Den nezávislosti: Nový útok

• USA Independence Day: Resurgence (více)
USA, 2016, 120 min

Věděli jsme, že se jednou vrátí. Využili jsme proto k obraně všech možností a zdrojů Země. Studovali jsme ukořistěné mimozemské technologie, plány a způsob myšlení vetřelců. Poučili jsme se z předchozího boje o přežití i z cesty k našemu vítězství. Ale bude to stačit? Jsme připraveni na to, co se nyní z hloubi vesmíru blíží k naší Zemi? Nebo nás před zánikem zachrání hlavně naše vynalézavost a důvtip? Jak je vůbec možné čelit vesmírné lodi, která k zaparkování potřebuje celý Atlantský oceán? Den nezávislosti režiséra Rolanda Emmericha před dvaceti lety nově vymezil žánr katastrofického filmu, přinesl nový typ celosvětové katastrofy a ohrožení veškerého lidstva. Nyní se vrací, aby dokončil to, co tenkrát započal. Souboj lidstva s brutálním, bezcitným a technologicky nadřazeným mimozemským nepřítelem bude buď vítězný, nebo poslední, protože v případě porážky žádný člověk nepřežije. (Cinemart)

Naghavi

Oproti výborné jedničce je novinka jen hloupý digitální bordel bez smysluplného děje i akčního humoru...:/ Dvě hvězdičky jen za vzkříšeného potrhlého vědce z Area 51 a Goldbluma...Viděno v kině a lituju toho. ()

jopal

Videne 1x v zivote v 3D, takze hodnotenie vyssie vdaka slusnym efektom, inac dejovo slabota a ani inac film nenadchol. ()

DaNvYto

Totožný moderně domrvený scénář, jak je zvykem dnešní doby. Namísto pokračování zde dostáváme totální bull* remake... asi jako nové Star Wars, které to holt ale díky větší popularitě přešli vcelku dobře. Jednou Hvězda Smrti zničit nestačila... tak ji zničíme rovnou 2x... V pokračování Dne Nezávislosti máme 2x rovnou všechno! Jelikož natočit dobré pokračování by znamenalo - bohužel myslet... a to v dnešní době kdy se průměrná lidská populace, inteligencí vyspělá asi jako ta ve filmu spokojí se sračičkama jako je tohle... nač? Hvězda za staré známé. Již nastala doba úpadku SCI-FI... svět je převršen konceptárty vesmírných lodí a kosmopolitních soch z výkalů minulosti. ()

Tomko87

Celé je to epickejšie, ako jednotka, no zároveň aj niekoľko krát hlúpejšie. No s tým som do kina aj išiel. Efekty a boje boli na dobrej úrovni. Len tú bohapustú vykrádačku na Votrelcov si mohli odpustiť. Normálne som neveriacky krútil hlavou, že to nemyslia vážne kreténi. Tak či tak, na jedno/dva pozretie bohate stačí .,. ()

Kakashi_kage

Jsem trochu na rozpacích , ač to nebyl špatný film, tak nebyl ani dobrý, triky a všechno kolem vypadalo opravdu dobře,ale po chvilce vám dojde že je to vlastně převlečený první díl do nového kabátku, který mu ani nesluší.. A to jsem se na tento film opravdu těšil, o to větší zklamaní to bylo. Suchých 60 % za nostalgickou vzpomínku, teď mám strach z třetího dílu, aby to nebylo ještě horší ()

Ace.A.T.L.

No, co na to říct. Skvělýma efektama našlapaná zbytečnost. U jedničky bylo fajn to, že lidi nebyli tak techologicky našlapaný a řešilo se to "na koleni". Tady už to připomíná spíš Hvězdný války, navíc s tím, že se člověk nudí. Celkově to působí opravdu zbytečně a tuctově. A nebejt těch parádních efektů, tak by to nestálo za nic. Za mě 2* jen kvůli efektům a Jeffovi. Takže za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

kreion

Po tomto filme musím povedať, že Pixels od Adama Sandlera mali invenčný a skvelý scénar. Škoda na toto chodiť do kina. Amen. ()

VUCAKO

Já nevím, jak vy, ale já jsem na to šel jako na parodii a nebyl jsem zklamán, dostal jsem přesně, co jsem čekal. Vizuálně je film samozřejmě dokonalejší, 20 let vývoje je znát. Pokud nemáte vysoká očekávání nebo pokud se chcete zasmát (kde to tvůrci filmu ani neměli v úmyslu .. nebo možná ano?), je to film pro vás. A pro studenty filmové tvorby: ano, jsou tam použita snad všechna klišé daného žánru. :-) ()

doriana.g

Ale jo... Čekala jsem to daleko horší. Žádný zázrak, ale nakonec jsem se bavila. Dost mi tam vadila a jednu hvězdu ubrala "ustřižený poštěvák". V těchto filmech tyhle artové špíny nemají co dělat. ()

Vojta-x odpad!

Kdo má silné psychotropní léky, nechť si film pustí. Nestojí za komentář. Na svém osobním debilometru dávám 10/10 ()

DevilMayWeep odpad!

Otřesné pokračování .. herci bez charakteru, tupé dialogy, nesmyslný celý scénář od A až po Z, veškeré pokusy o vtipy nudné a trapné... A já se tak těšil. Jediné plus je vizuál, ale něčemu tak strašnému hvězdu prostě nedám. ()

Optical

Emzáci jsou zpět a na obranu země se tentokrát staví armáda složená z mladých vojáků, kterým akorát začalo rašit ochlupení. Nových tváří se zde sešlo poměrně dost, ale ať už je to dáno nedostatkem charisma nebo hereckým umem, nikdo mě nedokázal zaujmout. Spousta tváří se sešla i při psaní scénáře. Víc hlav víc ví, ale v tomto případě neplatí. Scenáristi sepsali hotový guláš, ve kterém spousta věcí nedává smysl. Ještě teď si lámu hlavu nad tím, proč se královna honila za školním autobusem? Snímku také moc nepomáhá natažená stopáž, několik zbytečných scén mohlo s klidem skončit na podlaze střižny. ()

Jack_F.

Tak jak je již zvykem u Emmericha dostanete slušný vizuál se sračka příběhem...zní to férově, co? :D Abych nebyl kritický jak místní kundy, tak se přiznám, že to má i světlé momenty, kde se opravdu zasmějete(a né jen té blbosti, ale ono je to místy vážné chtěně vtipné). 58% se mi zdá kapku níž než by zasloužilo, proto to dostane ty tři hvězdy, protože zase takový podprůměr to není. Leda jen, že ta odpudivá francouzka co měla dělat gender dvojici s chytrákem je vážně nechutná a ještě má přízvuk jak uráčkovaný šišla z pomocné školy..díky bohu, že tam byly titulky jinak bych ji vážně nerozuměl. ()

veverysiak

Jednotka je legenda, Dvojka viac-menej zbytočný odvar, ktorý si ťažko zapamätáte, síce parádne spracované, ohromné efekty, ale nemá to vôbec charizmu prvotiny, tam sedel človek so zatajeným dychom od začiatku do konca s ohromnými očakávaniami zápletiek, tu je to akési sterilné, bez emócií, bez srdca, toto mi nerob Roland, takže 65%. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (více)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (více)