Vše je ztraceno

• USA All Is Lost (více)

Z chování osamělého mořského vlka vycítíte, že v životě zažil už mnoho krizí. Ani ta, při které se jeho jachta střetla s plovoucím kontejnerem plným čínských bot, ho zpočátku nevykolejí. Jednoduše zalepí mohutnou díru v boku lodi, která po nárazu vznikla, a pluje vstříc nejbližší pevnině a bezpečí. Jenže tahle srážka je jen ochutnávkou před sérií katastrof, které musí zkušený mořeplavec čelit. Smrtící koktejl složený ze silných bouřek, houfujících se žraloků a nefungující techniky vystaví jeho schopnosti zkouškám, které není v lidských silách zvládnout. A to pořád ještě není všechno... (Cinemart)

Mr_Moon

Marne sem si rikal kde nechal deda ten stroboskop co maji vsechny zachrane vory mozna ho vymenil za ten sextant...to se hodi! Ale musi se uznat ze si to pekne podpalil!!! Zas takova nakladacka to nebyla... ()

george82

Hmmm tak tohle je podobně jako Gravitace film o výkonu hlavní postavy. Mě tady prostě nic neupoutalo. Bylo to dlouhý, nudný a dokoukal jsem to jen z nutnosti. :-/ ()

FortKnox

Stejné jako gravitace s tím rozdílem, že tady je na všechno Redford sám od začátku do konce. Dělat k tomuhle filmu český dabing muselo být hodně levné. Snad se takové filmy nezačnou točit jak na běžícím páse, dva během roku mi už stačili. ()

dragosta

All is lost je přesně tak dobrý, jak jsem si slibovala od shlédnutého traileru. Je v něm napětí, sem tam trochu (asi nechtěného) humoru a překvapení. I scénář je zde na jedničku! Navzdory distribučnímu textu nepůsobí "mořský vlk" příliš zkušeně a ve své až flegmatické rozvážnosti se doupouští určitých chyb. A to je vlastně důvod, proč se mi film líbil. Samozřejmě, že by mohl v každé situaci zareagovat pohotověji, ale to už by nepůsobilo tak přirozeným dojmem. On taky na gauči či v kinosále je každý chytrý, co a jak se má udělat, jenže když by se člověk ocitl v potížích osobně, pravděpodobně by začal zmatkovat a nevedl by si o moc líp. Já jsem z filmu nadšená a můžu ho jen doporučit! 5* bez mrknutí oka ()

Kajislav89

Tento snímek je přehlídkou nelogických a zmatečných dějových zvratů a hloupého a sebedestruktivního chování hlavní postavy. A nikdo mě nepřesvědčí, že to mám filmu odpustit, nebýt puntíčkář a raději sledovat psychologii hlavní postavy a úžasnou scenérii. Já toto obojí viděl (a proto dávám i ony dvě hvězdy), ale bylo to zcela zastíněno věcmi, které mě dráždily natolik, že u mě film propadl. Celou dobu ve mně vše vřelo, a protože nejsem zlomyslný, prosil jsem, ať už toho nebetyčného vola někdo zachrání, protože jinak se sám ubezduší. Co vše je tedy u tohoto díla ztraceno a promarněno? Potenciál pohrát si s úvodní zápletkou, potenciál výborného herce, potenciál výborného prostředí a koneckonců i 106 minut divákova času. ()

vitac.

Jó, když se věci s****, tak pořádně... Hodně poutavý exkurz do života vášnivého jachtaře, který... má trošku smůlu:) Z námořnického řemesla rozumím jen pití rumu (a to ještě spíš v sebeobraně), takže mnohdy mi nebylo jasné, proč se osamělý kapitán pokouší o to či o ono, ale ta zarputilost, která z jeho činů přímo tryskala, té prostě nešlo odolat. A navzdory ne zrovna krátké délce filmu, udržel si moji pozornost po celou dobu. Dialogy naprosto bezchybné:) Lepší tři, čtyři bych asi nedal ani kdyby měl AIL "lepší" závěr. Nicméně to je spíš subjektivní záležitost, určitě doporučuji film vidět. ()

martinkaziki

Já - cholerik jsem nechápavě hleděla na toho klidného muže, jak se bez jakýchkoliv emocí vypořádává s nepřízní osudu a počasí. A nebudu zastírat, že mne potěšilo, když si Robert konečně ulevil a to jedno sprosté slovíčko vypustil. Moře mám ráda, ale radši se držím břehu a tak to taky zůstane. A ač jsem cholerik, tak velmi empatický, takže jsem většinu filmu (hlavně druhou půlku) dost trpěla. Díky za takové filmy! (Jo a taky jsem sháněla zcela zbytečně titulky :-) ()

curfew77

Pěkně nasnímané a Redfordem chvályhodně civilně zahrané (mně osobně mnohem sympatičtější přístup, než Hanksovo přepjaté hulákání v TROSEČNÍKOVI), leč jinak je takhle Bobova sólovka k uzoufání předvídatelná, a to jak po stránce vývoje příběhu, tak co do filmových postupů. Bez klišé s obřími kontejnerovými loďmi nebo hejny ryb na pozadí hladiny by se film klidně obešel. A když už si na konci říkáte, že si možná tvůrci přeci jen dovolí tu frajeřinu... tak nedovolí, samozřejmě že nedovolí. Za atmosféru si ale ALL IS LOST slabší čtyři hvězdy zaslouží, takže 65 % - na moře se vám asi pár dní moc chtít nebude ;) ()

Mamlas

Starý muž, optimální chování v krizi, výsledky nejisté, stabilita vysoká. Dodíval jsem se. Z úcty k Redfordovi. Bez něj by to byl odpad. ()

kiros179

Ani výborný Rebert Redford nestačí na vše sám. Silné momenty, střídají slabší, pár scén je mimo moje chápání (otočky lodi, bez toho aby nabrala tolik vody /když měla otevřené "dveře/, aby šla ke dnu jak cihla atd.), ale na druhou stranu patří tvůrcům filmu poplácání po ramenou za to, že takový film vůbec natočili. 65% ()

fordhont

Tady jsou slova zbytečná. A už teď jsem jich asi napsal víc, než je v celým filmu. Drama, který není pro každého. ()

Guran

Film je jednou velkou zbytečností. Robert Redford zde ani nemusel hrát, postavu námořníka, jenž bojuje se silami matkou přirody na moři, by zahrál každý. Snímek mi silně připomínal Pohřbený zaživa s Ryanoldsem, který je ale lepší ve všech směrech. Na tento film jsem se těšil, ne jenom kvůli Redfordovi, ale i filmovému zpracování na moři. Očekával jsem, že se redford bude utkávat s toulavými vlnami, žraloky, obřími chobotnicemi, ale vlastně téměř celý film je profláknutý. Kdyby se štáb rozhodl natočit katastrofický film podobě Poseidonu, kde by loď se potopila uprostřed rozzlobeného oceánu s haldou žraloků, bylo by to jiné kafe. Takhle to bylo nezajímavé a nic neříkající, rozhodně jsem čekal víc. ()

Kimkong

Film, kde se téměř nemluví a zíráme celou dobu na jednoho týpka. Několikrát se mu převrátí loď, záchranný člun, ale není problém, opraví to a pluje dál. Když se vynechá chvála o překonávání překážek a boji o život, když už to vypadá, že je Vše ztraceno, tak je film dost nudný a obsahuje pro mne příliš mnoho WTF momentů. ()

JosefTomas

106 minut poctivé deprese, kdy se hlavní hrdina musí vypořádat se situacemi, které mu osud připravil. Jen škoda velké absence monologu hlavní postavy, který by se v tomto filmu nabízel (hlavně, když nikoho jiného neuvidíme) a vyloženě natáhnutí některých scén o delší interval, než je hodno. Pořád je to ale velmi osobní snímek a pokud vám to nálada dovolí, tak se na něho podívejte. ()

PlayEasy

Redfordův skvělý solokapr, hudebně někde vysoko, velmi dobře stavěný příběh a strhující kamera nás vtáhli do tohoto duchaplného story, který má jeden velký message: Nikdy to nesemíš vzdát, nikdy nic není ztraceno!. Ohromná naturalistika, a tím pádem nesymetrický děj plný normálních a opakujících se aktivit ale nemusí každého zaujmout, ale lidi, je to fakt poctivý film bez jakéhokoliv zkreslení. I když nám trochu chybělo psychické seznámení s postavou Redforda, abychom se s ní mohli ztotožnit a soucítit s ní. 70% ()

Pete

Boj o přežití, očištěný na dřeň o jakékoliv vedlejší linie. Redford v poloze, v jaké jsem ho neznal. ()

tkey

Surové, realistické, pomalé až místy nudné, bratr musel při sledování okusovat roh stolu, aby se prý neunudil k smrti. Mě se líbila přesnost zpracování a životní smůla. ()

Robert Redford si vyšlápne do hor

Robert Redford si vyšlápne do hor

06.05.2014

Legendární Robert Redford se v nedávné době objevil v dramatu Vše je ztraceno a comicsovce Captain America: Návrat prvního Avengera. Návrat na stříbrné plátno se mu očividně zalíbil, dnes totiž… (více)

Oscarové nominace 2014

01.01.2014

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)