Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

O.Peta

Já teda nevím, co tu zase všichni blázní. Jak tak koukám, tak všichni pálí plnou už jen za skvěle zvládnutou choreografii, ale že to némá ani pořádný děj odpovídající filmu, to už nikdo neříká. Brát v potaz pouze toto, tak neřeknu ani slovo, jenže v komplexním porovnání s jinými bojovými akčňáky mi to přijde strašně slabé. 50% ()

Riddick77

To byl hukot! Takovej rachot už se jen tak nevidí. Nekompromisní akční bojovka se skvělou choreografií, značnou mírou brutality, náznakem příběhu a fungujícími vztahy mezi hlavními postavami. Jistě, základní dějová linka je lineární a kopíruje tradiční videoherní schéma, kdy procházíte level za levelem (patro po patře) a kosíte jednoho nepřítele za druhým, přičemž se mění akorát tapety na zdech. Nicméně Gareth Evans k tomu připíchnul příběh o dvou bratrech, jenž jsou každý na opačné straně barikády (oba mají společnou prioritu - pokrevní pouto). Ačkoliv je tato rovina ve filmu druhotná, tak bez ní by Serbuan Maut ztratil svoje kouzlo filmovosti. Bojové scény jsou parádní, opět si můžeme odskočit do videoherního světa, kdy pěšáci padají jako mouchy, větší ryby už kladou trošku odporu a hlavní bossové jsou už tvrdým oříškem (poslední threesome bitka bude jednou legendární - pokud už není). Ano, člověka občas napadne, jak se někdo může zvednout po třech úderech loktem do spánku či 5ti sekundovém mlácení hlavou o zeď, ale to už je dědictví hlavních hrdinů i záporáků - zcela realistické by to prostě nebylo takto extrémně zábavné. Celkově je Serbuan Maut výborně zvládnuté a intenzivní akční dobrodružství s celou řadou efektních soubojů, z něhož čiší zápal pro věc a obrovská porce kreativity. Explozivita je všudy přítomná a nenechá diváka chvilku odpočinout. Už se nemůžu dočkat, až nám Evans představí Berandal a doufám, že hollywoodsky nevyměkne. Recenze zde. 9/10! ()

Davson

Takhle má vypadat správný brutální akčňák. Pořád se něco děje, člověk nemá pomalu šanci vydechnout, působivá choregorafie soubojů a hlavně, i přes velmi dynamickou kameru a rychlý střih je situace na plátně vždy přehledná a divák se neztrácí v tom, kdo komu zrovna nakopává prdel. Jenom ten dějový rámec, do kterého je všechna akce napasována, působí úsměvně a evidentně je tam jen z nutnosti, aby se jednotlivé akční scény nějak poslepovaly dohromady a daly celkově jakž takž smysl. Raději ale nad nějakým příběhem a jeho logikou vůbec nepřemýšlet a místo toho nechat v sobě probudit zvrácenou stránku svoji osobnosti. Pokud žádnou takovou nemáte, tak se na to rovnou vykašlete. ()

GodComplex

Nejlepsi akci film posledni dekady? No, nevim. V prvni pulce je to sice super nasup nadopovanej pumpujici hudbou Mikea Shinody (Linkin Park), ve kterem je spousta strileni i close combat fighticek, takze srdce akcniho divaka je nakrmeno merou vrchovatou. Nicmene v teto prvni pulce se taky 95% osazenstva vyvrazdi a zaroven je vas filmovy zaludek uz te akce dosyta naplnen a je na case aby se zacalo dit neco zajimaveho, coz neprijde. Druha pulka uz mi prijde jen jako protahovany dojezd, kdy se pokracuje v akci, ktera uz neni tak vyzivna jako na zacatku, ani uz o ni nikdo nestoji, mozna ryze akcni film nema na to udrzet si pozornost po necele 2h. Kdyby to melo polovicni stopaz, byla by to skutecne pecka, ale takhle je to "jen" dobre. 6/10 ()

MikO_NR_1909

70%. Premakaná akčná sranda, v ktorej vyniknú adrenalínové choreografie a fantastický soundtrack (v rámci žánru). Bohužiaľ - mentálne ide o čisté béčko, kde vyhrotené kľúčové scény postrádajú logiku, poprípade sú okorenené katastrofálnymi dialógmi a s (ne)prácou medzi postavami. O ne (v konečnom dôsledku) vôbec (ale vôbec) nejde. No uvidím, čo dá dvojka. ()

zipper111

Tak jo, kluci se pomlátili, pořezali, popíchali, postříleli. Vypadá to pěkně, ale když se po dvacetiminutovém rozjezdu strhne ta kulervoucí bitka, člověk si může jen postesknout, kam se vlastně poděl scénárista. Tolik nelogičností a blbostí není snad ani v posledním Tomb Raiderovi, a když přehlídneme příběh, a budeme se soustředit pouze na akci, tak přijdeme na to, že byť i sebelíp natočená, zchoreografovaná a zahraná akce, začne po hodině neustálého se opakovaní, fakt nudit. Sorry, asi očekávám od filmu víc než jen kopačky do hlavy... Já raid kopu do zadele. ()

erased

K čertu s kompromisy, když krev a pot, tak jedině v hektolitrech. Po první polovině, která stále překvapuje šíleným tempem akce a počtem vystřílených nábojů se sice celý film změní do lehce repetitivní asijské mlátičky bez jakéhokoli momentu překvapení, ale choreografie soubojů téměř nesmrtelných borců a zajímavé kamerové střihy dokáží pozornost bez problémů udržet. Jako vždy vypadají vtipně všichni asiatští zlouni a uvítal bych i více přestřelek, celkově je však The Raid mezi akčními filmy AAA záležitost. ()

Freemind

Veselá taškařice o tom, co se semlelo v jednom indonézském mrakodrapu. Titulky. Krev, krev, kosti, kosti, krev. Titulky. ()

slord

Našlapaná akčná nálož, z ktorej sršal adrenalín. Film, ktorý nedá človeku ani vydýchnuť lebo stále sa tam niečo deje. Bojové pasáže boli skvelé a užíval som si každý úder. Pecka. 9/10 ()

Tony.cs

Johne Woo, máš nástupce. Alespoň tímto filmem Gareth Evans určitě ukázal své vlohy. Akční jízda, scénáristicky i režijně skvěle zvládnutá, iko Uwais je sympaťák a sakra umí ovládat umění Silat. Tenhle film je boží. MHM ...moc hustej mazec!!! ()

vorheese

Jedna plná dodávka proti jednomu plnému činžáku. Sugestivní akční jízda trpící jedinou bolístkou - příliš četnými a ještě více zdlouhavými bojovými intermezzi. Mimo ně ale čeká bohatá porce hutné (někdy až hororové) atmosféry, zajímavé postavy a celkově originálně zpracovaný koncept. ()

Wolodja

Vzit jenom akcni sceny a sestrihat to na hodinu, byla by to pecka. Ten pribeh a vnaseni nejakejch motivaci vsak ponekud drhne. ()

contrastic

Tak to bylo zklamání, vzhledem k hodnocení jsem čekal mnohem víc ! Kromě kvalitní choreografie soubojů to bylo v podstatě o hovně – nulový děj ! ()

gogos

Perfektní bojovka! Ač nejsem tak úplně vyznavačem tohoto žánru, The Raid mě nadchnul. Skvělá choreografie a akčí scény vůbec, perfektní kamera, svižný střih, nikdo se s ničím nepáře a tak to má být. Velkou bolestí filmu je však občasná nelogičnost a neprosto podivný a nelogický závěr. Samozřejmě, u bojovek je děj a logika až na posledním místě, ale zapracovat trochu na této pasáži, jednalo by se o perfektní 5* asijský akčňák. Takhle film zůstává u "pouhé" řežby, která ale stojí zatraceně za to! Takže vypnout mozek a užít si poschoďovku století! 4* ()

Makky

Nebuďme zase až takí štedrí! Policajné komando s nulovou taktikou, bez možnosti posíl a s roztrasenými nohami, tak to nie (navyše tí "vodiči" čítajúci noviny - da fuq!?!). Našťastie zbrane idú po prvej akcii bokom a ďalej sme už svedkami len toho najlepšieho, čiže nápaditými scénkami so skvelými bitkami päsť na päsť s vyšpikovanou choreografiou. Okay, na jeden raz to splnilo účel. ()

Alementina

V žánru je to ultimátních a nezpochybnitelných 5*, takovouhle nekompromisní řežbu už jsem dlouho neviděla, jestli vůbec a Tarantino se me kde učit, ale na druhou stranu, tenhle typ filmů fakt nemám ráda, takže jako filmový zážitek 3*. Asiati jsou magoři, neskuteční magoři. Primitivní násilí. ()

kaylin

Musím říct, že jsem byl až překvapený z toho, co je všechno možné ještě udělat v akčním filmu. Tohle je opravdu řezničina. Jeden činžák a do toho pořádná skupina lidí, co si chtějí nakopat zadky. Střílí se tu, ale primárně se používají ruce a nohy. Tohle jsou scény, které vás naprosto dostanou, a vy budete překvapením hekat. Takovou řežbu opravdu jen tak nevidíte. Mlátí se to tu od začátku až do konce a navíc to vypadá neskutečně reálně. ()

gojackill

Výborný začátek, guilty pleasure jak má být. Žádných dlouhých průtahů se nedočkáte a hned je na řadě akce. Přestřelky jsou originálně pojaté. Zasazení přepadovkového týmu do prostředí vysokého činžovního domu, který vypadá jako squat se vydařil na výbornou. Dojde i na všemožné pěstní souboje, z nichž nejjasněji vede souboj s tonfou a nožem, který byl i poměrně dosti násilný. Bezvýchodnost situace týmu elitních policistů vyústí v roztříštění skupiny, přičemž film ztratí tempo. Pak se z toho stává akčňárna, která je jenom slepencem jedné scény s druhou, aby se stále šlo z akce do akce. Nápaditost první půle je pryč a režisér se snaží o nějaké rozuzlení povrchního příběhu. Poslední závěrečná rvačka už byla vyloženě nudná a zbytečně natahovaná. Dávám jenom tři hvězdy, protože tvůrcům nemohu prominout, že to do finále stihli zpackat. ()

movieband

Sympatické herecké obsazení, dobrá hudba, podařený děj, šílené napětí a skvělá akce. Místy skoro až řezničina. Asijské filmy se mi nikdy moc nelíbily, ale tohle stojí za shlédnutí. Film si může právem říkat "The best action film of the Year". Věci co tam hlavní hrdina předvádí v bojovém umění jsou neskutečné. Hudba se svým stupňováním přidávala na napětí a akci. Nejlepší část soundtracku při jedné z nejlepších bojových scén z filmu http://www.youtube.com/watch?v=RbBXFwuEzu8 Film zprvu začínal se zbraněmi. Pak se propracovali na řezné zbraně a nakonec to vše zakončili smrtelnými chvaty. Dějovými zvraty film nešetří. Akce je sakra podařená a musím konstatovat, že asijaté u mě tímto filmem stouply do výšin filmařiny s velkým F. ()

Kaluž

Nejlepší film s Jackie Chanem bez Jackieho Chana. Ortodoxní bojový masakr a široký úsměv od ucha k uchu. Lahůdka. Bitky s tím malým vlasatým ďáblem bych si mohl přehrávat bez omrzení furt dokola. Trošičku to kazí ten závěr, film vyčpí jaksi do ztracena, ale jinak spokojenost. Teď mě omluvte, jdu máchat rukama před zrcadlo. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)