Diskuze

Nin , Traffic

Traffic: Dík, já si ty dva gramofony pletu. ;)

Nin: Kubíkovi se musí přiznat, že v tom umí chodit, a tak i kritický článek dovede využít jako PR. Důležité je, že se o Babovřeskách stále píše, a tak jsou součástí mediálního prostoru, vedou se diskuze atd. Filova litánie leda Kubíkovi umožní vytrhnout větu z kontextu a použít ji jako pochvalu snímku, případně utvrdí diváky Troškova posledního počinu, že kritici jsou závistiví a nenechají jejich sluníčkového režiséra na pokoji. Kdo myslíš, že ten dlouhatánský text bude číst až do konce a bude se ho obtěžovat chápat? Profituje z toho ale nejenom Kubík, nýbrž i Fila, protože málokdo toho tolik o Troškovi napsal, a tak je zván do různých radiových či televizních pořadů. A samozřejmě Respektu to přitáhne čtenáře. Jeden bez druhého se neobejdou (Kubík/Troška bez Fily, Respekt bez Babovřesk, Respekt bez Reflexu atd.). Motivace mohou být jakékoliv, ale tohle je výsledek.

na příspěvěk reagoval Nin

HellFireFery

HellFireFery (hodnocení, recenze)

Po nepříliš kvalitní sérii filmů "Kameňák" a celkově nudné komedii "Doktor od jezera hrochů" jsem nečekal nic světoborného. Po zhlédnutí traileru jsem neočekával už vůbec nic, ale po prvních minutách samotného filmu jsem se nedokázal odtrhnout a těšil jsem se na každou další scénu a hlášku. Pan režisér Troška se moc hezky vrátil k legendární sérii "Slunce, seno..." (podle mě to mohl klidně ještě vylepšit tím, že by Pavel Kikinčuk mohl hrát postavu Šimona Pláničky, ale to je detail). Vtipů je zde nespočet a několikrát jsem se opravdu hlasitě nasmál. Škoda jen celkové délky filmu, neboť ke konci začíná ztrácet dech. Vypustit tak 20 minut, tak by to bylo mnohem lepší, ale i tak jsem se moc bavil.

Niktorius

Niktorius (hodnocení, recenze)

Já to teda vidím tak, že Filu především štve, jak Babovřesky v médiích probudily ten überdementní diskurz o opozici intelektuálních kritiků z pražských kaváren, které uspokojuje jen raný Bergman a obyčejného publika, které se chce pobavit u něčeho veselého "ze života". Vůbec se nedivím, že se takové hloupé mýty snaží vyvracet. Jako snahu o laciné sebezviditelnění vidím spíše pitomé články Ryndy a půlky redakce Reflexu, které je naopak utužují.

A zrovna ten článek Oty Horáka mi zase připadal jako jedna velká a zbytečná paralepse.

Bluntman

Tak Filu dlouhodobě nečtu - a myslím, že ani většina zdejších diskutujících, takže i pro ně to třeba byl zajímavý tip na článek ;)

A jinak menší PR to samozřejmě je (i když třeba kdybych já byl na místě zadavatele / cílového produktu, tak bych takovou reklamu v žádným případě nikdy nechtěl... a věřím, že to je minimálně do jisté míry jen takové alibi pro Kubíka a spol., kterým se to kdovíjak nelíbí, jak se tváří)... ale třeba bych hádal, že hlavní Filovou motivací není nějaké udělání si jména, jako spíš, že ho tohle téma očivídně pálí - zvlášť když si ho Kubík a spol. berou do huby.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Croft

Jasně Babovřesky to je bezva kultura pro malýho ukřičenýho Českýho člověka co ráno vstane přečte si blesk aby věděl novinky z bulváru pak jde do práce kde na všechno nadává všechno je v prdeli všechno v týhle zemi stojí za hovno pomlouvá, ale radši nikomu nic neřekne do očí příde domů kde si vytváří umělou rodinou idylu. Pak hurá do hospody a na televizní zprávy kde se zase dá nadávat jak je všechno na hovno a jací jsme chudáci. A pak hurá do kina na tenhle škvár kde si může takovej zamindrákovanej Čech vybít svoje komplexy. To byl sociální profil průměrného Čecha a myslím si, že nejsem tak daleko od pravdy. Pak je bezpředmnětné argumentovat tím kolik už tahle sračka vydělala a jak jsou kina plná a lidi jsou z toho odvařený ono to tak nějak celkově zapadá do poměrů a lidský ubohosti v týhle zemi takže pro mě žádný překvapení.

na příspěvěk reagoval Croft

Nin

Některé závěry sice jsou Filovy, ale v podstatě opakuje litanie, které psal jinde (před lety FilmPub, nedávno článek v Respektu, v Čajovně akorát nahlas řekl, co stálo v Respektu) - a k tomu přidává něco málo nového. Fila si znovu dělá jméno na Troškovi (záruka čtenosti, plus za ten shluk znaků s minimem nového dostane zaplaceno), jeho texty zároveň slouží jako dobré PR Kubíkovi. Začarovaný kruh, ideální je např. řešení Otto Bohuše (viz jeho poněkud grafomanské vysvětlení "nerecenze" na Cinepuru).

na příspěvěk reagoval Nin, Traffic

Dadel

ha, teď tam je v tom chatboxu údajně kubík:

11:47 Kubik: Cus socky
11:48 Kubik: jeste neskoncilo scitani po vikendu, ale mam dalsi 3 mega na konte minimalne
11:48 Ominym: az zastrelis kaolu, tak budes kabrnak, do ty doby ses nula
11:48 Ominym: pico
11:48 Kubik: Ruzny kokoti typu Fila porad pisou clanky, takze Babovresky maj super PR zadarmo
11:49 Ominym: zastrelit Filu je uplne jinej levl, ale ty se nevzmuzes ani na tu kaolu
11:49 Ominym: ptakolizale

Croft (hodnocení, recenze)

Já nevím čemu se pořád divíte, většina národa + hlavně tedy cílová skupina lidí-diváků tohoto skvostu není tady na čsfd, většina národa má po krk těch amerických škvárů které už nebaví ani nebvybíravé mladé lidi, filmy které jsou snad úplně zadarmo jinak by je v tv stále dokola nedávaly, a s Troškou co se týče vkusu si kolikrát moc nezadají, všeobecně z klesající inteligencí národa (za kterou řada z nás může poděkovat židobedně, maxi-reklamě, komerci a všudypřítomnému obžérství - konzumu) se právě točí tyto filmy, za kterými stojí právě lidi kteří z nás ty degeny udělali a ještě si za to od nás nechají platit a pak se chlubí tím kolik na těch blbech ještě vydělali, proto těmto a jim podobným lidem stačí bohatě Ordinace, Ulice, Gyml a po zbytek roku Superstar. Hlavně aby tam byly reklamy na vyčůrání!.-)

na příspěvěk reagoval Wacoslav1

Disk

Jo, znáš možná správný význam slova, onu definici, kterou denně slyšíš z bedny, ale už nevíš nebo neznáš to kolem, ty okolnosti, to proč tomu tak je, kdo nám to hezké slůvko podsunul, co z toho ten neřád má atd..

Uživatel Croft smazal svůj příspěvek.

Dertas

Dertas (hodnocení, recenze)

Po včerejším zhlédnutí této ostudy jsem přišel o 30 iq bodů, nemá to děj, je to strašně dlouhý, vtipy jsou trapný, ohraný ...

RizekCRF

možná tu od toho má své lidi, ale on sám to bych řekla že spíš ne:-) Jinak kritika film trhá na cucky (no co Toška je už zvyklej), ale přesto tržby mluví jinak tak kde je chyba?:-)

Disk: Prosimtě co ty víš o xenofobii? Doteď než sis přečetl ten článek of Fily si to slovo ani neznal, možná tě ale podceňuji, přeci jen je možné že si ho slyšel v židobedně:-)

na příspěvěk reagoval Disk

RizekCRF (hodnocení, recenze)

Croft

Třeba to nejen tuší, ale i ví. Kde je psáno, že tu není zaregistrovaný a sám na sebe tu nehází špínu, a tvoří si tak svou image? Čím více špíny, tím více diváků v kinech = přímá úměra.

na příspěvěk reagoval Croft

Bluntman

No počkej, ale pokud vím, tak fakta jsou sice jasná, ale závěry jsou pak už Filovy. Já jsem toho o Babovřeskách něco načetl, ale tady jsem si rozhodně početl i něco nového.

A nevidím žádnou chybu na tom, že je ten článek postavený na tom společenském fenoménu, než že by se tam rozebíral přímo film. Ten už přece analyzoval ve své recenzi. Ale jinak ani tenhle prvek v tom dlouhém článku nechybí, takže za mě rozhodně spokojenost.

Ale musím říct, že mě to hlavně potěšilo jako reakce na Reflex, který Fila IMHO krásně vystihl.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Disk

Disk (hodnocení, recenze)

Nin

Naprosto perfektní rozbor, Tetsuo to popsal skvěle. Hlavně z části o xenofobii mrazí.

Nin

Potřeba zajišťovat si pozornost sesumírováním předtím jinde napsaného mi přijde poněkud nešťastná. A v celé diskuzi "Babovřesky jako společenský fenomén" se vytrácí "Babovřesky jako film".

na příspěvěk reagoval Nin

H34D

H34D (hodnocení, recenze)

Ehm: "Na natáčení filmu Babovřesky, bylo zakázáno kouřit a když někdo musel, tak jen Trošku." :)

na příspěvěk reagoval Baxt, Croft

kapsomut

kapsomut (hodnocení, recenze)

Hodne pochybuju, ze zrovna czech made man se stara o fcb... Ten ma jiny starosti

karlik4801

karlik4801 (hodnocení, recenze)

Zajímalo by mě kdo se stará o stránku na facebooku. Neznáš ubožejší propagaci, stále zveřejňovat diváky a tržby a sprosté vzkazy kritikům. Dělají jaky kdyby nebylo stovky sraček, které se zaplatí. Zase jde poznat že jsme v Česku.

na příspěvěk reagoval Disk

Deratizer

Deratizer (hodnocení, recenze)

RedDuck

Trochu pravdy na tom je. Svym zpusobem to zde funguje jak zakon padajiciho hovna. Kdyz je tu nekdo viditelnej diky bodum, protoze ho ma plno lidi v oblibenych, tak plno lidi mu leze do prdele tim ze si ho taky prida a snazi se hodnotit jako on, aby se jeho hodnoceni podobal a tim se snazi takyhonit body, protoze si ho lidi pridavaji pac ma podobny nazory jako ten co ma hodne bodu. To je logicky. A k tomu si vsimni, kolik uz tu psalo lidi, ze pokud nekdo z jeho oblibenych da Babovreskam napr lepsi hodnoceni, tak v tu ranmu si ho odstrani z oblibenych a tim mu vezme bod a o body tu jde predevsim, takze nekteri radsi daji odpad nez aby prisly o bod.

RedDuck

RedDuck (hodnocení, recenze)

RizekCRF

Uf tak teď jsem vyprskl smíchy na obrazovku, to je přece absurdní. Jestli někdo hodnotí nízko fílm na ČSFD z důvodu co píšeš tak to musí být jedinec s velice vážným psychický problémem a to nemyslím pejorativně.

na příspěvěk reagoval Deratizer

Duhová kulička 2015