Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Chytrý lidoop se stal senzací, ale zároveň předznamenal zásadní revizi pohledu na to, kdo je skutečným pánem tvorstva. Příběh Úsvitu planety opic začíná deset let poté, co se Caesar se smečkou dalších uprchlých lidoopů ukryl v hlubokých lesích poblíž San Francisca. Lidstvo v mezidobí prakticky zdecimoval agresivní virus, jehož první příznaky se objevily na konci prvního dílu. Těm, kteří virovou pandemii přežili, navíc hroutící se svět stavěl do cesty další nečekané překážky. Území uvolněné lidmi postupně obsadil národ geneticky pozměněných lidoopů, v jejichž čele stojí právě Caesar. Síla a schopnosti Ceasarova království narůstají, postupně vzniká nová civilizace řídící se novými zákony a pravidly; civilizace, která si dokáže představit Zemi bez lidí. Planetu opic. Lidé, kteří přežili, se snaží narůstající opičí dominanci narušit a vrátit se na vrchol evolučního žebříčku. Začíná boj o moc, boj o to, kdo bude vládnoucím živočišným druhem na Zemi. Obě strany sice dosáhnou křehkého příměří, ale jen nakrátko. Napětí mezi lidskou a lidoopí komunitou narůstá, sílí i boj o moc uvnitř obou skupin. Tohle napětí může vyřešit jen fatální střet, po němž bude zcela nezpochybnitelné, kdo se stal vládcem planety Země. (Cinemart)

Diskuze

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

Dragovit

Ty vole. "Vy tu řešíte, jak Caesar mluví a jaký má hlas, a přitom je vědecky vyloučené, aby se opice naučila mluvit - je to nemožné, protože nemají bradu. Tyhle filmy si z nás dělají srandu" To nemôžeš myslieť vážne. Žáner je sci fi. Koho to zaujíma. A špatné CGI? Špatné je pokiaľ viem horšie ako priemerné. Z toho mi vychádza, že väčšina filmov s CGI ponúka kvalitnejšie efekty ako tento. Určite sa nájde pár. Ale špatné efekty? To môže napísať iba neandrtálec. Pardón. Ten nie, lebo má veľkú kapacitu mozgu.

na příspěvěk reagoval packa

Denver

Denver (hodnocení, recenze)

Dragovit

Jo, to je pravda. A taky v původní Planetě mluvily výbornou angličtinou :) I to může někdo řešit :) K smíchu mi to moc nepřijde, protože tam nic vtipnýho nevidím. Je snad úplně jasný, že tohle na tom filmu se nedá brát vážně, proboha :) A nebo ses u Transformerů smál tomu, že se tam auto mění v roboty? :)

na příspěvěk reagoval Rocky62

feryk (hodnocení, recenze)

Neandrtálec měl údajně také větší mozkovou kapacitu... byl inteligentnější než my? Kdo ví. :D Podle mě na tom zas tolik nezáleží, ale s jednou věcí souhlasim, mimika a pohyby opic, hlavně při větší vzdálenosti než dvacet centimetrů jsou špatné, to mi nikdo nevymluví a v tomhle s Dragovitem souhlasim. :)

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Dragovit

Opice tam mají zvýšenou inteligenci, která není ani u lidí určená objemem mozkovny ani vzpřímeností těla, když teda zapomenem na to, že neexistuje lidoop, který by nedokázal napodobovat lidské držení těla a v tomhle filmu to opičáci stejně nedělají, protože to prostě není potřeba, a jednoduchá slova se může naučit "říkat" i slon a ten už tuplem nemá bradu :)

každopádně i tak tam opičáci komunikují znakovou řečí a Caesar dokáže říkat jenom některá slova a ne celé plynulé věty, takže nejspíš nebude hodně naivní film, ale ty :)

na příspěvěk reagoval Helo

Allien.9

no, v Úsvitu už ale budou zřejmě mluvit hodně. Zajímavé, že lidem nevadí to, že se opice vyvinuli v pololidi v původních filmech (tedy mnohem větší nesmysl), ale tohle ano :)

Ale myslím si, že germiny to myslel jako ironii a nestaví se na stranu Dragovita

na příspěvěk reagoval Allien.9, germiny

Allien.9 (hodnocení, recenze)

germiny

Ne, nedělají si p*del. "Opice nejsou schopné naučit se mluvit řečí podobnou lidské, nedovoluje jim to anatomická stavba jejich hlasových orgánů. Už v polovině minulého století se vědci pokoušeli naučit mluvit šimpanze, ale ten dokázal po velikém úsilí vyslovit pouhá čtyři slova." Caesar řekl na konci filmu jen 3, takže je pořád v limitu.:-)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig

A co je na tom, že předchozí Planety opic měly svou vizionářskou představu a že nová Planeta je svým příběhem dost jednoduché, nepropracované a přímočaré primitivní dílo? Nezapůsobila na mě ani hra na city mezi Caesarem a jeho páníčkem. A že mi CGI a vzhled opic nepřipadá nic moc, když ani Caesar nedisponuje typickou opičí mimikou, která je rozmanitá, a po celý film jen opakovaně předvádí dvě grimasy 1) smutnou a 2) vzdorovitou, tak to je prostě špatně, zvlášť když je ve filmu zachycen tak často. To mě prostě nebaví, nejen proto, že opice mluví a nemají bradu, ale i závěrečné zdemolování velkoměsta opičí tlupou v počtu dvaceti jedinců bez jakéhokoli odporu homo sapiens mi připadá jako odbyté, odfláknuté. Proto ti dám jednu radu: zajdi si do Zoo se podívat na opravdové opice. :-P

germiny

germiny (hodnocení, recenze)

Dragovit

Přesně to mě přímo praštilo do očí a hrozně naštvalo při Zrození planety opic - jak sakra Caesar může mluvit, když vůbec nemá bradu? To si ti tvůrci filmu snad dělají p*del, ne?

na příspěvěk reagoval Dragovit, Allien.9

Dragovit

hm, to byl jaksi jenom povzdech, nikdy jsi zřejmě ve svém izolovaném světě neslyšel někoho říct Proboha, že jo? Já si to jenom jako fanda jistého fantasy upravil. Suspension of Disbelief ti tedy nic neříká, schválně se rychle podívej, zda nemáš hodnocené něco, kde náhodou porušili nějaký fyzikální zákon nebo anatomické propriety a dej tomu hned odpad!. Co by si jinak pomyslely děti :-O

Dragovit

v těch filmech? A mohl bych si půjčit ten stroj času, díky kterému víš přesný obsah celého filmu se všemi případnými zvraty a tvůrčí fantazií a kreativitou? Nebo to odvozuješ na těch asi nanejvýš 3 minutách, co jsi z filmu zatím viděl? A problém zřejmě taky bude, že pro tebe se tvůrčí fantazie a kreativita zastavila jen a pouze a vzhledu a chtěl bys po 10 letech nějaké rapidní změny. To, že je Zrození skvělý film nejen v CGI a vzhledu opic (a to je), ale i po dějové stránce a způsobu vyprávění a atmosféry a že tvůrci dokázali svou fantazií skvěle ždímat emoce a gradaci, to ti je zřejmě už jedno.

TheDarKnig

Jejda, další z těch lidí, který je drsně nad věcí a který nerozpoznal jasnou nadsázku, přestože on sám ve 21. století věří v bohy a pavědecké pohádky, ve kterých opice mluví a namají bradu. Co si z těch filmů ale mají odnést chudáci děti? :-)))

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

MontyBrogan (hodnocení, recenze)

Dragovit

Mne napríklad ale nejde o to, ako vyzerajú. Odpoveď na otázku, ako sa mohlo stať, že Zem ovládli opice, som v Zrodení dostal. Boli geneticky vylepšené látkou, ktorá ľuďom naopak škodila. Mne takéto vysvetlenie stačí. A digitálne efekty sa mi tiež páčili, aj keď ich inokedy nevyhľadávam.

MontyBrogan

Dobře, zatím je to Zrození a Úsvit, ale dosud v těch filmech tvůrci se moc nepředvedli se svou tvrůrčí fantazií a kreativitou. Vsadil bych se, že se žádná promyšlená evoluce nepřipravuje a že i v dalších dílech budou opice vypadat úplně stejně. Zatím jsem tedy spíš skeptický.

na příspěvěk reagoval MontyBrogan, TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

jej, bohové, další z těch lidí, co zakládají svůj pohoršený, pravdivý názor na svých vlastních problémech s dílem a když už by to mělo prasknout (protože každému je jejich názor u prdele, protože to je jenom jejich názor), tak vytáhnou nějaký vědecký fakt a jak nesmyslný to je. Pak se už dá dělat jediné - smát se jim.

MontyBrogan (hodnocení, recenze)

Dragovit

"Kdežto v nové Planetě opic to jsou prostě jen obyčejné opice, které byly geneticky přetvořeny a tím to celé skončilo"

Nie, tým to práve celé iba začalo, preto aj názov znie Zrodenie či Úsvit. Odohráva sa to predsa skôr než pôvodná Planéta z roku ’68, ktorá bola zasadená do vzdialenej budúcnosti, kedy už mali opice vybudovanú celú novú civilizáciu a prešli teda zjavným vývojom.

Ad rozprávanie (brada) máš možno pravdu, ale pre mňa je to iba detail.

feryk

Vy tu řešíte, jak Caesar mluví a jaký má hlas, a přitom je vědecky vyloučené, aby se opice naučila mluvit - je to nemožné, protože nemají bradu. Tyhle filmy si z nás dělají srandu. :-))

na příspěvěk reagoval germiny, GigaPudding, Sethius

Denver

Jenomže v původní Planetě opic nebyly obyčejné opice, ale opičí humanoidi, kteří se postupně vyvinuli evolučním procesem a nebo křížením se zoofilními lidmi. :-))

Burtonova Planeta opic z roku 2001 byla pojata podobným způsobem, zde opice nosí už i středověké brnění. Kdežto v nové Planetě opic to jsou prostě jen obyčejné opice, které byly geneticky přetvořeny a tím to celé skončilo, jenže v tomto stádiu vývoje nejsou opice schopné se ve vývoji posunout vpřed - např. menší mozkovna, nevzpřímená konstrukce tělá, obyčejné opice nemůžou mluvit, protože nemají bradu atp., ale Caesar dovede mluvit i bez brady. Prostě téhle nové Planetě opic to nežeru, přijde mi to hodně naivní a nejde to brát vážně, je to spíš k smíchu. :-))

na příspěvěk reagoval MontyBrogan, Denver

Gladiator15

Vlastně, ano, teroristi jsou taky svým způsobem opice. :-)

Ale nepopírám, že tohle srovnání může opice urážet. :-D

Allien.9 (hodnocení, recenze)

feryk

Třeba u takových hororů jsou masky neustále lepší než efekty, ale zrovna v tomhle případě, kdy se má jednat o typické opice, nikoli o opice ala původní Planety opic, s tím souhlasit nemůžu.

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky