Juan de los Muertos

Juan spolu s niekoľkými odhodlanými priateľmi čistí okolité ulice rodného mesta od krvilačných zombie. Napriek tomu, že sa situácia zdá bezvýchodisková, dostáva skvelý nápad v podobe založenia s.r.o. s menom "Zabijeme Vašich príbuzných". Odstupom času si však všetci začínajú uvedomovať, že pokiaľ si chcú zachrániť holé životy, musia svoje rodisko raz a navždy opustiť. V Juanových žilách ale koluje revolucionárska krv, vďaka ktorej je pre záchranu vlasti ochotný urobiť čokoľvek! (*CARNIFEX*)

Astaroth12

Juan je kráľ sveta, ale škoda, že len v tomto filme, lebo každý film potrebuje takého pohodového típka, ktorý uvažuje racionálne a bez rešpektu. A jeho motto- keď sa dostať do sračiek, tak, ale do poriadnych. Keď zisťovali s čím majú dočinenia, skúšali cesnak, kol do srdca, ale upír to nebol, tak skúsili vymetanie diabla, a to tiež nepomohlo, a tak skúsili ranu do hlavy a tramtadadá ujo skonal. Tak neskutočne prisprostú partiu som dlho nevidel, ale to čakanie za to stálo. Ten cynický a čierny humor je tu v silných dávkach a to je len dobre. Mám pocit, že táto situácia vyžaduje nejaký plán-najmúdrejšia veta z filmu. Len škoda, ale ďakujem Bohu, že v tomto filme to bola len veta. Lebo Juan bol Anti génius, ale z hordou zombie nerátal ani on. Ale paródia to bola neskutočná, boli tam Matrix,Ninja Korytnačky aj Resident Evil, tak čo viac si priať. Ale strašná Zábava, veľmi som sa bavil. A jeho dcéra, no hádam krajšiu a akčnejšiu babu som ani nevidel. Ale disidenti boli hladný. A ta konečná bitka Juana a zombie bola komik-sovo štýlová a ukončila parádne zábavnú a aj akčnú jazdu. ()

Karamanlis

Z môjho pohľadu veľmi príjemné prekvapenie. Od neznámeho režiséra/scenáristu Alejandra Bruguésa, ktorý túto zombie komédiu situoval na socialistickú Kubu som nečakal taký štýlový nadhľad a zmysel pre recesiu. Pochváliť môžem aj technickú stránku filmu, gore a masky sú na slušnej úrovni, čo som vzhľadom na to, že ide o španielsko - kubánsku koprodukciu ani neočakával (Brugués však mal k dispozícii solídny rozpočet 3 milióny USD, takže napokon, prečo nie?), páčilo sa im aj herecké osadenstvo, hoci z predstaviteľa hlavného hrdinu Juana - Alexisa Díaz de Villegas som mal sprvoti zmiešané pocity, po chvíli mi sadol aj ten a čo je vzhľadom k tomu, že primárne ide o komédiu asi najdôležitejšie, párkrát som sa aj schuti zasmial. ()

ricci.s

Pohodová, nenáročná, exotická oddychovka, nič viac a nič menej. Najmä v druhej polovici som sa bavil viac než dosť, a bolo cítiť, že sa bavili aj všetci zúčastnení. Režisér sa totiž koncentroval len na komediálnu stránku, takže šlo len o to, ako čo najoriginálnejšie a najvtipnejšie odkrágľovať nejakého zombíka (scénka s drôtom nemala chybu). Už len stačilo, keby tvorcovia pridali viac gore a trochu popracovali na maskách. Keďže som však čakal úplnú blbosť, môžem len zatlieskať príjemnému prekvapeniu. Veľmi silná troječka. ()

playboxguest

Dobrej kousek, tahle komedie mi svým putovním stylem hodně připomněla Cockneys vs zombies, nehledě za to, že sem tam přišla se scénkou, či hláškou, nad kterou jsem se prostě nedokázala nepousmát, především prvotní likvidace něčeho (co to je? upír?) mě přinutila zahodit telefon, zhasnout světlo a věnovat se Juanovi naplno. A vyplatilo se, nad čtvrtou hvězdou jsem sice jen váhala, ale chuť pustit si to znovu mám už teď. 70% ()

Crocuta

Tak to se soudruhům věru povedlo! Služba "zabíjíme vaše bližní", válka proti "disidentům" (poddruhy "zajíc" a "želva") a pragmatický harpunář, který občas sice uloví i někoho živého (včetně nepohodlného dlužníka), ale jehož vyznání lásky při čekání na východ slunce mne dostalo do kolen. Mimochodem - pokud se vám líbila atmosféra tohohle filmu, vřele doporučuji knihu "Král Havany" Pedra Juana Gutiérreze. Sice tam nejsou žádní zombíci, ale různých zvráceností, svérázného humoru a hlavně atmosféry rozkládající se Havany si čtenář užije vrchovatě. ()

• Film byl poprvé představen na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 10. září 2011. (ČSFD)