Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Mleako

Kdo čeká gangsterku ala Untouchables, ke kterým má Gangster Squad námětem nejblíž, vybral si špatně. Tohle je prostoduchý akční film zabalený do hávu přelomu 40. a 50. let. Postavy jsou jednoduché a šablonovité, herecký potenciál značně nevyužitý, děj dost klišovitý, ale i přes ta negativa mi přišlo, že film poměrně solidně drží tempo a i akční scény jsou obstojně zrežírovány. Pro mě to byla taková příjemná nenáročná akční jednohubka v atraktivním hávu. Extra nenadchne, ale na druhou stranu ani neunaví. ()

Perverz

Solidní koukání. Málo noir, první půle spíše nudí. Že se z toho dalo vymáčknout více? Vždyť je tady mafián, proti kterému se spojí "Lovci mafie". Kde jsou super hlášky, ostré dialogy. Nic. Scénář na hovno. Ztlumené světlo, klobouk padající do očí, doutník nebo alespoň párátko v pysku, ne?, nic?, NIC! Hovno! Nemáme zde ani ženy, krom Emmy, frajírci přijdou na večírek a tam zpívá ženská, celá v obalu, Čiky, bum bum? To je opravdu hnus. A hudba, ostuda. Vizuál povedený, hlavně honička v autech-zde byla skvělá kamera, a tak to mělo i zůstat. Bohužel. Postavy jak nádoby, někteří prázdní, jiní jen rádoby. Mělo se to táhnout spíše vtipnou linkou, a ne si hrát na Tonyho Montanu. Silnější dvě hvězdy. ()

airwolfis

O 26 let mladší The untouchables. Stačí? Já jsem se ale bavil...stejně, jako když se dívám po x-té na Neuplatný. A Josh Brolin v roli drsňáka taky spokojenost. ()

Paldiny

Ďalší Nepodplatiteľní alebo vykrádačka obludných rozmerov. Oboje! Lovci kopírujú známy príbeh, známe postavy a sú tak hlboko zahladení do seba až to bolí. Do digitálneho vizuálu vstupujú umelé tváre z násteniek, o ktorých bezpečnosť sa báť nemusíte, lebo keď aj nejakú pojme je vám to jedno. Táto partička totiž nemá strach z ničoho a cez namachrovaný kukuč cedí jednu cool hlášku za druhou. Popritom ich podporuje vlastná rodina akej vôbec nevadí, že si to ich miláčikovia rozdávajú s najväčším maffiossom planéty. Tomu prepožičal tvár Sean Penn, no talent už nie. Poväčšine času veľký šéf len šialene prehráva a keď to už vyzerá, že sa dostáva k slovu, mu blbý a predvídateľný scenár nedovolí výraznejšie zamiešať karty. Akcia je taká ako film samotný, pekne nasvietená, bez nápadu s výsledkom na efekt. Keby aspoň mali gule ponechať sľubovanú scénku z kinosály, kde sa za plátnom rozstrieľajú Thompsony. Ale nie, veď čo ak by to nejakého magora napadlo zopakovať. Lovci gangstrov sú dokonalým príkladom ako nemá vyzerať mafiánsky film. ()

xmatysekx

Naprostá paráda od začátku do konce. Čekáš, že to přijde, ale chceš to a těšíš se na to. Chceš, aby tomu hajzlovi rozbil ksicht. Je to tvrdý a plný. Zároveň mě začíná bavit Ryan Gosling. Emma Stone pořád nic moc. A samozřejmě jsem rád i za další známé tváře. Fakt nabitý a dobrý! ()

Theresia

Stylové a rozhodně rychle běžící drama v prostředí prodchnutém kouřem a ilegalitou. Charakterní obsazení drsných mužů a krásných žen mě hned zpočátku ujistilo o tom, že nebudu plýtvat svým časem. Námětem není nic objevného, ale tvůrci se postarali o to, aby se divák dobře bavil a já se opravdu výtečně bavila :) ()

Mikino00

Splácanina bez jakéhokoliv děje jdoucí pouze od přestřelky od přestřelce, které jsou navíc spíše jako počítačové hry než ty skutečné. Penn extrémně přehrává, Brolin se jenom mračí a Gosling se usmívá do kamery. ()

Ollie235

Jsem rád za každý gangsterský film, takže jsem se těšil i na tuhle novinku. A i když musím říct, že starší klasiky mi sedí o dost víc, zklamán nejsem. Gangster Squad sice nepřináší nic objevného, ale za zhlédnutí stojí. Příběh funguje, tempo se drží po celou dobu, sem tam pobaví nějaká hláška a hlavně herecká sestava se zde sešla opravdu výborná. Co mi naopak vadilo byly až příliš nepřehledné rvačky a přestřelky, kde mě hlavně zpomalené scény se zbytečnou orientací na detaily (létající nábojnice bych přežil, ale praskající vánoční koule apod. byly trochu moc) dost iritovaly. Ve srovnání s filmy jako The Untouchables sice tahle skupina odchází jasně poražena, ale propadák to není - slabší 4*. ()

gumolit

Nebyť tak slabého režiséra a trochu dementného príbehu a hlavne vykrádanie neprekonatelného filmu briana De Palmy Nepodplatitelní či dokonca aj atmosféru Sergia Leoneho mohlo to dopadnúť aj lepšie !!Sean Pann síce hrá tvrdáka ale ja mu ho nežeriem ani neverím takisto ako ostatním, ktorí doslova prešlapujú na mieste a nevedia ako dalej !!Nenapraví to velmi ani zopár brutálnych scén ale i napriek všetkým tým nezmyslom a nedostatkom sa človek celkom pobaví aspon priemerne ! ()

Zombi

Béčkový akčňák v áčkových kulisách a s áčkovými herci. Padesátá léta jsou zde ztvárněna hezky, i když opravdový pocit že jste v té době se zde nedostavuje. Charaktery jsou jen slabě načrtnuty, o nikom se nic nedozvíme, snad jen Brolin má trošku navrch, ale typově sem dobře zapadnou. Pennův záporák je přehnaná karikatura ve kterou prostě neuvěříte. Logiku děje radši nezkoumejte, ale akce je slušná, bitky, přestřelky, automobilové naháněčky (pravda celkem nepřehledné), sympatická závěrečná vybíjená. Jako akční film 4, jako dobová gangsterka 2, tož dáme lepší 3 hvězdy. ()

geimz

Pózerská rádoby mafiánka hraná čisto len pre efekt s takými sebaparodickými elementami (ktoré neboli zámerom), že je to až do plaču. ()

berry.77

Dávám * * * * z důvodů hereckého obsazení při kterém dokazují své umění jedná se o záporáka Seana Penna (nelítostný bastard) a o kladné hrdiny Josh Brolin ( drsný velitel ) Ryan Gosling ( rozpačitý fracek s vekou kuráží jako vždy) a další ...... ()

mazadlo

Naprostá jízda, dokonalé gegy, geniální herecké obsazení a haldy vystřelených nábojnic. Dobrá Mafie 3 na večer. Já se bavil. Sean Penn dospívá v herecké guru. ()

mosnak

Byl to moc dobrej biják. Pět opravdu drsných poldů proti krutému mafiánovi Mickeymu Cohenovi. Parádní scény + moje oblíbená herečka Emma Stone + rychle plynoucí příběh... ale něco tomu chybělo,ovšem netuším co! Možná trochu jednodušší scénář nebo divnoherectví Ryana Goslinga je důvodem proč nedávám větší hodnocení.... nevím! Každopádně pěkných 60%. ()

Mimomisu

Mozna diky vsem tem kritickym recenzim a tim padem nizekho ocekavani jsem byl nakonec mile prekvapenej. Stylovka, oddechovka, u ktere je mi jedno, ze jsou postavy ploche a scenar obcas deravy. Ve vysledku podobny dojem, jako u lonske Battleship, proste vypnout mozek a bavit se. Jen toho obsazeni je na takovy filmy skoda, ale co uz ()

peto580

Najvačšou chynou toho filmu je očakávanie. Proste všetci sme čakali temnú gangsterku ktorá sa bude snažiť dotiahnuť na krstného otca vzostup a pád impéria v dialogoch ale nedialo sa. Oni nám to podali koltami, sapíkmi a granátmi, nadnesenou a nadľahčenou formou s doslova VYNIKAJUCIM hudobným doprovodom a skvelo hrajúcou partiou. Ak sa na to pozriem ako na akčný film nie ako an to čo z toho všetci chceli mať tak skutočne lahôdka ()

zelvicka.

Za prvé: jsem ochoten vsadit všechny chlupy z levýho stehna na to, že Josh Brolin není synem Jamese Brolina, ale právě Nicka Nolteho! Teď k filmu: Čekám, že v titulkách Star Wars VII uvidím na začátku "Inspirováno skutečnými událostmi". Jelikož ano, i sci-fi může být inspirováno skutečnými událostmi, a taky bývá. Hrdina ráno vstane, a udělá si hrnek horké kávy. Jak reálné. Jak inspirující. Řekl bych, že tady jde o inspiraci zhruba stejného měřítka - L.A. existuje, policajti a gangsteři taky. Jinak film je ve všem tak do půlky. Hlavní detektiv s těhotnou ženou je opětně na houby táta jako Trojan Ve stínu. Celá parta jsou sice pěkní tvrďáci, ale nijak závratní myslitelé, všechno jim tak divně prochází... Gosling sice hraje elegantního frajírka s bouchačkou, ale často působí rozpačitě, jako by zrovna do dané chvíle nepatřil (např. první impulzivní pokus o zabití Cohena). Kdo se mi vážně líbil byl Robert Patrick a jeho mrzoutskej ostrostřelec. Ovšem až na jeho poslední scénu, z tý mi bylo na blití. Nu, závěr? Naleštěný béčko s kloboukek 50. let. PS: Emma není můj typ. Tak si kdyžtak hvězdičku přikreslete ;) ()

Marys

Ľúbivé. Síce za tú do očí bijúcu schematickosť musím strhnúť jednu hviezdičku (treba tam dať černocha a hispánca, aby sme pokryli etnické menšiny, každého člena obdariť nejakou schopnosťou, len šéfa a jeho pravú ruku nechať všednými a poprednými, atď.), napriek tomu ale sa mi dobre na film pozeralo. V tom období bola krásna móda a tento snímok ju dokonale vykreslil. Postavy veľmi dobre vybrané, Emmu Stone mám čím ďalej radšej, Ryan Gossling, Josh Brolin a ich parta - fajn, Sean Penn v roli záporáka oveľa lepší, než v kladnej úlohe. Jednoducho pekne ušitý filmový oblek. ()

TheKiw

Hurvínkova představa o mafiánském světě a jeho zneškodnění. Co se týče komplexnosti úplný protiklad The Departed. Vzhledem k tomu, jak moc jsou vidět součástky, pomocí kterých vás má film zaujmout a emocionálně směřovat, skoro až filmařské porno. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka