V blízké budoucnosti se zrodil nový typ hrdinů – novodobých lovců skalpů. Poté, co nejmocnější společnosti z mocných ovládly veškeré světové dění, země se změnila v pustinu a největší aglomerace lehly popelem, bylo zapotřebí vytvořit nový pořádek. Čerstvě ustanovená Rada Devíti začala nemilosrdně soudit všechny provinilé a na jejich hlavy vypisovat tučné odměny. Tehdy se objevili oni – lovci manažerů, bezskrupulózních kravaťáků, jež zavinili pád společnosti. Nejslavnějším z lovců se stal Drifter (Matthew Marsden), ale prostý lid měl zanedlouho opěvovanější a pohlednější hrdinku - Mary Death (Christian Pitre). Protože spolu lovci krutě zápolili, málokdo z fanoušků věděl, že jejich dvě největší ikony spolu kdysi tvořily tým. (dopitak)

Superpero

Dnešní béčka už nemají ten šarm a půvab osmdesátkových kousků. Prostě moc čpí novotou. Ale i přesto je tohle zábavný kousek, kde je vidět nadšení pro věc. Je tam hodně krve, docela dost dobrých nápadů a hlavní hrdinka je sexy černovláska v minisukni. Dost mě překvapilo, že neukázala kozy a přijde mi to vůči divákovi nefér. Příběh o lovení korporátních managerů, kteří zavinili apokalypsu je roztomile debilní a finální masakr mě fakt pobavil. A dokonce vyhrabali i Gary Buseyho, který tam má bohužel jen velmi malou roli. ()

JFL

"Oh God, it tastes like boobies." Jak výstižný citát z filmu, který ve své podstatě je něčím zcela obyčejným, ale při tom nabízí tolik potěšení. Důvod, proč tento titul vyčnívá oproti desítkám jiných okázale brakových zetek, spočívá v komiksové předloze, která kombinuje vděčné postapokalyptické prostředí s absurdní nadsázkou. Vyprávění staví na premise světa, kde všemocné korporace způsobily globální kolaps, načež na jejich hlavouny byly vypsány odměny, po kterých baží lovci hlav, z nichž se staly celebrity, které stejnou měrou dbají na výmluvnost svého arzenálu jako na svou image. V praxi to znamená, že skupinka chlapíků v kvádrech se žlutými kravatami dostává na prdel od hrdinů, kteří vlastně cosplayí za různé postavy z populární fikce (od aluze na fetišistické úbory zdravotních sester přes western, Šíleného Maxe a jižanksé burany po burlesque a punk). Vedle stylizace postav zachraňuje předloha film i tím, že nabízí pestrý svět plný nadsazených detailů, které tvůrci věrně adaptují a neucuknou ani před těmi nejujetějšími jako je koňské spřežení z motorek. Díky tomu, že de facto s každou sekvencí se představuje nějaký zcela nový aspekt zdejšího universa, nikdy film nezabředne do rutiny, jako ostatní laciné brakovky s galerkou vyžilých pseudo-hvězd, které na sebe ukazují umělými pistolemi, k nimž jsou postprodukčně domalovány záblesky od hlavní. ()

BMAJTZ

Už krátce po začátku jsem si říkal na co to sakra koukám. Ten film je od začátku dost ujetý, a prakticky nedává žádný smysl. A to je co říct na to že se jedná o originální scénář a ne nějakou komiksárnu. Je to neskutečná kokotina, ale svůj styl to má, navíc herci se v průběhu natáčení museli fakt brutálně bavit. ()

noriaki

Gore bráška podobně nápaditého a podobně slabého Six-String Samurai. Když se střílí, někdo hází nože a nebo rozprskává lidi bazukou, tak je to docela zábava. Mimo tyhle momenty je až moc vidět, jak celý film stojí akorát na nadsázce, několika průměrných hercích, rádobydrsných hláškách a krásné babě v titulní roli. Fešanda z plakátu je taky asi jediný pádný důvod, proč si Bounty Killer zapnout. Pro fajnšmekry stojí za zmínku i Gary Busey ve své typické záporné roli. Hrál tenhle chlap ,mimo Predátora dvojku, i nějakou kladnou postavu? ()

FFilipCZ

Příjemné překvapení! Moc nescházelo a dal jsem i plnej počet! Mary Death je kočka jaxviňa. Gun caddie je trefný zpestření. K tomu perfektní soundtrack á la Pulp Fiction. Moc pěkná a nápaditě zpracovaná komiksová grafika prokládající některé scény. Palec hore také za výběr vymazleného vozového parku. Svět, kde six-pack piv má větší cenu než prachy? Hell yeah! Hodně povedené béčko se svižným tempem, které jsem si užil od začátku do konce. ()

• Film měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Dallasu 2013. (Terva)
  • Natáčelo se v americkém státě Kalifornie v lokalitách Santa Clarita, Los Angeles, Glendale a u vyschlého jezera El Mirage. (Terva)