Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

matmanX

Překvapivě dobrá pětka obnovila můj zájem o sérii, jenom aby ho šestka zcela zazdila. Ta tam je povedená chemie mezi zlodějskou partou, která tady vypadá spíš jako na srazu základky po dvaceti letech. Každý vypadá znuděně a jakoby mu bylo všechno jedno, což je nejrušivější u v několika scénách pomalu usínajícího Diesela, a jediný Dwayne Johnson přináší dostatek energie aspoň na to, aby i divák nezačal podřimovat. Laciná zápletka, která se sem nejspíš zatoulala z nějaké venezuelské telenovely, zapojuje film do série návratem postavy, která měla zůstat zapomenuta už jen proto, že v současné sestavě nemá žádné místo a jen dále narušuje stabilitu a zajímavost týmu. Bohužel nám nezůstaly ani skvělé akční scény z pětky, které krásně balancovaly na hraně mezi bláznivostí a komikou. Akce v šestce rychle padá na druhou stranu a marně se nás snaží napínat ve scénách, které by se svou ujetostí a přehršlí CGI více hodily do posledního Resident Evil. Nakonec to i přes všechny výbuchy, skoky, pády, úmrtí a jiné dramaticky zamýšlené momenty zapomenete za necelý týden. ()

kamigava

O trochu horší než pětka, která byla syrovější v té Brazílii. Šestka má zase naopak pevně daného záporáka, který budí větší respekt než nějaký mafián z pětky. Akční scény v šestce nejsou tak dech beroucí jako v pětce, kde jsme viděli úžasnou honičku se sejfem. Na druhou stranu se mi v 6ce líbila scéna s tankem, jak Dom zachránil Letty. To jsem opravdu čuměl s otevřenou pusou. Závěrečná scéna s letadlem nebyla už tak famózní a trvala celkem dlouho na to, jak musela být nekonečně dlouhá ranvej. Tahle nelogičnost mi během celé scény byla do očí. Dost jsem se také zasmál nad hláškama Hobbse a nad scénou, kdy dva rodinní příslušníci dostanou výprask od jednoho zloducha. V celku považuju 6ku za temnější díl série kvůli znovuzrození Letty. Lepší jak 5ka asi není. ()

H4ku11

Bohužiaľ sa mi Shawe ako nepriateľ až tak nepáčil, tak mi to kazilo dojem z filmu. S akčnými scénami to už trošku prehnali a mohli by trochu ubrať a nie ešte pridať. Nepáči sa mi, že sa z partie jazdcov, ktorá občas strieľa, pomaly a isto stávajú profesionálni strelci, čo občas jazdia. Mal som na nich rád, že to neboli klasickí akční hrdinovia so zbraňami v každom vrecku. ()

petrskoc

2 hvězdičky za slušné řemeslo a scénu na runwayi (která ale i tak postrádala jakoukoliv logiku). Papírové (rádoby motivační a světové) dialogy, zbytečně přepálená akce a prefabrikované již tisíckrát viděné. Obsahově někde u akčňáků z 80. let, řemeslně možná o něco lepší. Záporák nedostává prostor a když už ano, působí spíš komicky. Proč to v roce 2013 nejde udělat jinak? Třeba víc komorně, s větším důrazem na dialogy, drama, posunout to víc do osobní roviny. Herci nehrají - pouze stojí, koukají - a občas někde někomu natlučou. Přijde mi jako by vzali nějaký random scénář, upravili jména, lokace, a šlo se točit. Justin Lin se možná vypracoval, ale kdo ví jaký režisér to není. Těžko říct - nevidím do zákulisí. Je to prostě ptákovina pro masy - jinými slovy stroj na peníze. A dle návštěvnosti kin to evidentně funguje. Já se těch 130 minut ale pekelně nudil a xkrát kroutil hlavou nad hloupostí a naivitou toho, co se během stopáže děje. Dokážu odpustit ledacos, ale tady to šlo ve většině případů za hranici. Létající lidé z auta na auto na dálnici během toho co za nimi jede tank - to je prostě příliš (a všichni to ještě ke všemu přežijí). V IMAXu možná audiovizuální podívaná, jinak zbytečná žumpa s hezkou kamerou, střihem, lokacemi, auty a ženskými. Prostě řemeslo bez ničeho navíc. A to je škoda. ()

mira007

Upadající kvalitu série tvrdě zarazila tahle i lehce rekapitulující pecka s naprosto famózním songem Danza kuduro. Všichni hrdinové ve skvělé formě a po krku jim jde Dwayne Johnson a trochu zlobí mafián v podání Almeidy. ()

Brejlil

Rodinné hodnoty se utužují různě. Dominic Toretto je utužuje činy za hranicí zákona, i když ve službách policie. A tak si jeho parta, místo zaslouženého odpočinku s miliony dolarů v rájích bez extradice, opět sedne za volanty a předvede několik ikonických kousků. A tady je kámen úrazu. Těch několik akčních scén je opravdu pěkných, byť ne zrovna originálních, je ale nutno přetrpět všechny ty řeči o hodnotách, rodině a nutných činech. A ano, musí se vypnout mozek, protože za normálních zákonů fyziky by naši hrdinové zemřeli hned na začátku. A mamutí skok supermana Vina Diesela si tvůrci také mohli odpustit. A zbožňuju tank, který z aut dělá placky, aniž se kdekoli objeví byť jen kapka krve. A to ti civilisté nikam neutekli. ()

fummyk

Jsem nasycen víc než dost. Miluju celou sérii "Rychle a Zběsile" a jsem její velký (ještě jednou velký) fanoušek. A jakožto velký fanoušek jsem si nemohl odpustit tento 6. díl prožít v kině - opět úspěšně a chybu jsem neudělal. Hned na začátku mi běhal mráz po zádech. Mělo to šmrnc, mělo to akci, hlavně pointu a krásně promyšlený konec - avšak nikoli příliš šťastný. Už teď se nemůžu dočkat na 7. díl, jsem zvědav, co nám připraví za porci - já doufám, že opět úspěšnou. 120% Btw. Nejspíš jsem se zamiloval - Jordana Brewster. ()

Rondell

Většinou nadopovanejm akčním filmům odpustím hodně ústupků vůči logice ve prospěch akce, ale co je moc, to je moc. Demence z plátna tryská téměř každou vteřinu hodně přehnaný stopáže a snaží se nakazit diváky. Jestli se letos některý z blockbusterů povede ještě mín než FF6, tak musí klesnout na samý dno. Na to nejtemnější a nejstudenější dno... ()

Mattij

Někde na rozhraní mezi 80 až 90%. Postrádající čerstvost druhého překvapivě nově nabitého dechu pátého dílu. Na druhé straně přinášející nové (a vtipnější) hlášky. I z předešlých dílů známá nereálnost některých scén se dostává dál - až by to někomu mohlo přijít příliš, ale s pocitem "jdu si to užít" u spousty scén člověk je přinucen sedět jen s otevřenými ústy a tupě zírat na plátno..! [85%] ()

Wancohoff

od FaF 5 krôčik spat. ale stale nadpriemerna popkornova zabava. do očí bijuce prepalene sceny berem "športovo" a daju sa prehltnut.Lin nam dal dokopy staru "family" do stareho domčeka, aby Wan mohol zacat pekne odznova a posvojom. 80% ()

radekgfx

"Entertainment to rule them all, entertainment to find them, entertainment to bring them all and in the darkness bind them." Je to zábavné, je to zábavné, je to .... a to je vlastně všechno. U filmů jako Iron man 3, Dark Knight Rises a spol. se nenudíte, vstupného nelitujete, bavíte se ... a to je opět všechno. A je to málo. Alespoň pro mne. Tento komiksový, popcornový, maxi-cola balení subžánr, zdá se mi poněkud vyčpělým. V tomto případě lze nicméně pozitivně hodnotit dějové propojení s předchozími dvěma díly, které fungovalo a potěšilo. ()

Gulde

Nějak nevím, bylo to podobné předchozímu dílu, který se mi líbil snad nejvíce z celé série, ale tady mě to už tak oslovit nedokázalo. Jsem zvyklý přehlížet u akčních filmů kdejaké přehanosti, ale tady jich bylo prostě moc, snad v každé scéně něco (proboha, ta runway!). A vše působilo tak nějak nastavovaně, skákání z místa na místo tomu taky ubralo. Prostě to bohužel trpí všemi nedostatky, které potkávají většinu amerických akčních filmů. Chtělo by se to vrátit víc ke kořenům série - míň akce a víc "osobitosti". Ale i tak se na tu dvojku Vin Diesel+Dwayne Johnson kouká skvěle, a film samotný zklamání taky není. ()

rusty09

Oproti předchozímu dílu mnohem víc akce. Musit říct, že tyhle frajery z filmu mám rád už od mala a ty filmy jsou čím dál lepší. Je jasný, že film má chyby jako asi 100 km rampa a otočení v autě ve 150 a nesmrtelnost, ale mě to prostě baví. ()

Flopik

Jednoznačne paráda.Nechápem 76% ale dobre.Tešil som sa strašne kedy to už konečne uvidím a nakoniec som sa aj dočkal.Akcia , vtipy , proste všetko.Spolu s 5 sú jednoznačne moje obľúbené filmy.Je to 5 časť a stále to má čo ponúknuť , stále sa to rozvíja . Mrzí ma akurát tá smrť.Neviem prečo to tvorcovia spravili ale budiš. Akciou nabitý film , ktorý ani chvíľu nenudí.Dal by som ho medzi top 10 ale to by nebolo fér voči 5. Fanúšikov Fast and the Furious určite nesklame.Pre mňa jednoznačne 5* a 100%. Po druhom pozretí názor nemení skôr naopak. 71% ? no nevyjadrujem sa. ()

Erik7595

Myslel som si, že sa už po vynikajúcej 5ke, ktorá je doteraz pre mňa najlepším akčným filmom poslednej doby, nedá natočiť pokračovanie, v ktorom by množstvo a merítko akcie bolo väčšie. Omyl ! Lin natočil pokračovanie vychválenej 5ky, v ktorom sa tak trochuodtrhol od reťaze a servíruje všetko to, čo bolo v predchádzajucom diele - avšak je to ešte väčšie, prepálenejšie a nereálnejšie. Ale je to neskutočná zábava, tempo to má výborne a vďaka skvelým hláškam to nenudí ani v jednej scéne. Vytýkať tomu popieranie fyzikálnych zákonov a nereálnosť ? I don't care. Je to jednoducho adrenalínová akčná pecka so zaujímavým prepletením príbehu s tretím dielom, záverečné objasnenie po titulkoch nesmierne navnadilo na siedmy diel. Veľmi potešila Michelle a jej spoločný fight s Ginou bolo to pravé orechové, konečne po dlhšej dobe si to dve krásne ženy poriadne rozdali na plátne, no paráda. A to finále na tramvaji dlhej 30 km je tiež výborné, úsmevné svojou prehnanosťou ako obecne celý F&F 6, ale vychutnal som si to. Spokojnosť aj keď pre mňa 5ka ostáva neprekonaná. Som zvedavý, ako si s dalšou časťou poradí James Wan. 90 % ()

Florfila

Obrovské zklamání. Tak jsem se těšila na šestou letní rychlovku, obzvláště po čtverce a pětce. Ale bylo to jakoby někdo nablil na chodník. Strojené, přepálené, umělé, protkané jedním klišoidním kecem za druhým. Film napěchovanej přestárlejma napuchnutejma rádoby svalovcema - Diesel už je spíš vyžranej, než namakanej. Fakt fuj - nelíbit. U těchhle druhů filmů rozhodně není nikdo zvědavej na nějaký přeživotnělý moudra. ()

majec4

Velmi podobne patke. Hodnoty a rodina sa vo filme spomenu asi 500x (trosku to uz unavuje). Stara znama fyzika bola opat raz v banliste - Diesel nam par krat zaskoci za Muza z ocele. No a co? Ked uz ta akcia je ako remen, tak nech sa fyzika skryje. Vtipy, ako inak, v podani afroamericanov tiez funguju, takze kritizovat nie je velmi co. Azda len ten zaverecny prelet cez polku Europy, WTF? A este jedna vec. Vsimli ste si ako z malych zlodejikov a pretekarov ( z 1,2,3,4) vznikol tym protiteroristickej jednotky? Kde je strop? ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson