Banshee

• USA Banshee
USA, (2013–2016), 32 h 32 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter (více)

Alan Ball, proslulý tvůrce seriálů True Blood - Pravá krev a Odpočívej v pokoji, přináší nové strhující akční drama, které vypráví o bývalém trestanci Lucasi Hoodovi (Antony Starr), jenž se neuvěřitelnou shodou okolností stane šerifem venkovského amišského městečka, když pátrá po ženě, kterou viděl naposledy před patnácti lety. Tehdy se po vyloupení klenotnictví Lucas dobrovolně vzdal policii, aby ona mohla uprchnout. Tato žena nyní žije v Banshee, říká si Carrie Hopewellová (Ivana Milicevicová), je vdaná za místního okresního prokurátora, má s ním dvě děti (z nichž jedno může být Lucasovo) a snaží se žít co nejnenápadněji... Dokud se neobjeví Lucas, jenž otřese celým jejím světěm a oživí staré vášně. Situaci komplikuje skutečnost, že Banshee je prolezlé korupcí a vládne mu amišský suverén Kai Proctor (Ulrich Thomsen), budující zde brutálně impérium postavené na drogách, hazardu a výpalném. Lucas s pomocí bývalého boxera, nyní barmana Sugara Batese (Frankie Faison) dokáže být Kaiovi a jeho gangsterům rovnoceným soupeřem a dokonce se mu podaří nastolit v Banshee jistou míru přísné spravedlnosti. Ovšem Lucasovi stále zůstává chuť loupit a to jeho i Carrie svádí na nebezpečnou cestu pokrytectví, kterou zkříží pomstychtivý Mr. Rabbit (Ben Cross), newyorský gangster, jehož kdysi obrali. (HBO Europe)

Diskuze

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Takže: První díl je úplné nic!! Dámy a pánové, tohle bylo nejultimátnější co jsem kdy viděl. Nasranej šerif Hood jde přes půlku Casina, při čemž hláškuje a sejme asi 8 týpků z ochranky, takhle nasraného jsem ho ještě neviděl. Ty souboje v tomhle dílu top!!!! Akce jak svině. Proctor podal nejvíc výkon, tu postavu miluju. A ten konec, to byl nátřesk!!! Chci další díl, tohle byl zatím nejlepší ze všech. Jen škoda, že Job neměl více prostoru.

na příspěvěk reagoval dragon94, Eržik

dragon94 (hodnocení, recenze)

Vynikající díl od začátku do konce. Musím tvůrce pochválit za ty hlášky co lítali při přepadení kasína :D..

-"Teď bys měl bejt v kuchyni"

-"Promiňte šerife, ztratil jste se?"

-"Je tohle kuchyně?"

-"Ano."

-"Tak ne."

Prostě parádní díl :D jen tak dál... akorát mě trošku sere, že musím čekat zase týden na další díl!! Já, kterej jsem první sérii dal během dvou dnů :// Ách jo :((

alienemo (hodnocení, recenze)

Užasny diel. Po prvom rozbehovom sme dostali poriadne pokračovanie. A minimálna jedno vysveltenie potitulkovej scény z prvej série.

Puk1

Puk1 (hodnocení, recenze)

Takych scenok ako na zaciatku s02e02 by mohlo byt viac :D

Eržik

Eržik (hodnocení, recenze)

Je 18. Ledna a já mám teprve teď Vánoce!

Dnešní díl je snad mým úplně nejoblíbenějším ze všech.. To byla naprostá pecka, smršť, tornádo, nevím, co ještě.. zkrátka 60 minut absolutní divácké rozkoše!

Siobhan byla vždy skvělá, neskutečně to v ní bublalo a sálal z ní potenciál.. No a teď je to venku na plno a moc si přeji, aby měla nadále tolik prostoru, protože podle mě je rozhodně nejlepší ženskou postavou seriálu...

A tak Breece pocítil slovo Boží.. Amén.

rockstorm

Doufám, že brzy ve druhém díle ještě asi ne... ale myslím, že bychom se ho mohli dočkat podle popisku už ve třetím... A nebo se ho dočkáme někdy ke kenci a tahle linie se bude řešit až v příští sérii (což mi nepřijde pravděpodobné).

rockstorm

rockstorm (hodnocení, recenze)

Mě spíš zajímá, jak to bude dál s tím synkem pravého Lucase, kdy se objeví hledat tatíka...

TheDarKnig

Hej tu holku nenávidím už od první série :D ... ale na druhou stranu se zase hezky stará o bráchu... Lucas by nedovolil, aby ji někdo sejmul .. přece jen je to jeho dcera ;)

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

dragon94

já jeho pravé jméno teda vědět vůbec nepotřebuji :D Lucas Hood je super. Jinak teď jsem si vzpomněl na jednu obzvlášť úděsnou scénu, a to tu s Devou, nesnáším, když někdo začne dělat takové hrané hysterické záchvaty a tím všechny zcela zmate a nakonec i prakticky uzemní. Teď doufám, že ji někdo v téhle sérii sejme :D

TheDarKnig

Jak říkám byla to jen rozjezdovka co měla uzavřít děj minulé řady a představit nové postavy ... v příštím díle už bude krev ;D

I tak, ale tahle epizoda měla dost pozitiv, a ten scénář byl více než ucházející... A Lucas Hood je prostě frajer ... Btw. myslíte,že se někdy dovíme je praví jméno ?

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig

Ty seš hroznej suchar :D ... ta epizoda byla dobrá .. sice zatím jenom rozjezdovka, ale byla dobrá .. v příštím díle si užiješ podle proma ...Spoiler promo :D : unesou indiáni Rebecu a Proctor přijde pro pomoc za Lucasem (pomoc je silný slovo spíš ji bude hledat)... Podle mě se šerif bude muset rozhodnout na čí straně stojí.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

První díl tedy dost zklamání, sice nový agent FBI začne být po chvíli fakt super, ale ty dialogy po většinu času.. Jak by jsem je psal já nebo ještě někdo horší. No snad to není nějaká známka mé přílišné namlsanosti po BB a dalších projektech, co jsem viděl přes čekací rok, a příště se to zlepší. Kdybych měl říct plusy tohoto dílu, tak jsou zaměřeny jenom na Rebbecu a Nolu.. ale i když to beru jako jisté plus, na úplnou spokojenost mi to rozhodně nestačí :D

Martas81

tak to sme dvaja :-D Fakt, v porovnani s tou jeho milovanou vyhrava na celej ciare. Nie som vsak presvedceny, ze k tomu dojde. Aj ked je jasne ze ona ho chce uz snad od prveho dielu.

na příspěvěk reagoval Martas81

Martas81

Martas81 (hodnocení, recenze)

první díl druhé serie super , už jen čekám kdy si to rozdá s tou policajtkou (podle mě asi nejhezčí ženská v Banshee :-) )

na příspěvěk reagoval alienemo

Sandstorm

Sandstorm (hodnocení, recenze)

Tak první díl se rozjel ve velkém stylu. Jestli to takhle bude pokračovat, tak tomu napálim 5 hvězdiček.

na příspěvěk reagoval KevSpa

alienemo (hodnocení, recenze)

Prvý diel nesklamal, ani veľmi neprekvapil. Klasicka rozjazdovka. Hudba stále skvelá, akurát niektoré scény mi tam prišli mimo misu, Napriklad s tou Devou (nielen preto že ju neskutočne neznašam). Chápem čo tým chceli povedať ale nejako to nezvládli, Už toho bolo veľa na jeden diel. Veľa vecí, málo času.

A Hood by mal konečne dostať rozum a dať sa dokopy so Siobhan :-D

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Pecka. Chvíli se to táhlo, potom se to fakt rozjelo a uteklo to, jako voda. Jako film bych to hodnotil na 5*. A ta hudba je cool. Starr je borec

dragon94 (hodnocení, recenze)

Souhlas se všema, první díl byl takovej rozjížděcí... ale  rýsuje se to zajímavě... Mají tu tolik příběhových linií a tolik různých směrů kam je rozvádět, že by to bohatě vystačilo na více jak jednu sérii... :-)

Pro mě žádné zklamání ... ale příště to chce více Lucase v akci...

Dexihno

Dexihno (hodnocení, recenze)

Myslím, že druhá řada začala dobře. Rozhodně žádný zklamání! :) Do druhého dílu tipuju více krve :D

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno