. Celkově mi přišel tým padouchů sympatičtější: Evens sympoš, Gina Carano kočka, stejně tak i Clara Paget byla koukatelná a její role se mi líbila i když moc prostoru nedostala (bude hrát v Black Sails, tak jsem tam na ni zvědav) a nakonec mlátička Taslim a překvapilo mě účinkování "Mazla" Kim Kolda. Líbilo se mi propojení celé série a zapojení Tokyo Drift do příběhu a už se těšim na další díl a Stathama. Jinak já bych teda dal přednost Eleně před Letty. ()

Tessie

Mám velké sympatie k filmům, kde nevadí, když přeskočím čtyři díly a pořád stíhám co, kdo, kde, s kým a proč. Žádná telenovela ale svižná akce, super auta, vtipné kecy a nadlidské skákání aut přitažené pořádně za culík.. Ale proč ne.. Bavila jsem se a zvažuji dokoukání předchozích dílů. ()

Norino12

Z mojej strany príjemné pokračovanie piatej časti, ktoré v ničom nesklamalo. Je pravdou, že ide o slabšiu časť ako bola päťka ale toto všetko bolo vynahradené skvelou akciu, parádnymi scénami (až na tú nekonečnú dráhu na letisku) čo sa však dalo ospravedlniť nabitou akciou okolo nej a hlavne perfektnou zostavou, ktorá po pravde ťahá celú sériu vpred. Aj napriek obrovským zmenám oproti prvým častiam je stále sa na čo pozerať a osobne mi až tak nevadí, že z nelegálnych pretekov sa stala akciou preplnená strielačka. Autá ako inak perfektné, tank bol pekným oživením a ženy stále nádherné ako sa patrí. Gibsonove hlášky sú epické a je skvelé, že ho z filmu nevynechali. Určite som nezhrnul všetko ale pocity som mal skvelé. Kino zážitok ako sa patrí 5/5 ()

Corpsegrinder

Pokud někdo pořád pochyboval tak po tomhle už nebude. Ta série už totálně upustila od realismu a přesunula se přesně tam kam patří a patřit měla, vysokorozpočtová akce kde se šrotí auta víc jak v Kobře 11 a hlášky lítaj každejch 25 sekund. Plus jedna hvězda za Rocka kterej je zde tak o 500% lepší než minule. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson