Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete (Danny Trejo) je pověřen americkým prezidentem (Charlie Sheen), aby se zhostil úkolu, se kterým si neví rady ani jeho speciální jednotky. Machete musí sám najít výstředního milionáře a obchodníka se zbraněmi Luthera Voze (Mel Gibson), který plánuje vypustit smrtící raketu. Na jedné straně je plán na rozpoutání války a anarchie na celé planetě – a na druhé jediný muž, jehož nejoblíbenější zbraní zůstává mačeta. (EEAP Film Distr.)

Diskuze

kulyk

kulyk (hodnocení, recenze)

stoRmjE

konec to trošku zlepšil, ale cirka po těch šedesáti minutách jsem měl také krizi. Prstem v nose jsem si nahmatal oční bulvu, minuty se vlekly jako celá staletí a trapně mi bylo za celý ansámbl. Ale vydržel jsem, jsem tedy lepší a zasluhuji úctu!

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Kurva vymeťte někdo toho bezpáteřního demagogickýho pokrytce odtud! Rovnej chlap je možná vulgární, ale umí si vyříkat věci na rovinu případně udeřit i rovně po hubě. Bluntman je jenom obyčejný pokrytec trpící přemoudřelostí a sebestředností, že on je ten jediný spravedlivý a pravdomluvný. To je dobrý rozjet flame a pak se zbaběle vymlouvat na ostatní!!! Kurva já už jdu radši pryč nebo fakt napíšu něco u čeho už mi bude u prdele jestli dostanu nějakej zkurvenej BAN! čtu tu demagogii tady a otvírá se mi kudla v kapse! No nic seru na to nemá to smysl.

Segrestor

No to je fakt :)) Ale díky tvé připomínce ruské klasiky jsem si právě představil Dannyho s bílým vousem a v kožichu kydlícího Marfušu mačetou a škrtícího babu Jagu jejími vlastními střevy :)))

Segrestor (hodnocení, recenze)

Omnibus

:) no a teď bychom si zas mohli povědět něco k filmu, ne? :)

už aby byly ty vánoce a já to konečně viděl.

na příspěvěk reagoval alchac

Segrestor

To by mi ovšem bylo líto, to bych si vyčítal! Aby to bylo kvůli mě...

Neboj, už žádné OT. Dokud Machete zabíjí nezhlédnu, tak už sem nepáchnu :-)

Bluntman

že se s takovým mobilem nebo stopkami dá v kině pracovat tak, aby to nerušilo ostatní

A co třeba souložit? Samozřejmě ztlumit přítelkyni (podobně jako ty si ztlumíš osvětlení displeje) a potichu trtkat jen drobnými přírazy, aby to nerušilo ostatní?

Ty reflektore...

Segrestor

V žádném případě! To by rušilo ostatní návštěvníky kina. Požádal bych ho, aby si ten mobil strčil do...kapsy. Pokud by s ním dál obtěžoval, bylo by to jako ve škole, když nějaký žák ruší při vyučování. Zabavil bych mu ho (pár let jsem kdysi fáral na šachtě) a vrátil po skončení titulků. Sedávám vždy až do posledního odrolovaného písmenka a nechávám doznívat zážitek z filmu, tak by si holt ten stopkovačník musel (pěkně v klidu) počkat.

Omnibus

Omnibus: Takže máš jenom zásadní problém s odlišným přístupem k filmu a nejsi schopý reflektovat, že se s takovým mobilem nebo stopkami dá pracovat tak, aby to nerušilo i ostatní. Ok, to je pak chyba na tvém přijímači.

alchac: Spíš jde o dlouhodobé vulgární urážení některých zdejších uživatelů. Výraz flambován ber jako nadsázku, spíš je jenom otravné si neustále od duchem chudých číst jejich blitky, když zde člověk chodí díky filmům. Pokud si někdo můj "první" post vztáhl na sebe a nedovedl rozpoznat, že nemíří na všechny, chyba je oboustranná (jak v mém podání, tak v chápání toho druhého/druhých). Do flameu spíš nastupuji, než že bych ho rozjížděl, ale souhlas, že nemá smysl se tomu (alespoň ne tady) věnovat. Takže "diskuze" zde je volná pro, abych užil jejich slovník, pokrytecké kokoty, kteří piču viděli jenom při pohledu do zrcadla.

na příspěvěk reagoval Omnibus

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

Hmmm... to by ma zaujimalo co musi byt clovek za KOKOT ked ide do kina s mobilom a stopuje si film... urcite ma aj uz mnou spominanu tusku a papier a robi si poznamky. Taky clovek musi mat z filmu vela... och ako ja nemam rad tychto dolezitych sracov...

Bluntman

Nebudu to tu zasírat dalšími OT příspěvky, tak už jen "drobnost". Tvoje slova "Mobil může být dobrý analytický nástroj, v kině ho běžně používám (na sledování, jak je strukturováno vyprávění, pro porozumění, jak je snímek rytmizován, případně na některých jsou i stopky" mi naprosto stačí. Jen tě upozorňuju, že lidi, co si vedle mě v kině během filmu hrajou s mobilem (ať už SMSkují, hrají Hada nebo z ušlechtilých pohnutek stopují scény ve filmu) dost důrazně upozorňuju, aby se ráčili ten mobil strčit do... kapsy. Další komunikaci s tebou teď už omezím na prosté: nezajímáš mě.

Samozřejmě, pokud se (nedejbože) někdy potkáme v kině a ty si tam budeš mobilem stopovat film, komunikace by pokračovala... Byla by ovšem dost nepříjemná.

na příspěvěk reagoval Segrestor, Bluntman

kulyk

kulyk (hodnocení, recenze)

Bluntman

Komu říkáš děti, spratku? Abys mě anályticky, interpéračně a kinematograficko-hystericky nenasral. To bych pak musel něco říct. A mě se chce něco říct!

Bluntman

Promiň, ale jednak pokud ses tu cítil flambován kvůli jedné narážce na tvé vystoupení v diskuzi o Gravitaci (nic jiného jsem tu tedy přiznám se nezaznamenal), pak jsi sám velmi, velmi vztahovačný. Za další jak už napsal Segrestor - pokud ve svém entrée na diskuzi plošně urazíš všechny diskutující, pak logicky musíš očekávat odpovídající reakci. Čili se nemohu zbavit dojmu, že tvým záměrem bylo rozjet flejm. Z mé strany howgh.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE

alchac

Nevšiml jsem si, že bych rozjel flame. Jenom jsem se jako jeden z flambovaných ozval, protože někteří zdejší "diskutéři" na místo diskuze byli schopni pouze urážet kohokoliv jednak s odlišným názorem, jednak s odlišným přístupem (jakýkoliv analytický, jakýkoliv interpretační, jakýkoliv poučený historií kinematografie - viz zde před několika stranami nahozený komentář k Machete Kills).

S Omnibusem budu pokračovat v poště, protože to zde nepatří, ale měl jsem potřebu se ohradit a uvést věci na pravou míru, když na mě byla účelově házena špína. A trolly už nekrmím, alespoň Omnibuse a Tebe za ně nepovažuji (a na zdejší vulgární sestavu nereaguji). :)

A můžu se snažit vychýlenou "diskuzi" přivést zpátky k tématu, např. odkazem na poučenou a pochvalnou českou recenzí (http://aktualne.centrum.cz/kultura/film/recenze/clanek.phtml?id=794055), ale vím, jak identity níže v diskuzích jednají, a tak by to byla marná snaha. Očekávej, že na relevantní odkaz na Hokrův textu budou reagovat tak, jak reagovali dosud (ať už na mě, nebo celkově v této "diskuzi"). Rád bych se ale pletl.

na příspěvěk reagoval alchac, Omnibus

Segrestor (hodnocení, recenze)

Pojďme se krmit navzájem. Pojďme mezi sebe přijmout i legendárního trolla blummana, pojďme konečně mluvit vulgárně, ať má taky v něčem pravdu.

Bluntman

Víš co mě zejména zaráží? Že se sám tímhle tebou rozjetým OT flejmem podílíš na likvidaci diskuze k filmu, i když ti to dle tvého tvrzení tak moc vadí. A proč tu nadále krmíš "trolly." Máš-li problém s Omnibusovými tvrzeními, tak bych spíše čekal, že ho vyzveš k vyříkání si to jinde a pomazání vašeho zdejšího OT. Jaksi proto nejsem přesvědčen o upřímnosti tvých slov.

na příspěvěk reagoval Bluntman

stuntmanMIKE

stuntmanMIKE (hodnocení, recenze)

Bluntman

"A svou neférovou argumentací se nepřímo jednání vulgárních trollů zastáváš a snižuješ se na jejich úroveň."  Boha ty si sebestredny blbec :))) ... Ktokolvek ta nema rad a neoslavuje ta ako hviezdu CSFD je automaticky na urovni vulgarneho trolla ? :)) ... si usmevny a zalostny zaroven... a este ta aj lutujem nakolko som mal moznost vidiet tvoju fotku :)

Omnibus

Je docela úsměvné, že mě obviňuješ z demagogie, ale přitom mi sám podsouváš něco, co jsem nikdy nenapsal ani nenaznačoval. Citoval jsi věc, která je snad víc než pět let stará, takže mi uniká její relevance. Jde o citaci, která zamlčuje důvody, a tak jsem ji označil za demagogickou. (Před snad víc než deseti lety mě jeden uživatel ve volné diskuzi o filmu nazval "potratem", protože se mi nezamlouvala Amelie, následně rozčíleně opustil web - a POMO mě bez jakékoliv znalosti kontextu smázl, protože ten uživatel nějakým způsobem pomáhal na ČSFD /nepamatuji si už, jestli nahazoval filmy, ale něco takového dělal/). Komický rozměr té z kontextu vytržené, značně demagogické citaci dodává fakt, že s POMem se osobně znám a bavím se s ním... a že jsi to citoval ze stránek Cinepuru, do kterého jsem nedávno přispěl.

na příspěvěk reagoval stuntmanMIKE, alchac

Segrestor

To je právě můj hlavní problém. Nedostatek představivosti :-) Když on na té své fotce, co má v avataru, působí tak seriózně a vzdělaně!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

28.04.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

Sin City 2? Opravdu? Konečně?

21.04.2012

Jedničku jsme viděli v roce 2006. Robert Rodriguez od té doby tlachá o dvojce. Slibů a pak odkladů bylo mezitím tolik, až jsme přestali věřit, že ten film někdy vznikne. A ve chvíli, kdy to vypadá,… (více)