Batman

• USA The Batman (více)

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců - Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona - a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City. (Vertical Entertainment)

Illy

JO! Jo, je to tam! Ta správná atmosféra smradlavýho Gothamu, ten ponurej feeling, ten Bruce plnej modřin a jizev. Sice jsem to tušil, ale jsem rád že jsem se nezklamal... Je to tam!! ()

xxxvodnikxxx

Temnější, agresivnější, zároveň labilnější a arogantnější, tenhle Batman má všechno co chcete, byť po řekněme "reboot" sérii Batman začíná , Temný rytíř a The Dark Knight Rises byla laťka hodně vysoko, toto zpracování posouvá Batmana ještě o příčku výš. A to jak díky rozvinutému charakteru hlavního hrdiny, tak si jeho úhlavního nepřítele, ale v důsledku i dotažením celého systému Gothamu do kompletního celku.  A nejen to, je to i -až na výjimky- víceméně absence takových těch typických scén z amerických akčáků, které by byly v reálném světě (a možná nejen v něm) nereálné,. ()

Jaroslaf

Zajímavý a podmanivý vizuál kazí přílišná roztahanost a nic co bych už neviděl jinde. Ubrat na stopáži a přidat na automobilových honičkách a celkovému Gore a bylo by to cajk. Naznačování brutality bez skutečné brutality je stále jen hraní si na něco. 7even si nehrálo na nic. 7even zůstává nepřekonáno. ()

Flopik

Matt Reeves nám predstavil rozhodne najtemnejšieho Batmana akého sme tu mali. Celý film je hrozne temný, drsný a ponurý. Nesledujeme tu superhrdinu, ale skôr zlomeného muža, ktorý v Gothame bojuje so zločinom a prehráva. Celkovo tento film nie je superhrdinský, je to temná krimi, kde sa postupne snažíme odhaliť kto je Riddler. No a môj názor ? Ja som si to užil na plno. Milujem temné komixovky, drsnosť a krutosť v nich a Matt mi to doprial. Veľký plus aj zato, že Batman je tu naozaj len človek a aj keď má všelijaké vychytávky, výcvik a mnoho iného, tak nedokáže sám poraziť obrovskú presilu. Na druhú stranu, finále tým stratilo tú epickosť, ktorá mi tam chýbala. Dĺžka je adekvátna, nakoľko sa tam stane toho toľko, že bola potrebná každá minúta. Úvod je úžasný, pomalé budovanie atmosféry a nástup Pattinsona z tmy je famózny. Soundtrack takisto skvelý, žiadny hrdinský, ale opäť temný. Rozhodne mám aj pár výčitiek, a najlepší Bat to určite nie je. Je to však niečo nové a  ja som sa bavil skvelo, na 5*. Škoda, že v dvojke nebude nejaký skôr combat záporák, rád by som si pozrel fight do krvi. PS: Kto neveril, že Robert tú úlohu zvládne, tak nech si rozbije hlavu... Od začiatku som vedel, že to bude úžasne zahraný Batman a nemýlil som sa. ()

majec4

Z tohto filmu som prekvapeny, lebo som sa ho dost obaval. Pattinson krok vedla urcite nebol, pacil sa mi velmi.  Je to natocene viac o cloveku s vlastnym pribehom ako o superhridnovi. Je to osobnejsie, aj mne sa to dostalo viac pod kozu ako napriklad prvy Baleov Batman Begins (2005). Ta hudba je neskutocna, miestami sa mi to velmi podobalo na Snydera a jeho kultovych 300 (2006). Aj atmosferou sa to dost podobalo. Takto nejako si predstavujem komixovy film. Akcie som mozno cakal viac, ale ked uz nejaka bola, stala za to. Nahanacka s Tucniakom nemala chybu. Pri spatnom pohlade mi menej akcie nevadi, je to uplne iny styl filmu ako spominany Nolanov netopierik. Nemam problem s plnym poctom. ()

M1k9

100% komiksový vibe. Nový batman nemá tak dobré herce, hudbu a efekty, ale kompenzuje to promakanějším dějem a dost temnou atmosférou. Scénář jedna hvězda. Samotný batman bohužel není rozpitván do detailů. Respektive vůbec. Je to skoro takový neutrální prvek filmu. Bez minulých dílů a nějakého obecného základu by film nemohl fungovat. Catwoman byla až moc sexy. Batman nevýrazný. Chemie mezi nimi nefungovala.   6/10 ()

tomik99

Batmana od Nolana mám rád, přesto jeho filmy nevystihly tu surovou, temnou a pochmurnou atmosféru z komiksů. Matt Reeves si moc dobře uvědomoval, že toto v předchozích netopýřích filmech chybělo. A Reeves využil potenciál komiksové série naprosto naplno. Je to vlastně ještě komiksový film? Vlastně se jedná o jeden rozsáhlý detektivní případ, který se nemusíte stydět pustit i vaším rodičům. I tam je totiž velká šance, že film osloví i nevšední a hlavně nekomiksové diváky. Celý film je jednou velkou detektivkou, kdy nám jsou po části dávkovány nápovědy o tom, jak to skutečně tehdy bylo s Waynovými, Tučňákem, mafiány a dalšími. Scénář je vypiplán do posledního detailu. A i když se ve filmu vyskytuje minimum akce, i při tříhodinové pasáži se rozhodně nudit nebudete. Ono se totiž furt něco děje, Reeves vás nenechá vydechnout a celý případ je natolik zajímavý, že vás nedonutí zamhouřit oko ani na sekundu. Těch známých postav ze světa Gothamu je tam plno, ale každá má v příběhu svůj vlastní účel. Nikdo nikomu nebere čas, každá postava má v ději svou úlohu, která je opět využita na maximum. Herecké obsazení je jedna velká slast, natočeno je to fenomenálně a Michael Giacchino se opět v hudbě překonává. Takto má vypadat Batman. Takto má vypadat komiksový film s reálnými prvky. ()

nonick1

Fincherovsky ponurá atmosféra tohoto temného (ne)komiksového krimi-thrilleru spoluvytváří filmový preapo svět, který je podobně beznadějný jako současnost a stejně pochmurný jako budoucnost. ()

godycz

konecne ma batman KOULE. neni neni to john wick, ne neni to mr.nobody ani wrath of man, je to Patizon. KONECNE gotic, konecne komiks, konecne rainy a konecne noir. zvuk okovanych bot v kaluzich, hlasky cedici skrz zuby, pohled co zabiji. davam s nadsenim plny pocet. IMAX 28/2/2022. ()

ROCK,THE

A jak dopadl nový Batman? V první řadě musím říct že 4DX zážitek k tomuto snímku byl luxusní a VIP Před-Před Premiéru jsem si více než užil! A teď k filmu … Musím říct do začátku že jsem měl velká očekávání a ta se vesměs naplnila. Robert Pattinson se zhostil role velmi dobře a zároveň je to úplně jiný Batman než známe, rozhodně to není žádný superhrdina ani člověk se super hračkami, je to zlomený, zničený muž který se topí v depresích z minulosti a deprese spolu se strachem o to že by mohl ztratit vše co mu zbývá vnáší do bojů proti svým nepřátelům a zločincům Gothamu. Zároveň tu máme jiné pojetí Batmana i v tom že to není žádný nový origin ale nýbrž tu máme Batmana který už nějaký ten rok operuje, avšak je ještě v ranné fázi svého “Batmanství” nemá žádnou přehnaně vymazlenou techniku a nemá ještě tak moc zkušeností, je to zkrátka mladý Batman v rozvoji který teprve poznává sám sebe a nabírá nové zkušenosti samozřejmě spolu s novými triky a bojovou technikou. Za zmínku stojí i skvěle vytvořené parťáctví Jamese Gordona s Batmanem kteří jdou v tomto snímku ruku v ruce jako opravdoví parťáci z kriminálky a to se mi že sakra líbilo! Jejich souhra byla naprosto skvěle zahraná a sladěná až mi to místy připomínalo snímek Tango a Cash, tohle se jim opravdu povedlo. A co se týče nového Alfréda v podání Andy Serkise tak jsem byl z jeho nového podání Alfréda nadšený, bere Bruce jako svého syna a je vidět že Bruce k němu má stejnou náklonnost, jediné co mě mrzí že nedostal větší prostor a že Alfréda v jeho podání ve snímku vidíme až zatraceně málo. Zoë Kravitz jako Catwoman byla skvělá a opět nám ukázala stejně jako Robert úplně jinou Selynu Kylovou než jsme zvyklý a romance a napětí mezi Batmanem a Catwoman zde byla naprosto energická a funkční hlavně, prostě jste to z nich cítili už z úplně prvního setkání a bylo to skvěle zahrané oběmi představitely až bych (a nemyslím to teď nijak zle protože jsem fanoušek této série) řekl že mi to mírně připomínalo Twilight ať už právě zmíněnou romancí mezi oběma hlavními rolemi nebo samotným Brucem Waynem který si zvykl být vzhůru jen v noci tak mu vadí denní světlo a musí nosit sluneční brýle, jsou tam takové mírné náznaky a to i hudbou třeba od Nirvany ale jak říkám mě to nevadí a do tohoto Batmana se to skvěle hodí. Dále bych chtěl říct že tu máme skvěle záporáky a hlavně skvěle zahrané a to obzvláště co se týče Riddlera z kterého vám poběží mráz po zádech a na druhé straně Tučňák který se zas na jednu stranu jeví jako sympaťák a věřím že si ho oblíbíte až po skvěle až bych řekl “kmotrovsky” zahraného Carmina Falconeho, prostě Matt Reeves vybral velmi dobře a to nejen záporáky ale hlavně jejich představitele. Co se týče audio-vizuálu tak je to přesně tak temný jak to má být, lokace jsou skvěle vybrány a Gotham zde působí opravdu jako město z nočních můr kde by jste opravdu žít nechtěli, temný a plný zločinu a starých budov které vypadají jak staré strašidelné hotely, do toho stále slyšíte déšť který tu temnou ponurou atmosféru jen utvrzuje. A dále tu máme geniální soundtrack Michaela Giacchina který zde vnáší přesně ty temné tóny a melodie které by jste od takového snímku čekali ale zároveň i skvělé a svěží nové hrdinné téma Batmana které i teď když ho slyším ačkoliv ne z kina ale ze sluchátek tak mi utváří husí kůži na rukou, hudba naprosto skvělá a unikátní. Je to temný a depresivní kriminální příběh s hororovo-thrillerovou atmosférou který vás hned od prvního okamžiku vtáhne do děje a už nepustí, napětí a atmosféra by se dala krájet, proto musím zdůraznit to, že je to velmi atmosférický až bych řekl artový snímek který by i nestranný divák (nefanoušek) ocenil, protože kdyby jste nevěděli že koukáte na Batmana tak by jste si řekli že se díváte na sakra kvalitní ponurý krimi-thriller. K závěru řeknu jen pár slov a to v první řadě Matte Reevsi BRAVO! Povedlo se úplně nové pojetí Batmana a Robert Pattinson je SKVĚLÝ! Takže kdo milujete temné příběhy, horory, thrillery či kvalitní kriminálky nebo jste jen fanoušci Batmana či DC světa tak běžte do kina na tento unikátní skvost a věřím že i film roku 22! Kdyby vám náhodu přišla obálka s hádankou tak vám poradím kdo by ji mohl vyřešit a je to … The Batman () (méně) (více)

warrenur

Mimoriadne pekne natocene. Temne, tiche, s vybornou doprovodnou hudbou, ziaden afekt ani ovplyvnenie "coolovymi" blbostami tuctovych farebnych komixoviek. Herecky a ani scenaristicky opat nie je co vytknut, hoci pribeh som uz poznal, co bola moja nevyhoda. Pattinsonovi "ide" lepsie zvlast v "maskovanych"vystupoch (ak to bol on) a Zoe dostava coraz viac hereckych roli a nie je to na skodu. Za posledny rok som videl tri. Uzil som si to na velkom platne, ku koncu som vsak citil dlhsiu stopaz. Dovody su jasne, naozaj sa nikam neponahlali a nechali si i chvile na zastavenie. Spokojnost, urcite odporucam, kino. Prijemne ma prekvapil cine-max, ze mi nepraskali bubienky. 80% ()

Vazbič

Není to čistých pět, ale ty drobnosti, co bych tomu vytknul nejsou nic hrozného. Zkrátil bych to o tu závěrečnou akcii na stadionu. Herci super, hudba úžasná, atmosféra skvělá - zvlášť po těch komiksových omalovánkách, které na nás chrlí. Scénář lehký nadprůměr, sice je to dějovější, než jakýkoli předchozí Batman, ale občas to tak nějak nehraje dohromady, jak by mohlo a mělo. ()

drozdy1

Toto jsem potřeboval! Dva roky dlouhého čekání se konečně naplnily a já jsem nadšený. Instantní deprese, podporovaná neustálým deštěm a temnou atmosférou, která je konečně taková, jakou si filmový Gotham zasloužil. To má na svědomí především kamera Greiga Frasera, kdy je pomalu každý záběr jako ze stránek komiksu. Komiksy se mimochodem The Batman inspiruje velmi, ale bere si z nich jen to nejlepší, co nám tyto stránky o Temném rytíři nabídly. Moc se mi líbí kam se Matt Reevese nový pojetím postavy ubírá - a to především do vod detektivních, kdy je Batman podáván hlavně a především jako detektiv. Rváč a čistič ulic je přesunut až na vedlejší kolej (což pro někoho, kdo čeká především vyloženě akční film, může být problém), ale já to kvituji a to hlavně proto, že jsme takového Batmana na velkém plátně nikdy pořádně neviděli. To ovšem neznamená, že by se akční stránka filmu nepovedla, bojové scény a automobilová naháněčka jsou totiž kulervoucí! Scénář je velmi dobrý a především první polovina vám nedá vydechnout, pořád se něco děje a vy jen čekáte co nového vám přinese a čím vás překvapí. Robert Pattinson je výborný a obavy, že jako Batman neobstojí byly úplně zbytečné. Pattinson je značnou část snímku především pod maskou a jako Bruce Waynea ho uvidíme málokdy, ale to bych si dovolil říct, že byl i tvůrčí záměr. Dokonale hraje očima člověka, kterého stíhá trauma z minulosti a jehož jizvy se jen těžko hojí. Pattinsonem výtečný casting rozhodně nekončí a zdatně mu sekundují krásná Zoë Kravitz jako Catwoman, Jeffrey Wright jako Gordon, démonický Paul Dano jako hlavní antagonista Riddler a Colin Farrel jako Penguin. Kdo ale určitě překvapil, byl John Turturro jako mafiánský boss Carmine Falcone, který si užívá každou minutu na plátně a je to znát. Moje očekávání byla maximální a já jen chrochtám blahem, že nový Batman nezklamal a má určitě své opodstatnění, že vznikl mimo jakýkoliv DC vesmír, který by mu jedině uškodil (i když bych docela rád viděl i Affleckovu verzi). Dvojka nám je krásně naznačena a já jen doufám, že vznikne, protože jestli toto byl jen začátek, tak se nemůžu dočkat, co si pro nás Matt Reevese přichystá dále. Prostředky, materiál a potenciál teď rozhodně má. Více takovýchto filmů, s jasnou tvůrčí vizí a svobodou, do kterých zasahuje studio jen minimálně nebo vůbec. Protože raději dostanu jeden takovýto poctivý produkt za rok, nežli čtyři, generické stejné a opakující se produkty, které se bojí jakýkoliv změn a u kterých se pomalu, ale jistě, ztrácí jejich tvář. Hodnocení:97% ()

MiniMinion

Kdy už si lidi přestanou stěžovat na casting předtím, než film vidí? Ledger, Affleck,… teď Pattinson. Je to fantastický herec a od první chvíle jsem věřil, že to dokáže. A on to dokázal. A vlastně se dá říct, že to v tomto filmu dokázali úplně všichni, od před i za kamerou. Matt Reeves konečně napsal příběh, ve kterém je Batman nejlepším detektivem na světě, a ne jen akčním superhrdinou či dokonce brutálním masovým vrahem, jak ho prezentoval Snyder. Nejde sice o bůhví jak originální typ příběhu (je to hodně na způsob filmů jako Se7en či Zodiac), rozbodně je to ale neotřelé v rámci superhrdinského žánru. Tento příběh pak zcela mistrně zrežíroval, a Greg Fraiser to komplementoval geniální kamerou, je teď vážně ve formě (viz například loňská Duna). Místo Hollywoodem milovaných zběsilých střihů spoléhal na dlouhé záběry, díky nimž vyniká choerografie a propracovanost. Zářným příkladem toho je například honička v Batmobilu s Penguinem. No a tvůrcovskou svatou trojici tohoto filmu doplňuje génius Michael Giacchino. Jeho soundtrack je mrazivý, silný, poutavý, melancholický, naděje plný… to vše a mnohem víc. Fantastická práce. No a obrovskou chválu si naprosto zaslouží i obsazení. Andy Serkis jako Alfred je skvělý casting, je to úplně jiné pojetí než třeba Michael Cain, ale je skvělý a přál bych si, aby byl ve filmu víc. Jeffrey Wright je jako unavený Gordon sžíraný zkažeností Gothamu okamžitě sympatický, a skvěle se hodí k této verzi Batmana. K nepoznání změněný Colin Ferrel jakožto nastávající crime boss Penguin je totální show stealer. Zoë Kravitz je jasně mojí nejoblíbenější Catwoman, vystihla perfektně tu Selinu kterou známe z komiksů a zároveň jí přidala něco svého, a to mnohem lépe, všechny než předchozí herečky v této roli. Paul Dano nám dal zcela nové pojetí Riddlera a jeho výkon je tady naprosto mrazivý, bezpečně jeden z nejzajímavějších záporáků posledních let. No a konečně Robert Pattinson jakožto titulní role. Když je v kostýmu Batmana (což tak je ve velké většině filmu), je naprosto dokonalý. Padouchům nahání hrůzu, v dobrých lidech vzbuzuje naději, jeho bitky jsou hodně syrové a fyzické (přesně, jak mají být), má výborný Batman hlas, navíc je to KONEČNĚ detektiv… všechno funguje dokonale. Kde zadrhává je Bruce Wayne. Mezi Batmanem, soukromým Brucem Waynem a veřejným Brucem Waynem tu prakticky není rozdíl. Což není chyba Pattinsona, spíš problém scénáře. Ovšem beru to jako jiný výklad té postavy, jiné pojetí, a vlastně mi to ani tak nevadí. Navíc jsou vrata otevřená pro pokračování, kde by se tohle mohlo více prozkoumat. Ostatně film připravuje prostor pro spoustu věcí v pokračování, že? ;-). Takže mě to až tak netrápí, ale nějaké ty bodíky strhnout musím. Celkem jde však o neskutečně podařený komiksový film, a o vynikající film vůbec. Viděno na předpremiéře v IMAXU a musím tento formát jen a jen doporučit, podívejte se na Batmana na co největším plátně s co nejlepším zvukem. Stojí to za to. 9/10. ()

rexino

DCčku začínajú stand-alone komiksovky vychádzať a je vidieť, že pri nich dostávajú tvorcovia potrebnú slobodu. Batman je so svojou neskutočnou dĺžkou na hranici komerčnej únosnosti naozaj risk. V prvom rade je Batman hlavne kriminálka a atmosférická vec. Akčných scén tu napočítame na jednej ruke, ale sú za to absolútne luxusne natočené, čomu vďačíme absolútne perfektnej kamere Greiga Frasera a duniacému batmanovskému motívu od Michaela Giacchina. Battinson funguje a jeho herecký kolegovia ho dobre dopĺňajú. Zvlášť Paul Dano si tu ide svoj už tradičný psycho výkon. Aj keď pacing bol správne nastavený a film nemal hluché miesta, ja osobne som tých 176 minút už cítil a nebolo to málo. Taktiež koniec bol prekvapivo oveľa menej akčný, ako by človek čakal a až na pár exkluzívnych akčných záberov to bolo skôr o posolstvách Gothamu. ()

Pat_rick_fan

Suma sumárum ako celok druhý najlepší Batman počin po TDK za mňa. Je to krásne nasnímané, prekvapivo rýchlo plynúce, hutné, atmosférické a temné, ale aj akési nedopečené a občas tak nejak zdráhajúce prekročiť svoj vlastný tieň. Hovorím predovšetkým o chýbajúcej NAOZAJSTNEJ "špine", lebo tu by sa explicitnejšie násilie, gore či nebodaj sexualita náramne hodili. Chápem PG-13, kiná sa spamätávaju z covidu a toto musí niečo zarobiť, ale nedbal by som si pozrieť aj nejaký o hodinu dlhší directors cut. Nejedná sa síce o žiaden prevratný miľník v kinematografií, ale inak nie je veľmi čo vytýkať. Veľa sa píše o skvelom Batmanovi a slabšom Brucovi, ale mne to práveže náramne sedelo do konceptu toho, čo neskôr vo filme geniálne pomenuje Riddler: (spoiler) Bruce nachádza svoje "pravé JA" vo svojej maske temného rytiera, zatiaľ čo v civilnom živote je neistý a stratený, jednoducho, žiadny. Well played, Robert. Všeobecne sa dá povedať že isté jednotlivosti sú z toho najlepšieho, čo komiksy filmovo zatiaľ ponúkli (ever). Budovanie vzťahu s Catwoman je tak integrálne a organické, že nepôsobí ako nutný marketingový prívesok aby nalákal na romantickú linku "nežné" pohlavie, ale funguje ako kľúčový prvok príbehu, bez nijakého sentimentu. Aj keď tu si zásluhu na tom nepripisuje scenár, ale skvelá chémia medzi Pattinsonom a Kravitz, ktorí sú inak herecky za mňa najlepší predstavitelia svojich úloh. Kamera top, soundtrack fajn, ale úprimne, ja tú Nirvanu ako nosný motív jednoducho nechápem. Je to skvelá vec, hodí sa, ale keď už robím autorský originálny film, požičať si slávnu skladbu považujem za lazy move. Monológy na začiatku a konci by som kľudne vypustil, nevyrušovali, ale fungovalo to asi lepšie na papieri. Podobne ako pri Dune, maximálny efekt filmu sa dostaví, keď bude slúžiť ako základ pre skladačku. Viac ako samostatný film. A bežte, prosím, do kina. ()

Batahst8

Wow, já jsem naprosto beze slov, jako fakticky nevím co mám psát. Ale je to prostě kurva úžasný, je to doprdele fenomenální. Připadal jsem si, jako kdybych sledoval Sedm, ale místo Pitta sleduju Batmana. A když už jsem zmínil toho Batmana, tak musím říct že Pattinson je kurva fenomenální a dokonce zrovna teďka mi v hlavě rezonuje myšlenka, že je to nejlepší Batman, jako fakt si to totálně zandává a věřil jsem mu úplně všechno, jako fakticky úplně všechno. Ale i ostatní postavy jsou kurva úžasný. Jeffrey Wright jako Gordon byl skvělej, Colin Farrell jako Penquin byl úplně vystřiženej jak z nějaký gangsterky, Andy Serkis jako Alfred = Boží. Ze Zoë Kravitz se stala nejen totální sexbomba, ale i skutečná herečka s nějakým hereckým talentem. A Riddler, tak ten byl neskutečnej, jako klaním se Paulu Danovi jak to dokázal zvládnout a doufám, že od téhle chvíle ho začnu vídat častěji, protože je to totální Bůůůůh. Ale jako nejlepší věc považuju na tomhle filmu režii Matta Reevese, prostě z jakou láskou je to natočeno, to je jednoduše skvělý a pro Boha to záběrování to je zkrátka ahhhhhh, prostě nádhera. Ale i zbytek aspektů je kurva Boží, kamera Greiga Frasera je úžasná (scéna s přestřelkou v klubu, jako to jsem valil oči), zvuk je naprosto boží (Pane Bože ten zvuk toho Bat-Mobilu byl tak úžasnej) a hudba, ta hudba je prostě úžasná, Giacchino je jednoduše frajer s velkým F a jako jeden z nejlepších komiksových soundtracků, dali možná nejlepší. Celkově musím říct že Matt Reeves ukázal prostředníček a řekl FUCK YOU, všem lidem kteří dělají filmy jenom jako spotřební zboží (Ano myslím tebe Disney) a potřebují k tomu spoustu peněz. Boží miluju to, je to druhý nejlepší komiksový film a musím to prostě vidět znovu (PS: Honička v Bat-Mobilu s Tučňákem je asi jedna z nejlepších automobilových honiček všech dob). 10/10 ()

vito_corle

Když oznámili, že Pattinson bude novým Batmanam, nebyl jsem zrovna nadšený. Neuměl jsem si ho toho pobledlého upíra představit v Gothamu. Ale velká chyba! Děj víc jako kriminálka nebo gangsterka, Batman tentokrát nemusí utíkat před každou policejní uniformou. Spíše tentokrát dělá konzultanta. Ale nevadí mi to. Něco ze Zodiaca, trochu i z filmu Sedm. Colin Farrell k nepoznání, ale vlastně ani postava Tučňáka se nedržela předlohy, byl to prostě jen lump. Překvapil Hádankář s obličejem oxfordského studentíka. Kápo extrémistů. Gotham zase tmavý a špinavý. Batman tentokrát civilnější, žádný přehnaně nabušený svalovec, dokonce i kostým bez velkých vychytávek. A herci ta maska s ušima fakt sekla uměl dělat psí oči. Co mě, ale hodně zklamalo, to byl batmobil. Taková bugina s dobrým zvukem. Film dost dobrý odsýpalo to a konec ukazuje, že by se ve dvoje mohl ukázat JOKER. ()

sirien

EMO Batman... well. Storka na úrovni trochu delšího, ale vcelku nevýrazného komiksu, kde všechno působí trochu lacině nebo recyklovaně a bez nápadu - opakující se komorní lokace, nechutně otravný voice-overy interních monologů (v nejhorší tradici tell not show), přehnaný hudební podkres, catwoman co vůbec neni copypasta Halle Barry, laciná akce s nijakou choreografií, stopáž o polovinu delší než by se hodilo s tempem sprintujícího šneka, záporák co se asi (?) snaží reflektovat styl 2019 Jokera... Emo Batman (herec, maskování... ty oční stíny byly už fakt lol moc) s pohyby toho Burtonova, který se snaží "dekonstruovat" (v moderně špatném významu slova) klasickou Batmanovskou message - Batmanův příklad plodí násilí a zlo, jeho otec byl boháč a proto korupčník, za všechno můžou "provilegovaní bílí muži" (doslovná citace), je potřeba dodávat "víc naděje" (protože GOTHam je teď Metropolis nebo co...) Celkově to není vysloveně ŠPATNÝ - jen taková tuctová televizní detektivka s Batmanam místo noirového detektiva. Sledovatelný, ale určitě ne dobrý, natož hodný kina. ()

melloun

Tenhle Batman se povedl. Bruce Wayne je maximálně upozaděn a vše se točí kolem vyšetřování případu, což je neskutečně osvěžující přístup k látce. Pattinson jako Batman perfektní, Gordon perfektní, Batmobil perfektní, Penguin perfektní, Catwoman perfektní, souboje perfektní, korupce a pocit beznaděje perfektní. Ač se mi Riddler zdál zpočátku jako slabý záporák, nakonec je to perfektní šílenec. Paradoxně nejslabším místem se mi zdá být soundtrack, který má sice vynikající ústřední motiv, ale nedokáže úplně pohltit a podpořit akci na plátně. V tomhle je Nolan lepší, ale třeba si Reeves jen schovával všechny trumfy až pro pokračování. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023