Do jedné nejmenované jihoamerické země přijíždí v nákladním vagónu muž. Až splní svůj úkol, vyinkasuje peníze, stejně nenápadně ze země zase odjede. Tím mužem je Rital, nájemný vrah, který má zabít prezidenta při návštěvě jeho milenky. Rital čeká na svého muže v hostinci vedle honosné vily, kde se má prezident objevit. Spolu s ním čeká na konec samozvaného diktátora vnuk bývalého presidenta Chico, naivní mladíček, který má ihned po atentátu, za podpory revolučních sil, nastoupit svůj úřad. Ale ideály a cíle revolucionářů nejsou zdaleka tak čisté a vlastenecké, jak se Chico domníval… (Česká televize)

slunicko2

Naivní oldschoolové dobrodružství s lehkým psychologickým nádechem. Líbil se mi 20letý pěkný Mexičan Xavier Marc (budoucí prezident Chico) a samozřejmě 49letý Ital Lino Ventura (nájemný vrah Rital). ()

Derek

zaciatok a nastup Lina Venturu na scenu je stylovy a prislub ze sa dockame slusneho “akcnaku” z francuzskej skoly, ale to sa vsak popravde nestane. skoro tretina filmu sa odohrava v jednej izbe kde Rital (dobry Lino) debatuje a dava lekcie zo zivota mlademu idealistovy-revolucionarovy Chicovy. esteze sa nakoniec dockame i akcie a malej revolucie, ale musim povedat ze som cakal viac... ()

Martin741

Sympaticky francuzsko - taliansky fryler zo 60. rokov s vybornym Vino Lenturom na cele. Prvu asi tristvrte hodinu sa nic nedeje, len sa rozprava, popripade sa ukaze nejaka ta sceneria. Divak sa moze nudit, ale potom sa film pekne rozbehne : prestrelky, vyborne dialogy a krasny koniec. Krasne je aj tajomno okolo filmu a nie je vsetko tak, ako sa zda. 95 % ()

andrii

Ostře sledovaný. Z ostříleného odstřelovače ostřelovaný. Když se nasupí, má je na mušce, pány vzbouřence. Varování pro ně, na konci zbraně. ()

majo25

Rozťahaný dej, hlavne prvá polovica je hotová nuda. Ventura je na zabijáka pristarý, hoci drsnák, ale už starý. A o dobrodružnom žánri ani vidu, ani slychu, kedže ide o revolucionársku drámičku s pár prestrelkami v závere. Neviem, či som viac sklamaný, alebo znudený. ()

MJMilan

Hudba, která hodně připomíná Vladimira Cosmu. Dějově námět, který neomrzí, ale než se začne něco dít... ()

JohnSmith

Čekání dvou rozdílných mužů na den atentátu. Zkušený realista a mladý idealista. Pot atentát a úprk, který nebyl zrovna podle jejich představ. Celkem slušný thriller, kterému by prspěl výraznější parťák pro Venturu nebo kratší čekání na atentát. ()

MI-380

Lino Ventura tu spíše než dravce připomíná poťouchlého a arogantního hulváta, který se vyžívá v šikanování. Žánrové označení filmu jako dobrodružný je nepřesné. Většinou se jedná o komorní drama - nerovný psychologický souboj mezi dvěma muži v jedné místnosti. Zbytek filmu sleduje okrajové události jedné z mnoha latinskoamerických občanských válek, 60% (118 hodnotících, dosavadní průměr je 75%). ()

venca163

Starou francouzskou školu mam rád. Když tyhle perly dávaj na dvojce a já nestihnu přepnout behěm prvních 2 minut, tak už to zkrátka nemůžu nedokoukat. Někomu to může připadat banální a zdlouhavý, ale já na tom cenim, jak to dává perfektní smysl od začátku do konce - tu akci a napětí neni prostě třeba nijak megalomansky nafukovat. Lino Ventura vám na nějaký teatrální výjevy sere. (80%) ()

patrikus

Giovanni je můj oblíbený režisér, ale tohle je zatím nejslabší film, který jsem od něj viděl... Zdlouhavé, nudné, zbytečně dlouhá expozice, únavné... Akční závěr a Ventura samotný film zvedá na nadprůměrnou úroveň, ale myslím, kdyby tam Lino nebyl, dal bych asi jen jednu hvězdu, nebo spíš bych se na to vůbec nedíval. A ta hudba, že by byla nějak zajímavá... no podle vkusu. Mě teda moc nezaujala. Takže, škoda... ()

Disease

Funguje to fakt dobře, hlavně vývoj vztahu dvou hlavních figur a pak taky jako ilustrace toho, že v revoluci jde o "blaho lidu" až na posledním místě. ()

filipvrbik

Ze začátku hrozná nuda, pak se to naštěstí rozjede, ale i tak to není kdoví co.. Příběh je zajímavý, ale na ztvárnění už se podepsal zub času, celkově je to lehký podprůměr, který zachraňuje Lino Ventura...50% ()

Vesecký

Dobrodružný snímek v koprodukci Francie-Itálie-Mexiko se odehrává v roce 1938, kdy povstalci plánují zabít mexického prezidenta a najmou si k tomu francouzského zločince, aby se ho následně zbavili. Lino Ventura odehrává opět svůj standardně vysoký herecký výkon mazaného člověka, který se nenechá obelstít a po atentátu včas uprchne i s mladíkem, který má nastoupit na prezidentský úřad, načež postřílí i vrahy, kteří na něho čekají u opuštěné ruiny. Solidní snímek, který však postrádá trochu rychlejší spád, zvláště ve své první polovině. ()

kluzo

Možná v době vzniku, ale dnes už je to příliš rozvláčné. Scénář je docela naivní. Lino Ventura byl dobrý a charismatický herec, ale tohle nezachránil. Herci ve vedlejších rolích působili hodně ochotnicky. Nehrat tam Ventura je to za 1* ()

tranquill

"Bude jako jeho stín, vždycky potřebujeme své stíny!" Skvělý thriller na pomezí westernu získal svou kvalitu především díky lino Venturovi, který mí zde velice připomíná drsnost a charisma Charlese Bronsona. Nelze ale také zapomenout na povedené dialogy, který není moc, ale když, tak stojí za to. "Já nemám dobré důvody, já mám svoje a ty my stačí!" ()

westman

Bravůrně zahraná role profesionálního zabijáka, ve které si neumím představit nikoho jiného než pana Venturu. Za zdařilý, napínavý příběh za mě jasných 5. ()