Rodin

Tohle je moje srdeční záležitost, tak jsem asi v hodnocení trochu nadsadil. Ale co, vy mi to odpustíte a já budu mít dobrý pocit. Protože tohle byl asi první opravdu dobrodružný biják (vyjma Honzy Marajse), který jsem v kině jako kluk viděl a dodnes ho mám strašně rád. Příběhu nic nechybí, je tam správný mix komediálních, vážných i tragických prvků a za závěr by de Brocca zasloužil podtrženou jedničku, protože žádná líbačka a šťastný život až do smrti se proti tehdejším zvyklostem nekonaly. ()

kyLuke

Skvělá hudba zachránila tento povedený historický film a dokázala z něj udělat nezapomenutelný zážitek,který získal mou důvěru,kterou už asi nikdy neztratí.Konec je sice přehnaně smutný a těsně před koncem až trošku nudný,ale ten začátek je zase geniální.Prostě skvělá zábava z kultovních šedesátých let. ()

karlee

Ve druhé polovině filmu se Cartouche z rozpustilého dareby změní na furiantského pozéra, spolu s tm ztratí film humor i spád. První polovina výborná. ()

LuNaj

Pěkný film s Claudiou, který však trpí velkým neduhem- přes svoji dlouhou stopáž má docela dost hluchých míst. Být to trošku kratší, rázem by se to stalo živější a tím pádem i napínavější. ()

natalanka

Přidávám se ke klukům a černému dešti Blackreince, kteří dali 5 hvězdiček. Pro nostalgii, klasiku, dobrodružství, fantasii a slzy na konci, kdy jsem Cartouchovi spílala, že se zakoukal do takové fifleny a Venuše to odskákala. Pro opravdové chlapské souboje a pro opravdovou ženskou romantiku. Proto, že u tohohle filmu si udělám pohodlí a dám si dobré kafe a vychutnávám. Film i kafe. :-)) ()

Jehan

Asi bychom měli konečně ocenit skutečnost, že všechny tyhle báječné francouzské bijáky by byly prd nejen bez Belmonda, ale i bez skvělého Jeana Rocheforta. ()

subic

Jeden z filmů ještě s dabingem Jana Třísky. U nás jsme měli taky řadu zbojníků a Frantíci měli Cartouche. Byli mladí a už byli hvězdy, Jean-Paul Belmondo (28) a Claudia Cardinale (23). ()

Pete

Král Kartuš pařížského podsvětí, Muž z lidu, bohatým bral ženy a prachy, chudým dával naději na svobodu. Nad jiné zbojnické pověsti to povyšuje obvyklá spolupráce DeBrocca/Belmondo, k této látce se ten ztřeštěný styl vyloženě hodí. Proud blbinek a eskapád tryská téměř nepřerušovaně od začátku do konce, a řekl bych, že film příliš nezestárl. ()

ostravak30

Ještě ani ne třicetiletý Belmondo a bez mála dvacetiletá Claudia Cardinale ve filmu plném soubojů, krásných žen a skvělých kulis. Trochu komedie, trochu dobrodružství a trochu historický film. To vše se krásně snoubí s životem Cratouche, jehož jedinou motivací bylo krást těm, kteří si to zaslouží a žít. Hlavně naplno, ať to stojí co to stojí, ať si zítra klidně umřeme. Historický předobraz Zorra nebo naopak francouzský pokračovatel R. Hooda? Možná. Vždyť jeho zásady bylo nezabíjet děti, ženy a hlavně nebýt věrný. A když se takový dobrodruh zamiluje, tak nezná bratra. Je schopen pro lásku milovat a jít až na kraj světa. Cartouche není jen film o slavném lupiči, ale též o životě na hranici. O světě, ve kterém musíte převzít otěže svého osudu a pro zisk i občas riskovat. Belmondo, C. Cardinale, to spojení ohromně ladilo a nakonec i Odile Versois, který se mi moc líbila, nejspíš ve své nejslavnější roli. A k tomu poctivá, řemeslná práce. ()

elanista1

Komedia, ktoru ked budete brat s velkym nadhladom tak sa zabavite.Typicke foriky zo sestdesiatych rokov, cista romanca a smutny koniec. Belmondo dava, a Cardinale...tiez dava, svoj povab a krasu. Pohodovka. ()

zigy

Kostýmy a výprava jako by z oka vypadly Angelice, podobný je i Černý tulipán, jenže....Cartouche je kvalitativně o mnoho níže, spíše taková báchorka pro malé děti...a bojové scény odfláknuté a nereálné až hrůza. Pokusy o vtip více či častěji méně úspěšné. Nad vodou to drží jen Tříska a spol. v dabingu. ()

PTuranyi

Ľahký dobrodružný film inšpirovaný skutočnou osobou. Väčšinu času zábavný s nádychom romantiky. Žiaľ vzťahy hlavného hrdinu k ženám nevyznievajú príliš vierohodne. Na jednej strane vášeň k Izabele, ktorá nakoniec končí platonicky na druhej strane opätovaná láska k Venuši. Popri tom machovské reči a scény. ()

xander

Dobrodružná komédia v hlavnej úlohe so skvélým Jeanom-Paulom Belmondom a Claudiou Cardinale, trochu pripomína staršieho Fanfána Tulipána. Aj Cartouche je svižným snímkom ktorý nikdy nenudí a je v nom dosť humoru, ktorý je niekedy vynikajúco skombinovaný s dramatickým herectvom. I po vyše štyridsiatich rokoch zostáva nestarnúcou klasikou. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo