Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

Lefty86

Přesně jak píše Elmariachi. Scénář jakej? Příběh : na co? Mě to až tak neodvařilo, mimo bitek nemá vůbec co nabídnout, to si můžu pustit na you tube sérii knockoutů a rvaček. Nic víc v tom není. ()

Rozjimatel

S indonézskymi filmami nemám žiadne skúsenosti, takže sa pre mňa jedná o veľmi milé prekvapenie. Prvá vec, čo mi udrela do očí, je výborná kamera, ktorá diváka okamžite vtiahne do deja. Žiaľ, vo viacerých akčných scénach sa kamera trochu pokazí trendovou roztrasenosťou. To, čo začína ako policajný záťah, sa odrazu zmení na survival zombie horor, kde namiesto zombíkov sú obyvatelia bytovky (aké originálne!). Ťažko si pritom predstaviť lepšie kulisy ako je ošarpaný bytový dom. Je to poriadne drsné (doslova masaker), tvorcovia sa s tým ani trochu nemaznali. Úžasné, priam lahôdkové sú akčné scény, hlavne tie s bojovým umením Pencak Silat (scéna s mačetami!), v ktorom exceluje najmä mladý policajt Rama (Iko Uwais) a desivo hustý adrenalínový trpaslík Mad Dog (Yayan Ruhian). Film je priamočiarou, takmer neprestajnou jazdou s permanentným napätím. Rovnako drsný a surový, ako je film samotný, je aj jeho soundtrack (podieľal sa na ňom Joseph Trapanese). ()

Zombi

Tony Jaa to začal, Iko Uwais to dokončil, prozatím. Mluvím o dokonalém akčním martial arts nářezu a abych nikomu nekřivdil, samozřejmě se na tom podílí i režisér, kaskadéři atd. Věžák plnej hazjlů, policejní komando a vymazlený bitky s bouchačkama a hlavně bez nich. Je tu překvapivě i příbehová linka, ačkoliv hodně tenká, hlavní je ale neskutečnej akční masakr. Reálné, rychlé fighty, kde se protívníci likvidují tak, aby už dál nemohli bojovat, protože na víc prostě není čas. Výjimkou je závěrečný fight, který trvá neuvěřitelně dlouho, ale to k správnému akčnímu vyvrcholení prostě patří. Slabších 5 hvězd. ()

evil_ryu

Nekompromisný film s pravdepodobne najrealistickejšie vyzerajúcimi bitkami aké som kedy videl. Neuveriteľná choreografia a práca kaskadérov. V rámci čistého martial arts žánru je Raid absolútna špička. ()

geimz

Polemizovať u bojoviek nad dejom nemá význam, takže len v skratke - choreografi a herci zaslúžia potlesk, pretože vytrieskali z akčných scén absolútne maximum, a tie sú tak intenzívne a pohlcujúce, že celý Hollywood sa môže ísť schovať. ()

sona123

Indonéská řežba, která zaujme nenijakzvlášťvelkého milovníka bojových sportů a akčních filmů zejména v první polovině. Pak podle mého názoru došlo k vystřílení munice, film ztratil nádech originality a začal nudit. Konec pak už nepřekvapil. ()

mosnak

Tak "přistřelenej" a "přimlácenej" film jsem dlouho neviděl. Přitom nápad není úplně tak zlý! Bohužel z toho zbylo pouze... au... yea... uuu.... aaa... hhhh... hua.... a podobné hlasové projevy dobrých i zlých protagonistů. Akční scény jsou velice pěkně propracované,ale později začnou nudit (jsou zbytečně dlouhé). A hlavně... největší frajer těch policajtů schytal asi přes tisíc ran do ksichtu a nakonci filmu odkráčel se skoro úsměvem pěkně domů :-( 35% celkové hodnocení tohoto filmu je brutálně přestřelené!!! ()

chessbeer

Na základě hodnocení filmu jsem čekal opravdu více, než jen podprůměrný nereálný film, kde se střílí a mlátí. Hlavní hrdina – šikmooký policajt, který má za úkol sejmout největšího bosse v okolí. No co se nestane – celé policejní komando je zmasakrováno obyvateli paneláku, kde boss bydlí. Samozřejmě až na našeho hrdinu, který se potom probíjí sám (většinou pouze rukami, protože ovládá všechna bojová umění světa) skrz další patra. Následně potká svého bratra, který se po x letech vraždění, znásilňování a jiných kriminálních aktivitách rozhodne dát na dráhu hodného člověka (Asi skrze bratra uviděl boha nebo nějakou podobně nesmyslnou bytost, v kterou rákosníci věří). Potom se společně s bratrem utká s hlavním rváčem gangu (vypadajícím jako indián s IQ někde na hranici demence). Protože výhoda dvou proti jednomu spočívá především v tom, že vždy jeden zápasí a druhý postává opodál a čeká, než jeho kolega odpadne, aby pak mohl nastoupit. Tímto stylem šikmí bratři zápasí s indiánem asi hodinu a poté nečekaně zvítězí. Nakonec jak to ve správných pohádkách bývá, oddělají i bosse a pokud nedošla rýže, žijí šťastně až do dnes. ()

Oyer

Indonésie má nového hrdinu. Povedený snímek plný napětí, tajemna a pošilhávání rychlého se podívání za další dveře. Některé bojovné pasáže byly přespříliš zdlouhavé, nicméně k akčnímu žánru naprosto vyvážené. Vyznavači bojového umění si tu rozhodně příjdou na své. Trochu mi přišlo, že konec je trochu uspíšený, přesto kloubouk dolů před tímto indonéským počinem... ()

Nethar

Dojemný příběh s citlivě připravenou hudbou. Propracovaný scénář hraje na struny týmového přátelství, bratrské lásky, ale i touze spatři svoji milovanou ženu. Poplakal jsem si, prožíval složité logické hádanky s hlavním hrdinou, držel mu pěstičky, aby nakonec všechno dobře dopadlo. Nakonec mu pomohl hlavně jeden pán, který po sedmi ranách hlavou do betonové podlahy vypadal velmi zachovale, z čehož usuzuji, že měl nadpřirozené schopnosti, resp. že celý příběh je pouze jakousi metaforou na téma sebeobětování a chladné jarní rosy. ;-) No dobře... nic z toho, co jsem napsal, samozřejmě neberte vážně: Prostě vynikající akce, nad kterou se radši nemá cenu zamýšlet, o scénář tam fakt nejde, je to čistě jenom parádní (a vcelku brutální) jízda! ()

Mikino00

Akční film rozjetý ve slušném tempu, takový svěží vítr v tomto skomírajícím žánru, dějově to samozřejmě nic extra není, ale efektních soubojů a vypjatých momentů je zde požehnaně. Ke konci se to již trochu vleče a z hlavního hrdiny se stává Terminátor, ale i tak se jede v solidním tempu až do konce. ()

peto580

parááádička. Nadupaná akcia po celý čas ale od polovice začali byť všetci akýsi odolnejší voči úderom a priberalo to momentov typu: prečo si nevzal jeho nôž, prečo nedvihol jeho mačetu či hentého pištoľ. Ale aj napriek tomu sú to nadštandartné 4*. Som zvedavý na pokračovanie. ()

Prehry

Už dlouho se mi nestalo, že bych u filmu napětím skoro ani nedýchala .. nicméně jíst u toho večeři byl jeden z těch slabších nápadů .. Mazec! Akce od začátku do konce! ()

Milky.

Do půlky jsem se bavil a říkal si "dobře se na to kouká". Po nějaké době to ale začínala být čímdál větší nuda na jedno brdo a občas i dost k smíchu. Když odpadávali pěšáci a civilisti, bylo to ještě koukatelné, ale když se pak začínají objevovat silnější jedinci, nabírá to komický nádech. Chlapi, co už několik hodin nejedli, nebyli na hajzlu, neodpočívali a jsou v neustálém stresu, se mlátí dlouhé minuty, dostávají jakože rány, ze kterých by každá druhá složila běžného chlapa, ale jedou jako mašiny. Chvílemi jsem uvažoval, jestli se nedívám na Man of Steel nebo něco podobného, ale tam nebyla taková debilní epileptická kamera. Trailer dobrý, pár scén cool, ale jako celý film? No tak to mi polib předkožku milý indonézane. Asi nejvíc mě pobavila scéna se zářivkou do krku, jestli dělají v Indonézii zářivky z takových materiálů, tak by z toho šly stavět baráky. Nehledě na to, že týpek s zářivkou v krkavici nemá problém se další 2 minuty mlátit dál, načež ho další týpek tou samou zářivkou ještě zvládne podříznout. Samozřejmě zářivka stále v pohodě. ()

Klajnik

Příběhově, herecky a dialogově nezajímavé. Ze začátku jsem několikrát facepalmoval nad tupostí členů zásahové jednotky, ale naštěstí ve chvíli, kdy se to přepne do akce, tak to začne být poměrně působivé a je mi jasné, že právě ta akce je nesilnější stránkou filmu. Nutno ocenit vhodnou zápletku, která nevyžaduje příliš zaměřování se na příběh, který by beztak nestál za pozornost (problém všech Johnů Wicků kromě trojky), ale naopak cílí k akci, jelikož zápletkou je snaha probojovat se ke zločinci do nejvyššího patra paneláku plného crackheadů s mačetami, kteří ho jsou ochotni bránit, jelikož jim poskytuje drogy a bydlení. Akce mě však bavila hlavně v první půlce filmu, kde ve scénách byly především střelné či bodné zbraně. Poslední třetina filmu se totiž skládá pouze z pěstních soubojů, které jsou příliš natahované (problém druhého dílu) a rovněž přišly o explicitnější vyobrazování násilí, čímž film tratí na intenzitě, která by naopak měla být ke konci šponována výš. Závěrečný souboj byl už vyloženě nevěrohodný. Dokud každá rána něco znamenala, tak měl film docela "sílu". Film tedy od začátku směřuje k akci, která však postupem času chřadne. ()

mira007

Zásahová jednotka jde patro po patru barákem a jako vyšší a vyšší level videohry musí bojovat s různými  protivníky. Přímočará agresivní řežba s asijskou brutalitou a non stop akcí, která je ale filmařsky technicky na úrovni hlavně choreografie fightů. Hitovka, která trefila vkus hráčů počítačových her a nostalgiků po hongongských akčňákách osmdesátých let. Sázka na bojová umění včetně domácích indonézkých, která se vyplatila. Dneska už kultovní film v rámci svého žánru. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)