Stanmi

No co si budeme povídat třetí Expendables jsou poměrně jasně nejhorším dílem této série, což ale neznamená, že to není nadprůměrný akčňák, který umí pobavit. Expendables půjdou tentokrát po obchodníkovi se zbraněmi Conradu Stonebanksovi (Mel Gibson), který je mimo jiné také býválým členem tohoto týmu. Stonebanks se, ale ukáže jako těžký oříšek a tak to na něj Barney Ross (Sylvester Stallone) zkusí se zbrusu novým týmem (Lutz, Ortiz, Powell, Rousey), ale ani s nima to nebude žádný med, takže také "starý" tým bude mít do toho ještě co říct (nebo spíš vystřílet)...Zatímco v minulém díle nás čekali jenom čtyři nováčci, tak teď už jich je rovných devět. Kromě onoho "new blood" týmu, bez kterého bych se v pohodě obešel, tady máme pana Gibsona, který se ukázal, že je opravdu zdatným záporákem, snad škoda trochu uspěchaného závěrečného souboje se Slyem, ale to už se stalo i JCVD ve dvojce. Konečně se dostalo taky na Wesley Snipese, který ukázal, že mezi Postradatelné určitě patří, ale příště by to chtělo více osobních soubojů, Antonio Banderas především pobavil svou otravností, Kelsey Grammer byl poměrně zbytečný a Harrison Ford neurazil. Staří párdálové (Statham, Lundgren, Crews a Couture) tak jsou odstaveni na druhou kolej, ale Arnold zase potěšil svými hláškami, akorát ten Jet Li tu byl opravdu jenom pro jméno na plakátě. Režisér Patrick Hughes tady předvedl pár zajímavých záběrů a taky závěrečnou akční část zvládl celkem bez problémů, ale místy byl střih opravdu chaotický (i když na to už jsem zvyklý z video akčňáků) a také ona délka byla poměrně přepalená, což by zas tak nevadilo, kdybych se v oné nástavbě nemusel dívat na zakaboněnou Rondu Rousey (jiný pohled zdá se v UFC nepěstují). Přes všechny ty drobné výtky jsem se však v kině bavil, takže rozhodně nemůžu tvrdit, že by pro mne byli třetí Expendables zklamáním, i když prostor pro zlepšení tu určitě je. ()

maniacxl

Ne,ne,já to tušil,že to bude sračkový nářez se v ším všudy.Ono se řekne,že se to má brát s nadhledem,ale když je všechno totálně v prdeli,včetně režiséra a herců,tak pak není co brát s tím nadhledem.Po třetím díle téhle "americké hry na hrdiny"tedy dostávám strach. Vážně to nechce Stallone už zabalit? Jako recese to bylo dobré v prvním a druhém díle, ale nyní ztrácí evidentně dech a nic nefunguje jak by mělo. Expendables 3 s klidným svědomím mohu označit jako zoufalou snahu přizvat do filmu ještě "nějakou partu" akčních hrdinů za úplně každou cenu.Pokud se odváží scénarista odstřihnout starou partu NE-Postradatelných z půlky filmu a nahradí ji mladou velmi nevýraznou krví Postradatelných, pak je to logicky problém. Nebylo na zaplacení Stathama nebo Snipese po delší dobu? Vysvětlovalo by to i to, jak jsou zde hodně blbě udělaný triky a některý akční scény.Gibson sice film oživil,ale bohužel jako jediný to bral vážně,což vlastně vyznělo ještě blběji.No a o Banderasovi není třeba mluvit vůbec,nebo začnu zase mít tiky.A jestli čtverku bude režírovat John Woo a bude v ní hrát Jiří Kajínek Marek Vašut,tak se na to určitě podívám.Astala vista babi!40%. ()

Facerr

SLY plní sny fanouškům akčního filmu už několik let a stejně, jako vždycky i tady se překonal. Hlášky, akce, příběh, to všechno se povedlo. Jak už bývá u Expendables zvykem speciální kategorií je i herecké obsazení. Všem, co tuhle lahůdku ještě neviděli, doporučuju nestudovat herecký obsazení, protože budou opět mile překvapení. Mám pocit, že Expendables se pomalu, ale jistě stávají kultem, ve kterým si postupem času zahrajou, ne li už zahráli, všechny hvězdy akčních filmů. Fakt už jenom chybí major Zeman:). Plusem jsou i nový tváře, který sem nakonec hodně dobře zapadají a kterým dal SLY velkou šanci. Třetí pokračování je opravdu krasojízda každým coulem a můžu jí doporučit nejenom fandům akčních filmů, ale i fandům dobrejch filmů. ()

p.i.t.b.u.l

Když jsem četl komentáře, které byly více negativní, než pozitivní, říkal jsem si, že většina tady nedokáže pořádně ocenit starou klasiku. Často se tady zmiňoval špatný děj, laciné exteriéry, mladý tým a omezení na PG - 13. Nic z toho mně nevadilo. Ale musím uznat, že už to není to co bývalo. Jednička mě odrovnala něčím novým, dvojka sázela na vtipné scény, ale co trojka? Humoru tam bylo jako šafránu, většina herců nedostala tolik prostoru, který jsem čekal a už to bylo pro mě nudné. Chvílemi jsem se koukal na hodinky a přemýšlel kdy to asi skončí. Nevím, něco tomu chybělo a ani ti nejlepší herci, kteří se v tomto filmu objeví to nezachránilo. Nemělo to prostě ten náboj, který se od toho čekal. Snad bude 4 díl povedenější a napraví to co tady nedokázali. ()

raffi

Možná trochu slabší než 1 nebo 2, ale stejně pořád se drží na dobré úrovni, v kině jsem se rozhodně nenudila, hvězda filmu byl Banderas :D ()

dudo24

Ďalší akčný náklad. Po pokojnej, nelogickej a prekecanej dvojke sa táto séria znovu vrátila na správnu koľaj neutíchajúcej akcie. Veľmi ma potešili nové, staré tváre čo sa pridali do klubu tejto série. Celkovo som nadmieru spokojný. Film sa určite vyrovnal jednotke. ()

kacir

Kus slabšie ako predošlé diely..Nie je to všetko len o počte prázdnych nábojníc, no nevravím, že som sa nebavil. ()

Stepa777

I toto pokračování Postradatelných se vydařilo. Akce je opět pecka - hlavně v poslední čtvrtině filmu to stojí za to. Stallone a jeho parta je znovu výborná a W.Snipes do ní taky dobře zapadl. Kvalitně udělali i záporáka z Mela Gibsona, nečekal jsem že bude tak dobrej. Trochu jsem se obával, jak si povede H.Ford :D ale role v helině mu docela padla. Hlášky jsou zde taky dobré, ale ne tolik jako v Exp2. Prostředek filmu, kde Barney hledal nový členy byla trochu nudná jinak akce bylo pořád hodně. Myslím, že v tomto díle byla větší snaha o příběh, kterej myslím že zvládnuli líp než ve dvojce, ale pro tento typ filmu bych radši volil přímočarost a jednoduchost. A proto si taky myslím, že trojka je o něco slabší než dvojka....80%. ()

Marty_cz

Už když šel do kin 2. díl, tak jsem si říkal, že z toho nic nebude, ale zpracování mě překvapilo a docela příjemně a já se hezky bavil a nelitoval jsem, že jsem film viděl v kině. Co se týče 3. Dílu, tak podle obsazení jsem se na to velmi těšil hlavně na Forda a Gibsona,ale bohužel, no těď můžu říct bohudík jsem film nějak propásl a viděl jsem ho až po všech představeních. Takhle nějak jsem očekával, že dopadne druhý díl. A teď jsem tomu moc věřil. Někdy až moc zdlouhavé a nudné. Mladíci naprosto bez charisma, scény s nimi byly vyloženě nudné. Co se týče staré dobré školy, tak v tomhle díle si je ani moc neužijeme, což mě bylo opravdu líto, hlavně když se k nim tak hezky připojil Snipes, scény kde se objevil, jsem si nakonec užil nejvíc a bavili mě nejvíc což mě i překvapilo a potěšilo. Ford tam nedostal nijak zvlášť velkolepou roli což mě trošku mrzelo, že byl na tom stejně jako dřív Willis, ale tohle je část filmu kde jsem byl zklamán, ale nevadilo mi to šlo spíš o to, aby se tam ukázala další velká filmová hvězda na plátně. Mel to náramně hezky zahrál a jeho chladná tvář byla naprosto úžasná, ale co mě naštvalo, asi úplně nejvíc byl závěrečný souboj. Strašně nedůstojný a hlavně příliš krátký s Van Dammem ve 2. dílu bylo asi 100x lepší. Kdyby se ve filmu ukazovali nové postavy (mimo Banderase ten hodně pobavil), tak často jako staré postavy, tak by to bylo rozhodně lepší. Poslední třešničkou na dortu zklamání bylo to, že Li už není v postradatelných. ()

davistercz

Obyčejné Béčko, už i ta akce neni taková jako v těch předchozích dílech. Je to takové nemastné, neslané. Škoda. Chtěl jsem dát 3*** za tuhle "klasiku". Dávám 4 kvůli skvělému a vtipnému Banderasovi. ()

Domas88

Copak nikdo nechápe o co jde? :D Asi ne.. Pořád bude někdo hledat mouchy..a proč si proste neužijete jen ty chvile co? Pokud máte radi herce, kteří tady byly a jsou a jejich filmy prošli generacemi a porád baví.... Jsou staří? Ano.. Je to pořád to samé? Ano.. Stejně se na ně podíváte? Ano... Jen já si ty i užiju.. pro mě skvělé :) moc :) moc:) a pořád :) ()

Hruskovice

Nedalo se ubránit tomu, že jsem se při sledování pořád přiblble usmíval a vše mi připadalo tak nějak parodický, kromě akčních scén :D Ještě že jich tu je tolik a je to na tom celý postavený. Co mě hodně potěšilo, že v putice největší drsňáci pijí NÁŠ budějovický budvar. Banderas trapnej jak reklama na osvěžovač vzduchu. A když jsme u těch reklam, k pobavení jak kamera vždy najíždí na značku aut :) Co jsem si zase ověřil je, že S. Stallone umí nejlépe balit kufry na cesty :D Ale nakonec, když se vymažou ty sentimentální sračky, tak je to opět dobrej akční nářez :) Takže za mě 3/5 ()

djbarrel

Tentokrát jsem trochu váhal zda dát tři nebo čtyři hvězdy. No nakonec s odřenýma ušima, ale čtyři. Ne, že by tedy něco bylo vyloženě špatně. Spousta střílení, nekonečné zásobníky, akční scény jako z let osmdesátých, spousta velkých jmen, tentokrát i mladá krev ... Vše je OK, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tenhle čaj už začíná slábnout. Docela se bojím jak dopadne ta čtyřka. 75 % ()

Daggeron

Úprimne, nerozumiem príliš tým hejterským rečiam, ktoré Expendables 3 zhadzujú pod zem. Po parádnej, efektnej a mimoriadne zábavnej dvojke som tvrdil, že by ďalšie pokračovanie točiť nemali, pretože sa už nie je kam pohnúť a ako zlepšiť. Avšak trojka je minimálne dôstojným pokračovaním doterajšej série. Prirodzene, po humornej stránke sa už nemá kde posunúť, lebo Sly či Arnold (a navyše v predchádzajúcej časti Willis a Norris) všetky svoje kultové hlášky vyčerpali, ale príjemné narážky ponúka aj trojka a pokiaľ nie ste vyložene nadurdený nímand, ktorý len čaká na čo i len najmenšiu chybičku, aby mohol kritizovať, tak sa naozaj zasmejete. Trojka však oproti predchádzajúcim produktom posúva o úroveň vyššie akčnú časť - a to je predsa to, prečo tieto filmy vznikajú, nie? Ako spomienka na akčných hrdinov, bijcov, na hory svalov, na ktorých mnohí z nás vyrastali a ktorí navždy zostanú v našich mysliach zakorenení ako stelesnenia žánru. Vidieť vedľa seba Stalloneho, Arnolda, Lundgrena, Stathama, Snipesa, Forda či Gibsona je splnením sna mnohých. Áno, nie je tam už Willis, nie je tam Norris a nie je tam van Damme. No a čo? Obsadenie sa predsa stále mení. Čo teda čakáme? Snáď len nie sofistikovaný scenár, riešiaci filozofické múdrosti o vzniku sveta či definícii pojmov bytia a nebytia. To, čo týchto hercov preslávilo, nám servíruje v najlepšej možnej podobe a trúfam si tvrdiť, že po stránke akcie strká do vrecka i predchádzajúce dve časti. Úvodná akčná sekvencia nie je síce tak efektná, scenáristicky a choreograficky prepracovaná ako v dvojke, ale to, čo vidíme v záverečnej polhodine, je pre fanúšikov akčného filmu totálnym orgazmom. Toto už nie je len prestrelka na letisku, toto už je doslova masaker. Skupina hrdinov bojujúcich proti brutálnej presile, nielen proti mužom, ale i tankom či vrtuľníkom. Z hľadiska logiky je to síce totálna hlúposť s kopou nezmyslov, ale o to tu predsa nejde, nie? Aspoň to mnohí pri hodnotení predchádzajúcich dielov tvrdili. Neviem ako vy ostatní, ale ja som sa teda kráľovsky pobavil a prišiel som si na svoje. Aj keď záverečná bitka Stallone vs. Gibson bola oproti tej s van Dammom tak trošku nedôstojná, najmä jej zakončenie, ale ber to čert. Ja som si to užil. A štyri hviezdy dávam iba preto, aby hodnotenie rozlíšilo kvality jednotlivých častí - a dvojka bola predsa len zo všetkých najlepšia. PS už druhýkrát po sebe je najlepším hercom na plátne záporák. A hoci si Gibsona možno v tejto úlohe vopred predstaviť nedokážete, Barneyho parte solídne podkuruje. PPS začlenenie mladých treba pochopiť ako nutné zlo, aby sa tvorcovia viac priblížili mladšiemu publiku. Zároveň je to však aj ideálny dôkaz, že Sly, Arnold a stará banda boli a sú jedineční a ešte bude dlho trvať, kým sa niekto dotiahne na ich úroveň. Klobúk dole za to, ako nám aj v takom vysokom veku robia radosť. ()

Meow86

Očekávala jsem nabušený "Meisterstück" srovnatelný s dvojkou. Bohužel, ani více jak 10 zvučných hereckých jmen snímek nezachránilo. Kdyby i ve trojce kousla Chucka Norisse kobra, možná by film dosáhl lepšího hodnocení. Tolik hereckých ES a téměř ani jedno v rukávu. Nulový prostor se ukázat, vyšvihnout, předvést. Možná, kdyby jsme se nemuseli tak mikroskopicky a sáhodlouze dívat na Slájovo četné FaceLifty a NeckTity, zbylo by více času na nějakou tu akcičku. Palec nahoru pro Toníka Banderase a pár jeho hlodů. Druhý a poslední palec nahoru pro záporáka Mela. Palec dolu za vetchého Forda. Ten ať už radši nelítá. ()

White-Man

První díl čtyři hvězdičky, druhý díl tří hvězdičky, třetí díl dvě hvězdičky… doufám, že se nedočkáme čtvrtého pokračování. Během sledování jde krásně vidět, že většina rozpočtu šla na honoráře hercům, jejichž výkony jsou spíše podprůměrné. Nejvíce je to patrné ve finální scéně, kde prostě na CGI už nezbyly finance (dům odolný vůči tankové palbě? wtf…). ()

eMeMko

Třetí díl Expendables dojíždí na to, co se objevilo už u dílu druhého - spousta postav. Vypadá to sice cool, když máte v titulcích i na plakátech 15 "legendárních" jmen, dokonce i první teaser s nimi byl dokonalý, nicméně za ty dvě hodinky děje si ani k jedné nestihnete vytvořit nějaký větší vztah. Nehledě na to, že ani herecké výkony nejsou nijak úchvatné. Výjimku tvoří překvapivě drsný Mel Gibson, a velmi vtipní Antonio Banderas s Wesley Snipesem. Scenáristicky se série drží zhruba na stejné úrovni, kamera a akční scény jsou pořád úmyslně přepálené, nicméně ve výsledku se jedná o pouhý průměr a nejslabší díl celé série. ()

x_ander

Kanonáda akčních legend potřetí. A pořád mě to baví. Škoda jen zbytečného protlačování mladých (a nezajímavých) ksichtů na úkor dědků, kvůli kterým se na to Expendables přece díváme. Pořád ale tak nějak doufám, že Sly celou sérii uzavře opravdu ultimátním filmem, k jehož natočení dokope pořádného režiséra a scénář bude přece jen o něco zajímavější. Trojka takovým filmem není. ()

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy