Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

smetyl

Hodně nepříjemný, mrazivý a vzrušující horor. Nebere si servítky. Působí uklidňujícím dojmem, přesto každou minutou cítíte jak vám chlad leze až do morku kostí. Pobavil mě černý humor, který tvůrci neváhali použít i u morbidních snímků. (Grilovačka, zahradní párty...) Těžké bylo strávit závěrečnou pointu, která byla i když sem to vážně nečekal.. překvapivá. Ovšem Sinister neni až takové terno. Alespoň pro mě. Prostě se mi nelíbí duchové ve filmech. ()

22matelko

Učrite jeden z najlepšíh hororov co som kedy videl. O mrazenie v tele a strachu nebolo núdze. dobre vymyslená zápletka ktorá vás až do konca príbehu navádza že vrah je bubák. Ethan Hawke skvele stvárnil inteligentného ale zároveň bláznivého spisovatela. ()

Zyne

skutečně jeden z těch lepších strašidelných fláků z poslední doby, který se netopí v krvi a hnusu, ale místo toho sází na atmosféru. ta je tu fakt dobrá, nahánějící příjemné mrazení. že by se ale jednalo o nějaký krutě děsivý snímek s velkým počtem lekaček, u kterého by si někdo měl obarvit spodky, to určitě ne (i když jedna lekačka je fakt vydařená, ta škubla i se mnou). jsem zvědavý, co Derrickson předvede dál, každopádně by si i pro další film měl k sobě přibalit Christophera Younga, ten udělal 3/4 atmosféry filmu svým soundtrackem (v tomto případě slovo sound skutečně odkazuje ke zvukům (: ). ()

Marys

Br, rozbiehalo sa to síce postupne a zdanlivo nezáživne, to sa však len kumulovala postupná atmosféra a vygradovala do maximálnej triašky. Originálne to veľmi nie je, tobôž nie dokonalé, aj hinty boli celkom jasné pre to, čo sa musí stať, no prevedenie ma dostalo úplne do varu. Nie som síce príliš hororový typ ale pri sinistri som sa rád bál. ()

halixCS93

Bohužel nesdílím vaše nadšení. První polovina filmu úžasná , vypadalo to na super hororovou detektivku. Myslel jsem si , že záporák s maskou (mimochodem skvělý ) bude normální psychopat , ale že to bude člověk - kterého pan spisovatel odhalí a zabije ho , nebo naopak. Bohužel poté , co se začali v domě v noci objevovat dětičky ze záhrobí (masky mi nepřišly nic moc - spíš bych je namazal něčím proti lupénce) u mě Sinister přestal nějakým způsobem působit. Možná je to tím , že se prostě dětiček nebojím ,nebo je jich už prostě v současném hororovém světě moc. Pár lekaček zapůsobilo, ale tak aby ne ,když vám v kině najednou do ucha narvou 500 decibelů . ()

ProgLaney

Kvalitní kousek! Skutečně zajímavý, jak poměrně často viděný námět typu "velkej dům - něco se tam najde - něco se spustí " lze udělat se spádem, dynamicky a kvalitně. "Sinister" jsem zhltnul, byla to parádní jízda, fakt mě to bavilo od začátku do konce. Herecký výkony byly taky sympatický, nikdo tam nijak nepřekážel, ani zbytečně nevynikal. Jako obrovský plus vidim taky zvuk a hudbu, ta byla prostě super! Scotte, tleskám! ()

sona123

Vynikající horor. Vystupňování atmosféry v první polovině až dvou třetinách, to bylo jedinečné - sotva jsem dýchala a myslela jsem, že už další pohled do tmy neunesu. Hawke byl výtečný, s těmi vousy a vytahaným svetrem, i jeho postava byla vykreslená velmi dobře (o to míň už se pravda dalo rozumět jeho ženě). Poslední třetina pak na mne působila úplně odlišným dojmem a jako by si tvůrce nevěděl rady, co s tou peckou, kterou vytvořil - místy pak některé záběry a samotné vyústění působilo směšně, lacině a béčkově. Přesto, nevadí....Řeklo by se - tuctový horor, nijak nové téma, pointa taky jasná docela brzy, ale...ale to zpracování, to bylo takřka geniální. ()

Ollie235

Horory si pouštím spíše zřídka, takže mě o to víc potěší, když narazím na něco kvalitního. A Sinister kvalitním hororem je. Není to bůhvíjak originální, ale co... Bavilo mě to, bál jsem se a o to tady jde. Sázka na Hawkea v hlavní roli se vyplatila, scénář je kvalitní a homevideo jako strašák prostě funguje. Když přidáme ještě výborný konec, je z toho jeden z nejlepších hororů, co jsem za poslední roky viděl. ()

Ricky_CZ

To bylo tak hrozné a děsivé, že musím sáhnout i po té páté hvězdě... Aby se vám děs až tak vydatně dostal pod kůži, to už jsem dlouho nezažil...Husí kůže, sprosté výrazy (z leknutí)- Všechno bylo :) A přitom stačilo tak málo.. Teď jen, aby to pochopil zbytek ameriky.. ()

Zombi

Od Insidious nejlepší horor co jsem poslední dobou viděl. Atmosféra je skutečně děsivá, 8 mm pásky s nahranými vraždami krutě nepříjemné, a podkresová hudba působí jak smirkový papír na kůži. Co mi ale přišlo až úsměvné, bylo důsledné lpění na bloumání zhasnutým domem, v situaci, kdy by se každej normální člověk posral strachy, si hlavní hrdina ani nerozsvítí, wow. Postavit závěrečnou třetinu více na panu Bubákovi, bylo by to za 5 hvězd. ()

mazadlo

Očekával jsem po tomto hodnocení filmu zde na ČSFD ale i z vyprávění přátel nebo režijní historie Dericksona, že se minimálně poseru strachy. Bohužel se to nestalo. Horor je vlažný a tichý jako cinkání kláves na klavíru. Právě ty jemné máslové lekačky jsou ústředním úspěchem filmu. Ne BAF!! ale baf ozývá se ve filmu a vy máte pocit, že to konečně někdo dělá jinak. Jenže jak napsal třeba Ištván87 je konec taková hantýrka zámotků kraviny, že nemůžu vůbec myslet na to co se sakra na konci s režisérem i tvůrci stalo. Proč takhle dojebali docela dobrý rozjezd mi hlava nebere. Ústřední bubák je zřejmě člen nějaké norské kapely a zvedá dívky do náruče. Asi je pak někde za bukem oprcá a udělá si z nich voňavé stromečky do auta. A podle mě mu bude tak dvěstěpadesát tisíc let protože je to bubák legenda z bubák příběhů. Ne...tohle se nepovedlo. ()

mosnak odpad!

Další nudná duchařina,která bohužel neplní ani tu základní funkci a to? Vyděsit! Nečekal jsem nic - nedostal jsem nic! Hodně slabý film,což jsem vzhledem k vysokému hodnocení nečekal! 3% - za pěkné plakáty (na film)! ()

Jayem

Námet je síce fajn ale prevedenie dosť otrasné. Další s hororov založených výhradne na lakacích scénach z nich väčšina je dosť predvídateľná. Vystrašia len slabé povahy a mne prišli skôr do smiechu. Škoda nevyužitého potenciálu. ()

Mikeel

Horror s ne příliš originálním námětem, za to však s naprosto palčivou a skutečně horrorovou atmosférou. Té samozřejmě přispívá především kamera a hudba, bez které by to nebylo ani trochu strašidelné. Zakrývám si oči téměř u všech horrorů, ale už dlouho jsem si u žádného horroru nepřál, pane bože, ať je konec! Nebo ať je sakra už den, ať už nekouká na ty pásky, ať nechodí pryč z tý postele! Takže jsem sice pár lekavých okamžiků prošvihnul, ale upřímně, už tak jsem musel usínat se zapálenou svíčkou, abych se nebál! :D ()

gumolit

Režisér filmu sa nechal ovplyvniť hádam všetkým čo som už mohol vidieť od japonských horrorov /Kruh, Nenávisť/,osemdesiatkové klasiky /Poltergeist/, horormi so strašidelnými domami /Amtyville,3"15 zomrieš/ a aj dnešnými modernými tkz, amaterskými videami /Paranormal Activity, Blair Witch / čiže vznikol takýto nejaký guláš.Čo sa mu podarilo je navodiť nejaký ten strach ale len na chvíľu.Problémom je že sa postupne začína všetko opakovať a keď má byť nejaká akože scéna kde sa máme zľaknúť už to vieme dopredu kvôli výstražnej inak skvelej hudbe !!Navyše je to akísi zmätok pobiehajú tam nejaké deti, potom nejaký chlapík vystrihnutý ako z black metalovej kapely , zapne sa premietačka a tak dookola kým nepríde úplne očakavaný záver na ktorý by prišiel aj totálny dement a to je už hrozné sklamanie.Herci sú celkom dobrí lenže to nestačí, lebo režisér sa spolieha celý film len na scény v dome a motá sa len okolo starému klíše týchto filmov.Nie je správne všetko toto pomiešať a čakať ako to dopadne takto sa to nerobí !!A ozaj fakt som sa nezľakol ani len raz !! ()

tenebrae86

Scénář sice vůbec ničím nepřekvapí, ale atmosféra tu je a to velmi výrazná a pravá hororová. Přesně tohle chci od duchařských hororů, depresivní hudba, spousta tmavých pomalých scén a alespoň pár lekaček u kterých ztuhne krev. Jen málokdy narazím na opravdu vynikající duchařinu a tady se to skoro povedlo. Nebál jsem se, ale cítil jsem se dost napjatě a ani minutu jsem se nenudil. Potěšilo mě, že záporák je spíše jakýsi démon než nějaká prokletá duše zabité holčičky či co, ale hodně mi vadily ty pomalované děcka, celé to srážely o třídu níž. Jinak celkem spokojenost a příjemné překvapení. 75%. ()

Oyer

Napínavé od začátku až téměř k samotnému závěru. Ten byl trochu slabší. Krev a zrůdičky na konci filmu výrazně zaostali za celkovým průběhem příběhu. Celkově však velmi dobré ! ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení