X-Men: Budoucí minulost

• USA X-Men: Days of Future Past (více)
USA / Velká Británie / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce „hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James McAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender). Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti. (Cinemart)

Tomulka

Už to není takové strhující a chytlavé jako První třída, avšak je to pořád na hodně vysokém postu. Začátek je tak trošku pomatený a navození příběhu bylo také slabší. Celé to vlastně zachraňovali herci v čele s nepřekonatelným Michaelem Fassbenderem díky němu šel u Magneta vidět opravdový kontinuální vývoj (myšleno od První třídy) James McAvoy se také snažil, ale měl to trošku složitější, protože profesor X nemá ještě ujasněný směr, neboť ten z První třídy ztratil. A Jennifer Lawrence byla také super až na to, že jí hodně stilizovali do Mystique v podání Rebeccy Romijn, což je škoda (mohla ještě působit více rozpolceně). Velmi se povedl QuickSilver!!! Sentinelové se povedli jak minulí, tak budoucí. Těším se na další díl. ()

NeverEver

Pro me zadny "vodvaz". Ano, dobre triky; ano, dobre obsazeni; ano, relativne slusna zapletka; ano, ma to spad; ano, Hugh je nejlepsi. Jenze to plati i o tech predchozich filmech a me to ted prislo, ze petkrate vyvareny vyvar uz proste nema ty grady a gule, jaky by mel mit. Mistama jsem se i nudila. Kazdopadne v te bide co nam nyni filmovy prumysl nabizi je to porad polevka, ktera zasyti. 3*** ()

xwerm

tak film je ozaj super konečne niečo na čo sa dá pozerať spolu z filmom na hrane zajtrajška zatial naj filmy tohto roka 10/10 ()

hanzi_111

Po druhé projekci ve mě film jen utvrdil názor, že je to prostě příběh o Erikovi/Magnetovi. Michael Fassbender byl neskutečný, maniakální. Logan byl utažený, ale svou roli sehrál velmi důstojně. Zde by mohla sága i klidně skončit. ()

Milito999

Tenhle film je nejlepší ze všech x-menů a je natolik povedený, že jsem na něj šla do kina dvakrát. Příběh vás zařeže do sedačky, že ani necuknete. Rozhodně doporučuju všem :) ()

JCS

Dal bych i pět hvězdiček, ale jsem příliš ovlivněný celou touhle ságou o X- menech. :) Ale 100% nejlepší z X menů :) Palec nahoru ()

Bons_

Do 3/4 filmu jsem měl problém udržet pozornost. 95% scén předvídatelných a ne moc originálních. Jeden z těch filmů na první a poslední shlédnutí. I když je to Sci-fi, tak by to mohlo zůstat trochu při zemi. Nesmysl za nesmyslem. ()

Anub1s

Nuda nuda a ešte raz nuda - Wolverin bez adamantiových drápov, profesor X na drogách, žiadna veľkolepá akcia so sentinelmi, celý film som čakal na niečo viac a to neprišlo ()

Mukade

úplne nezraniteľní sentineli ma zrovna nepotešili, sú smiešny - vraj z nekovových častí (magnetoproof...) a pritom nezničiteľných mutantmi, bullllshit, horseshit XD) ()

agabrucha

Po prvním zhlédnutí v kině mě přepadlo naprosté nadšení, což je co říct! Dlouho jsem neodcházela z promítání s takovým nadšením. Máme zde vše, na co jsme z původních dílů zvyklí a přitom nám nechybí gradace, výborná forma a herecké výkony. Velice se těším, až se na film podívám znovu! ()

zurivymlok

Singer je dobrý režisér, o tom není sporu; co však podle mě nezvládá a zaostává tak za svým kolegou Vaughnem je akce. Hlavně v prvních X-menech byla akce značně nepřirozená a někdy pitomě sestříhaná. Zde už to vcelku jde, avšak stále mi na akčních scénách hlavně pokud jde o souboje Mystique a Beasta něco nepřirozeného. Nicméně až na tuto kaňku to je výborný film. Dále platí, že noví X-meni u mě na plné čáře drtí starší trilogii. McAvoy a Fassbender jsou ve svých rolích výborní. ()

DJDC

Byť mi začátek připadal trochu vlažný,zbytek filmu to jednoznačně dohnal.Také se mi opravdu líbilo ztvárnění postavy Quicksilvera a doufám,že někdy dostane ještě možnost se řádně předvést...A konečně - reset celého X-menovského vesmíru podle mě také není úplně na škodu,zvlášť když musí Fox do 5 let vyprodukovat nový film.Takhle může aspoň začít s "čistým štítem" ,což může být velice zajímavé...Jednoznačně palec nahoru! ()

GIANNIS

Bomba.Perfektne vymyslenej pribeh,kterej ma strhujici tempo,dobre udelany triky i linie postav.Jediny na co jsem fakt zvedavej,co bude dal.85% ()

Richie4422

Ja som veľmi spokojný. Od začiatku filmu sa ide na vec, veľmi dobre sa pracuje s postavami a budúcnosť/minulosť/alternatívna realita nevyvoláva chaos. Nevnímal som to ako ničenie franchisu. Dospelý snímok so známymi postavami a hercami v plnej akčnosti a zábave. Škoda väčšieho nevyužitia niektorých postáv, ale 130 minút je 130 minút. Teším sa na ďalší. ()

J.Gotti

Takže můj komentář bude stejný jako Kev Spa. Neskutečná podívaná z které se nemohu ještě vzpamatovat. Bože, takové filmy posílej! ()

BaseDallas

Neorientujem sa moc v téme, a tak môžem hodnotiť jedine samotný film. Znova zopakujem, že nemám moc rád komixy, a to hlavne od čias novodobého Spidermana, ale toto bolo fakt dobré. Film si plával dobrým tempom a skvele gradoval, no a na sira Patricka nedám dopustiť. Neviem, ako to ten chlap robí, nemusí dostať veľa priestoru a predsa vám utkvie v pamäti jeho prirodzená charizma. Spoluherci boli tiež fajn a tak mi nevadili ani všetky tie fantasy-komixové 30 metrové skoky a typicky detské predstavy o superhrdinoch a ich presne vyhranené mutácie superschopností, pretože lepšie sa to zadaptovať asi ani nedalo. ()

Welsiot

Čekal jsem mnohem více, absolutně nevyužitý potenciál Quicksilvera, paradoxně scény s ním jsou těmi nejlepšími z celého filmu. 65% ()

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (více)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (více)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem