Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

Tomulka

Slušná akce a docela slušný příběh. Ale nechápu proč si hlavní hrdina hrál na takového tvrďáka, když až tak dobrej bojovník nebyl. Spousta zbraní na zemi a on si jde proti přesile a jen, tak tak z toho vyvázne. No to bylo přinejmenším divné. ()

Mr.Hackels

Akce jak se sluší a patří. Od začátku do konce to neztratilo tempo a to se jen tak někde nevidí. Sem tam nelogičnost (z mého pohledu). Ale jinak jsem viděl 101 minut toho, co jsem zhruba očekával a rozhodně jsem se nenudil. 80% ()

smike

Po pozitivních komentářích mých oblíbených uživatelů jsem se těšil a možná proto jsem byl mírně zklamaný. Mezi opravdu výbornými akčními jsem se nudil, smysl béčkového příběhu byl odstřelen hned na začátku, kdy jsme se dozvěděli, že někdo jede někam někoho vystřílet. Když vám hned ze začátku film naznačí, že vám zápletka má být u prdele, tak ať už ji potom nevytahuje. Čekal jsem něco možná ještě ulítlejšího a poněvadž nejsem expert na asijská bojová umění, závěrečná bitka mi přišla jako maraton kopanců a pěsťovek do citlivých míst, u které jsem měl silné asociace na mydlícího se Toma a Jerryho. ()

veere

Není nad to vybrat si vhodné místo k bydlení. Když nefunguje výtah a musím probíhat poschodí ke svému bytu (samozřejmě v posledním patře), tak se taky dost často leknu kdejakého individua... jo tam by si netrouf ani Iko Uwais... ()

TommyLee

O filmu zátah jsem neměl ponětí, ani že existuje, až jsem jednou dostal chuť se mrknout na pořádnou akční řežbu a byl mně doporučen tento indonéský film. Popravdě s filmy z tohoto koutu světa jsem do té doby neměl příliš velké zkušenosti a byl jsem ze začátku celkem skeptický, nicméně, dostal jsem to, co jsem chtěl, a to 101 minutovou akční řežbu od začátku do konce. Děj filmu není příliš náročný, komando má dostat šéfa gangu, který sídlí v mrakodrapu v nejvyšším patře, vše jde hladce až do té doby, než se komando prozradí a šéf vydá prohlášení, že ten, kdo se podílí na zabíjení policistů, bude mít rentu doživotně zdarma, od této chvíle začíná jedna z nejlepších akčních řežeb, kterou jsem kdy viděl. Jedna lepší akční scéna než druhá, řekl bych legendární mačetové útoky, které se opakují, ale kterých není nikdy dost a divák jich chce více a více, a to se mu také dostává. U hodnocení není, co řešit, kdo chce opravdu akční film, který je založený na bojovém umění a boji z blízka, tak mohu doporučit tuto řežbu, kdo čeká akční filmy ala komando apod. bude zklamán. U mě jasných 5 hvězdiček, kdyby to šlo, dal bych 6 :D ()

zurivymlok

Že to nemá příběh či nějakou myšlenku? Na to seru. Takovou akční jízdu a tak špičkovou choreografii podpořenou výborným castingem, hudbou a v neposlední řadě režií - to se fakt jen tak nevidí. Naprosto špičková žánrovka. ()

mcclane412

Obyčejně hodnotím za pět jen u filmů, které nabízejí nějaké hlubší poselství (jako například jaký je smysl života, tuhle otázku jsem mimoděk vyřešil u filozofického spektáklu White Chicks and Big Black Cocks XVII), řeší mnohaleté teologické spory, definují problematiku sedmi nevyřešených případů matematiky, nebo vysvětlují proč mi pračka žere ponožky, ale u tohoto "intelektuálního veledíla" (ty uvozovky jsou tam jako protože sarkasmus) musím udělat vyjímku. Sic je přínos pro společnost zásadní asi jako Teorie centrálních míst (být matematikem tak se teď za břicho popadáte... Heh heh... a ne proto, že by vás bolelo, ale protože by jste se tak moc smáli!!!), tak to dokonale vyvažuje kvalitativní hodnota, kterou na svých bedrech bezpečně třímá hlavní hrdina, jehož příjmení mu bylo pozměněno na nejčastější zvuk, který vydávají jeho nepřátelé - Iko Jauvajs. Je hromada akčních filmů se skvělou choreografií, ale tenhle má, a teď musím použít výraz který nenávidím, X-factor, je to asi jako když holka nenosí kalhotky, nevidíte to, ale když o tom víte, tak je to opravdu rajcovní. No každopádně u tohoto filmu budete sedět na prdeli, zírat s otevřenou držkou na obrazovku, slintat si do rozkroku a říkat si že tohle je ta nejnamrdanější akční rubačka, jakou jste kdy ve svém, doposavaď bezvýznamném, životě měli to štěstí vidět! ()

pepca72

Paráda, dávám plnou palbu 5 *, a jinak to nejde. Utimátní nářez, žádné dlouhé řeči, hned se jde na věc, do špinavého paneláku mafie. Suboje muže proti muže jsem si už dlouho tak nevychutnal, jsou velice dobře provedené, choreografie je parádní a vše je dobře nasnímané a přehledné. Prostě se tu schyzoidním střihem a třepavou kamerou nemuselo nic maskovat. Paráda, a těším se na dvojku. ()

svist10

Indonéský MA nářez, jaký tu nebyl od zjevení Tonyho Jaa. Stejně drsné a full contact souboje plus navíc jako bonus uvěřitelnější herectví a ne-tak-stupidní příběh. I když ten je tu až na kdovíkolikátém místě. Na předních pozicích stojí akce. Atraktivní, agresivní, náročná, přehledná a divácky téměř bolestivá akce. Videoherní struktura vůbec není na škodu, aspoň víte, že nakonec vás čeká poskok hlavního záporáka v brilantním souboji 2 na 1. Slušné a naturalistické triky, hudba (nečekal bych, že se zrovna Shinoda dá na dráhu tvůrce OST, ale je to znát, především na bitce v drogové varně, nebo co to bylo. Takže za plný počet a už ať je ten Berandal tady. ()

skrob

Hlavní hrdina je sympaťák, ale zbytek speciální policejní jednotky je bohužel banda kokotů, kteří se přišli akorát nechat postřílet víceméně bez známky odporu. Kdyby ty slušné akční scény nebyly přerušované sekvencema, kde je nutno vypnout mozek. A když už tak doporučuju originální znění - anglický dabing je katastrofa. ()

BullittSF

Kdyby to mělo být v rámci žánru tak je to na 5 hvězd. Je to jen akce, příběh je druhořadý, takže stačí antická story padouch/bratři/dobré skutky/korupce v rytmu kung-fu baletu. A hudba Mika Shinody vede akci ještě o level výš, je to jako dokonalá 3d střílečka v přímém přenosu!! K tomu, abych si to užil jako Smrtonossnou past v roce 1991 v kině, chybí trochu hutnější děj, ale před 25 lety a v Hollywoodu ještě byla předmatrixová doba, kdy v žánru doznívalo to, co načaly ve zlaté době westerny. Já bych teda ale asi radši nezahodil v takovém baráku automatickou pušku a dál nešel s holýma rukama:)) ()

Nýdnol

Ho ho ho! Tak tohle je čistokrevná hardcore mazec akce! Expendables vyvedeni do extrému. Neskutečnej masakr se vším potřebným a bez zbytečný omáčky. Zkrátka jako porno - žádná složitá zápletka, ale nepřetržitá jízda vytuněná troškou silikonu. A já tímto děkuji uživateli AlistairMir za úžasný typ a těším se na pokračování. ()

GwyPal

Myslel jsem, že mého oblíbeného Ip Mana v soubojích už nic trumfnout nemůže a najednou je tu indonézský Zátah, který má směšný rozpočet, neznámé herce a přesto si všechny ostatní filmy s bojovým uměním dává k snídani. Hlavní hrdina Rama v podání Iko Uwaise je opravdu machr a rube všechny takovým způsobem, že divák napětím ani nedýchá. Všechny ty zlomeniny a bodné rány působí velmi reálně a moc nepobírám, jak to mohli natočit. Tuhle akční lahůdku zkrátka doporučuju, kudy chodím a jsem velmi zvědav, zda pokračování Berandal vysoce nastavenou laťku prvního dílu přeskočí. Režisér Gareth Evans je velkým příslibem pro akční filmy do budoucna. ()

Naby

Hodne podobnej pribeh jako ve filmu Dredd, ale koukam, z tenhle film byl natoceny o rok driv (ze by se stal predlohou pro americky film?). Nicmene zajimavy pocin plny bojoveho umeni od zacatku az do konce. Koho bavi akcni filmy a nevadi mu vice krve, tak se bude bavit. Celkem tesny trojka 3,4*. ()

RoyBatty444

Prepadovka na na drogového baróna s celým domom zabijakov veľké klišé ale sympaticky spracované. Žiadne spomalováky ako to je v Ong-bak aj keď veľmi podobný štýl. Jatka sa konajú ako to je v tejto časti Zeme tradíciou. Film nemá hĺbku a niekedy je štylizácia hodná dokumentu. Napriek tomu sa na to dobre pozerá a surovosti nie sú prehnané. ()

Luke_1

Nabušená akce, skvělý film. Marně přemýšlím proč jsem se na něj podíval až teď, opravdu akce střída akci a aby toho nebylo málo teče občas i krev. Můžu jen doporučit! Skvělé! 5 HVĚZD! ()

Kreveta.punk

Ukrutná sadistická řežba doplněná parádním bojovým soundtrackem bez zbytečnejch keců a hlášek. Nevím jestli se mi to jen zdá, ale celý mi to přijde o dost brutálnější, než akčňáky z holywoodské produkce a to se mi na tom líbí asi ze všeho nejvíc. Jedinej vtipnej moment ve filmu je asi ten, že největší krutor na konci vypadá v ksichtě jako Pavel Liška :D ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)