Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Diskuze

simon84

Jo, tohle byli podle vseho "obyc" vojclove a hlavne se nevyporadali s tim prekvapenim, kdyz je napadl indianckej Oliver Queen: "You have taken our land!"

Ti mercove budou mit podle me na starost hlavne ty prachy...

Ouwen (hodnocení, recenze)

simon84

za to Hood se choval jak profík. mám pocit, že byl taky v armádě. myslím, že na konci druhé série o tom padla zmíňka.

na příspěvěk reagoval simon84

simon84 (hodnocení, recenze)

Ouwen

tipnul bych, ze zrovna tohle nebyli ti zoldaci. ale i tak se nezachovali uplne dobre, zvlast pokud meli mit za sebou 9 bojovych nasazeni v Iraku a afghanistanu. :-D

na příspěvěk reagoval Ouwen, Eržik

M.a.t.t.

Asi tak :-D Ale me to tesi, protoze to jen ukazuje na to, jak kvalitni a dejove nabite to je, takze se musi hledat detail...

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Teda tu sa vycitaju dobre nezmysly :) Clovek je tvoj vecne nespokojny a to je vidiet :D

na příspěvěk reagoval Eržik

SeTTi

SeTTi (hodnocení, recenze)

nemuseli by to tolik přehánět s očními stíny a linkami u mužských postav. Jako by maskérova parketa spíše bylo divadlo.

Ouwen (hodnocení, recenze)

KevSpa

Myslíš, jak to schytal skinhead? :D To nic nebylo já zas myslel že myslíš tu s těma vojákama.

Uživatel Venom81 smazal svůj příspěvek.

Eržik (hodnocení, recenze)

SPOILER Chayton mel toulec privazany k leve noze, vypadalo to nahodou dost cool...

Jinak sdilim vseobecne nadseni, rozjezd nove serie je dokonaly, tolik akce a deje... Nove postavy skvele zapadly a maji huste charisma a moc se mi libi ta zacinajici zapletka. Jak Hood skoro slintal kdyz videl tu hromadu cashe :-D Myslim ze v tehle serii neni sance, ze bychom se nudili...

Havaj8

Havaj8 (hodnocení, recenze)

Banshee proste nezklamalo, to rok cekani se da jednoznacne prirovnat ke GOT, protoze se vzdycky vi, ze to stoji za to. Nejenom akcne naslapany, ale fakt i ty dialogy mluvej za vsechno.

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Určitě ano... Druhá série je o dost lepší než 4tá Game of Thrones... jen to chce se dostat přes první sérii, která je, ale taky nadprůměrná. Jo a první díl je takovej ještě nemastnej neslanej.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

dragon94

Borgiovi? Jo, ti jsou kvalitní.. :D Jako myslím tu rodinu, ne ten seriál. I ten je ale kvalitní.

Každopádně z nějakého důvodu jsem se nikdy k Da Vinci nedostal, stojí to fakt za to?

na příspěvěk reagoval dragon94, KevSpa, Martas81

erased

erased (hodnocení, recenze)

KevSpa

Tak to teda asi jen vyniklo tou obrazovkou. Nebo tím, že to bylo ve tmě. Doteď mě to totiž nikdy netrápilo, ale v té indiánské bitce jsem neviděl vůbec nic :)

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

SPOILER Tak  a máme oficiální náhradu za GoT.. Tedy myslím si, že máme. By mě ale zajímalo, zda milá Rebecca lehla ke svému ještě milejšímu strýčkovi čistě z důvodu psychických problémů v rodině nebo sleduje něco víc, vzhledem k událostem minulé série.

Ale to je vlastně zatím jedno, důležité je, že Chayton a Nola jsou zpět v plné parádě. Ano, u Noly stačí jen ty 2 minuty :)

na příspěvěk reagoval dragon94

KevSpa (hodnocení, recenze)

erased

To je tvůrčí záměr, aby to vypadalo syrověji. Teda nedělají to u každé bitky, ale u některých jo. :)

na příspěvěk reagoval erased

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno