Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Standic1

Konečně!!! Po mém oblíbenci číslo jedna INSIDIOUS je tu další zajímavý kousek, který napětím a hutnou atmosférou rozhodně nešetří... K dokonalosti chybělo málo, ale i tak vřele doporučuji... ()

Geller

První půlka skvělá, ale jak se na scéně začínají objevovat dětičky jde film strmě dolů. Atmosféra, obraz a zvuk super. Nadprůměrný horor. ()

Illy

Když má dcera bubáka, stačí když se vysmrká. Když se nastěhujete na Žižkov, nebo do Libně, potkáte bubáků celé rodiny. Většinou však přijdete o peněženku a mobil, případně vám zůstane auto na špalcích. Když jste ovšem spisovatel literatury faktu, máte blok (ne na psaní, ale "spisovatelský") a potřebujete uživit rodinu, je možné se nastěhovat do baráku s krvavou historií a máte o zábavu postaráno. Slušně jsem se trošku bál, manželka s+ala magi v kostkách. Bezva. ()

Ronaldo79

Mrazivá atmosféra a perfektní po vizuální stránce, a nejen to obsahuje Sinister. Ethan Hawke je jako vždy bezchybný, ale nemůžu se ubránit pocitu, že film mohl být více sofistikovaný, především v závěru, protože 100 minut jsem ani nedutal, aby posledních 10 bylo takhle málo šokujících. Dávám fullhouse i přes méně uspokojivý závěr. Je to sice subjektivní, ale v roce 2012 nebyla lepší atmosférická hororová podívaná. 9/10* ()

martalini

Překvapivě výborná věc se skvělou atmosférou a, jak už tady bylo řečeno, úžasnou "hudbou". Derrickson nechal zapomenout na zpackanej Den, kdy se zastavila Země a ukázal, co umí. Ačkoliv by si Ethan Hawke, jak už tady taky verbální mistr verbal poznamenal, nechal pro megawatt koleno vrtat, je skvělej a v rámci scénáře, při jehož psaní asi pár lidí usnulo a nedopsaný scény prostě jen tak přeskočili a jelo se dál, je jedním ze silných článků filmu (čili nemá padáka). Ale na druhou stranu chvilkama jsem si taky málem cvrnknul do trikotu, a to jsem si to schválně pouštěl přes den... ()

Domec

Vubec jsem netusila, ze pujde az tak o pribehovej horor s takovouhle zajimavou zapletkou. Nevim proc, ale me maly deti prisly vzdycky nejstrasidelnejsi, kort maly holcicky. Ja potkat malou holcicku s panenkou v ruce nekdy v noci, tak beru roha na to tata. A tady je deti jak nas**** a pri kazdy nahravce mi sel mraz po zadech. Finale pak bylo ne az tak prekvapivy, ale do kontextu se rozhodne hodilo. ()

arcticsky

Mohlo to být lepší. Od lekačky k lekačce musí člověk vytrpět mnoho minut nesmyslných pochodů ve tmě, kdy vyděšeného spisovatele ani nenapadne si rozsvítit přestože proud evidentně funguje, když se točí promítačka....A iritující přítmí panuje i ve dne při rodinných debatách. Jestli to bylo z důvodu navození "děsivé" atmosféry, tak to na mě nepůsobilo. Když není nic vidět, tak to akorát nasere. Ale finále se mi docela líbilo. ()

poet

Kedže som pointu hned pochopil aj ja tak to veľmi originálne nebolo :).... Niekto sa ale dobre vyhral zo zvukovou kulisou lebo tak dobre natočené a hlavne nazvučené "ľakačky" som už dlho nevidel. Vidieť toto v kine tak sa oblejem colou :) ()

Kejf.

Nejdesivejsi horor od Kruhu (2002)! V hororech je latka nastavena hodne vysoko, je tezky vymyslet neco, abyste divaky spis nerozesmali, nez vydesili. Sinister ji nejen preskocil, ale posunul zase o kousek dal! ()

waits

Váhal jsem, ale vědom si toho, že jsme film sledovali během horrorového večírku v mírně obrazově osekané youtube verzi (prachsprostě drahé televizi Samsung se nepovedlo zlivvkidovat bílé okraje), přikláním se nahoru ke čtyřem. Přece jen, kdybych byl sám, asi bych se bál. Takhle k žádnému třasu nedošlo, jedině snad nad nepříjemným hudebním doprovodem (¨takto pojatý industriál nepovažuji za vhodnou podkresovou hudbu, nevzbuzuje u mě strach, nýbrž nervozitu). Dobře natočeno, se slušnou pointou. Hawke mi byl od první minuty nesympatický, palce jsem mu tudíž nedržel, nastavený dojem se během filum prohluboval. Ethane, Ethane, to jsou nápady štourat se v takovým svinstvu.. ()

JK-Stinger

Tak tohle můžu, pan bubák je děsivej a ty děti zrovna tak. Sice jsem se u Woman in Black asi bál víc, ale zajímavej námět a scény s promítačkou se fakt moc povedly. ()

majo_svk

Sinister patrí na poli hororového žánru k tomu úrodnejšiemu, čo sa v modernej dobe urodilo. Je to naozaj dobrý horor s hutnou strašidelnou atmosférou a hororovými prvkami, ale netreba ho preceňovať. V niečom je originálny, ale vo väčšine preberá to, čo tu už bolo (stará premietačka, 8 mm film, vyvraždenie rodiny atď.). Je hlavne o zvukovej stránke, ktorá je zvládnutá majstrovsky. Niektoré lakačky patria ku skvostom a neraz sa naozaj zľaknete. Vizuálna stránka je fajn, ale veľmi si ju nevychutnáte, pretože asi 70% filmu nebudete vidieť úplne nič. Všade samá tma, tma a ešte raz tma. Toľko tmy som snáď nevidel za celý život. Drsné a krvavé zábery sú poskrývané ako sa len dá a tak jediné, z čoho má človek strach sú podivné zvuky. PS: Pozerať film niekde na opustenej chate a úplne osamote musí byť dosť husté. V bežnom prostredí len ďalší horor, ktorého sa nebojí úplne nikto. ()

bolan

Konečně po dlouhé době přichází horor, který když si pustíte večer o samotě doma, pak jakýkoli zvuk vycházející z vedlejších místností, je k posrání. ()

Blue.Shark

Trvalo mi celkem dlouhou dobu, než jsem se odvážil na Sinister podívat. Jak už tu spousta lidí psala, první polovina je děsivější, druhá polovina méně. Já to tak vnímal, protože na mě udělaly hodně velký dojem vraždy s ... řekněme prapodivným hudebním doprovodem, díky kterému mi připadaly opravdu brutální, i když ve skutečnosti moc krve neuvidíme. Zároveň tu pracuje nejlepší hororový prvek ze všech - strach z neznámého. Sem tam se objeví nějaká lekačka, po které jsem soukal svou kůži zpět na svoje tělo a zároveň měnil spodní prádlo za nějaké méně znečištěné. Značná část toho hororového feelingu se ale ztrácí v druhé polovině, kdy už výjevy ztrácejí na děsivosti, protože jsou jednoduše konkrétní. Také není úplně dobré, když jsem, i jakožto nelogicky přemýšlející debil, dokázal odhalit zápletku v prvních 20 minutách filmu. K dobru ale musím filmu přičíst, že se, na rozdíl od mnoha současných žánrových kolegů, neuchyluje k létajícím střevům a podobným poblitým samoúčelným chuťovkám. Také nemohu nezmínit W. Hawkea, který se mi ve své vyděšené roli opravdu líbil. ()

ChillThomas

Velké zklamání .. prostý důvod je ten, že mě nebaví koukat na Horory, kde chybí napětí a moment překvapení a co opravdu nesnáším je hloupý konec, to u hororu je častá věc a také proto jsou podhodnocený, tady však nechápu vysoké hodnocení, tento film má veškerý parametry Béčkového-Céčkového hororu .. už jen z principu, že je to na csfd, v červené liště dávám o to méně.. 35% ()

jajsemja

Napínavý, dosti strašidelný film s krásnými "rodinnými videi" a příměsí černého humoru. Jestli někdy budu mít děti, tak toto jim rozhodně nepustím, aby je náhodou nenapadla nějaká kravina. ()

Johny303

Až na ten správně hororový konec to bylo celé takové nemastné, neslané... Jsem docela překvapen vysokým hodnocením Sinisteru, jsou lepší horory. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení