Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

(fun)tomas

Akčná pecka akú som nevidel už pekných pár rokov. Drsné násilie, lámanie kostí, prerezávanie tepien a všadeprítomná krv vám poriadne rozpumpuje adrenalín v žilách a zdvihne vás 20 centi zo sedačky. Bojová choreografia naprieč celým filmom je proste božská. The Raid by sa dal jednoducho charakterizovať ako prehliadka martial art okorenená slabším príbehom. Takmer na záver filmu nás čaká druhá najlepšia bojová scéna, akú som mal možnosť vidieť. (U mňa stále víťazí Ip manove kung-fu proti desiatim japoncom s karate vo filme Yip Man, 2008). ()

Jokerr

Nabralo to ze začátku perfektní nádech dokud jsem nezjistil, že asi každej feťák v tom paneláku umí víceméně dobře kung-fu, hlavní hrdina k nevyčerpání s tím kolik se naběhal a dostal granátů a finálová bitka trošku víc přesycená a přehnaná ale jinak supr :) . ()

Toxic

Slabší tři hvězdy. Směšné mlátičky asijského stylu na efekt mě nikdy moc nebraly (tedy ani v Matrixu, i když i tam mne dokázaly takové scény nadchnout více). Rozproudit krev mi dokážou spíše ty realističtější kontaktní souboje, a to dobře nasnímané, jako např. v Bournovi (Ultimátum) či v Letu č. 93... Tohle nicméně určitě nebylo myšleno vážně (to by pak bylo opravdu trapným počinem), avšak užívat si cca hodinu čistého mlácení pro onu choreografii "na efekt" opravdu nesvedu, a i vzhledem k vcelku nevýrazné nápaditosti choreografie, respektive její repetitivnosti, mne Zátah často nudil. Tři hvězdy (=dobrý film) tedy jednak pro začátek a taky přeci jen několik těch scén (laboratoř) či spíše dílčích momentů, které byly "hutné". ()

Ruslan

Jedna bojová sekvence lepší než druhá , všechno je tak rychlé , ale zároven nic není zmatečné. Pořádná chlapská nálož akce a agrese s menším krvavým zabarvením , jo takhle já akční filmy rád. K dokonalosti chyběl jen lepší příběh , tento sloužil jen jako vata mezi jednotlivými souboji. 90%. ()

Pythonator

Tahle šikmooká nálož je extrémně brutální a krvavá. Film nám ukazuje jak zabít člověka na sto způsobů a já se ptám: potřebujeme to vědět??? Nějak se mi z toho nekonečného zabíjení udělalo špatně. Příběh veskrze žádný, jenom se probít až k poslednímu záporákovi. Celé je to jen o té dokonalé choreografii, kterou ovšem naprosto przní posraně roztřepaná kamera. Ke konci filmu jsem byl znechucen nad lidskou brutalitou a dost mě z toho rozklepaného obrazu bolela hlava. Běžte do prdele s asijskou Smrtonosnou pastí. Já chci Bruce a jeho vtipné hlášky. Film by neměl být postavený jen na tom, jak někoho ubodat nožem. Co si z toho má potom vypatlaná mládež vzít??? To abych se pak bál vylézt ven, protože na každém rohu číhá magor, co sleduje podobné filmy a nemůže se dočkat až někomu zpřeráží kosti a na desetkrát probodne hrudník kudlou. ()

Unrealik

Aneb jak by to vypadalo, kdyby se Spartakus ocitl v současnosti v nějakém velkém paneláku.:) Rozhodně slušná akce - bitky fajn, přehledné. ()

teseth

Moc jsem od toho nečekal a možná proto se mi to tak líbilo. Sice je kamera místy neskutečně roztřesená a souboje působí rozmazaně, ale není to extrémní. Celkově až na výpadek scénáristy je to slušná akční podívaná, která všechny příznivce tohoto stylu pobaví a potěší. ()

Copter

Je to kurevsky dobrej a brutální akční film kterej je od začátku do konce nacucanej adreanalinem a nepoleví dokud to všechno neskončí a všichni nejsou mrtví.Má to dost podobnej příběh jako dredd,což mi nevadilo protože dredd je taky skvělej film. ()

Tess92

Byla to jízda. Děj přece jenom dost chabý, ale to mi s ohledem na ty choreografie nevadilo. Spíš mi vadila nezdolnost bojovníků a souboje, které skvěle vypadaly, ale nikomu vlastně neubližovaly. ()

Ginger_G

Pardon, možná jsem jeden z mála, který očekává i od akčního filmu více než Indonésana, který snese 900 ran z nichž je více než 70% smrtících, vyvraždí polovinu Jakarty a v pohodě odkráčí, sice znaven, ovšem pouze s jizvou. Příběhově nedotažené, snipeři se vypařili. Je zde absence jakéhokoli tajemna a hry na city (k žádné postavě necítíte absolutně nic) a v podstatě 90% filmu zabírají bravurně předvedené veškeré možnosti kopů a úderů. Pokud očekáváte od filmu nějaké překvapení, nedočkáte se. Vypětí situací také není nikterak vysoce hodnotitelné. Za mě chabých 50%. ()

I.ball

Tento film, ač produkován o rok dříve než Dredd, který se silně inspiroval námětem The Raid: Redemption, lze snadno zařadit k ostatním asijským produkcím. Je sice nadmíru krvavý a akce je více než dost, ale oproti Dreddovi mu chybí super-chladný nemilosrdný autoritářský fízl, který sám sprovodí ze světa všechny, již se postaví na špatnou stranu zákona. V Zátahu vystřílí všechno střelivo v úvodních dvaceti minutách, aby nás pak dalších dlouhých osmdesát bavili pouze a jen pencak silat, indonéskou obdobou eskrimy. Sekvence s nožem jsou dech beroucí, ale osmdesát minut nekonečných soubojů se spoustou opakujících se sestav v choreografii je moc. Alespoň pro mě. A také se mi nelíbilo, že po těch osmdesáti minutách neměl nikdo z přeživších ani zlomený nos, přestože všichni dostali od záporáků nespočet ostrých kolen (i naskočených) a loktů do obličeje. Druhá vada na kráse je sekundární linie s rodinnými pouty, která akci tupí. I zde vítězí Dredd, ve kterém uvidíte jediná pouta, které nasadí Dredd parchantovi, když zrovna nemá prst na spoušti. 70% za nože a grafické násilí. ()

mdf

Serbuan Maut je film, který se opravdu nevidí každý den. Neskutečně nařachlá akční jízda, brutální, chvílemi až děsivá. ()

Reall

Neskutečná jízda, téměř bez přestávek. Dost černej akčňák, ve kterym najdete dost přehnaností, ale kdo nemá rád tyhle kung-fu akčňáky? V bojích dost podobný Ip Manovi ()

Accuphose

No ten bejvalej šéf prezidentský ochranky je fakt hustej. Vzpomněl jsem si na zlatý časy Jackieho Chana a jeho Odvážnou hyenu, protože tu přes 30 let nebylo nic, co by se tomu trochu vyrovnalo, teď už jo. Jedna hvězda dole za kulhající logiku, jinak příjemných 80%. ()

blatouchm

Tohle je fakt nářezová prezentace. Nádherná ukázka bojového umění. Pokud sledujete MMA, tak je vám jasné, že fyzicky se to vydržet nedá. Takovou intenzitu boje jsem v jiném filmu neviděl. Na závěrečnej souboj by musely mít postavy nejmíň 10 životů. Jedinej úder a už byste nevstali. Scéna se zářivkou v krku je naproti tomu uvěřitelná, tělo dokáže v adrenalinu neskutečné věci. Některý scény mi snad ani nepřišly nahraný (otisk po ráně hlavou do sloupu - top!). Jestli se zranilo míň jak 10 herců, tak je to ok. A samozřejmě vše nezcenzurované a brutální. Závěrečné titulky rekapitulují počet mrtvých. Příběh 1% Napětí 4% Akce 95% Potěšil mě úplný konec, kde tvůrci neudělali obvyklé klišé a zakončili to vcelku překvapivě. Scénář u hlavního bosse nic moc. 90% ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)