Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

majo_svk

Brutálne nadupaná, dynamická, akčná gangsterka so skvelou kamerou a hudbou. A čo, že je povrchná, jednoduchá, priamočiara, bez dobovej atmosféry, dramatickosti a duše. Skvelá akčná oddychovka. Hrozný dobový film. ()

JK-Stinger

Parádní protimafiánská jízda plná hereckých hvězd. Navíc Sean Penn začíná do záporných rolí fakt sedět, krutej "kmotr" jak má bejt. ()

Flopik

Tak veľké prekvapenie.Nečakal som vôbec nič a som nadšený.Akciou nabitý film kde som sa ani trochu nenudil.Ako to začalo tak to aj pokračovalo a to bolo len len dobre.Príbeh dobrý a nechýbali tomu ani emócie.Koniec asi toľko že takto si predstavujem každý akčný film.Strieľanie,bitky proste všetko.Keby aj film nestál za nič tak koniec by to jednoznačne vytiahol.Hudba super.Pre mňa 5* a 100%, ()

Carmichaell

Musím přiznat že mafiánský filmy nejsou pro mě to pravý ale od téhle jsem nemohl odlepit oči. Navíc to bylo vyšperkovaný výborným obsazením. ()

Nolanofil

Najpasteľkovanejší film z obdobia 50.rokov , s výbornou akciou, prestrelkami a cool postavami. Lenže! Postavy sú iba pózerské a jednoducho napísané, značná časť dialógov je formou citácií a životných múdrostí , vďaka čomu z úst hereckej elity vyznievajú skoro až na smiech, no a scenár? Pcha, je vhodný na jednu seriálovú epizódu a nie na celovečerný vysoko rozpočtový film. Gangster Squad si nájdu svojich plnohodnotných fanušíkov (verbal), ale aj tak ide len o veľmi efektnú jednohubku ,ktorá pobaví , ale nechytí za srdce a to pri potenciály aký film mal, zamrzí. ()

Florfila

Řadím mezi gangsterské slabůstky... Jen mi nejde do hlavy, co to Sean měl s obličejem. Budu to považovat za krutý omyl. A proč sakra přestřelky vypadají jako počítačová hra?! Účel? Zřejmě, ale nijak působivý... ()

cskomando

Paul Lieberman určitě napsal skvělou knihu (bohužel jsem ji nečetl) ale hádám, že podle filmové adaptace to musí být pecka. Herecké obsazení co se týká Seana a Joshe oba dva předvedli skvělé herecké výkony (role nemilosrdných, toužících po vzájemné odplatě byla výborná). Film zasazený do roku 1949 dokáže zapůsobit svým prostředím, starší typy aut, mafiáni, kloboučky, holky vypadající podobně jako Marilyn Monroe a pro znalce zbraní již zřejmě historické kousky pistolí, kulometů apod. Co se týká scénáře tak Will zapojil dost fantazie a vžil se do starší doby (naštěstí to nezůstalo u moderních stupidních hlášek a dialogů). Prostě nabitý děj jede od začátku až do konce a nuda jde stranou. ()

TheSpearCZ

Jako žánrová oddechovka nemám žádný problém, ale přesto si myslím, že se to dalo celkově vymyslet daleko lépe. Neberte mě špatně, přesně tenhle typ "cool" filmů se mi z 90% většinou líbí, což je i tento případ, ale tady se mi jednoduše nelíbí jak je to předvídatelné, kýčovité a jak je to všechno udělané tak nějak napůl. Například se to snaží vykreslit hlavní postavy jako strašně drsňácké, ale potom když mají zabít mafiána a místo toho ho bez jakéhokoliv udaného důvodu střelí pouze do nohy a nechají ho tam, tak co to má být potom? Potěšil mě soundtrack a hlavní herci, především osvědčené trio Josh Brolin, Ryan Gosling a Emma Stone. Jak říkám, pěkně se na to kouká, když u toho člověk vypne a nepřemýšlí a zklamaný z toho rozhodně nejsem. Lepší 3* ()

petikacka

Začátek je výborný, plejáda mých oblíbených herců, gangsta děj z konce 50.-ek a řádně to odsejpá. Postupně se to, ale začíná tak nějak přeměňovat v jakousi až parodii sebe sama a pomalu mě to prostě přestalo bavit. Celkem promarněný potenciál. Za mě 65% ()

theSaint

Co to? Co to? Těšil jsem se na drsnou krimi a dostal jsem přihřátého Goslinga a vtipně zmutovaného Penna. Skutečně nešlo o parodii na gangsterky? Já tomu nerozumím, co to mělo být? Až na dvě/tři vtipné hlášky ten film nemá jediné pozitivum. ()

Betmän

Fleischer asi kdysi viděl LA Confidential a řekl si, že by to natočil líp. Vyšel mu z toho čistej akčňák, práce s postavama, který dostaly prostor mezi jednotlivýma přestřelkama, mu moc nejde a navíc se mu do filmu podařilo dostat snad všechny hollywoodský klišé (bohužel bez nadhledu). Proměna náčelníka Parkera v podání Nolteho z "je mi všechno jedno" do "udělám cokoliv, abych dostal Cohena" trvá asi půl vteřiny. ---menší spoiler--- Jak skončí postava Giovanni Ribisiho, je jasný od první chvíle, kdy se objeví na plátně. --- Zábavnej akční film s velmi dobře obsazenou policajtskou šestkou, Troy Garity s jednim okem a dvěma Thompsonama. --- 65% --- ()

katalog

To mohla být taková pecka... Výborné scény, obsazení, výprava ale ta kamera byla tak nudná že odrovnala celý film a to radší ani neřeším opomíjené a nepředstavené postavy které mají hlavní roli. Nechápu jak to mohl takto zbabrat, zatím největší zklamání začátku roku. ()

andaa

A mě se to líbilo! Ovšem těžko říci objektivně proč. Možná to bude tím, že mě přitahuje tahle doba, kdy se chlapi uměli vkusně obléci, aniž by vypadali teplí; nosili klobouky a kouřili jednu za druhou, což mi prost připadá elegnatni. Ryana Goslinga jsem viděla ve filmu tepry podruhé (shame on me), ale zato mi zde sedl mnohem víc, než v Bláznivé, zatracené lásce. Na druhou stranu mu jako partnerka neskutečně pasuje Emma Stone, která ji ztvárnila v obou filmech. Všichni herci byli uvěřitelní, zvrdí chlapi, což oceňuji. Scénář nebyl buhvíjaké terno, ale objeví se tu pár poměrně inteligentních vtpiů a na geniální atmosféře podsvětí a osudovosti rozhodně hodně přidává geniální soundtrack. Suma sumárům, chápu lidi, kterým se tolíbit nebude, čí je to bude přímondit, ale mě ten film nějak dokázal vtáhnout do děje a atmosféry, což je přesně to, co od něj očekávám. A obzvláště v kině. ()

warrenur

Pre mna slabsi priemer. Hlavny dovod je ten, ze tento druh filmu hollywood toci snad kazdy rok. Gangsterska strielacka v B-ckovom have. Ak som sa v tej frekvencii zmylil, tak len o malo. Ten isty dej, velmi podobne herecke obsadenie a tie iste hlasky, ktore zaznievaju zas a znova. Nicim vynimocny film. Pozrite si radsej Godfather-a. ()

KOZEL84

Rollo Tomasi odhalen.Chvilku to vypadá,že by mohla být i sranda.Jako přepálená,akční gangsterka podle nějakého komiksu.Dokonce je tu i ''ten žlutej parchant''.Jenom zoranžověl (celý štáb zas k očnímu.a fofrem!).Ono se to ale vrátí do zajetých kolejí (tzn.:úplně k pláči-žalostné- zbytečné) a to pravé je to později tak leda od Mattela.Celé je to jak Penn-chce být drsný,ale je akorát trapný.Ostatní taky nevylezou nad podprůměr (to snad ani nebyl Gosling).Legendám žánru (prequel k LA-přísně tajné?;D) to nemůže pucovat ani boty-teda samopaly.To nikdo snad nečekal,ale je na tom zas vidět kam Hollyshit smeruje.Otravné a určitě si to dám nikdy znova. ()

Wardan

Oh, to byla po bezva trailerech pěkně nechutně studená sprcha. Absolutně dementní scénář, ze kterého mi úplně slézaly ponožky z nohou. Sakra zajímavý herci hrají sakra nezajímavé postavy, které se jen jaksi divně pohybují z jedné scény do druhé. Absolutně nechápu proč to vzali. Nuda a šeď nevytáhne ani skvělá kamera a slušný soundtrack, když režisér nerežíruje a jen si honí triko. Nefunkčí násilí, špatné vedení herců, mizerné zpomalovačky, ne moc dobře natočená akce, prostě Ruben Fleischer je loser co se pokouší marně o stylovost. Jediné co ještě docela ujde je finální showdown. Zklamání roku. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka