Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

Renfield

Barák plný někdy lehce a někdy těžce nespořádaných nájemníků, kteří jsou navíc pro jeho majitele schopni udělat cokoliv, vůbec když odměnou je odpuštění nájemného. Otázkou je, kolik šťastlivců s odpuštěným nájmem zůstane na konci této řežby naživu. A co na to vlastně statik? V první části domovní válečná zóna, ve zbytku přehlídka stylů bojového umění, která dokáže překvapit a nepostrádá jak pro ni dostačující příběh, tak motivaci nejen hlavního hrdiny. Obojí se však v nekončící akční řežbě dokáže ztratit, což už pro ty fantastické choreografie, dynamickou kameru a celkovou atmosféru domu vlastně příliš nevadí. Vybírá se těžko, ale zářezy mačetou do dutiny mezi zdmi a závěrečný dvojboj s Mad Dogem zmínit musím. Své k tomu všemu řeknou i závěrečné titulky. 80% ()

Strike

Na plnej kotel to rozhodně není, ale každopádně to je po docela dlouhé době bojovka s nabušenou akcí. Samozřejmě příběh je prostinký, jak je u podobných filmů zvykem, ale akce je velmi dobrá. Není to taková ta ,,čistá" choreograficko-kaskadérská práce jako třeba Ong Bak či Tom Yum Goong, spíš je to brutální survival, kde jsou pistole, mačety, sekery a nože povoleny. Samozřejmě i zde je choreografie promyšlená a výborná (závěrečná bitka 2 na 1 je famozní). Co dodat jinak - Iko Uwais je celkem sympaťák, hlavní záporák je solidní psychopat, ale jinak prostě bčko.7,5/10 ()

PhillM.

Ou jé. Mé prebubescentní já se tetelilo blahem. Žádný děj, jen se otevírají další a další dveře a za nimi jsou další a další protivníci, které je třeba rozšmelcovat. Téměř dokonalé převedení žánru počítačové hry - střílečky na filmový formát. VAROVÁNÍ: Film křiví čas tak, že subjektivně trvá pouhých dvacet minut! ()

Shagrath19

Hollywood jsou Avengers,ale tohle to je ta pravá Asie.Tony Jaa se musí hodně snažit,aby s dalším Ong-Bakem nebo Protectorem uspěl.Jasnejch pět,protože kosti praskaj!! ()

Fikus.xf

Vskutku nejlepší akční film posledních let. No bullshit approach snad jen s výjimkou dvou delších (tříminitových) dialogů, jinak od začátku koncert! Super, super, super. A je extra důležité, že to není klišoidní vyčichlý akčňák - naopak. Běžte! ()

kluk z Na

Po druhém slhédnutí musim hvězdu přidat, jelilikož si nejsem jistý jesli jsem viděl lépe zpracovaný výplach. Do srovnávání s Tropa de Elite nebo Městem Bohů bych se vůbec nepouštěl, jelikož Zátah je chladnokrevná brutální řež a jediné co má s těmito filmy společného je elitní zásahová jednotka a kupa psychopatů co nesnášej policajty. To už bych videl větší podobu v Hard Boiled,jak už zde někdo psal, anebo v ostrovním snímku Útok na věžák. Každopadně moderní divák, nejen fanoušek musí zajásat, když hlavní protagonista rozbíjí hlavami svých pronásledovatů kachlová zdiva !! ()

maty39

Choeografie bitek je hodně povedená, po technické stránce je to (pro mě) až překvapivě dobře natočené, děj je sice střídmý, ale víc jsem ani nečekal. Možná jen těch přestřelek bych uvítal více 90% ()

waits

Jak jednoduché je v tomhle případě hodnocení. Kdo hledá totální akční adrenalin, dá 100, jakýpak s tím štráchy. Procenta ubývají při jakýchkoli dalších požadavcích, až dojedou k nule, kde si klepou na čelo mladí intektuálové spolu s přívrženci uměleckého krásna. Tedy jasná žánrová stovka, osobně ji ale nedám, protože jinak dechberoucí bojově scény v depresivně klaustrofobickém prostředí ohyzdného činžáku mě už ke konci malinko nudily. Celé to je fantastická reklama na indonézské bojové umění pencak silat, o kterém jsem do dnešního dne neslyšel, a které vypadá jako mix djiu djitsu, krav maga a kung fu. No, v Indonésii je to prý pěkných pár let součást školní výuky, podobně jako v Izraeli krav maga nebo v Japonsku v některých školách karate-do, takže přehlížení těhle technik není na místě. Welšan Evans plánuje ještě dva díly. To jsme žádostiv, jak chce v těch pokračování ještě zvednout tempo.. ()

Chosé85

Tři hvězdičky vypadají na první pohled asi málo, ale je to tak 70 %. Pozitivní na tomto snímku je, že stál pouhý 1 milion dolarů a je z Indonésie. Tím pádem každý dolar je využit do posledního centu (triky) a herci sebe navzájem nešetří (vůbec si nedokážu představit, že by se tak americké hvězdy tvrdě řezaly). A to, že se film odehrává v jedné výškové budově, je samozřejmě taky plus. Mínusem je ale poslední třetina, kdy se souboje stávají obehranými a někdy choreograficky nudnými. O logice nebudu nic psát.... ()

wampire23

Megamasaker. Najlepšie využitie martial arts v posledných rokoch. Súboje nikdy neboli také reálne, choreograficky dokonalé, rýchle, proste úžasné. Je pravda, že film má nejaké tie mušky, ale v rámci toho, čo chcel ukázať, tak nemá konkurenciu. ()

Blue.Shark

Neskutečně brutální nářez. Myslel jsem si, že vydržím hodně, ale při The Raid jsem několikrát odvrátil pohled. To ale nic nemění na tom, že podobných filmů je hrozně málo a když už jsou, létají tam japonci na provazech. Tohle byl jednoduše boj o život všemi možnými prostředky a ta choreografie bojů byla dechberoucí. A nejvíc mě teda vyděsil ten cikán s mačetou a šíleným pohledem. Tomu jsem smrt vyloženě přál :))) ()

Illy

Doporučuji jako romantický film, nejlépe před žádostí o ruku. Aby drahá věděla, jaká jste romantická duše a nahlédla do vašeho nitra. A jestli se jí to nebude líbit - ať táhne. Mám v plánu natočit vlastní remake z naší domoviny s názvem Ztracen v paneláku: Operace Chánov. ()

Thomm

Absolutně krutopřísná a nekompromisní řezanice s akčními scénami, které svou choreografií předčí 99% filmů, co jsem kdy viděl. Kdo by řešil příběh, zvraty nebo vykreslení psychologie postav, když od tohohle filmu lze očekávat jen jediné, a to pořádnej masakr. Zbývá snad jen dodat, že mně osobně se mnohem víc zamlouvaly bitky jeden proti dvaceti, než jeden na jednoho, které by se daly označit za lehce zdlouhavé, stále ale nehorázně cool. Mrda! ()

Pedro Morales

Sice ne dokonalé, ale po chvilce rozmýšlení (rozuměj vydýchávání se a vstřebávání té mohutné dávky adrenalinu) nakonec těch pět hvězd dám. Jediné dvě výtky směřují k takovému lehce nevýraznému, až nijakému konci, a k ultimátní závěrečné bitce, u níž jsem se ke konci nemohl ubránit dojmu, že je přecejen až trochu moc zdlouhavá a recykluje vše už v předešlých minutách viděné. Jinak se ale jedná o totální meganářez, plný zběsile natočené a sestříhané, ale přitom dokonale přehledné, intenzivní a enormně brutální akce s neskutečnou a nápaditou choreografií. ()

Jožin

Iko Uwais je nový, keď nie lepší Tony Jaa. Záťah je adrenalínová jazda od začiatku až do konca, kde akčné scény dosahujú maximum. Príbeh bol jednodúchy, no aj napriek tomu sa našlo pár zvratov, ktoré prekvapili. Záverečná bitka s Mad dogom neskutočne vzrušujuca, musíte ju sledovat bez mihnutia oka :) . Pre fanúšikov filmov typu Ong- bak povinnosť zhliadnuť !!! ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)