Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

FortKnox

Rozpočet: $160M. Už pětka měla momenty s kterých šla hlava kolem a šestka je na tom stejně, ukažte mi ranvej, která zvládne 13náctimunitovou honičku přímým směrem. Díky většímu rozpočtu takových nelogičnosti přibývá. Luke Evans mi nepřišel v roli záporaka kdovíjak pevný, Londýn méně atraktivní než-li Rio, je to zkrátka slabší pětka. ()

radys.v

Proč? Proč pořád točí Rychle a Zběsile, kdyby aspoň název filmu pozměnili. Film pořad na jedno brdo. Záběry jsou super, dialogy taky ujdou, ale celkově to kazí scény např. Dom/Letty letící přes most nebo runway, která by musela být snad 15 km dlouhá. Mělo by to být alespoň trochu realistické. ()

kolik27

Rychlá kola, přepálená akce, nadlidské výkony v různých akčních scénách, prakticky přesně to co jsem od filmu čekal. ()

ratpile

Jakožto součást F&F seriálu OK. Staří známí prohodí pár vtípků, Paul Walker nasadí zamračený výraz, Rock se naolejíčkuje, Diesel procedí pár zamručení, akce má místy grády, a souboj Carano/Rodriguez měl koule..Ehm. Jako samostatný film, ale F&F 6 na svého předchůdce ztrácí prakticky ve všem. Veškerému dění na plátně totiž chybí nějaký vnitřní náboj, nějaký hybatel děje, který by v divákovi probudil zájem o chvíle následující. Čekání od atrakce k atrakci je bez nějaké vypravěčsky zábavné vaty prostě nuda. Videoherní akce s vtipnou teamovou chemii. Po pětce jsem čekal trošku víc. ()

Uberlord

Justin Lin nám dává čistě efektovou masáž, jak prase, bez špetky rozumu. Pokud chcete vidět skutečnou vymývačku mozku, tak si na to rozhodně zajděte. Každej sere na to, že existuje nějaká gravitace a odpor větru. Justin Lin i větru poroučí, a když sakra chce, tak bude mít ve filmu i stokilometrovou runway! Upřímně, po shlédnutí traileru jsem se těšil jak malej... a u traileru jsem měl zůstat. Větší kravinu, v této cenové, jsem skutečně dlouho neviděl. Ty dvě hvězdičky bych rozdělil asi takhle... Dwayne 1,97 hvězdy... 0,01 soundtrack, 0,01 holky, 0,01 káry... Jinak v tom filmu nic nestojí za zmínku. Tedy v tom dobrém samozřejmě... pokud si ujíždíte na dechberoucích WTF?! scénách, tak si film určitě oblíbíte... - Při druhém zkouknutí schválně spočítám, kolikrát kdo kam skákal v rychlosti přes 150km/h... Prakticky polovinu filmu, někdo proskáče luftem z auta někam, nebo odněkud na auto... bez škrábance, bez újmy... prostě týpkovi šrotuje káru tank, tak si skočí na jinou... who the fuck cares?... Nelogické chování postav, jenž ve spoustě případů spíše připomínají pacienty po lobotomickém zákroku, hlavně co se týče dialogů... Jak jsem řekl, jedná se o efektovou masáž... prachy lítají všude, ale děj je průhledný a nepřesvědčivý... působí strašně lacině... Nezachází se vůbec do hloubky, diváka to nechá ve sladké nevědomosti jen proto, aby se mohlo objevit pár starých známých, kteří si trochu vrznou a pak zmiznou... A aby to nevypadalo až tak blbě, tak to namažou pořádnýma honičkama, výbuchama atd... Nebýt Dwayna, tak ten film stojí za ho*no. ()

kiros179

Nebýt totálně nesmyslné dějové linie - vzkříšení Letty a někdy až šílené přepálenosti scén, F&F6 mohla být stejně dobrá jako pětka. Stále ale jde o solidní ryzí akčňák, který naštěstí nechává onu bídu z dílů 2 - 4 daleko za sebou. 65% ()

gicous

Zdá se, že svého akčního vrcholu dosáhla série Rychle a zběsile se svým patým dílem. Nyní víceméně stagnuje, ale nechápejte mně špatně, stagnuje na tak vysokém stupni, že mu to můžou ostatní akční filmy jen tiše závidět. Akční scény jsou natočené s takovým množstvím adrenalinu a profesionality, že to až nechutně okázale odkapává z každé scény, z každého záběru. Samozřejmě, že je to všechno přepálené a nerealistické, ale ten kdo chce psa bíti hůl si vždycky najde. Když chcete realitu koukejte na Greengrasse nebo Manna. Když chcete propracovaný příběh s hlubokou psychologií postav pusťte si Leeho nebo Bigelow. Rychle a zběsile je ryzí akční oddechová zábava, při které vzduchem lítají desítky aut, po dálnici se prohání tank a na závěr Linovi už nestačí auta, ale musí do všeho zapojit i letadlo. Série Rychle a zběsile se rozrostla do obrovských rozměrů. Všichni ze současných akčních hvězd si chcou urvat kousek, a tak na závěr příjde i nájemný vrah Jason Statham. Sedmička se tedy už někde v hollywoodu vaří a je jen otazkou, jak bude chutnat po odchodu Justina Lina, který dokáže svou akční virtuozitou zastřít hrozivě špatný scénář. Je šestka lepší než pětka? O jednu hvězdičku asi je. Nemá sice tak bombastickou honičku jako v Brazilii, ale děj je mnohem více zahuštěný akcí a vtipnými hláškami. V důsledku toho nemá divák chtivý akce, čas na přemyšlení o ději. To příjde až se závěrečnými titulky, ale to nemění nic na tom, že Rychle a zběsile 6 je nesmírně kvalitní akční jízda jako stvořená pro letní zábavu. ()

MrNathe999

Je to tak na slabých 70%. Jak už tady bylo několikrát napsáno, ty akční scény jsou opravdu přehnané. Konkrétně u tohoto dílu mi to vadilo. Jo a děj je absolutně o ničem. Na druhou stranu to úvodní video z předešlých dílů se hodně povedlo a auta jsou tam pěkný. Jo ale to věčný skákání z něčeho do auta mně přišlo vždycky směšný, už jen kvůli tomu, že je to snad v každým akčňáku. Jo a taky je tam absurdní asi tak 50km runway. ()

Berry0153

Líbila se mi víc než pětka, hlavně díky tomu Domovu kódu rodiny....hodně se to přibližovalo k linii jedničky... AKTUALIZACE se SPOILEREM (březen 2015): Tak po druhém shlédnutí musím říct, že tam vlastně nebyl skoro žádný rozdíl oproti "pětky" a dalším předchozím dílům. Trezor nahradil tank. Obejvil se nový záporák. Zas někdo z hlavních hrdinů umřel. Zase fyzikální pravidla jak v metrixu. Sakriš, neměl by vzniknout konečně nějaký nový žánr? Třeba něco jako ACT-FI (Akční fikce)? Začíná mi to připomínat jeden hadovitý německý seriál...45% ()

Idris

Film, který se pořád snaží překonat sám sebe. V pětce to bylo přehnané, ale teď je to až nadpřirozené a nemůžu to věřit ani Dieselovi, ani Johnsonovi. Jejich souboj v pětce nemůže snad už nic překonat a Statham, tak to se začínám bát o sérii, která se dokázala zvednout z popela. Teď zpět k šestému dílu. Akce výborná, ale hlavně Michelle Rodriguez, od ní bych to nečekal, ale tady byla famózní. Celkově si myslím, že ženské představenstvo herecky překonalo to mužské. Což by se u tohoto druhu filmu, nemělo stávat. A na konci bych mrtvoly nemusel ani počítat, protože by byly mrtví všichni. ()

srncek

Po vynikajúcej a inteligentne natočenej 5ke z Brazílie som čakal podobný vysoko nastavený trend aj tu a vtedy sa to stalo...to čoho som sa najviac bál už keď som počul,že idú natáčať ešte 6ku..taký akčný bohapustý výplach žalúdka a lobotomiu v jednom,to sa stať veru nemalo..z tejto značky je už len továreň na peniaze..dúfam,že im tento diel vynesie toľko stoviek miliónov,že v 7čke budú môcť postaviť ešte o 50km dlhšiu pristávaciu dráhu na letisku niekde na Mesiaci a Vin Diesel bude lietať vzduchom aspoň z nejakého dôvodu..OBROVSKÉ SKLAMANIE,toto si Fast and Furious nezaslúžil..40% ()

Lkn

Nebylo to až taková tragedie, Vin je už starší chlápek a jde to na něj vidět, ale i tak se nezdá. V každém případě jsem se nebavil tolik jako u předchozího dílu! ()

Yajax

Ani zaujímavý príbeh a pár vtipných scén s Tyrese Gibsonom nevyvážilo ďalšie nereálne scény ako napríklad s tankom alebo záverečná s lietadlom. Toto pokračovanie síce bolo horšie ako FF 5 no za pozretie to stálo. ()

miki68cz

Nahoru dolu, akce, kecy, akce, kecy, po čtyřiceti minutách toho máte plný zuby a to vás to nejhorší ještě čeká. Absolutní slabota, nejpřehnanější film všech dob, americká slátanina. Jedna hvězda je za Nissan GTR. Nedoporučuji ()

johny95

V piatom diely sme mali trezor, tu máme nekonečný runway. Justin Lin dokázal sériu, ktorá stratila dych po prvom diely, znova nakopnúť a to aj vďaka takýmto stupídným (avšak pamätným) scénam. Preplietol všetky doterajšie časti, zobral z nich obľúbené postavy, dal ich do jedného týmu, pridal The Rocka a aj po druhý krát to vypálilo dosť dobre na to, aby z toho bola zábavná oddychovka. Teším sa na 7ku :) 60% ()

otilrak

Várka předvídatelné akce, která je ale dobře koukatelná. Rychlá auta, násilí, nově zachraňování světa a staří dobří známí herci. Víc ani nelze požadovat. ()

Vämpiriüs

Tento díl je plný akce a bylo pozapomenuto na to nejdůležitější, rychlá auta kterých je velmi málo. Snad se příště více scénáristé zaměří na propracovanou krásu rychlých aut a konečně dodrží název "Fast & Furious". Až tak špatný díl to nebyl, ale přeci jen tolik akce bych bral spíše u jiných snímků a ne zde. I tak dávám krásných 4/5. ()

MrMir

Doslova přecpané akcí, která je v některých okamžicích překvapivě málo přehledná a megalomancky ujetá. Ve srovnání s předchozím dílem tedy o malý stupínek níž, nicméně pořád velmi slušně....a už se těším na sedmý díl, kde Jason nakope zadek všem a uzavře ságu :) ()

Stranger77

V zásadě podobný pocit jako u pětky, akorát tentokrát už Dwayne nebyl nováček, tak to bylo svým způsobem trochu opakování podobného ve větším měřítku a proto taky těch 80%. Gina Carano samozřejmě výborná, návrat Michelle taky dobře provedený, rozhodně spokojenost. Totální akční výplach, tak jak jsem doufal;). Více zde. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson