AlistairMir

Prvních dvacet minut se táhne na můj vkus až moc a začínal jsem se bát, jestli dlouhá stopáž nebude spíš na škodu. Pak se to ale konečně hne směrem kupředu a i když tam není jen akce, ale i kecací scény, tak už se kecá a jedná jen a pouze zajímavě a kouká se na to dobře. Co mě ještě osobně zklamalo byl finální souboj, jinak vydařeného finále, na který jsem byl natěšenej (dva profíci proti sobě to bude mela no ne? NE ) a Johnny Messner také mohl mít více prostoru. Každopádně přes pár záporů se přelije hodně kladů a film mě bavil. ()

FilmFan24

Po tomhle filmu jsem změnil pohled na Hobby-Market! A Denzel Washington? Čím starší tím lepší...Kupodivu pomalé tempo vyprávění se mě dostalo pod kůži. Luxusní je vzájemné počáteční oťukávání "McCalla" Washingtona a "Teddyho" Csokase. Kam až dokáže každý z nich zajít? ()

gegina31

Jak jsem někdy mohla dát 4 hvězdy. Teď jsem si to pustila podruhé a je to naprosto perfektní film. Denzel je úžasný a Chloe se taky překonala. Ta holka nemá sice ksicht jak ze žurnálu, ale herecký talent by mohla rozdávat. Předvedla to v Kick ass už jako dítě a dokonce i v Carrie. A to ten film nestál za nic. ()

dom156

Takový fajnový a klidný akčnák. Denzel taková šedá myška a je z něho nakonec typanec co zabíjí zločince. Ke konci mi to malinko přišlo už jako Terminátor, který se nezastaví u nikoho a u ničeho. Menší spád celého filmu vůbec filmu neškodí a je to příjemná změna oproti akčnákům, kteří jedou celou dobu filmu. Doporučuji. ()

Reesam

A to to vypadalo tak slibně! Začátek velice dobře nastartován, a když se objevila Chloe, říkala jsem si: "Jo, ten film bude pecka!" A ono ne.. Spíš průměr až lehce nadprůměr. Zatímco záběry kamery byly nepochybně skvělé a zajímavé, a já to oceňuji, po půlce filmu mě začal bolet zadek a přestávalo mě to bavit. Zbytečně natahované, Denzel Washington byl sice suverénní zabiják, ale mohl zabíjet o půl hodinu méně. A zatímco obsah byl myšlen pravděpodobně dobře, nevychytali hlavní postavu.Chladnokrevný zabiják, chápu, ale když ten film byl převážně o něm, mohli trochu poodhalit, kdo vlastně je, proč mu záleželo na Alison (Chloe) a proč počítá sekundy. Anebo jsem jen nechápavá a nějak mi to nedošlo. No aby se neřeklo, plus za hudbu v závěrečné bojové scéně. ()

higuain

Moje čtvrtá zkušenost s Fuquou, která potvrzuje pravidlo, že čím méně ambicí jeho film má, tím lépe se na něj koukat dá. Equalizer je prostě výborná žánrovka. Akční thriller z ulice (a z OBI), kde se z dědy Denzela stane v podstatě Batman. A já rád Batmana. ()

Dont

V akčních pasážích prototyp mlčenlivého zabijáka s drsným pohledem, jakých tu již skutečně bylo mraky (Bobovi velmi podobnou postavou byl v tomto ohledu Steven Seagal). Jeho okolí o tom nemá zdání, ale když přijde na věc, lámou se kosti. Akční thriller podle klasické šablony. Proč čtyři? Protože tvůrci toho moc nepokazili a natočili sice námětem nepříliš originální, ale jinak docela zdařilý snímek. Zdůraznil bych, že neoriginální byl Equalizer námětem, ale v jiných ohledech to neplatí – třeba prostředí (finální rubačka v americkém Bauhausu), charakter a sociální zařazení hlavní postavy (hrdina černé barvy pleti, pracuje za pakatel a do práce jezdí hromadnou dopravou, tedy žádný drsňák s nadupanou károu co nikdy nemaká), míra brutality (vybočuje z běžného normálu akčních snímků) nebo i závěrečná scénka s Chloë Grace Moretz (která proti hollywoodskému zvyku vůbec netuší, která bije). ()

TominoLa

Nechtějte naštvat Roberta McCalla! Nějaké výtky jsou a to hlavně za závěr. Přesto v rámci žánru jsem od 96 hodin neviděl asi nic lepšího. Nemohu si pomoci a musím si opět rýpnout :), ale je paráda vidět akčňák kde hlavní hrdina umí i hrát. A není to jako Jason Statham, kterému poslední dobou nemohu moc přijít nějak na jméno. Vzpomínám si jak jsem kdysi byl rozladěný, když Denzel vyhrál Oscara. Teď už vím, že si ho zasloužil a v té době jsem hold nedokázal docenit jakým filmem Training Day byl. A moc se těším na další spolupráci Fuqua, Washington. 8/10 ()

Eldrick

Fádní moralitka stojící někde na půl cesty mezi MAN ON FIRE a TAKEN s tím rozdílem, že Muži v ohni nesahá ani po kokot a oproti 96 hodin mu chybí ona odlehčenost. Fucka se totiž bere kurevsky vážně, ale přitom nám tu servíruje starosvětsky naivní filosofující škvár, co se tváří vážně jak seschlý hovno. Johna Wicka bych do srovnávačky nesral, protože ten si jede svojí vlastní ligu a navazuje na akční guilty pleasure pecky let 90. To není ani stejný hřiště, to je úplně jiná liga. ()

kinderman

Stařec a moře, Don Quijote a Neviditelný muž. Lidé, čtěte! Dlouho jsem se těšil, že to zručný řemeslník Fuqua s vydatnou pomocí D. Washingtona konečně dotáhne k absolutnímu hodnocení. Jenže to by nesměl ve finále podlehnout pokušení inscenovat namísto poctivé přestřelky jakousi samoúčelnou rambovštinu v džungli regálů velkoobchodu pro kutily. ()

Huntelaar

Postava Denzela Washingtona je takový akční Andy Dufresne z Vykoupení z věznice Shawshank. Takový zádumčivý, sečtělý týpek, který toho moc nenamluví, ale i tak to záporákům v průběhu děje pěkně nandá, dokonce až do naprostého zde absurdního konce. ()

dee-key

Tím, čím je John Wick akčním filmům, tím je i Equalizer. S tím rozdílem, že tady to funguje lépe a aspoň se to snaží o nějaké novoty. Má to ty samé nedostatky, je to téma milionkrát převyprávěné, hlavní hrdina umí bojovat jak nikdo, taktiku má v malíku, přemýšlí tři roky dopředu a z pytlíku zahradního hnojiva dokáže vyrobit hydroplán. Čili nic nového pod sluncem. Ale přeci jen to mělo co do sebe, i když debilní Ivani fungovali jen jako odkladiště na zahradní vybavení a boxovací pytle pro stárnoucího hitmana. Polovina akce se dokáže obejít bez výstřelu, což je poměrně osvěžující, po všech těch ohlušujících groteskách. Pravda, má to své chyby, třeba že jako katalyzátor posloužila zoufalá šlápota nebo že chlápek s prakticky volnýma rukama se nedokáže dostat ze zamčeného auta. Ale budiž, na lepší tři to rozhodně je a za Vláďu Kulicha ještě půlbod navíc. ()

Jigy

Za mě mohu říct, že mě ohromil především soundtrack, kamera a střih. Celkově není film nic nového a světoborného, přesto mě bavil a obsazení Washingtona do hlavní role byla dobrá volba. Po nevýrazných rolích z let předešlých si konečně střihl charismatickou roli všeuměla zabijáka. Vzhledem k jeho mistrnému využití kladiva, nůžek na křoví nebo štěrku navrhuji Gondíkům pozvat ho do Luskotáka, konečně by ten pořad o něčem byl. ()

Eržik

Velice precizní a příjemně koukatelné zpracování těch největších klišé. Přespříliš dlouhá oddechovka. ()

Cl3ricK

Sám doma: Zabiják z OBIčka. Hodný, černý Američan proti zlým, ruským padouchům. První problém jsem měl uvěřit vůbec Denzelovi toho drsňáka s hodným srdcem. Být tam Neeson bylo by to o něčem jiném. Pak teda postava Csokase, který byl ze začátku chladně kalkulující maniak, ale ke konci se z něj stalo jen tupé vemeno. To byla škoda. No nadruhou stranu jsem od takového filmu nic jiného nečekal, takže nemám důvod tady fňukat. Líbilo se mi, jakým stylem to bylo natočené, že to bylo docela násilné, ale nic víc. Slabší 3*. ()

iHyik

Sám doma: Hornbach edition. Scény v obchodě měly přijít mnohem dřív a mělo se z nich víc vytěžit, když už jsem se jako divák dostal do fáze, kdy je mi naprosto jasné, že ten film nemůžu brát ani trošku vážně. Honičku na vysokozdvižných vozících nebo bitku s izolační pěnou bych ocenil víc než cédéčko vycházející superstar. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera