Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

Jaro_slav

Honza Nafta, Skála, zadky, výstřihy, svaly, osmiválce, neony, diody, tank, bouchačky, Dodge Charger Daytona, JENSEN INTERCEPTOR! (o kterym dle českýho titulkáře Honza Nafta řekne, že je to americká kára - půlhvězda dolu), takže vadou byla jen ta asi 20kilometrová runway imaginární základny NATO ve Španělsku (další půlhvězda dolu), i když se to všechno vlastně dělo současně a trvalo to tak dlouho jen kulivá střihu, že... Za Andulu 124 zvedající se při rychlosti cca 150 km/h, na kterou zrychluje asi deset minut, bych asi měl strhnout dalších osm hvězdiček, ale do takhle blbýho filmu to patří víc, než to patřilo do ARGO. SPOILER SPOILER! A na konci megawtf novej záporák Jason Statham? Začíná se nám to vyvíjet jak Expendables. KONEC SPOILERU! Skoro tak hustý jak Fast Five. ()

Ollie235

No, zběsilé je to natolik, že ani nevím, kde začít. Vezmu to po pořádku. První polovina mě takřka nadchla - dobrý příběh a kvalita na úrovni předchozího dílu mě nesmírně příjemně naladily a já začínal přemýšlet jestli z toho konečně bude plné hodnocení. Jenomže pak zase přišlo to, co mi dojem z F&F zkazilo i minule. V pátém díle to byla scéna s trezorem, tady to byla honička na mostě a Dieselova supermanská scéna. V tom okamžiku se to zlomilo - příběh ustoupil zbytečně přestřelené akci a já se nestačil divit, jaké věci může dnes divák ve filmu vidět. Sem tam přišla dobrá scéna (souboj Diesel+Rock vs. Kim Kold), ale ve výsledku rozpačitý dojem nic smazat nedokázalo. Závěrečná upoutávka na další pokračování ale potěšila a tak se těším, co nám tahle série za rok přinese. ()

Mikino00

Moc jsem chtěl dát vyšší hodnocení, první polovina filmu mě bavila, rozumná a efektivní akce (pokud pominu nereálnost v každém druhém záběru), trochu toho humoru, pěkné ženy, náznak děje. Přesunem z Londýna se DOMeček z karet sesypal, naprosto zbytečná návštěva věznice, vyloženě nelogické kroky postav, nejtrapnější skok v dějinách na dálnici a dějový zvrat před koncem, u kterého jsem se už jen držel za hlavu. navíc mi to přišlo hrozně natahované, trocha střihu by neškodila. ()

xHarryx

Kure*sky předvídatelné, ukecané a rozhodně horší než nabušená pětka. Na druhou stranu je to pořád strašně cool, o což se stará celá parta následující vůni Dieslu(a). Fyzika dostává krásný nářez, ale tohle bych vůbec neřešil. Jak jsem psal výše, bylo to horší než pětka protože narozdíl od ní neobsahuje legedary scény (operace trezor rulezz), taky je to ovšem lepší než zbytek serie. So, pod čtyři prostě jít nemůžu, i když jsou slabé asi jako ty co jsem napálil nedávno Hobitovi. ()

geimz

Veľmi, veľmi stupídny dej (rozumej stupídnejší než obvykle), čo by nebol až taký problém, keďže u F&F nikdy nešlo o nejakú vysokointeligentnú sériu, no kiksy sa dajú nájsť aj v iných zložkách filmu. Záporák je nevýrazný, ničím výnimočný, ako aj celá jeho parta, akcia je niekedy výborná, inokedy zas smiešne prepálená...no celkovo je to slušná zábava. A diaľničná scéna s tankom je najlepšia pasáž filmu. Až do Dieselovej imitácie Supermana. Na túto absurdnú WTF scénu len tak rýchlo veru nezabudnem. ()

aLPaC

I přes konečné hodnocení je pro mě šestka zklamáním. Oproti pětce totiž kvalita poměrně upadla. Samozřejmě, nemá cenu řešit hlavní postavy, protože ty jsou super jako vždycky, Rock dostal víc prostoru což je taky skvělý, ale celej ten děj mi chvílemi přišel trochu překombinovanej, až zmatenej. Dále bych Linovi rozhodně vytknul jeho až moc velkou představivost. Já rozhodně nejsem z těch, kteří na každém akčním filmu hledají sebemenší detail a každou chybičku či přehnanost pak sálodlouze popisují a honí si ego. Mlátičky, honičky, střílečky atd. tento žánr dělají a pokud jsou dobře zvládnuté, natočené a zábavné a příběh není žádná žumpa, mé hodnocení jde nahoru. Ale tohle bylo moc i na mě. Především závěrečná scéna, kde borci v obrovské rychlosti pronásledují letadlo minimálně 15 minut, to by musela bejt runway dlouhá z Prahy do Liberce. Celou dobu jsem si říkal, tak snad alespoň nezastaví těsně před koncem runwaye, aby to nebylo tak klišoidní a ejhle. No a létající Vin Diessel držící Lety jak superman, to je kapitola sama pro sebe. Na Diesselovi navíc začíná být vidět věk, takže rychle natočit sedmičku dokud může chodit, zjednodušit scénář a vymyslet parádní fight pro Jasona Stathama. Pak by to mohlo jít opět na plnej počet. ()

ac3r

Místní chytrálci ať si radši pustí nějakou intelektuální tří hodinovou slataninu. Takhle má vypadat geniální akční film se vším co má mít. Ja nemám co dodat. Ride or die ! ()

Jayem

Tento film ma jeden vážny problém ( teda okrem toho s nekonečnou pristávacou plochou na letisku a toho že sa tam nepochopitelne mlátia vlastný ludia medzi sebou ) a síce že keď skonči akčná scéna a vystupia z auta tak to stoji za prd. Len čakaťe kedy tie kecy prestanú a zase nastúpia do auta. ()

Zombi

Nabušenej akčňák, kterému ubírá plyn hraní si na Dannyho parťáky a slabší scénář, samý briefing, plánování, pak akce a znovu a znovu. Rock se pomalu nevejde do záběru, ale pořádnou akci má až na konci, škoda. Je to slabší než výborná pětka, ale dívá se na to pořád dobře, bitka v metru, tank a letadlové finále se opravdu povedly, emoce díky návratu Letty také fungují, ale už je to moc přehuštěné a překombinované. Těším se co s dalším dílem provede šikula Wan. ()

zelvicka.

Svět kde jsou ženy drsnější než chlapi, a chlapi drsnější než chlapi! Auta rychlejší než tanky, a tanky rychlejší než letadla, a ranveje dlouhé jako Rusko. Hlavní třešničkou zde byla příjemná Gina Carano, která ovšem měla běhat bez neprůstřelné vesty. A jinak logiku celého filmu vystihli HISHE naprosto skvěle. ()

Phorbo

Koho by překvapilo, že další pokračování F&F bude sra*ka. Vlastně ani nejsem zklamaný, ale tohle to bylo opravdu už moc. Záběry s tankem na mostě jsou docela brutální, bezpečnost především… To, že Torreto napálí auto do svodidel a skočí pro Letty… No to by musel mít chudák vyšší kinetickou energii, než ona. Možná že by to šlo, ale rozhodně by měl v té rychlosti pádu na přední sklo roztříštěnou páteř, otřes mozku a vnitřní krvácení. Přežiju, budiž. Torreto je ze železa. Ale to, že scéna na runwayi trvá déle než 12 minut? Cože? Netuším kolik můžou jet ty military jeepy, kolik může jet ta červená alfa, ale pochybuju že by mohli dohonit to letadlo, to potřebuje asi trošku vyšší rychlost na rozjezd než nějakých 150km/h. ale i kdyby tak má rundy 30kilometrů? Achbože. Jsem zvědav na Stathama, doufám, že ho tam moc nebude a neudělá si ostudu… ()

mosnak

V tomto šestém pokračování automobilového výplachu mozku jsem viděl nejdelší přistávací plochu na světě. Akční honičky střídají trapné scény a nesmyslné chování postav. Herecká onanie nad tolika známejma hercema mě taky nedojala. Jelikož se jedná už o šesté,tak mě už dělá problém brát to s nadhledem. Každopádně závěrečná scéna s Jasonem Stathamem dává jasně najevo,že sedmička bude opět v podobném duchu. Nebýt těch trapných scén byl by to čistý průměr stejně jako pětka! - 38% ()

Nethar

Opět velmi stupidní scénář, čistá akční jízda, ale já se na ně ani zlobit nemůžu, protože jsem nic jiného nečekal. Akce je to vychytaná a divoká. Pokud jste snad měli při některém z posledních dílů pocit, že "tohle by se klidně mohlo stát", tak tady už vás nenechají na pochybách, že každá scéna je naprosto nereálná a přestřelená. Michelle Rodriguez a Vin Diesel drží jakžtakž zábavu. Ve vší úctě k Paulu Walkerovi, jeho role mě ve filmu hodně nudila, odbočka do vězení byla už skutečně hodně mimo mísu. 3-4 hvězdy. ()

Movie Gourmet

Film se mi líbil ještě víc než pátý díl. Automobilové honičky zde hrají víceméně druhou ligu, víc zde už jde spíše o přestřelky a různé mlátičky. Stejně jako v předchozích dvou filmech už zde nejde o automobilové závody ve stylu: "Kdo bude první. Kdo má víc vytuněné auto a kdo je nejlepší řidič." Auta jsou zde pouze prostředkem k dosažený peněžité odměny v podobě lupu. :-) Ve filmu ale nechybí i různé elektronické "hračičky" a hackování... Závěrečná scéna je stejně neuvěřitelná a šílená jako u předchozího dílu, možná ještě šílenější. I když trumfnout "trezorovou" závěrečnou sekvenci předchozího snímku není jen tak... :-) Když jí člověk vidí poprvé, tak ho napadá otázka: "A nestačilo by třeba tomu letadlu prostřelit pneumatiky?" Jinak to je ale scéna jak z nějakého Jamese Bonda. Luke Evans coby hlavní záporák není špatný. A Dwayne Johnson, který tentokrát jakoby změnil stranu a team je zkrátka.... kráčející "The Rock" v upnutém triku. Verdikt: 4* a 80 %. ()

NJD

Nálož akčních scén je v tomhle filmu naprosto nekompromisní, o tom žádná. Ale bohužel je vidět, že scénáristům už tak trochu docházejí nápady, jelikož dějová linie je dost slabá i na akční film. A i ty akční scény už mě občas štvaly: třeba ta, jak Toretto chytí ve vzduchu Letty padající z tanku, nebo ještě horší byla ta s letadlem - to musela být hodně dlouhá vzletová dráha, že po ní to letadlo jezdilo 5 minut v plný rychlosti a ani se neobtěžovalo třeba zatočit. No prostě po příjemnym překvapení s pětkou působí šestka jako docela velký zklamání. Jedinej silnej moment tak byla hláška nebožtíka Walkera "Ride or ride" ale to asi tak úplně nebyl záměr scénáristů. ()

Prehry

Svůj účel to splnilo - akční film o autech se sexy řidičema, ale jenom mě to utvrdilo v tom, že od třetího dílu už je to čím dál větší bída .. a popravdě doufám už kvůli nim, že sedmičkou to vše zakončí, všichni tam fiktivně umřou a konec! ()

Marys

Chýbal tomu určitý náboj z päťky a bolo to oveľa viac pritiahnuté za vlasy. Akýsi filmársky skok naspäť. Čakal som viac. ()

colapso

Pětka zůstává nepřekonána a režisér a herci si v bonusových materiálech můžou tlachat co chtějí,na rozdíl od předchozího dílu zde není jediná scéna,kterou bych si pamatoval po vypnutí přehrávače. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson