Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

triscimy

Koukal jsem na to sám doma večer, a málem jsem se posral. Jediné, co se tomu snad dá vytknout, je poměrně lehká předvídatelnost konce. ()

nihiliste

Málo se stává, že bych u filmů tohoto žánru dával plný počet hvězdiček, ale Derrickson mě tentokrát doslova zasypal svou hromadou napětí a bestiálnosti a vše očekávané bylo v závěru strženo a nahrazeno neočekávaným. Sinister je skvělá duchařina, která po dlouhé době zase vynikne v hororovém žánru. Nejlepší horor roku! ()

mara312

no to zas byl po dlouhé době horor, u kterého jsem se aj polekal. Dějově sice nic moc překvapivého, ale ta hudba, do prdele ta hudba mě naprosto odrovnala. Ještě, že jsem se na to díval doma na compu, v kině s pořádným ozvučením bych byl zaražený v sedadle a ani nepípal. ()

dasid

fúha skoro som sa pos...l od strachu!!! Jako atmosféra neuveriteľne šialená. no totok musím rozdýchať :) ()

ronaldmekdon

Byla jsem navnaděna krásným vintage videem v úvodu a hrozně zklamána závěrem, který mi dojem z filmu docela pokazil. Celkově si ale nepřipadám úplně podvedená, protože myšlenka s filmovými páskami se mi líbila a přišla mi originální. (Kruh mi to ale nepřipomíná, ten mám hodně ráda a má úplně jinou atmosféru, odteď se každý film s promítačkou přirovnává ke Kruhu, jo?.. :) Zbytek tvořila ne moc záživná vata, tatínek který v žádném případě nerozsvítí, strašidelné rány, dětičky, bububu... Ještě bych vypíchla "hudební" podkres, který byl ve vypjatých situacích tvořen spíše různými skřeky.. Psycho :D ()

Legonard1

Fakt hustý hororový zážitok mám po tomto filme, ktorý ma dosť ohromil tou svojou tajnou atmosférou a vlastne všetkým. Pár krát som sa aj strašne zľakol a to sa mi moc nestáva. No len koniec sa mi tam akosi moc nehodil, ale nehovorím, že bol zlý to nie. Takže kto sa chce pobáť nech sa páči je tu Sinister :-) ()

hujerita

Mne sa horor páči.Nápad je fajn, spracovanie super, ale... Čakal som niečo viac. Pri horore by som sa mal báť, vyľakať zopárkrát, ale mne nič.Prečo?Možno preto, že režisér nevyužil všetok potenciál,čo ponúkal príbeh,alebo možno už ma nebaví horor alebo... Neviem. ()

Kaspja

Shlédnutí filmu jsem neustále odkládal, až budu mít společnost, která má ráda horory. Natěšený jsem spustil film a přibližně 2/3 filmu jsem se naprosto nudil. Poté jako by se stal režisérem někdo jiný a film se diametrálně otočil. Hustá atmosféra, kterou podporovala hudba, lekačky a zajímavé rozuzlení, které šlo ovšem odvodit již po pár okamžicích filmu. Za ty 4 hvězdičky to určitě stojí. ()

Arkwuill_S

Rodina se přestěhuje na venkov, aby tu její živitel - mažel a otec, našel inspiraci pro svou novou knihu. Rozhodl se inspirovat skutečným příběhem, kdy v tomto domě došlo k hromadné sebevraždě rodiny, která tu předtím bydlela. Při svém pátrání najde na půdě krabici označenou "domácí video", kde najde zachycené hrůzostrašné okamžiky. Záhy zjišťuje, že takových incidentů se stalo víc. S hrůzou ale pomalu přichází na to, že on i jeho rodina se už stali součástí a není cesty zpět. I pro ně si přijde Mr. Boogieman. Trailer sliboval zajímavou podívanou. Kvalitní film z této škatulky tu už delší dobu chybí, a zůstává u toho. Snaha o lekací efekty z počátku funguje, ale postupem se to okouká a trochu to začne nudit, protože z toho stejně nic nebude. Snaha o překvapivý závěr mě až tak nedostala. Čekal sem od toho něco víc uvěřitelně mystického, předvedená podoba mě neuspokojila. A tak nezbývá než čekat na jiný kus. ()

Ali_Kristy

tento film sa mi pacil lebo najzaujimavejsie boli najma tie kazety a taktiez sa mi pacil koniec...rodinne malovanie neodporucam :D ()

Coolie

Obohraný scenár, ale v tom množstve úbohých treťotriednych filmov natáčaných štýlom ,,robíme si domáce video a straší nám tu" sa pekne vyníma. Netreba čakať infarktové stavy ani prekvapujúci záver, ale za pozretie to stojí. ()

zmirix

Sice mě strašně štvala jedna věc. Člověk který se bojí a prohledává dům ve kterém slyší podivné zvuky si nerozsvítí.Tohle musí být v každém hororu podmíněno třeba vypadnutím proudu kvůli bouřce.Jinak to ale bylo zdařilé. 80% ()

Tom478

Atmosféra celkem fajn, ale lekačky nefungovali téměř vůbec, nebyli využity ve správný čas, no ale ta atmosféra, ta za to shlédnutí stála. Dále skvělý hlavní herec, který svou roli zvládl na jedničku a dobrý příběh a s dobrou atmosférou je samozřejmě jisté, že i hudba byla skvělá..takže je to určitě film, který by se dal doporučit .. Přemýšlel jsem o 4 hvězdičkách, ale dám "jen" lepší 3*, protože u kandidáta na horror roku, prostě lekačky musej být jedním ze základů filmu. ()

koprovka69

149 korun a já měl minimálně 15 minut zavřené oči...je to horor a já se bál, toužil jsem aby už byl konec. Duchové, mrtvé děti, zabíjení, zkrvavený ditě dělá do kamery pššššt. ()

jitulen77

Celkově horory moc nesleduji, k tomuto jsem se dostala díky nadšení, či zděšení mého okolí. Nevím, čekala jsem pořádnou lekačku a hrůzu a po pravdě, přišlo mi to utahané, ne že bych se párkrát nelekla, ale to bylo tak vše...chybělo mi více hloubky, více informací k vrahovi, tohle byla jen promítačka promítání...co oceňuji je hudba a zvuky, na které je dle mého postavená atmosféra hororu...a to se mi zdá málo ()

hajner

Nechytilo ma to za srdce,tým by som chcel začať. Koniec mi prišiel rozťahaný a po jeho zhliadnutí som cítil len prázdnotu. Postavy policajtov boli opäť vykresľované, ako vo väčšine hororov, trošku prihlúpo.Odhliadnuc od iných chýb a nepresností je pre mňa tento film typu:"už som to videl". Ale pár krát som sa zľakol a atmoška bola skvelá.Koniec koncov aj priateľka sa ku mne túlila ako mačiatko takže na jeden večer fajn. ()

Jakeify

Tenhle film mi velice zaujal, vynikající atmosféra za hlasitých zvuků, které bychom v reálnosti nejspíš neslyšely, vytváří film, na který jsem koukal s napětím jak to všechno dopadne. Jediné co mi zarazilo byl konec, neboť jsem čekal nějaké jiné řešení (vyřešení), ale o to víc se mi to líbilo. ()

Xawerius

Tak jsem to právě dokoukal a můžu říct, že film má řádně hustou atmosféru. Krásně to funguje, ale jen do dvou třetin filmu. Poslední třetina už byla naprosto předvídatelná a už mě to tak nebralo. Prostě tomu chybí nějaká nedefinovatelná část, která by ten film podržela až do konce a udělala z toho opravdovou pecku. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení