Útok na Bílý dům

• Česko White House Down (více)

Hlava Spojených států amerických, prezident Sawyer (Jamie Foxx), má v plánu uzavřít mírovou dohodu na Blízkém východě a stáhnout všechny americké vojenské jednotky z této oblasti. Potřebuje získat podporu vlády, a tak se snaží její představitele přimět k souhlasu s tímto postupem. Spojuje se proto s mluvčím Bílého domu Raphelsonem a snaží se ho přimět k podpoře. Ten však nemá v plánu návrh podpořit a osobně se domnívá, že stažením vojenských jednotek z Blízkého východu by se mohly Spojené státy dostat do ohrožení. Členem ochranky mluvčího je i mladý svalovec John Cale (Channing Tatum), který má za sebou několik vojenských misí v Afghánistánu. Práce ho nenaplňuje a touží se dostat k ochrance prezidenta USA. Asistentka amerického viceprezidenta mu proto domluvila pohovor přímo v Bílém domě se zvláštní agentkou Finnertyovou, která již léta pracuje pro prezidentovu tajnou službu. John se chce šance chopit naplno, navíc s sebou do Bílého domu bere i svou dceru Emily, která je prezidentovou velkou fanynkou. Agentka Finnertyová roznese Johna na kopytech a práci mu nedá. John je zklamaný, a když se ho po pohovoru dcera zeptá, jestli ho přijali, nemá sílu jí říct pravdu. Dívenka je nadšená a přemluví otce ještě k tomu, aby absolvovali prohlídku této významné budovy. Když se navíc díky prohlídce setká i se samotným prezidentem, a dokonce si s ním natočí video pro svůj blog, je v sedmém nebi. Hlavním šéfem prezidentovy ochranky je Martin Walker, který má za týden odejít do důchodu. Spolu se svou ženou se v současnosti srovnává se ztrátou milovaného syna, který coby voják přišel o život právě v oblasti Blízkého východu. Den probíhá jako každý jiný, alespoň do té chvíle než v budově Kapitolu dojde k výbuchu, při kterém je zraněn i viceprezident USA. Prezidentova ochranka musí okamžitě jednat, zajistit Bílý dům a také dostat prezidenta do bezpečí. V rámci opatření musí také skupina návštěvníků, mezi nimiž je i John, vyčkat v zavřeném salónku. Emily je ale v té době na toaletě a nemůže se tedy nijak spojit se svým otcem. Bílého domu se postupně zmocňuje neznámá organizovaná skupina střelců. Vraždí kohokoliv, kdo jim přijde do cesty. Svědkyní toho se stává i vyděšená Emily, která se snaží najít bezpečné místo k úkrytu, ale přitom stihne natočit na mobil několik záběrů vražedníků a dát je na svůj blog. John má zákaz hnout se ze salónku. I tam se ale dostanou teroristé a drží návštěvníky jako rukojmí. John jim uniká a snaží se najít dceru. Agent Walker řekne prezidentovi, že ho dostane do bezpečí bunkru, ale cestou do bezpečí postřílí ostatní členy ochranky a přiznává prezidentovi, že i on je jeden z padouchů. Do cesty se jim ale připlete John, zachrání prezidenta a společně se vydávají na útěk. Cestou potkají několik ozbrojenců, ale s jejich likvidací si poradí. Ukryjí se spolu ve výtahové šachtě... (TV Prima)

Greendell

Koukal jsem na to den po tom, co jsem viděl druhej film na skroto totožný téma=Pád Bílého domu. A musim říct, že oboje neni špatný a je to v pohodě koukatelný. Ale oboje je to bohužel takový hrozně americký a přitažený za vlasy-jeden proti všem(bejt to Arnie s bezbolestnou tak ani neceknu, ale Channing Tatum? :-D), a dobro nakonec samozřejmě vždy zvítězí. Tohle je trochu vtipnější, v konkurenčním díle je zase víc krve a rozstřílenejch hlav, takže ani nevim co je ve finále lepší :-) ()

Izi-Peťan

Když jsem slyšel o tom, že během třech měsíců budou dva filmy o útoku na Bílý dům, myslel jsem si, že si Američani dělají srandu. Ale ono ne. Pád Bílého domu mě přišel celkem povedený a tady jsem byl zvědav, jak se s tím popere Emmerich, když k destrukci má jen Bilý dům. Musím uznat, že se mi tahle verze líbila ještě víc. Spousty akčních scén, vtipné scény, které skutečně byly vtipné a tvůrci to ak rozhodně zamýšleli, Jamie Foxx jako prezident super. Koncept je tedy celkově podobný jako Pád bílého domu, ale rozhodně lépe natočený. 80% ()

Blenny

Strašná ptákovina, ale snesitelnější než Pád Bílého domu. SPOILER!! Hacker padouch, co poslouchá klasiku, je klišé. Hacker padouch co líza lízátko taky. Ovšem Hacker padouch co poslouchá klasiku a lízá lízátko, to je mega. Bylo by to za dvě, ale hvězdičku si přihodím za honičku aut na zahradě Bílýho domu. Bavil jsem se v tu chvíli slušně, ale asi jinak, než tvůrci zamýšleli. A jednu uberu za sestřelení AOF. To už jsem si klepal prstem na čelo. ()

morris22

Nelze než souhlasit s tím, co napsal Tom Hardy! John McClane nebo Casey Ryback jsou nezapomenutelní, ale John Cale se jim téměř vyrovnal. A Jamie Foxx jako Obama? Moc dobrá práce. Tenhle film by si zasloužil něco mezi 70-80%. ()

Mara12

Upřímně, celá dějová linie související s tím malým přemoudřelým děckem, mě neuvěřitelně ničí, něco tak bolestně pitomého (zvláště pak závěr-mávání s vlajkou) jsem už dlouho neviděla, kdybych měla hodnotit jenom to, je to jasný odpad, ale zbytek filmu mě dostal – slušná porce zábavy a vydařené akce. ()

J.Cobra

Akční / Thriller / Drama?... spíš komedie. Moc jsem toho nečekal a o to více jsem se bavil. Prezidenta s bazukou jsem ještě teda neviděl. A aby toho nebylo málo, tak ji ještě ztratil při driftování na zahradě u Bílého domu. No není to k popukání? ()

thomasnikrs

Tak tímto bylo doufám již definitivně vyčerpáno téma obsazení Bílého domu a dalších pokusů budeme ušetřeni. Channing Tatum možná měl párkrát před natáčením navštívit střelnici, aby se neučil při střelbě z vlastní zbraně nemít "zavřené" oči (viz 1:11:30 při střelbě ve sklepní chodbě, kde mrká, že skoro ani nemá oči otevřené - pozn. střílím z pistole již 20 let každý týden, tak vím o čem "píšu"). Jamie Foxx se na roli prezidenta absolutně nehodí, možná ještě před Nespoutaným Djangem.. Absurní je scéna s honičkou prezidentského auta kolem kašny, kdy divákům za plotem (vojáci, agenti, novináři atd.) už chybělo jen roznášení pop-cornu... Dobrá byla scéna s vypálenou raketou na AFO, kdy od vypálení do sestřelení se s tím režisér nesral a věnoval tomu přesně celých 30 vteřin... Zrátka na svých dvou ** si trvám.. ()

jafuska

Akční film, plný napětí, přestřelek, kde hlavní metou je akce pro záchranu prezidenta a dcery hlavního hrdiny, který nasazuje svůj život pro záchranu ostatních, Byl to akční film jak vyšitý a mě se to moc líbilo. ()

jprmusic

Tohle nebylo na body. Emmerich dostal od Fuquy tvrdé KO - navíc na vlastním hřišti. Právě při srovnání obou téměř totožných filmů markantně vynikne rozdíl ve výsledném snažení obou režisérů. Emmerich si vybral mizernej scénář, mizerný herce a jako režisér evidentně slabou chvilku, protože tenhle film je k nekoukání. Při sledování holčičky, která mávaje praporem zruší útok bojových letadel jsem toužil po tom, aby umřeli všichni. Navíc má Tatum na rozdíl od Butlera charisma jak moje ponožky, takže opravdu není nikdo, kdo by to zachránil. ()

jayman odpad!

Mám dosť! Mám dosť pátosu, amerického selflovingu a filmu, kde prezident v ohrození smrti nezabudne spomenúť fun fact č. 2567 o Bielom dome. Mám dosť sympatických a superorganizovaných zločincov, ktorým ich geniálne plány prekazí 71 náhod a 34 netrafení hlavného hrdinu, zatiaľ čo dovtedy strieľali headshoty poslepiačky. Mám dosť ubercool faktoru a "Dont you touch my Jay's" humoru, pretože prezident je superčernoch. A toto je snáď najhorší film aký som kedy videl a som hrdý na to, že som ho vypol v polke, aj keď som bol vo vlaku a príšerne som sa nudil. Wow. Mne sa snáď prejedol Hollywood. ()

worlik

Emmerich má na kontě podobnejch katastrofickejch kousků už pěknou řádku, ale tenhle je u mě nejníž. Klišé střídá klišé a když může dojít k překvapivýmu zvratu v podobě zastřelení prezidenta (nic proti Foxíkovi), tak to zazdí (netradičně) kulkou trefený zlatý hodinky od manželky. Chvílema mi ale přišlo, jako by byl film točenej na zakázku pro sociální sítě, jen zbývalo začít je jednotlivě jmenovat. Trošku překvapením byl fakt, že malá Emily na konci nemávala americkou vlajkou, ale "jen" tou prezidentskou. 48,358% ()

carodejb

Tak toto bola parádička. Presýtené americkým patriotizmom, ale aj rovnakou dávkou sebairónie a odľahčenia. Po prvej nudnej ukecanej polhodine nasleduje krásna a zábavná akcia až do konca. Len škoda tých slabých efektov, inak som sa bavil. ()

helrohir

Takže tu máme ďalší z deštruktívnych Emmerichových filmov, v ktorých je vždy aspoň toľko výbuchov ako hviezd na americkej vlajke. Dej je samozrejme úplne neoriginálna zmes niekoľkých známejších akčných filmov, a ako je u Rolanda zvykom, opäť nemôžu byť hrdinami ľudia z normálnej usporiadanej rodiny, ale opäť musí byť niekto rozvedený a rozhádaný, v tomto prípade ide o naštrbený vzťah otec-dcéra (mimochodom hlavná adeptka na cenu najnesympatickejšie a najprotivnejšie decko). Akcia je pozerateľná, za to môžem dať Rolandovi palec hore, taktiež ho už dlhšiu dobu uznávam za to, ako elegantne dokáže skombinovať akciu a humor niekedy až parodických rozmerov do výborne fungujúceho celku. Čo mi však vadí je casting. Jamie Foxx ako mieruchtivý americký prezident (to je fakt utopická myšlienka) mi jednoducho v tejto roli nesedel. Nuž a Tatumovi akčného borca tiež nikdy nezožeriem, nech radšej zostane v romantických filmoch pre teenagerov. Zvyšok osadenstva ako tak ušiel, ale dve hlavné postavy sú proste omyl. Celkove to vôbec nie je zlý film, ale tiež sa pridám na stranu tých, ktorým sa viac páčila Gerardova exkurzia po Bielom dome. 60%. ()

Guran

Útok na Bílého domu a Pád bílého domu. Snímky se stejným tématem natočené ve stejném roce. Který z nich je lepší? Tenhle, Útok na Bílý dům. Je sice lepší, ale není to nic extra. Opět ukradený scénář ze Smrtonosné pasti, takže nic nového zde neuvidíte. Stejné akční scény, stejné postavy, stejný scénář. Channing Tatum je neporazitelný, prezident Foxx je zase vynikající střelec. Na to, že nikdy nestřílel z raketometu, tak z jedoucího auta dokáže z tak těžké zbraně vystřelit a zničit plot. Ta scéna mě dostala, že takovýto člověk tu zbraň vůbec unese a ještě k tomu vystřelí! Joey King nic moc. Vím, že má malý věk, ale jako čtrnáctileté herečka opravdu nic moc. Začátek filmu zdlouhavý a pak, když už to začne, je zde stereotyp, který trošku odstoupí s blížícím se koncem filmu, tam už se scénář a děj zlepšují, ale pohužel na převrat bylo až příliš pozdě. Útok na Bílý dům je jenom lepší verzí Pádu Bílého domu, kde Gerarda Butlera nahradil Channing Tatum. Aarona Ekharta Jamie Foxx, ale pod taktovkou jsou ty filmy stejný až na jednu vyjímku. Tento film musím pochválit za to, že si odpustil ty trapné a ubohé keci o americkém vlastenectví. Záběr na americkou vlajku je zde jen jednou, zatímco v Pádu bílého domu nespočetkrát. Je vidět, že Roland Emmerich není režisér amerického původu. Za to ho chválím, ale tento jeho film je slabý odvar. ()

Dinsberg

Reklama na prezidentský úřad Spojených států. Vždyť americký prezident je tak prima chlap. Proč to ale museli říznou konceptem Smrtonosné pasti? Jediný rozdíl je v tom, že tady nejde o kapitál finanční, ale politický. Aby to aspoň vyznělo neutrálně, povolali na režisérský post neameričana. Bohužel Emmerich, který od Hvězdné brány (kromě Anonymu) nenatočil nic, co by stálo za řeč, výsledkem, je dvouhodinový předvolební spot Baracka Obamy, který ho líčí jako akčního mírotvůrce.Proto je Nobelova cena míru pro něj velkým zklamáním. ()

Underworld míří do Prahy

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (více)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn