Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

Berty00

Tak tento diel už radšej ani nemal vznikať...Zápletkou a absurdnosťou to skvelo nadvezuje na svojho predchodcu...No predsa v ktorom filme môžete vidieť 250km runway ?!?!? Sa čudujem Turbo Dieselovy že nenapísal scenár on.. ()

Kimkong

Průměrný film. Kdo má rád auta, přidá asi hvězdičku. Je tu hodně odkazů na předchozí díly, které jsem si ale moc nepamatoval, přesto to ke sledování nijak nevadí. Předchozí díl byl lepší, vzhledem ke znatelnému skoku oproti původní trilogii. Je zde dostatek akce, a možná až zbytečně mnoho párování hlavních postav. ()

mrclTV

Ako sa F&F za tie roky zmenili, pamätáte sa na prvý diel, kde okrádali kamionistov? Tie časy sú už preč a v šestke sú už úplne iná liga, zachraňujú svet! A to priamo od svojich ex armádných dvojčat. Teraz to bude tím proti tímu. Oproti predchádzajúcemu filmu, to ale nejak nefunguje. Pri päťke som písal, že filmy su stále iné, asi som to zakríkol, lebo tu je dosť zjavná kopírka predošleho fimu. Nepáči sa mi hlavne lacná príbehová barlička o amnézii a už aj s akciu to preháňajú (to som si myslel, že sekvencia tank je bláznovstvo, to som ešte netušil, čo príde potom...). V predchádzajúcom filme našli tvorcovia správnu hranicu medzi prehnanou sci-fi akciou (ktorú nemám rád) a decentnou reálnou akciou (ktorú mám rad). V F&F 6 prešli cez pomyselnú hranicu. Keď chcem vidieť sci-fi, pozriem si sci-fi (efektné, ale nie efektívne). A hlavne som si v čase asi 1:38 povedal, tak to nie, toto posr...kakali, fakt blbé pokračovanie v deji. A záver, ten som už takmer nedopozeral. Pôvodne som Furious 6 chcel dať slabé 2 hviezdičky, lebo je to stále lepšie ako Tokyo drift, ale nemôžem... ()

johnsnow

Pefektné, kokotské, nerealistické, úplne debilné, ale perfektné. Plus super prepojenie s Tokijskou jazdou. Hej a tak dlhú rampu pre lietadlo som ešte nevidel. A ano v päťke dokázali ujebať autami sejf, v šestke strhnúť lietadlo a zničiť tank. Že čo? Prečítajte sui prvú vetu môjho komentu. A k tomu chytu za letu sa vyjadrovať nemienim. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 70%, Audience Score - 84% | FDb.cz - 80,4% | Po dost dobré pětce jsme se na tuto sérii jaksi naladili. A na další díl jsme se těšili... Bohužel 6 nepřinesla nic nového. Nám připadala takový průměrný stejně jako první díl. Zkrátka nepřinesla nic nového, nepřekvapila, ale ani nic nezkazila (jako že několik dílů této série tak učinilo!). Přesto je takovýchto blockbusterových vymýváren v poslední době jakýsi nadbytek, nemyslíte? 60% ()

subic

Šestka začne v Riu, pak hned skočí do Londýna a končí zse na grilovačce v Riu. A to něco mezi tím je teda o něco horší než pětka. Po první hodině už jsem se začínal docela nudit. Ale Luke Evans jako padouch byl slušný, ten by se mi líbil i v nějaké bondovce. ()

helrohir

Šieste pokračovanie tejto akčnej série si udržalo väčšinu kvalít predchádzajúcej piatej (a najlepšej) časti. Príbeh je dostatočne zaujímavý a navrch pridáva aj emócie, herecké obsadenie je celkom sympatické a každá postava využíva svoj priestor aj vzájomnú kooperáciu s ostatnými. Režisér si dal záležať aj na akčných scénach, ktoré sú tu naozaj v hojnom počte, a aj keď občas pôsobia nereálne či príliš exhibične, sú aj pôsobivé a rozhodne sa je na čo pozerať. Sem tam sa vyskytne aj vydarená hláška a celkovo v dosť veľa dialógoch dochádza k určitému ohdľačeniu. Je sympatické ako sa táto séria dokázala posunúť od svojich priemerných či vyslovene béčkových (Tokio drift) prvopočiatkov, až k takejto solídne prepracovanej akčnej sérii. Som zvedavý, či ďalšie pokračovania nadviažu na kvalitu piatej a šiestej časti. 75%. ()

JosefTomas

Nebýt trochu přepálené akce, která kazí dojem (ano, i v pětce to bylo přepálené, ale tady s větší mírou), tak jde o skvělé pokračování, které naservírovalo tu správnou zábavu, kterou má film mít, jen kdyby se tam tolik času nemluvilo, ale spíše jezdilo, bylo by to také fajn. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

koty2201

Úprimne, ani neviem ako to mám hodnotiť. Nenapísal by som nič nové, ale iba by som sa opakoval v tom, čo som hovoril v prípade Fast Five. Je to fajn akčné béčko, ale nič viac. Skôr ma to začalo už unavovať a nechápem načo sa táto séria takto zbytočne a umelo naťahuje.  Všetko sa len recykluje a nové sa nevymýšľa, len aby sa mohli točiť ďalšie diely. Ale že by to celé malo nejaký zmysel, to nie. Je to proste len ďalšia značka určená na dojenie peňazí a darí sa im v tom. Ja osobne by som to ukončil už piatym dielom, pretože tým, že sa ďalší diel začína v momente, v ktorom predošlý skončil, to pôsobí viac ako nekonečný seriál a nie filmy. V tejto časti napríklad zomrela Giselle a pán Shaw. Ale po tých viacerých zmŕtvychvstaniach tomu neverím a určite to božím zázrakom prežili. Je len otázkou kde a kedy sa objavia. A vo výsledku bol tento šiesty diel nudou na úrovni štvorky. Veľmi sa to snaží podobať sa na Mission Impossible, ale táto séria na to nemá a navyše M:I a Tom Cruise našťastie zrejú ako víno. Čím ďalej, tým lepšie. Tam si poviete, že je škoda, že je koniec; tu si poviete že KONEČNE je koniec. Takže neviem ako ostatní, ale myslím, že z tejto obohranej série sú otrávení aj fanúšikovia akčných, rádoby funny béčkových výplachov. Som zvedavý čo všetko sa zase bude opakovať v siedmom dieli. ()

David_Beer

Myslel jsem si, že už pětka byla dost přepálená, co se týče akce. Jenže tvůrci si splnili asi dětské sny a vykouzlili nám ještě více přepálenější podívanou. U tohodle prostě musíte vypnout mozek, abyste si film užili. Když se vám to podaří, budete mít na tváři úsměv jako já. Co 5 minut to nějaká honička, přestřelka, bitka... no prostě je toho hodne a o obsah samotný tu vážně nejde. Scénaristé prostě taky vypnuli mozek a vpřed jde prostě jen akce. Fyzikům na to nepodoručuji chodit, protože by asi dostali infarkt z toho, jak jsou všechny jejich fakty během jediné scény vyvráceny. Šesté Rychle a zběsile zároven krásně propojuje všechny předchozí díly dohromady a konečně nám tam v potitulkové scéně zapadla i troječka z Tokia. Takže už se těším co nám předvede kurýr v sedmičce! ()

elanista1

Presne to co som ocakaval som aj dostal, videl som len prvu cast, neohromila ma a zabudol som na nu, na sestku som siel s takmer ziadnymi ocakavaniami lebo tematika filmu vobec nespada do mojej kolonky. Kopa nabuchanych reci, akcne sceny robene krasne na efekt lebo Justin Lin si s logikou velmi netyka, a ak niekto rad kritizuje realne neuskutocnitelne akcne vychytavky tak tuna si pride na svoje...ale netreba to brat az tak vazne, da sa pri tom trocha zabavit, 3 napinave sceny, par demolacnych scen, cista no-brain zabava ktora ked niekomu sadne tak bude nadseny. Mne nesadla a tu efektnu akciu nezeriem. Existuju stovky podobnych filmov na ktore sa rychlo zabudne a toto sa pekne zaradilo ku nim. Dwayne Johnson je ale dobre nabuchany! Priemernych 50% zaokruhlenych nahor ()

Shadowspark

Dvě věci: Zaprvé - přibližně na stejné úrovni jako pátý díl, což znamená: cool, suprové, velmi napínavé a vynikající akční scény, originální hlášky, kašlu na to, jak je to nemožné a nereálné, prostě Lin úžasnost své série Rychle a zběsile vygradoval a rozhodně (teda pokud si také nepotrpíte na reálnosti a chcete žasnout) tento díl stojí za to vidět. Zadruhé - (SPOILER!) kvůli scéně během závěrečných titulků, ve které je Jason Statham, se sakramentsky těším na další díl. 8.5/10 ()

dudo24

Fast and Furious sú filmy pri ktorých sa nerozmýšľa. Sú to filmy pri ktorých si človek užíva každú sekundu nadupanej božej akcie. Fyzika nefyzika aspoň sa zasmejem ale nič to tomu filmu neuberá patrí to jednoducho k nemu. Keď to porovnám s päťkou tak jediný rozdiel je že v päťke mali vymyslený oveľa viac sofistikovaný dej. Inak to je si myslím na podobnej úrovni kvality. Čo ma mrzí je chudák odkopnutá Brazílčanka. Sedmička, neviem sa dočkať. Pridajte ešte jeden poriadny street race navyše a budem úplne v akčnom nebi. A najviac memorable super mega šupa hero scéna je asi každému jasná. edit: Zatiaľ čo „Fast Five“ som videl asi štyri krát a vždy to bol rovnako kvalitný zážitok, tento diel ma pri druhom pozretí až tak nebavil. Moc prehnané, ani to nebolo tak premyslené ako v päťke. Už iba zmena prostredia z Brazílie do Európy posunula film nižšie u mňa. Aj celá zápletka s Letty bola divná. Oživovanie mŕtvych nie je väčšinou dobrá stratégia. A stále, chudák sexy Brazílčanka. Hodnotenie mením na tri hviezdy. ()

rasto87

Nemôžem si pomôcť, ale mne sa to fakt páčilo. V kine som sa len pohodlne usadil do kresielka, vzal si do rúk svoj xl popcorn a začal som pozerať skvelé predstavenie, ktoré držalo napätie od začiatku až do samého konca. Mnoho ľudí bude túto časť porovnávať s piatou, ktorá bola taktiež vynikajúca a hodnotiť najmä záverečnú scénu, či bola lepšia scéna s trezorom alebo scéna s lietadlom. Ja hovorím je mi to jedno, pretože som si to len užíval a sledoval túto divokú jazdu. Musím však povedať, že do tejto série bol naozaj veľkým prínosom D. Johnson, ktorý dodal Rýchlo a zbesilo nový obraz. V Rýchlo a zbesilo 6 sú taktiež ponúknuté halúzne hlášky, na ktorých sa divák nesmierne pobaví. Ten kto čaká preteky ako boli v jednotke, tak na to nech rovno zabudne, pretože to sa takmer vytratilo, ale za to z akčnilo. Na záver ešte pripomeniem, že Statham ma dotlačil do kresla ešte viac a už teraz sa teším na ďalšiu časť. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson