Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Diskuze

warha (hodnocení, recenze)

Ten Chayton je hroznej frajer, prostě bad ass jak má být! Bunker snad bude v dalších dílech a ne jen "host"

Nevím, kdo dělá správce v sekci Edna(mimochodem pěkná práce), ale dneska mě trošku zaskočilo popis dalších dílů a možná se dá vytušit jak tahle válka dopadne :(

na příspěvěk reagoval KevSpa, KevSpa

Havaj8 (hodnocení, recenze)

I kdyz celej dil na stanici, tak se porad neco delo. A tipoval sem to tak, ze to musi takle skoncit, kdyz uz zacne dalsi laska a vsechno dobry...Kazdopadne ten nacek je strasnej sympatak, a vzhledem k tomu, ze ted bude mimo i Raven. Scena s Proctorem po boku je stejne usmevna, na to kolikrat si sli pro krku. Taky tenhle serial obdivuju.

dragon94

on i Raid 2: Berandal je béčkovej film, přitom má nejlepší akční scény všech dob. nebo jedny z nejlepších. sám souhlasím s tím, co jsi napsal. mnozí tvůrci by si měli vzít příklad.

dragon94 (hodnocení, recenze)

Tenhle seriál je prostě nejlepší... Úžasně natočený s úžasným propracovaným scénářem kde má každá scéna svou důležitost.... Hodně oceňuju, že si seriál i v nejvážnějších chvílích dovede udržet nadhled... viz. Brockův vtip o tom, že by byl lepší šerif.... Pokud tohle není Áčkovej seriál tak nevím co.

na příspěvěk reagoval Ouwen

(mOnkey) (hodnocení, recenze)

KevSpa

SPOILER: Aha, já ukázky nikdy nekoukám, ale FBI bude řešit asi spíš samotnou přestřelku na stanici. No uvidíme, jak se to vyvrbí.

KevSpa (hodnocení, recenze)

SPOILER

No, podle ukázky na další díl v tom karavanu bude a navíc se v té epizodě objeví někdo od zásahovky FBI, ale netuším zda by to mohlo souviset s těmi spisy.

na příspěvěk reagoval (mOnkey)

(mOnkey) (hodnocení, recenze)

KevSpa

SPOILER: Je to její karavan. Spisy by tam být měly (pokud s nimi neudělala něco neočekávaného), ale myslím, že to se teď řešit nebude, maximálně je Hood v příštím díle shrábne, když si tam půjde "pročistit hlavu".

na příspěvěk reagoval KevSpa

KevSpa (hodnocení, recenze)

Gertrudo

SPOILER

On ho ale zabít nechtěl. Chvilku předtím mu řekl, že ho přiměje, aby trpěl a tím mu oplatil tu smrt svého bratra, že mu vzal někoho blízkého. To byl jeho záměr.

Každopádně dotaz, co ten karavan na konci titulků? Ten patřil Siobhan? A nemá v něm náhodou ty Hoodovy spisy?

na příspěvěk reagoval (mOnkey)

lmc

lmc (hodnocení, recenze)

Zase skvělej díl, tahle řada má neuvěřitelný grády... akorát se bojim že timhle tempem jim dojdou do konce řady hlavní postavy :-)

Ouwen

Já jsem z části naštvanej, mohli se s ní rozloučit jinak, důstojněji. Udělali to hrozně okatě, zrovna zjistila "pravdu" o Hoodovi a v dalším díle je zabita.

Hood se půjde určitě pomstít a Proctor ten podle taky nezůstane v klidu.

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Cakal som to, ale aj tak ma to dostalo. Akurat klasicke klise ze nezabil rovno aj hooda ma trosku nasralo. Minimalne hooda mohol niekto zachranit.

Kazdopadne neviem sa dockat dalsieho dielu. To sa mi uz velmi dlho nestalo pri serialy.

na příspěvěk reagoval KevSpa

kristofyk

kristofyk (hodnocení, recenze)

SPOILER SPOILER

--------------------------------------------------------

Siobhan byla vyčerpaná, byla odejita v pravou chvíli a aspoň teď seriál dostane nové grády. Já jsem spokojený:)

warha

Jsem nasranej i s ním. Doufám, že vyvraždí všechny a všechno a tomu tlustýmu sráčoj v aréně rozkuchá koule.

na příspěvěk reagoval warha

warha (hodnocení, recenze)

SPOILER.....................................velmi (ne)očekávaný konec, nácek bude dobrou náhradou! A nasranej Hood bude k nezaplacení

na příspěvěk reagoval Ouwen

erased

erased (hodnocení, recenze)

Doufám, že se Siobhan takhle levně nezbaví, ani přijetí nácka by to neospravedlnilo... Ale po tomto dílu je každopádně na špičce mých oblíbených postav Deva, ještě by mohli Kvelertak i zahrát.

TheDarKnig

Si to vem, že Rebeka se vždycky někam zašije. Claye můžeš probodnout klidně 20x a školák si večer ještě sám bičuje, Proctor ten přežil 30cm kulku, bitku, střílečky :D Prostě nesmrtelní

dragon94

Když jsi napsal Brock tak by to dával určitě smysl, potenciál postavy(hlavně příběhově) se mi zdá vyčerpaný, nebo se budeme dívat na exmanželské hádky? U Sibi by se mohl víc rozvinout vztah s Hoodem, ale každopádně ukončení příběhu u ní není nemožné(třeba tím odchodem jak píšeš).

Já hlavně očekávám smrt z dua Clay-Rebeka, pokud tuhle válku přežije Proctovic familie bez úhony tak už přežijou cokoliv :D

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

warha

No hlavně, aby nešel Brock :( ... Je taky možný, že jak zachrání Siob tak ona třeba řekne, že je tam potřeba, aby se postaral o indiány a tak... a ona sama odejde třeba do jiného města, aby nemusela být s ním.

na příspěvěk reagoval warha

warha (hodnocení, recenze)

Ten nácek co se hlásí na to místo na mě zatím zapůsobil neskutečně sympaticky, Sibi pryč, nácek dovnitř, proč ne? Akorát to by bylo moc lehké, takhle by se Lucas zbavil až moc lehce rizika odhalení.

na příspěvěk reagoval dragon94

TheDarKnig

Rebeccu ne! Ta holka je v týhle sérii neuvěřitelně sexy a hlavně se ta herečka narodila se ve stejnej den/měsíc/rok jako já :D Takže je to moje srdcovka :D

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

i Siobhan? A pak i Rebeccu a náhle jeden z důvodů, proč seriál sledovat, je prakticky celý pryč :D

Ne, raději než Siobhan bych odstranil tu Rebeccu, v téhle sérii mě už nepokrytě štve a spoiler taková odplata Chaytona za Nolu by byla docela fajn. Spolu s ní by mohl vzít i Claye.

na příspěvěk reagoval dragon94

TasteLess

TasteLess (hodnocení, recenze)

Havaj8

nemyslim si, že ví o Proctorovi, dou po nich asi právě kvůli Chaytonovo bráchovi, resp to byl startér to rozjet...jinak přesně z důvodu jak říkáš, si myslim, že Siobhan pude z kole ven :/

Havaj8

Cheyton si nebude brát servítky, pač si myslí, že jim bylo odcizeno Banshee. Takže sejme všechny.

Havaj8 (hodnocení, recenze)

Uz to nebylo nabouchany jak ten predchozi dil, ale bitka zas skvela. Spis sem nepochopil proc sli indiany po poldech, leda ze by vedeli ze tam je Proctor. A bylo by celkem na miste, kdyby ac nerad, tak odstranili v prestrelce Siobhan a jelo by se zas dal v pohode.

na příspěvěk reagoval zigíš, Ouwen, TasteLess

TasteLess

TasteLess (hodnocení, recenze)

ty vole, další perfektní díl, to tempo je fakt zběsilý. příští díl bude mega, i když Siobhan to má asi spočítaný :(

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno