movieband

The Conjuring je dost podařený horor. Insidious nepředčí (to je Wanova jednička jeho režijní hororové filmografie), ale ostudu si tímto snímkem Wan rozhodně neudělá. Děj, ve kterém se kříží drama rodiny s děsem a hrůzou z neznámé síly, která terorizuje nevinné, je víc, než povedené a v dnešní době plné kýčovitých hororů je tohle něco neskutečného. Wan totiž už ze 100x ohraného tématu udělal solidní a zneklidňující snímek, po kterém vám taky chvíli budou znít v uších nepříjemné dozvuky. Vítejte v temném světě Jamese Wana a jeho osobitých hororů, která vám přivodí zástavu srdce. 83% ()

Mikita

Celkové zpracování je brilantní. Atmosféra správně hustá. Všechno je tak nějak povedené. Jen příběh má své díry. Staví na tom, že tohle se skutečně stalo, ale přitom nám nabízí několik historek nacpaných do jednoho příběhu a já měla pocit, jako když koukám na "Věřte, nevěřte". Linie s panenkou byla brutálně navíc a tím, že se jí snažili zapojit do děje, věrohodnosti filmu spíš uškodili. Soustředím-li se ale na hlavní děj o prokletém domě, musím ocenit skvěle zpracované strašení a vše kolem. Bála jsem se a nakonec byla potěšená, že nevymřela půlka postav. Tohle je horor pro nás posery, co nemáme rádi vyvražďovací filmy. Za to bod navíc. ()

topi

Vůbec to nebylo špatné, ale vadilo mě, že když jsem se na The conjuring díval, měl jsem pocit, že chvíli sleduju Horror v Amityville, Exorcistu nebo Poltergeista. Žádná originalita, ikdyž atmosféra tam byla, to se nedá upřít. Pokud to byl záměr vzdát hold těmto zmíněným filmům, ok, vše je v pohodě. Já jsem čekal ale přece jen něco jinšího. Rozhodně je ale The conjuring výborným hororovým počinem. ()

..Lucas..

Velmi dobrý horor, troufám si říct, že snad i nejlepší horor za posledních pár let. Výborné obsazení, o atmosféře nemluvě. Snad bude podobných výtvorů více. ()

Kaluž

Pamatujete na tu fantastickou detektivní pasáž s odborníky na paranormálno z jinak veskrze průměrného Sirotčince? Tak tady je natažena na téměř celou stopáž! No co vám budu povídat, jsou to děsy. Hra na schovku, vymítání, zlitý gauč, hnědé trenky a chcát už chodím jenom za světla. Závěr je sice trošku rozprclý, ale jinak má James Wan to strašení v malíku. Co bude dělat s rychlým Dieslem a zběsilým Johnsonem je mi stále záhadou. À propos, synek doma pomalu začíná zlobit, asi mu taky pořídím nějakou tu hnusnou panenku posedlou zlým kakodémonem. ()

Maq

Lekatoriku to má dobrou, všechna čest. Bohužel, já mám nejraději takovou tu mysteriózní fázi horrorů, a tady se šlo vlastně hned zkraje přímo na věc. Ale neplete si to hrůzu s hnusem a netrojčí to směrem k rozdvojení osobnosti či jinému módnímu klišé, je to vlastně klasika, a to mně u tohoto nepříliš tvůrčího žánru vyhovuje vlastně nejvíc. Dobré, užil jsem si to. ()

italka63

Chápu, že na tohle téma se dá pohlížet jako na klasické hororové s rádoby pravdivým příběhem. Jo. Potud logika věci. Pokud jste zažili někdy paranormální věci, při které logika mizí, máte úplně jiný náhled a nepříjemné pocity, že co kdyby zase....každopádně tenhle jev trval v domě deset let a než si obyvatelé šli pro pomoc, matka již byla posedlá. Vymítač ve vysokém věku zemřel tuším loni, jeho žena žije a děti z rodiny se zúčastnily premiéry filmu, matka z pochopitelných důvodů odmítla. Film byl velmi zručně natočen a všichni hlavní představitelé skvělí a mně velmi dlouhou dobu trvalo, než jsem si ho pustila. Ono totiž není o co stát. ()

de_FACTO

Krásný horor. Doslova. To, co tu Wan předvádí, je jednak pocta a jednak už skoro citace. Nicméně to dělá natolik dobře, že vždycky dokáže oba aspekty promíchat i s tím třetím - inovací. To už je skoro jeho trademark. V tomto ohledu je možná Conjuring nejchudší, obzvlášť v porovnání například s Insidious, ale jeho atmosféra je lepší - pevnější, ucelenější a čistě hororově krásná. Conjuring není typem hororu, na který se berou nový známosti do kina; nejsou to pevný stisky a zpocený ruce. Je tím typem hororu, na který koukáte s někým, s kým si dobře a dlouho rozumíte (ruce kolem ramen); anebo sami. Z hlediska objektivity a pokud jste recenzent nebo rádoby kritik, je to tedy asi za silné čtyři. Ale pokud máte horory rádi a rádi se necháváte děsit, je to čistých pět. Ne, čistých ne, srdečných pět. ()

MATADOR

Řemeslně zvládnutý horor ze staré školy, který nestojí na laciný lekačkách v zrcadle, či za dveřmi lednice. James Wan si jde svou cestou po tom, co prostě zvládá jako nikdo. Atmosféra filmu je natolik působivá, že jsem se po dlouhé době opravdu strachoval o to, co bude dál? Jakým směrem se to bude ubírat? Jak dopadnou postavy? Ta atmosféra je nepopsatelná, to musí každý vidět. Pro mě horor jak má být a přesně takhle by to být prostě mělo, žádné laciné lekání. Díky Jamesi, opravdu jsem měl nahnáno :) ()

Easykk

A stálo za to jít na to i do toho polskýho Cinestaru s polskýma titulkama, který jsem raději nečetl, protože mě akorát hrozně mátly. V originále to bylo super a dokonce jsem jim rozuměl, no já snad fakt už umim anglicky :D Jinak opravdu jeden z těch o moc lepších hororů poslední doby (kterých je jak hub po náletu českých houbařů) s pohlcující atmosférou, neustálým zvukem v pozadí, kterej mě teda uváděl do tranzu, no a závěrečná vymítačka byla prostě libózní. A ten modrej VW byl naprosto úchvatnej a děsně mu to slušelo v každý scéně:))) ()

stration

Jako milovník hororů jsem si to neskutečně užil. Takovou atmosféru a vlastně téměř až dokumentární ráz celého filmu jsem už dlouho nezažil. Chvilkama jsem se přistihl, že si možná nepřeju, aby byla další noc a chtěl jsem, aby film skončil. No normálně jsem se bál. Všechno navíc perfektně zahrané, ozvučené a nasnímané. James Wan je opravdu po dlouhé době režisér, který si se strachem rozumí. A vůbec. CO když je to celé vážně tak, jak se to stalo doopravdy? Co sakra potom? Pokud máte rádi horory a necháte se vtáhnout do příběhu, podobným otázkám se nevyhnete. A to je nejlepší vizitka strašidelné podívané. ()

Helo

Na to, aby to člověk bral jako film ukazující skutečnou událost, je to moc přehnané a oproti tomu na to, aby si z toho člověk sedl na zadek, je to zase moc klasické a již několikrát viděné. I přesto to ale docela dobře funguje a Wan je prostě Wan, takže i kdyby to bylo úplně debilní, tak po filmařské stránce to pořád bude patřit k tomu lepšímu. Škoda jen, že ten konec vypadal tak na sílu ukončený - žádná pointa, žádné pokračování v linii panenky Annabele a Warrenovic dcery. ()

Thomassi

Už dlouho, opravdu dlouho, mě žádný horor nenadchl jako tento. V zajetí démonů je bravurní duchařina, která pod taktovkou mistra v tomto oboru Jamese Wana má rozhodně na to, aby se časem stala kultovní záležitostí. Všechny ty hrátky s démony byly starašidelnou ukázkou toho nejhoršího nočního snu. A co víc, bylo to tak poutavé, že si člověk při těch všech lekačkách vždycky musel poposednout, protože napětí se dalo krájet. Takhle má vypadat film, který vyděsí nejednouho člověka. V rámci žánru naprostá bomba. Když k tomu navíc připočtu skvělé výkony hlavních postav, výsledkem je nejlepší horor za poslední léta. Pro mě plný počet, a to, že nepamatuji film tohoto typu, kterému bych pětku dal. ()

PogoJoe

Nemám horrory moc rád. Takže i tomuhle jsem se dlouho vyhýbal, ale nakonec jsem se nechal zlákat (2. covid lockdown byl fakt dlouhý) a jsem tomu rád - líbil se mi. Dobře zpracované, fajn herci a hlavní postavy, zajímavá story, padnoucí hudba a výborná atmosféra. ()

salalala

Perfektní žánrovka, která je přiznanou poctou starým hororům (Vymítač ďábla jednoznačně vede) a naprosto dokonale funguje. Wan je hororový polobůh a přesně ví co a jak divákovi naservírovat, aby ho parádně vyděsil. Lekačky jsou učebnicově zvládnuté a napětí natahované až k prasknutí. Od prvních momentů zkrátka víme, že tady se budou dít nepříjemné věci, ale nejsme schopni se odtrhnout. Práce s kamerou je v rámci žánru až geniální a kooperace s hudbou to všechno jen dokresluje. Povedlo se i obsazení, z něhož mě nikdo neiritoval (což se u současných hororů prakticky nestává), ba naopak bylo všechno skvěle vyvážené a ne tak známé tváře jen dovršily pocit autenticity (který nastoluje výtečná ruční kamera). Škoda, že poslední třetina se mění na přehlídku efektů a už se malinko zvrhne, ale je fakt, že už několik let jsem po dokoukání hororu neměl takhle intenzivní pocit fyzického zážitku. Plusové body platí také za perfektní retro stylizaci a kostýmy. Velice sympatický počin, z kterého mám jako hororový fanda velkou radost a proto dávám silné čtyři hvězdy a 80%. ()

AlistairMir

Tak jo uznávám...dle všeho tady máme HOROR ROKU. James Wan jako vždy nezklamal a opět dokázal že jedinej kdo ho dokáže v umění hororu trumfnout je on sám. Takhle brutální porci atmosféry, děsu a šílené hudby dohromady jen tak někde nedostanete. Herecké výkonu parádní ! Film Vás skoro nenechá vydechnout a závěr byl totálně nervydrásající. Na Wanovi obdivuji že s dokonale směšným rozpočtem vždy strčí do kapsy všechny ostatní a celej se klepu na další filmy od něj a doufám že tím Rychle a zběsile 7 si jen odskočí do žánru akčňáků protože tenhle člověk se narodil aby točil horory. Vím že od něj každej čekal pecku a když jste brán skoro za boha lidé Vám neodpustí žádnou chybu kterou obyčejným smrtelníkům nevytknou. Jenže tady všichni můžou utřít filmu a Wanovu umění se nedá vytknout podle mého vůbec nic a já se bavil královsky. A jestli se tohle mělo skutečně stát tak smekám klobouk že to tenkrát rodina s spol vydejchali...Naprostá pecka !!! ()

Tuskík

Kdybych to viděl dřív, než všechny ty amityvilly, vymýtače, sirotčince a podobné duchůplné filmy, asi bych hodnocení zvedl. Takhle je to jenom řemeslně skvělé zpracování neoriginálního námětu s několika originálními momenty a skvělou závěrečnou částí. Wan umí děsit, strašit a vydeptat, ale rád bych se toho dočkal u nějakého trochu jiného tématu. ()

JohnMiller

Po mnohých paranormálnych aktivitách,3:15, exorcistoch, sinistroch a ja neviem čoho(V posledných rokoch nás zavalila nejaká vlna ducharín) som konečne videl jeden ktorý stál zato. Conjuring je síce poskladaný s mnohokrát sa opakujúcich klišé ale tie sú predvedené tak že ma bavili a neboli podané tupou Hollywoodskou formou. Nálepka skutočného príbehu sa mi nepozdáva ale to sa dá prehltnúť. Pohodový herci, výborná atmosféra starého domu a primeraný počet trápnych lakačiek. James Wan tvorca hororu Saw vie ako má natočiť dobrý horor. ()

kajas

Horory sleduji většinou za světla a vždycky v domácím prostředí, nikoli v kině. Možná proto jsem u tohoto žánru nikdy nezažila opravdový strach. Po téhle kinoprojekci se ale všechno změnilo. Několikrát jsem se solidně lekla a asi ve třech případech jsem se skoro podělala hrůzou, fakt! Wan na sebe může být pyšný, tohle se mu moc povedlo. Hodně silné 4*. ()

Hamaradža

Keby išlo o zahraničnú nízkorozpočtárnu, dal by som 4*. Sympaticky nostalgický bubu-mix so strašlivou absenciou konzistentnejšieho scenára - zjednodušene povedané - zmiešajme všetky stokrát videné strašidelné momenty, zvukové ruchy, lacné lakačky a niečo fajn z toho možno vylezie :) Možno som horormi iba prežratý, ale pre mňa je horor filmový žáner ako každý iný a očakávam od neho niečo viac ako len poletovanie predmetov, krik a rozmazané fotky, bez nutnejšej potreby neznieť ako nemastná neslaná huspenina. Film ktorý by bol nezabudnutelný pred 20timi rokmi, alebo keby som ja mal rokov desať. Takto iba fajn rutina. 3* ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění