Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. (Vertical Entertainment)

Tereza_T

Šla jsem na Barbie v růžovým topu a zároveň mám plochý nohy a celulitidu... patřím teda mezi basic bitches, co nejsou schopný docenit cynickou message filmu nebo mezi obyčejný divný leč výjimečný holky? pls help, im lost, kde je moje místo v týhle společnosti??  Stereotypy jsou všude, všichni je máme ať už jen při blbým pohledu napříč kinosálem, kde sedí většina blond holek v růžových topech... no a? co to o nich vypovídá? No nic... kdyby byly na premiéře hobita a měly nalepený chlupy na chodidlech řekneš si, že jsou to basic bitches, protože se stylizovaly do postavy... ne, v tu chvíli by to byly super divný nerdo cool holky s chlupama na nohou. Barbie look je prostě stereotyp jak poleno ať chceme nebo nechceme a musím říct, že v Barbie filmu se nad to fakt dokázali povznést a zparodovat to víc, než jsem původně čekala a než lidi často sami dokážou. Kenův patriarchát byl golden a velice mě potěšilo zastoupení hobbyhorsingu. Ta palica mu dala důvod žít. Skvělý choreo, Ryan slayed. Vizuál barbielandu vymazlenej do posledního lízátka. CEOs a CFOs od Mattela mě bavili hodně. Na konci mě pak už ale štvalo opakování tý samý věci pokaždý jinak a konečnej proslov mamči z real world o postavení žen byl už too much. Pointu bychom všichni pochopili asi i bez toho. Jsem ráda za bárbínky a jejich dream svět, may their girls nights last forever.  3,5* ()

O.Peta

Dobrá šaráda která, ač tomu moc nikdo dopředu nevěřil, celkem solidně funguje. Že bych ale viděl něco oslnivého, co by vybočilo z ranku letní srandy s nižší úrovní humoru, to se říct nedá. V pohodě, ale celkem mě udivují nadprůměrná (červená) čísla. Nečekal jsem takto hromadně smířlivé přijetí. 60% ()

nirvanafan

Samozřejmě oceňuji snahu z Barbie udělat něco víc než průměrnou letní americkou komedii. Bohužel je to ve výsledku průměrná letní americká komedie s nevyužitými ambicemi. Děj se dá shrnout v podstatě tak, že v Barbielandu vládne matriarchát. Poté, co se Ken, který se absolutně oprávněně cítí jako přehlížený vocas, podívá do reálného světa, zjistí, že mu vládnou muži a rozhodne se situaci u nich doma otočit ve svůj prospěch, což se mu povede. Místo toho, aby se ale obě pohlaví naučila spolupracovat, je pointou to, že Barbie znovunastolí vládu žen ve svém světě. Wtf.? Třetí hvězda je za písničky. ()

erased

V době, kdy filmové série a remaky unavují nejen náhodného kolemjdoucího, ale evidentně už i zaryté fanoušky, je Barbie naprosto dokonalý zeitgeistový blockbuster, proti kterému se nedá říct ani fň z prostého faktu, že pokud bych to udělal, sám bych se stal záporákem filmu. A toho starce křičícího na mraky se mi daří držet na uzdě. Barbie je totiž dokonalý film přicházející v dokonalou dobu. Gramable obsazení a flashy audiovizuál? ☑ Značka, kterou zná každý? ☑ Popkulturní odkazy? ☑ Zároveň i sebekritický humor? ☑ Klíčová ingredience je ale nakonec mesidž. Ta je jasně zacílená mimo mé spektrum, ale už jen to, že filmu dává sparkle prvního (a do Barbie 2 nejspíš i jediného) feminního blockbusteru, z filmu právem dělá fenomén, u kterého je radost být. Teda alespoň zatím, je totiž až moc jednoduché si představit blízkou budoucnost, kde přesně tato emancipačně růžová (nebo růžově emancipační) dokonalost začne lézt krkem. Jako jedinou promarněnou příležitost vidím to, že Weird Barbie nehraje P!nk, nicméně Issa Rae jako Barbie for President mi to vynahrazuje. ()

PKD

Dozor na kvótami se nažral a Barbie zůstala celá. Ovšem v tomto př. se divák mého typu bavil celý film (což jsem tak nějak čekal už dávno) takže to v tomto vzácném př. moc neva. Prvních 30min. považuji za absolutně geniální. Až na onu vyjímku, kdy mi asi po1. jakýmsi nepříjemným způsobem vadilo, že si zase opět tudíž opakovaně někdo, utahuje z 2001. V tomto př. to pro mne, není ftypné. V Karlíkovi, ano. Zde to působí, tak nějak...divně. Což je úchylně umocněno i tím, že vypravěčka jest H.Mirrenová, která pak hrála v 2010. Náhoda? Celkově asi 3 na sílu tlačené a v souč. době už vysoce otravné, feministické ´´poselství´´ které stejně v této amorálně zvrácené době, už mpžná nezajímá ani ty feministky. Robbie je opět dokonalá. Gosling je totálně na Oscara a to myslím, vážně. To jeho blonďaté háro nedostanu z hlavu, ještě nějakou dobu. :) Byť nemá ve 2.pol. už tolik prostoru. Mugato aka W.Ferrell je též zase na 100% jen jako Ken, nemá celkově moc místa v ději. Závěrečný cover song, který zmršil po negersku totálně nepřekonatelný song od Aqua, aspoň částečně, potěšil a byl očekáván. Plusové body za stručnou historii tohoto (mírně řečeno) megaphenoménu začínajícím písmenem B v koncových creditech. Přiznám se, že některé poněkud obskurní verze jsem ani neznal. Hl. tu těhotnou. Ostatně, já nikdy nebyl odborník, ale přec jen jsem pár článků kdysi četl a i nějaký ten dokument jsem viděl. Ale něco holt člověk zapomene. V každém př. považuji scénář za skoro bez chyby a pokud bych hodnotil jen jej, dám klidně i za 5. Na 2.str. na druhé a další podívání očekávám pokles, takže nechci býti až přehnaně optimistický a nadšený. Na 1. shlédnutí to ale za plné 4 zatím vidím. Zdravím Allana. Ten byl taková special quest star a mezi 2 hl. hvězdami (jejíž obsazení považuji za 1 z nejgeniálnějších, od dob Jendy a Mařky: lovci čarodějnic, co se týče klasické dvojice, dnes směšně až hystericky čas od času, zatracovanou, tj. muž a žena) se neztratil. ()

Vidly10

Barbie je kvalitní letní zábavou. Dost možná nejzábavnější film, který jsem v kině viděl. To samozřejmě i díky, dokonalým plastovým kulisám, parádní hudbou, meta humorem a sebeuvědoměním, které film má. Ústřední dvojice to zvládá na jedničku a své role si užívají na maximum. Margot Robbie je zde úžasná, ale pro mne si to osobně ukradl Ryan Gosling, který procítil postavu Kena a vše, co v tomto snímku představuje. Myšlenka filmu je dobře provedená, mnohdy zábavná a reflektující realitu, ale nemůžu si pomoct, ale s odstupem času mi přijde dost rýpavá. Nicméně to nemění nic na tom, že Barbie je filmem, který stojí za to navštívit v kinech. Povinností je samozřejmě mít na sobě něco růžového. ;D 7/10 ()

Kaluž

I'm just Ken, anywhere else I'd be a ten... ♫ Kenova píseň je takovým malým hřejivým bonbónkem, ale jinak to dost klouže po plastovém povrchu a nikam hlouběji se snímek moc nepouští. Na tandem Gerwigová/Baumbach je toho společenského pnutí až nestydatě málo. ()

Steven47

Barbie je nejenom lepší než jsem čekal, ale i lepší, než jsem se odvážil doufat. Od začátku do konce jsem měl na rtech přiblblý úsměv, který pravidelně narušovaly záchvaty smíchu. Pořád jsem čekal, kdy se tempo zadrhne či zpomalí, ale ono ne. Čekal jsem i na moment, kdy to začne působit trapně či až moc nuceně, ale také nic. Jistě, leckdo si v tom najde třeba feministickou propagandu, ačkoliv se ve skutečnosti jedná o naprosto geniální sociální komentář, který kope na všechny strany stejně a může urazit pouze ty, kteří se do toho pomyslného zrcadla zkrátka nechtějí podívat. Práce s motivy stereotypizace či (ne)dokonalosti jedince je prostě skvělá. Celé to funguje i díky perfektnímu obsazení, kdy ani nevím, koho chválit dřív. Ryan Gosling jako Ken nicméně nad všemi vyčnívá a jeho první setkání s patriarchátem či vlastní píseň jsou jedněmi z nejlepších momentů snímku. Atmosféře pomáhá i stylizace, od kostýmů, přes kulisy až po barevnou paletu, která působí stejně unikátně jako film samotný. Bezchybné to není, i humor mě občasně minul a linka matky s dcerou působí nedotaženě. Kdybych se v tom více vrtal, možná bych hodnocení snížil, což však nechci, protože jsem se bavil jako už dlouho ne. 9/10 ()

major.warren

RECENZE: Barbie je hit! Margot Robbie dokáže i feminismus prodat s něhou - Českokrumlovský deník  Na Barbie jsem do kina mířil s nízkým očekáváním, snad z obavy, že stylizace "růžového světa" bude působit směšně, herci se budou pitvořit a celý film bude zahalen v nanicovatém oparu vykřikování aktivistických hesel. O to větší a příjemnější je však překvapení z výsledného produktu, který vznikal pod vedením zkušené režisérky Grety Gerwig (Lady Bird, Malé ženy). Barbie hýří energií, humorem i stylem, na který se musí zaručeně chytit i vyznavači tzv. nekomerčních příběhů. Těžko říci, zda je účinek světa Barbie dopředu vypočítaný či přirozeně podmanivý, že nechá diváky na chvíli zapomenout na realitu a vtáhnout je do tajuplné říše snů. Je mi to popravdě jedno. Existuje spousta filmů, které se snaží o podlézání divácké přízni, aniž by na to po ostatních stránkách měly. To ovšem není případ Barbie, která vyniká nejen nádhernou kamerou, ale zejména působivou koncepcí výtvarného řešení, které vskutku nedá nepřipomenout legendárního Karla Zemana. Odkazů na klasická díla kinematografie se zde najde hned několik; za vše stačí zmínit dokonalou úvodní parafrázi Vesmírné odysey. Největším lákadlem zůstává obsazení Margot Robbie. Hereččino kouzlo a něha jsou tak omračující, že skoro až zamrzí, že si nemohla ukrást film jen pro sebe. Stačí jediný úsměv a celé kino ji věrně následuje. Výkon je to stylizovaný, přesto svěží, s nádechem vrozené jemnosti, s níž její Barbie podává i občasně rušivou a nadbytečnou feministickou notu, jež však právě díky ní i pro běžného smrtelníka zůstává snadněji stravitelná. Opodál se pak motá Ryan Gosling jako Ken (po La La Landu opět v úžasné taneční kreaci), leč božskou Margot svou přesvědčivostí jen stěží dohání. Přestože se v půlce snímek poněkud zadrhne a hrozí plačtivou moralitkou, ve finále se opět zázračně nadechne a vše přehraje s vtipem a rozkoší. Snad jen doušku v podobě setkání matky a dcery si tvůrci mohli odpustit. Ale co je nejlepší? Je pořád čemu se smát, aniž by si někdo musel připadat jako hlupáček. A když se k tomu přidá překrásná Margot se svým plnokrevným úsměvem a ryzí nenuceností, nelze Barbie neodolat. 75%. ()

Trevor

To čo som očakával som aj dostal. Je zbytočné sa rozpisovať, najlepšie tento film vystihli Arsenal83 a ALIENka_, hľadať v ňom niečo viac bolo zbytočné od prvej scény v ktorej nula Greta Gerwig vykradla Kubrickovu 2001:Vesmírnu Odyseu. Našli sa tam potom naozaj aj pokusy o hlbšie myšlienky, prevahu však mala stopa feministická a výstižne to opísal aj smarkus. Mal som tú výhodu pozrieť si to so zvukovou stopou reakcie publika a to čo v dnešnej dobe niektorým ľuďom pripadá smiešne je až zarážajúce. Áno, až takto zle na tom ľudstvo je... ()

Colby Sawyer

Filmografii Grety Gerwig nakoukanou nemám, takže můžu jen říct, že je to lepší než Malé ženy. Jinak je to jako satira poměrně tradiční, ale setsakramensky zábavné. Někdy je to sice moc „on the nose“, ale ne nějak otravně. Naopak když se zdá, že to celé začne až moc moralizovat, tak přijde Gosling a zhoupne to zpět na komediální notu. Obecně Ken je nakonec hlavní tahák filmu. Barbie je od komentování a poučování, ale právě tenhle přitroublý blonďák diváka celým filmem protáhne. Upřímně čekal jsem to horší, jsem moc rád, že jsem se zase jednou mohl zasmát v plném sále. PS: Gosling svoji internetovou “literally me” pozici pozvednul zase o úroveň výše. Teď už se ho nezbavíme tuplem a mě to velice těší. ()

Starletka

Satira ostrá jako břitva, která si bere na paškál genderové role a stereotypy, toxickou maskulinitu, feminismus, patriarchát, rovnoprávnost, tokenismus, extrémisty, friendzone, rodičovství a všechno mezi tím. Hlavně a především je to ale příběh o strastech dospívání a vyrovnávání se s nedokonalostmi všední reality, zabalený v příjemné, oddychové bublině s přenádherným vizuálem, skvělými herci a horou originálních nápadů. Jen samotný závěr mohl být trochu kratší. ()

kajas

Už první zmínky o natáčení a obsazování herců rozdělovalo diváky na dva tábory. První skupinka byla skálopevně přesvědčená, že se bude jednat o kravinu pro děti a proč proboha Kena hraje čtyřicátník. Druhá skupinka, do které jsem se sama hrdě řadila, věřila režisérce Gerwig (nádherná adaptace Malých žen) a její vizi. Která skupinka tedy vyhrála? Samozřejmě ta druhá :). Přála jsem si letní komedii s dobrými herci a s přesahem k zamyšlení a přesně to jsem od Barbie dostala. Margotka v titulní roli je samozřejmě dokonalá, ale mnohem víc si zapamatujete, jak si Gosling užíval roli Kena, jeho krizi identity a snahu převrátit růžový Barbieland na stranu patriarchátu. Goslingovi je možná 42, ale umí hrát, zpívat a co si budem, vypadá prostě pořád dobře. Takže do kina se vydejte beze studu a klidně s sebou vezměte i odrostlejší děti. ()

FilmFan24

To bylo tak…růžové! Film, vypadající na povrchu jako totální kravina je ale v mnoha ohledech dokonalý jako panenka BARBIE. A kuš. Vždyť to bylo o BARBIE. Milí Warneři a firmo Mattel: Chci film o Kenovi… ()

Blackhand47

Už od první ukázky se z Barbie stal nečekaný hit, který se v kinech následně udržel na prvních příčkách. Populární panenka s tváří Margot Robbie je něco, na co lidi dlouho čekali... ještě když jí doprovází Ken zpodobněný Ryanem Goslingem. Film má hodně dobrých nápadů, ale bohužel jsou nedotažené, jelikož toho tvůrci chtěli ukázat a říct strašně moc. Na jednu stranu se pak Barbie tváří strašně progresivně, ale za co vlastně bojuje? Těch směrů se dotkne hned několika... skoro jako kdyby film neměl jistotu v tom, za čím stojí. Některé vtipy byly hodně mimo (třeba Barbie radující se, že může Kenovi nosit pivo), ale celá linka s Kenem a patriarchátem poměrně dobře ukazuje, co je na našem světě špatně. Vizuálně je to jinak nápadité, ale škoda toho nedotaženého scénáře a srabáctví stát jasně za nějakým názorem. Hodnocení: 60 % ()

lucifrid

"It is literally impossible to be a woman." Tenhle film je empowerment, který každý nepobere. Ten pocit sounáležitosti při Gloriině proslovu, po kterém se kinem rozezněl potlesk, to jen tak nezažijete. ()

sofiapetra

Tři hvězdy dávám velice nerada, ale čtyři fakt nedám. Začátek byl zábavný - všechny holčičky pod 10 byly v kině po právu okouzlené,  ale jakmile se Barbie přesunula do skutečného světa, potenciál scénáristu začal povážlivě ztrácet dech a v závěru dech došel už úplně (mohlo to opravdu být o hodně lepší - to vážně nemohly za ty prachy najmout zručnejší scénáristy?). Bez pointy, bez čehokoliv chytrého, vyznění prostě nula. Zůstala jen obří reklamní masáž na hračky od Mattela. Ale Margot Robbie je pořád pěkná a Ryan Gosling je zatím stále nezajímavý. ()

higuain

Ve chvílích, kdy se to nebere vážně, je to vlastně docela v pohodě komedie. Např. začátek odkazující na Vesmírnou odyseu mě upřímně pobavil. Jakmile se to ale brát vážně začne, a to je dost často, je to jeden velký cringe. Celková message rozporuplná, její exekuce ale každopádně těžkopádná a nezvládnutá. Gerwig má za sebou Little Women, Baumbach zase Marriage Story, oba očividně talent mají. Tudíž bych ale čekal, že by mělo být v jejich repertoáru vyjádřit myšlenky feminismu nějak subtilně a s trochou filmové elegance a ne s takhle otřesnou doslovností a přehnanými fanatickými proslovy. Margot a Gosling v pohodě, nejzábavnější nicméně byla Kate McKinnon, která se ale před kamerou ani moc neohřála. Čistokrevnou komedii s cynickou "weird Barbie" v hlavní roli, a hlavně s trochu nadhledu, bych sledoval daleko radši, než tenhle prapodivný mišmaš růžový muzikálový komedie a přepálený politický propagandy. Not kenough. ()

halogenka

Mohl to byt proste zabavny film. Nebo to mohlo byt o Kenovi, jehoz linka muze ztraceneho ve svete emancipovanych plastozen je vic nez slibna (nemluve o tom, ze Gosling Kena dava jak panbuh a pokazde, kdyz se objevi na platne, mate chut zase zit). Ale misto toho je Barbie jen nastavovana pop feministicka cubkovina, ktera ve vysledku vubec nevi, co chce rict. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování