Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Láska nebeská v polském kabátě. Je 24. prosince, tedy den, kdy se narodila Annie Lennox, ale také Ježíš Kristus, jak svým posluchačům připomíná moderátor populárního varšavského radia Zet Mikolaj. Když mu zavolá posluchačka Doris, která se marně touží zamilovat, vymyslí si pro ni na místě duchaplnou historku. A jako by tím narýsoval plán zázračného dne, ve kterém se protnou osudy pěti mužů a pěti žen...
24. prosince, v den, kdy se dějí zázraky, se protnou osudy pěti mužů a pěti žen. Psycholog Szcepan zachraňuje sebevrahy a celý svět, zanedbal však svoji rodinu. Jeho žena Karina má milence, pro dceru Majku není otec žádnou autoritou. Ale osud podivuhodně zasáhne a Szcepanovi vrátí roli otce. Karinin příležitostný milenec Melchior, který na Vánoce dělá v obchodním centru Arkadia Santu, obšťastňuje mnoho žen, jednou z nich byla i bohatá a krásná Betty, která toužila pouze po jediném, po dítěti. A vytoužený syn se jí právě na Štědrý večer narodí. Do nemocnice ji odvezou rodiče Wladiho, ředitele Arkadie. Stále marně čekají, až je syn seznámí se svou partnerkou. Wladi konečně tedy v tento den rodičům představí lásku svého života, kterou je - muž. Malgorzatě, krásné a dokonalé sestře Betty a šéfové radia Zet, zdánlivě nic nechybí. Její manžel Wojciech ale přivede na Štědrý večer domů Tosiu, malou uprchlici z dětského domova. Mikolaj, který pracuje v radiu Zet, by chtěl svému synkovi Kostkovi, se kterým po smrti své ženy žije sám, na Štědrý den vynahradit všechny večery, které musí trávit v práci. Jeho přísná šéfová Malgorzata ho ale nekompromisně odsoudila sloužit i na Štědrý večer. Během dne však Mikolaj několikrát potkává Doris, která se spřátelí s Kostkem, a protože je to den, kdy se dějí zázraky, zaklepe večer Doris na dveře jejich bytu... (Nova Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (233)

PauloZ 

všechny recenze uživatele

Nepamamtuju se, kdy naposledy jsem viděl takhle dobrý, chytrý, zábavný, upřímný a pozitivní vánoční film. A že bude zrovna polský mě nenapdalo ani ve snu. Všechny postavy jsou maximálně sympatické, děcka jakbysmet a děj je velmi fajn. V tomhle případě se máme od poláků co učit. Nechápu to, ale máme sakra daleko do světových filmů :-/. 4,5* ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Jsem moc ráda, že jsem si film pustila. A říkám Bravo, vážení polští tvůrci, protože film, který má každému co říct,včetně malých mouder, laskavého humoru, souhry náhod, upřímného smíchu i slz, tak to za to stojí shlédnout. Já tohle vše dostala měrou vrchovatou a tenhle snímek byl pro mně krásný vánoční film. A netuším, proč o něm nevím z televize. To takhle jednou v zasněžené Varšavě vysílalo rádio s příjemným moderátorem na živé vstupy...a jeden týpek naproti chtěl skočit z věžáku...jeden z policistů, co ho přijeli zachránit, měl mindrák...jeden neposeda kluk polil vodou vchod před činžákem ať to sviští...v jednom obchoďáku byla nadílka s rázným Santou....jen se dívejte, protože, třeba přijde....noc plná zázraků. ()

Reklama

kajda.l 

všechny recenze uživatele

Polskej doják. Účelně vysoustružený filmový produkt. Místy humorné, jindy dramatické, poté zamilované a pak zase dojemné. Střídání emocí jak si divák žádá. Prostě přesně takové, jaké si to nepříliš náročný filmový konzument přeje. Slzička byla na krajíčku i v mém případě. Hlavně v případě malé "uprchlice". Roztomilý, a místy snad i motivující, kýč. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Polská reakce na Lásku nebeskou obsahuje drastičtější momenty (na šrot ožralá matka mladistvého delikventa na Štědrý den), ale, kupodivu, i více patosu a vypočítavosti. Chybí jí šarm lehkého kýče, zato sází na první signální v podobě roztodivných dětiček, které dospělým nastavují svými upocenými ručičkami zrcadlo. Film se nese v přerývaném tempu, kdy vtipné momenty jsou zabité těmi těžkotonážními. Polské herečky jsou opravdu krásné, ale vše zachránit nedokážou. Drastické, patetické a vážně smutné momenty jsou natolik důrazné, že šťastné konce většiny epizod působí nevěrohodně. /22. 12. 13./ ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Měla jsem tak trochu obavy, že to bude lacinější kopírka Love actually, ale to se naštěstí nevyplnilo. Listy do M. si z britského vánočního trháku, vypůjčily vlastně jen ten nápad, propojit vícero lidských příběhů na štědrý den a ačkoliv jednotlivé linie nejsou zdaleka tak bombastické, laciné také nejsou, spíš více komornější, ale zároveň i méně kýčovité. Záměrně jsem nenapsala romantické, protože Listy až na jednu výjimku nejsou ani tak o zamilovaných párech, ale o rodině, osamělých lidech a taky o dětech, ty jsou tu zastoupeny v daleko větší míře a jsou hybateli děje hned ve třech případech, ve dvou z nich pak jsou ve skutečně smutné životní situaci. Ačkoliv se mi polský snímek až na počáteční vlažnější rozjezd opravdu líbil, dost mi vadily ty náhody, které spojovaly snad všechny situace a setkání, ke kterým docházelo. To byla tak okatá scénáristická konstrukce, že jsem u toho až skřípala zubami, ale pak jsem si řekla, no co, hodila to za hlavu a užila si zbytek filmu. Od vánočních filmů nemůžu čekat zas tak velkou realitu, no ne? ()

Galerie (17)

Zajímavosti (3)

  • Moderátor Mikolaj (Maciej Stuhr) informuje 24.12. rozhlasové posluchače o událostech, které se vztahují k 25.12. Platí to například o datu narození zpěvačky Annie Lennox. Sovětský svaz se rozpadl dokonce až 26. prosince. Na začátku filmu pak v českém dabingu tvrdí, že se 25. 12. 1076 konala korunovace Boleslava Chrabrého. Ten však podle dostupných údajů zemřel v roce 1025. (klukluka)

Reklama

Reklama