Transformers: Zánik

• USA Transformers: Age of Extinction (více)

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

erased

Po do absurdity dotažené šílenosti jménem Dark of the Moon se už snad nedalo vydat jiným směrem, než restartem. Bay si naštěstí do Age of Extinction nechal podivně přeplácanou a přitom ne úplně chaotickou akci, a až na čirou destrukci všeho na scéně i mimo ni se oklikou vrátil k prvním dvěma dílům. Kvůli tomu je mezi každou akcí tuna vztahové a rádoby dramatické dialogové vaty (ve které Wahlberg znovu dokazuje, že bez dobrého vedení ani neštěkne bez toho, aby vypadal jako neherecký stoupa), a tak vlastně začíná chybět i ten blekotající Shia, o kterém už po prvních dvou Transformerech nebylo co říct, tak by aspoň neotravoval. Když ale konečně došlo na velkolepou destrukci, pochrochtával jsem si blahem. Jen toho Chicaga už mi začíná být trochu líto. Exploduje totiž úplně všechno, a to co neexploduje, to se šrotuje. Při tom audiovizuálním maglajzu přitom po scéně pořád pobíhají i hlavní hrdinové, a přestože ani na domácím kině se snad nedá postřehnout byť jen polovina všeho, co se na obraze děje, na tu podívanou se nedá koukat jinak než s vytřeštěnýma očima. A protože se rejžovi daří od minulého dílu držet celý cirkus přesně v úrovni absurdity, u které nemám chuť si vyškrábat oči (oproti prvníma dvěma dílům) a přitom se tou blbostí bavit (vše zmíněné a k tomu parodování Steva Jobse se zdejšími iTransformery Nano), u filmu dá nakonec i nekriticky bavit. Snad jen kdyby ho rozdělil na dva díly, které strukturou beztak připomíná. Po dvou a půl hodinách je toho totiž prostě příliš. ()

PKD

Hl. velké plus jest to, že zde konečně není ten otravný LaBéf s jeho dementními rodiči. Zato ale scénárista pro změnu přidal hl.postavě tu jeho cérečku z Lúčnice (a považte! bez kroje) a jejího kreténského amanta, kterého bych nejraději přejel kombajnem. Jinak, ještě pořád parádní jízda okořeněná démonickým Frasierem a tradičně záporným a tady fest, Titusem Welliverem. Gigantický průmyslový magnet v číně...rulezzz! ;-) Jen ty dinoboty či co, jsem nikagdá moc nemusel. Special quest star, sympatický Stanley Tucci, kterého jsem objevil tehdá v Hunger Games, jako excentrického moderátora.;-) ()

Alementina

Scenar je odpad, opravdu neskutecny odpad, ty neskutecne sračky, co jdou tem lidem z ust jsou k bliti. Efekty jsou ale opravdu dokonale, tem bych dala 5*, bohužel Bay se vyžívá v kýči a v kýčovitých scénách, které by si mohl nechat patentovat, ja si z filmu víc než akční scény pamatuju západy slunce a profil Marka, záběry na nohy a uplakaný ksichtík té slečinky... apod. ()

mr.ricky

Pro fandy robotů to bude nejspíš bomba, ale na můj vkus zbytečně zdlouhavé. Tak o hodinku to zkrátit. Celkový děj o ničem, jen na konci to oživí Dinoboti. Pár rádoby humorných scén alespoň probere diváka ze zdlouhavého dívání na roboty, ale jiank celkově průměrný film. Tři hvězdy dávám za počítačové zpracování. ()

Bat55

Myslel som si, že obrovské finále trojky sa nedá prekonať. No a zrejme som sa mýlil, keďže toto je niečo, čo sa jednoducho musí vidieť na veľkom plátne. Za najväčšiu slabinu filmu považujem samotných Autobotov, ktorí su miestami takmer neznesiteľní. Čo naopak stojí za pozornosť, sú ľudskí záporáci, Titus Welliver je skvelý. Mark Wahlberg mi do úlohy nesadol, neverím mu proste vynálezcu. Keby Bay znížil množstvo trapných hlášok a hlavne skrátil dĺžku, bolo by to o poznanie lepšie. Finále je ale parádne, trikovo opäť úžasné a akcia fajn. Záporák Lockdown cool. 8/10 ()

esopesokeso odpad!

Čo je na nových Transformeroch zaujímavé? No predsa epic fail! Tuna sa dostali transformeri až pod hranicou trapnosti, to úplne doslova. Nedá sa povedať, že tu existuje nejaké napätie, logika, humor...dokonca som začal pri filme rozmýšľať, že robiť herca vyžaduje občas odhodiť všetké zábrany, stratiť česť a vylízať ľubovoľný hnis podľa potreby scénaristu. V momentoch, kde som nemihol ani brvou sa herci snažia vyvolať emociu v podobe krčovitých výstupov, ktoré úplne nefungujú a vyvoláva to neuveriteľný pocit falošnosti. Alebo napríklad pri pol minútovej bitke dvoch transloserov pripomínajúcu bitku 2 powerrangeroch kamera zrazu zachycuje gesto Marka Wahlbergera, pri ktorom kýva pomaly hlavou a v duchu si myslí: "To áno, máš môj obdiv a uznanie rytier Transformer. Viem, čo to obnáša takto bojovať... " Takéto momenty, ktorých je tu v tejto dva a polhodinovej zlátanie mrte, úplne kazia celý, už aj tak dosť chabo premyslený film. Spomeniem ešte námatkovo napríklad to, že jeden transloser mal počas celého filmu v papuli cigaro zo železa, znejú tu neustále debilné dialogy (veľmi debilné!!), a nakoniec ešte prišli transloseri v podobe dinosaurov, ktoré sršili oheň, mali IQ 30 a škriekali. Najväčie umenie na celom filme je dopozerať ho. Jeden z najhorších blockbusterov, čo som kedy videl. ()

kaylin

Samozřejmě, že jsem nečekal kvalitní inteligentní film, ale to se dalo čekat. Přeměny Transformerů jsou pořád super a nejvíc jsem se těšil na robodinosaury, kteří byli prostě skvělí. Jinak je to ale pořád ten hnus Bayův vývar, který se skládá ze spousty techniky, zpomalených záběrů a netalentovaných hereček. Některé dialogy jsou opravdu ubohé... ()

Žralok

Sice mam Transformery i Baye rád. Ale tohle spojení se mi začíná zajídat a raději bych vidět rozchod. Baye u něčeho novýho a nejlépe opět akčního v eRku. Ostatně čtyřka už byla prostě počtvrtý to samý a jedničce se zdaleka nerovná ani jedno pokračování. ()

R.A.D.A.R.

Pěkné triky absolutně bez příběhu počtvrté. Nechápu, co Baye na tomto tématu pořád láká. Já vlastně zapomněl, dolary. Shia nahrazen Wahlbergem, ale to je absolutně fuk. Podstatný je digibordel, ještě víc digibordelu, Čínani pobíhající mezi digibordelem, Tucci absolutně mimo i bez digibordelu. Je smutné, kam se dá značka posunout od pohodové jedničky. Tady už něco jako scénář fakt neexistuje, ale navíc je i to šílená nuda. Poučení: Digibordel sedící na digibordelu z třetihor film nevytrhne :-) ()

DH3Factor

Přijde mi, že Bay je ještě pořád jen velký dítě, který má k dispozici větší hračky než ostatní. On totiž ty Transformers na tuty točí pořád podle stejnýho scénáře, takzvaného Bayova trojlístku vtípek, proslov, ŘEŽ! Čtyřka nepřináší naprosto nic inovativního a vznikla nejspíš jen proto, aby si lobující hračkárny namastili kapsu na hošících s očima na vrch hlavy. Je to blbješí a dětinštější než předchozí plechárny a nespasí to ani pratransformeří dinosauříci. Dlouhý je to jak anakonda. Hemží se to především cistoslovci au, bum a jé. Olej teče proudem, plechy řinčí, chrabří lidé se milují, nenávidí a řvou z plných plic a záporáků je tam tolik, že člověk ani netuší, kdo je vlastně ten hlavní bad guy. Herecký sbor čítá notorické postavičky včetně dementa, nechtěného vtipálka, harcorera nezabitelného, sexbomby od vedle a jednoho naprosto kýčovitě nepotřebného maníka. Chválím tak jen občasné záchvěvy pěkného záběru a tohle https://www.youtube.com/watch?v=5ZtMHSOq50Q. Pro technikofily a mladší bráchy asi dobrý, ale mě tohle představení už napočtvrtvé pěkně omrzelo. ()

ben666

Tak takhle si představuji letní blockbusterovou zábavu. Akce,akce a zase jenom akce, pořád se jezdí,střílí,zabijí,vybuchuje, prostě destrukce v plné parádě. Michael Bay se utrhl ze řetězu a natočil něco, co tu vážně ještě nebylo ( a doufám že ve stejném trendu bude pokračovat dál.) Děj sice nic moc , ale kolem té parádní akce si ho stejně nebudete všímat. Čtvrtí Transformers mají 165 min! ovšem tak našlapaných, že sem zíral a finále filmu bylo tak nabušené, že sem jednoduše nestíhal. Pokud holdujete efektům, akce a všeobecně adrenalinové zábavě, tak čtvrtí transformers je 100% jistota. Co se obsazení týče, je velice sympatické. Wahlberg je super, dcera je sexy ( ikdyž megan se mi líbila víc) a nakonec fenomenální Stanley Tucci. co mi trochu vadilo byl ten frajírek, ale nakonec sem si zvyknul. PS: co se některých hodnocení týče absolutně souhlasím s Falconicou, měly by se vážně zamyslet, protože to akorát kazí hodnocení které má být ohodně víš. Takový volové kteří neviděli ani jeden díl a čtverce pak dají odpad jsou zralí na psychinu. ()

Kaluž

Překvapivě o něco svižnější než předchozí pokusy. Výrazně prospěla obměna hereckého ansámblu, Wahlberg v macho pózách tatíka z garáže s přehledem strká LaBeoufa do kapsy. Jinak je to pořád to staré plechové harampádí v bleděmodrém a notně nabušeném CGI. Máte-li doma caparty ve věku, kdy se jim rozzáří očička při vyslovení jména Optimus Prime, není vyhnutí. V opačném případě od toho utíkejte co vám nožky stačí, protože by vám při sledování mohla zbytečně uhnít nejedna mozková buňka. Ano, mně už jich mnoho nezbývá. ()

movieband

Říkal sem si, že na další díl už se snad ani dívat nebudu, ale po Benghází jsem dostal chuť na další pořádnou dávku destrukce, adrenalinu a akce. A přesně to mi můj dealer Bay může poskytnout. Ne, že by mi jeho válečná americká agitka nestačila, ale potřeboval jsem trochu odreagování a nesmyslného střílení. A přesně to nabídne čtverka TF. Bay dokonce přišel s pár inovacemi, které mytologii jeho robotího universa obohatí a zpříjemní oko diváka, v už několikrát viděné drtičce šrotu. Závěrečný verdikt? Čtverka TF přinese pár dobrých nápadů (nový Decepticoni, Dinoboti), perfektní efekty a kulervoucí akci od začátku až do konce. Jak píše jeden z mých oblíbených uživatelů (Shakers).. „Ak si myslíte, že v predošlých dieloch Majkl Bej vyhodil do vzduchu všetko okrem plátna, tak to ste ešte nič nevideli. Tu to plátno naozaj odpáli.“ U Dinobotů se musel každý filmový sci-fi,akční fanda minimálně pousmát. Tohle může fakt jen Bay, transformovat Jurský Park. Za mě spokojenost. Účel výplachu Zánik zvládl levou zadní, takže sem s dalším dílem. ()

Hanyou

Vcelku příjemné překvapení. Je škoda, že druhý díl nebyl podobný, protože to by mohli být Transformers solidní trilogií. Spoustu věcí mě tu potěšilo, nejen dinoboti a i tušní, kdo by mohli být stvořitelé mi dává docela naději do budoucna. Velkým vylepšením je, že se Bay zbavil trapných vtipů a akce se stala mnohem přehlednější. Lidé nejsou už tak úplně středobodem filmu a navíc je Cade dost symaptický, aby každá scéna s ním nebolela. Jediné co musím vytknout je design autobotů, protože z těch se mi vážně nelíbil ani jeden. A také délka filmu je problém, přeci jen to nebyla až taková pecka, takže jsem se po nějaké době už docela těšila až skončí. ()

Britney75

Krásná pohádka o tom jak dobro zvítězí nad zlem! Jako holka musím přiznat, že mě zrovna takové filmy nebaví, ale ve 3D je to něco úžasného .. je to spíš klučičí film a tak nechávám volně plynout svoje názory vzduchem , ale efektivně dokonalý ... překvapivě velmi vtipný .. nelituji, že jsem obětovala svůj čas a trávila nekonečně dlouhé hodiny u obřích autobotů ... všichni hrdinové ve zdraví přežili ... konec dobrý, všechno dobré :) ()

Helo

Bylo by to na 4*, kdyby to nebylo pořád to samé dokola. Je pravda, že po stránce příběhu se to snažili trošku zesložitit (což vyústilo do poněkud přehnané stopáže), ale ve výsledku je to zase jen hromada železa snažící se navzájem zničit, rozstřílet a sežrat. Ale i přestože mi nejlepší hláškovací postavu po půl hodině zabili, tak je to překvapivě vtipné a akční scény jsou zase většinou nehorázně cool, čemuž pomáhá úderná muzika, která se tématy lehce vrátila zase k prvnímu dílu. A v poslední půlhodině přijde na řadu další hláškovací postava. Takže vypnout mozek, naložit talíř knedlíků, a můžeme se bavit. Edit: Po rozležení zvyšuji na 4*, páč to přecijen je po jedničce díl nejlepší. (Trojku snižuji na 3*). ()

stration

Poprvé v celé sérii jsem sice chvílemi zaznamenal lehký pocit nudy, ale protože tyhle plechovky prostě žeru, trochu v hodnocení přitlačím. Wahlberg celkem ušel. ()

Falconica

V prvé řadě bych chtěla poprosit některé jedince, o kterých vím, že tyhle neintelektuální filmy prostě nemají v lásce a kteří pokaždé znovu po promítačce vidím je tu hodnotit, aby se nad sebou zamysleli, jelikož je na ty promítačky fronta jiných lidí, kteří takové estetické lyrické řežby milují a prožívají při nich orgasmy a nemůžou jít jen kvůli jejich sobecké potřebě drsňácky to zase zkritizovat, jelikož jsme uplní debilové, kteří během tří dílů nestačili pochopit, že jim se tohle nelíbí a jelikož oni jsou debilové, kteří během tří dílů ještě nestačili pochopit, že čtvrtý bude zase ve stejným duchu. K filmu: Tahle řežba byla vskutku kulervoucí. Ty hejblátka mne nikdy nepřestanou bavit. Hlavně proto, že Bay pořád víc přidává plyn:-D Už ten pedál skoro promáčnul do podlahy. Jestli chcete promyšlenej děj, nechoďte na filmy jako Transformers, Amazing Spiderman, Pacific Rim nebo Souboj Titánů. Už to pochopte, perkele saatana vittu, haista paska! Da pički materi! Howgh, domluvila jsem. ()

salalala

Po jakž takž snesitelné trojce ztratil Michael Bay soudnost a nabízí přepálenou, nezáživnou a bohužel i nudnou podívanou, která svou skoro tříhodinovou stopáž obhájí jen velmi těžko. Ačkoli to v úvodu vypadá lákavě a úmorně dlouhá expozice tedy alespoň naláká na další sledování, postupem času vystupuje na povrch čím dál větší hloupost příběhu i dialogů a logicky se film začne měnit v přehlídku efektů. Ty jsou opravdu prvotřídní, jenže jsou také tím jediným, co na filmu opravdu zaujme. Bay tentokrát akci nasnímal hodně zvláštně a místy i nepřehledně, a i když tu jsou některé vydařené momenty, tak nějak jde spíše o rutinu. Používání ruční kamery a klipovitého střihu asi není pro IMAX plátno to pravé ořechové, protože se na to opravdu pěkně nekouká a v kombinaci s extrémně hlasitou hudbou jsem měl veliké problémy to celé nějak strávit. Navíc tu zoufale nefunguje humor, který je křečovitý a nucený a Bay by si asi přál, abychom ho nebrali moc vážně, jenže nám k tomu nedá moc příležitostí (a rýpnutí si do současného Hollywoodu považuju v tomto kontextu víc než cokoli jiného za laciný fórek). Z úplně zbytečného ansámblu utkví snad jen snaživý Mark Wahlberg a úděsně přehrávající Stanley Tucci. Podprůměrný výsledek nezachrání ani solidní finále v Pekingu a vtipná "charakteristika" Transformerů. Pokud vás tahle série ještě baví, budete spokojeni, pokud už ne, budete trpět. 40% ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014