Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

Luk Skywalker

Film je super akce a hodinu a čtvrt to celkem jde (ale i tady jsou logické kopance), ale pak zbývající hodinu kromě logických velkokopanců začne dostávat pořádně na prdel i fyzika a totálně to zabijou ranvejí dlouhou jak dálnice D1 a jakýmsi pokusem pár auty s titanovými lanky držet na zemi velké nákladní ruské letadlo. Sice jsem se nenudil, ale čeho je moc toho je příliš a na konci nás lákají na Stathama v Tokiu, aby spojili tuto sérii se 7 let starým filmem. Kurva proč?! ()

agassi68

Tej akcie možno bolo až priveľa. Autá sa tiež nedajú vylepšovať do nekonečna. Ale ako inak urobiť príťažlivý akčný snímok pre násťročných? Kto by to vedel urobiť lepšie nech sa hlási u súdruha Žinčicu.. ()

Rázlik

V tomto díle FaF jsem asi nebyl naladěný na takovou porci trapných dialogů a akčních scén, které popírají veškeré fyzické zákony. Závěrečná akční scéna byla tak zpackaná, že člověk nevěděl kde mu hlava stojí. Alespoň ta třešnička na dortu v podobě Jasona S. mě potěšila, takže se na sedmičku mohu zase trochu víc těšit. ()

Puol

Kvalitatívne o jeden rýchlostný stupeň nižšie ako našlapnutý 5.diel, ale ešte stále slušná akčná jazda. Z hviezdného obsadenia ma najviac zaujali samozrejme Dwayne Johnson a jeho parťáčka Gina Carano. ()

char_t

Víc aut, větší drsňák v hlavní roli, víc honiček, víc postav v týmu... víc týmů! A když nemáme co přidat, přidáme tank! A k tomu všemu stupidní scénář. Pár příkladů za všechny - zlodějskému auto-gangu sežerou i s navijákem, že přepadnou opevněné cosi, namísto konvoje na dálnici... Vin Diesel létající nad dálnicí jako Superman... Nekonečná runway... A pořád dokola rádoby drsné hlášky hrdinů, které ve většině případů nedávají nejmenší smysl... Jako výplachová podívaná OK, ale na to by stačil i trailer. ()

Hubis_

Už po shlédnutí traileru jsem si říkal,že to bude kravina a bohužel jsem se nemýlil.Příběh nebyl špatný,automobilové honičky byly super,ale co mě opravdu štvalo,byly nereálné scény.Opravdu jsem se musel někdy smát a nechápu,že se to někomu může líbit :) ()

Heroine

Nebyl to záměr, nebylo to naplánované, ale zrovna jsem šestý díl viděla dva dny poté, co se Paul Walker zabil v autě... Každý si dokáže představit, jak se potom z každé cool hlášky jako "děkujeme, pane, za rychlá auta", a "jeď, nebo zemři!" stane rychle dost morbidní žert. Díky tomu dám jednu hvězdu navrch, protože to je ironie osudu, interaktivní humor. Ale i když je film přiblblý, místy i trapný, mně se to líbilo. Vin a Michelle jsou můj, hned vedle Carrie-Anne a Keanu, nejoblíbenější filmový pár. Dwayne Johnson se tam taky hodil, a pár výborných, i když ne úplně fér realistických bojových scén s Ginou Carano bylo taky dobrých. ()

Ydrosten

Chris Morgan a Justin Lin, by zasloužily dostat přes tlamu za to, že vrátily do děje hnusou a odpornou Michele Rodriguez, ktará díky svým dvoum hereckým výrazům - křivou hubou jako že je strašně drsná a nebo křivou hubou že ji něco bolí - dokázala totálně zkazit polovinu filmu. Tuhle asexuální ženskou, nemůžu vystát ( už v S.W.A.T. mi byla odporná a ve ztracených se postarala o to že u druhé řady jsem se přestal dívat ) a vyměnit ji za mnohem ( neporovnatelně ) hezčí Elsu Pataky, která mi k Vinu Dieselovi sedla daleko víc, byla ta největší sviňárna co kdo v posledních 10 letech v jakémkoliv filmu udělal. To už jsem překousl i zhovadilost děje v Tokijské jízdě ( která z F & F měla společného pramálo ) ¨¨¨¨ Tak, plivnutím na Letty jsem si ulevil, a teď k samotnému filmu. Ty vole tak to byla pecka jak z broskve. 4 Hvězdy se nebojím vytasit bez ztráty kytičky ( tu 5 nedám za tu hnusotu škaredou odpornou, která mi to dost znepříjemňovala ) Jestliže 5 díl byl dost dobrej a 6 prostě super dost dobrej, tak co nás čeká v 7 ? -------------------- Dodatek : tak vám nevím, ale bez Paula Walkera si to nějak neumím představit - z velkou obavou čekám na to kdo jej nahradí. A to že se natáčení 7 o něco posouvá, mi vzhledem k okolnostem vůbec nijak nevadí. ()

matini

No tak nevím jestli jsem se dívala na akční film nebo na komedii. Bez myšlení je film Fast & Furious celkem fajn film a dobrý odpočinek, když se ale zamyslíte nad některými scénami.... nemám slov. Hned na začátku filmu, neskutečné machrování Hobbse. Chápu, že má velký svaly, ale všeho s mírou. A že tam výslechovou místnost rozmlátí jako kůlničku na dříví... na můj vkus trošku moc. Scéna na mostě, kde si Dom hraje na supermana, je prostě kravina. A souhlasím s BS, co je to sakra za otázku po tom dopadu? Navíc v jedné z posledních scén, kde se akce odehrává na runway, jeden poznatek... ta runway musí mít nejmíň 100km :) A to, že ve filmu umřou jediný dva lidi, který jsem chtěla, aby přežili, radši nekomentuju :) Když to shrnu, tak to není tak špatný film, člověk, ale musí opravdu chvílema naprosto vypnout mozek, aby si to mohl užít. ()

GOREGASM

Začnu upřímně. Justin Lin velmi brzy ztratil cit pro zdravou míru a především je mu úplně šuma fuk, jaký scénář dostane pod ruku. FF6 zachraňuje herecká sestava, v níž se vrací do série jako by se nechumelilo již jednou umrtvená Michelle R., a naštěstí větší porce akce na úkor nezajímavého tlachání mezi postavami. I když i na tomhle poli se na rozdíl od pětky urodí povedená narážka, nebo se alespoň uchechtnete nad pseudomacho blábolem, na které je expertem The Rock (tentokrát je v tom nevinně). Jak už jsem řekl, více akce a méně keců filmu svědčí, a kdyby se Lin více držel fyzikálních zákonů a zdravého rozumu, neztratil by nic z potřebného cool efektu a udržel by u diváka ten zásadní pocit. A to aby se bal o své hrdiny. Přitom naháněčka s tankem je top notch, ale poprvé jasně projeví režisérův necit a vyvrcholení absolutně zabíjí předešlou destrukční nirvánu svým pojetím ne(uvěřitelnosti). A tak bych se mohl šťourat v každé destrukční scéně, ale jelikož jsem přesně toto čekal, tak jsem se i přes zmíněnou megatunu WTF, bavil více než u pětky. 61% ()

hazaba

Výborný film na vymazání hlavy. O příběh ani tak nejde, i když není úplně špatný. Trikové scény jsou velice podařené, obzvlášť ta s letadlem, má to humor a poprvé je tu očividný odkaz na další díl... Statham... už se těším :-) ()

hEROic

na minuly dil to nedosahne, ale akce je to stale super... pribylo kecani a bohuzel neubylo Rockovych mouder... pribylo zbytecnych scen a bohuzel neubylo kycovitych blbosti... nastesti zustava skvely casting, dobre koukatelna akce a duraz na auta je nadale v pozadi... divci metro bitka byla samo taky cool :) za me 75% a verim ze dalsi dil nas konecne zbavi vetsiny neduhu, mas moji plnou duveru JW ;) ()

MickeyStuma

Rychlá a zběsilá jízda hbitě vstoupila do šestého pokračování a věrně se drží změny nastolené minulým dílem. Znamená to tedy, že se opět nedočkáme vytuněných auťáků a pouličních závodů. Pravda, jeden menší tu je, ale ten nestojí ani za řeč. Série se prostě rozjela jiným směrem a je to dobře. Neustálé opakování jednoho a toho samého by velmi brzo omrzelo. Naše známá parta tentokrát pomáhá policii dostat jiný nebezpečný gang. Série různých honiček, jejichž vrcholem je scéna s tankem, je opět adrenalinová a dech beroucí. Fyzikální zákony sice opět dostali volno, ale co je nám svým způsobem po tom. Popkornová zábava se opět rozjela na plné obrátky a ani tentokrát nezklamala. ()

Wallis3

Přeflákaná záležitost, která má furt dost oktanů, aby se dala shlídnout. ,,Na prdeli mám tank!" ... To zabili, starý :-) ()

helloween93

Výborný akční blockbuster s rychlými auty, sérii mám rád, protože jedničku jsem sjížděl ještě na vhs. Fast and Furious frančíze se povedlo propojit sérii i s kritizovaným třetím dílem do ucelenějšího příběhu, který sice není kdovíjak originální, ale diváky baví. Co se týká šestky, akce je dost, má nápad a nosný příběh je tradičně o tom, že se parta musí spojit proti zlosynovi. 4* ()

Juvecz

Na tenhle díl jsem se těšil jako malé dítě...Celý film je svižný, plný akce, někdy až moc a to ve třech částech filmu a to filmu dost ubírá. Nebudu říkat co a jak, na to se koukněte sami, ale jinak super...Nadupané auta, honičky, závody,souboje, nádherné holky to vše film obsahuje ale co mně nejvíce překvapilo je větší prostor pro vtip a toho film obsahuje poměrně dost, což je velice dobře já osobně sem se nenudil 80% ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson