Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Severokorejský tajný agent v Berlíně je během nelegálního obchodu se zbraněmi  odhalen a sotva vyvázne živý. Vše nasvědčuje tomu, že byl zrazen někým ze svých spolupracovníků. Zrádcem může být i jeho žena, která pracuje na ambasádě jako překladatelka, a se kterou už nějaký čas nevychází. Postupem času se však hlavní hrdina ocitá v centru mezinárodního spiknutí a všichni stojí proti němu - jeho země se ho zřekla a severokorejští agenti se ho snaží zabít, místní jihokorejská berlínská rozvědka se ho snaží dopadnout, a do toho ještě musí zjistit, jak do všeho zapadá CIA, Mosad, skupina teroristů a proč byl vlastně v první řadě zrazen. (Jigvell)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (81)

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Skutečně skvostné bytostní drama zapomenutého prvotřídního šéfkuchaře, snažícího se znovu odpíchnout ode dna v jedné německé fastfoodové špeluňce: Berlínské filé. ~ Nakonec ale jó. Celkem dobrý lehce překombinovaný akční špionský thriller, který celkem odsýpá, ale u mě trochu ztrácí díky tomu, že jsem zase v některých částech ztrácel pojem o tom, jakého asiata za jakou stranu vlastně zrovna sleduji. Ale je celkem milé, že Jihokorejci zabrousili i do Evropy a příběh i "hrdinové" nejsou tak očekávatelní. Na **** bych se v tom nesměl trochu ztrácet, jinak ale rozhodně jihokorejské plus :) Pokračování se nebráním, nicméně se obávám, že až bude, pokud bude, nevzpomenu si, že prequelem bylo zrovna toto. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Trošku překombinované, ale pokud člověk dává pozor, tak se v tom neztratí. V kostce jde víceméně o moc uvnitř severokorejské tajné služby, což se odráží i na operacích, do kterých se v Berlíně pletou rozvědky z celého světa. Technická stránka nemá daleko k dokonalosti, akce má švih a pokud dojde k soubojům tělo na tělo, není ani tady co vytknout. Ostatně to je u Asiatů normální. Herecky žluťáky nedokážu moc posoudit, ale na tu holku se docela dobře kouká. Slušná práce. 80% ()

Reklama

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Korejci se toho fakt nebojí, neboť se vytasili se špionážním thrillerem z atraktivního prostředí Berlína, kde se angažují snad všechny tajné agentury na světě (Jižní a Severní Korea, CIA, Mossad atd.). A musím teda říct, že výsledek hodně překvapil. První polovina moc akce nenabídne, ale spíše postupně poodkrývá hlavní zápletku (agent ze Severu), okolo které se celý snímek točí. A pak se rozjede naprosto nezastavitelné akční inferno, kde o bitky 1v1 či o masivní přestřelky není nouze (hlavně ten souboj dvou severokorejských agentů v kuchyni mi připomněl to nejlepší z Bournea, tak úžasnou a nápaditou choreografii vždy rád přivítám s otevřenou náručí). Fakticky si divák při sledování této poloviny nemá kdy oddechnout. A konec na odlehlé farmě tomu nasadil pomyslnou korunku. Mít to lepší přehlednost děje (místy se člověk mezi tím počínáním jednotlivých tajných služeb malinko ztrácí), šel bych s hodnocením výše. Ale i tak doporučuji. Za mě dávám 7,5/10 P.S. V porovnání s Gray Manem se tomu musím zasmát, tohle s DVACETINOVÝM rozpočtem vypadá ve výsledku daleko reálněji :D ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Špionážní filmy v lásce příliš nemám, ale tohle můžu vřele doporučit. Je to rychlé, svižné, akce je perfektní, jak už střílečky tak souboje na blízku mají perfektní choreografii a trvají poměrně dlouho. Záplětka je zajímavá, lehce komplikovaná, ale užil jsem si to skvěle né že ne. Po dlohé době skvělý film z JK. ()

Zeebonk 

všechny recenze uživatele

Kajícně se řadím do velmi okrajového uskupení Čechů, pro nějž je slovenština větší neznámá než starý zákon v hebrejštině. Ale vězte, že jsem se opravdu snažil. Svým ostřížím zrakem jsem to pitval písmenko po písmenku, ale na ten podělaný kloub jsem prostě nepřišel. Tento snímek pro mě byla ta nejbolestivější filmová prohra, jaká se mi kdy opovážila prořinčet páteří. Berlin File, dynamická oddychovka z úhledného německého hřišťátka, na kterém probíhá dramatický zápas mezi sestřičkami Korejovými. Jenomže nějaký bezohledný barbar k tomu naťukal pouze slovenské titulky, čímž se mi zápletka a pointy zkroutily v gigantický nažloutlý otazník, který sebou začal provokativně škubat do rytmu severokorejské hymny a mně tak nezbylo než namířit svou pozornost na ze všech úhlů fenomenální akci. Zkrátka si na mé hodnocení popadněte pořádnou rezervu, neboť mi obsah vyšuměl mezi prsty a zanechal za sebou nebývale precizní formu. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (2)

  • V rámci co nejdokonalejších příprav se ještě před samotným natáčením snímku, který, jak samotný režisér Seung-wan Ryoo prohlásil, měl divákům v rámci specifických prvků připomenout americký filmový snímek The Bourne Identity (2002), v roce 2011, rozhodl filmový režisér osobně setkat s několika vybranými severokorejskými utečenci a s jejich pomocí natočit krátký realistický dokumentární záznam, v němž by se naplno projevil specifický jihokorejský kinematografický styl špionážních filmových snímků, kdy se jihokorejský agent propracovává k získání přísně tajných dokumentů a informací severokorejských vládních činitelů. Krátký dokument nazvaný Spies (2011), kontroverzně se opírající do problematiky současného stavu obou znepřátelených zemí, se v roce 2011 objevil ve vysílání tamější televizní stanice MBC. (Conspi)
  • Takřka celý snímek se pod režisérským dohledem natáčel za hranicemi jihokorejského státu. Filmové natáčení odstartovalo 16. 4. 2012 v jihokorejském městě Namyang, nacházejícím se v nejlidnatější provincii Kjonggi, aby se následně přesunulo do Evropy, do hlavní německé metropole, Berlína, kde si filmový štáb pro potřeby natáčení snímku rezervoval Westin Grand Hotel, náměstí Hackescher Markt a na krátkou chvíli také ikonické náměstí Pariser Platz, a litevského hlavního města Riga. Z důvodu rozsáhlého množství anglických dialogů, neboť ve snímku se hovoří korejsky, anglicky a německy, režisér snímku, Seung-wan Ryoo, si ke spolupráci přizval amerického scenáristu, producenta a režiséra Teda Geoghegana. Akčním choreografem bojových scén se stal populární jihokorejský akční koordinátor, režisér a herec v jedné osobě, Doo-hong Jeong, s jehož prací se lze setkat ve snímcích Sea Fog (2014) nebo The Last Knights (2014), zatímco jako herce jej lze vidět ve snímcích Fighter In The Wind (2004), The City Of Violence (2006) nebo No Blood No Tears (2002). (Conspi)

Související novinky

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech… (více)

Reklama

Reklama