Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Matthew01

Kdo chce vidět rychlé auta, honičky v ulicích města, tak si přijde na své. Kdo chce vidět film, který má logické souvislosti, ukazuje realitu a nečeká charizmatického hrdinu, může rovnou tento film přejít. Nic z toho se mu totiž nedostane. Je to defakto jako v té hře, plníte úkoly a za každý úkol náleží odměna. Hlavní hrdina je nesmrtelný a jeho auta téměř nezničitelná. 50% ()

Evander

Tohle je hodně velký úlet. Naprosto zbytečný počin bez jakéhokoliv děje. Hodnotím 30%, a to ještě přivírám obě oči. ()

aslavey

Vůbec ne jako Rychle a zběsile, vůbec ne 60 sekund, ani Nebezpečná rychlost... Má to svoje koule a svůj nápad. Je to prostě NFS. Nebude z toho heptalogie... vlastně doufám, že nebude ani druhej díl... ale po závěrečných titulkách mi něco stejně pořád v hlavě dělá radost. Je to smutně hloupý. To jo. Scénář stojí za prd. Milion věcí nedává smysl, Keaton mele sračky, Imogem Poops?? je nehezká a blbá, Jesse Pinkman je prostě Jesse Pinkman, tomu už to těžko někdo odpáře, páč hraje pořád stejně, bitch, a zbytek tam vlastně není. Takže to asi bude těma autama a fakt hodně dobře udělanýma honičkama, zvlášť když nepoužili žádný CGI. Pěkně oldskůl bejby. Ale ty auta... doprdele... to je fakt lahodička. My, fandové Top Gearu, plesáme a zároveň pláčeme nad tím ničením. A to zvedá o jednu hvězdu tenhle lehkej podprůměr na čtyřku. ()

robo7773

Nič ma na tomto filme neupútalo okrem najrýchlejších áut momentálneho sveta, inak to bola nuda samé klišoidné veci, proste len parazit na filme rýchlo a zbesilo. Vždy som dopredu vedel čo sa akurát stane, "presklenné filmy" nemám rád. ()

dj.kouba

Hodně stupidní film, kdy nebýt v mládí vášnivým hráčem NFS, asi bych se moc nebavil. Z herců bych vyzdvihl pouze Imogen Poots, která se mi zamlouvá čím dál tím více :). Aaron Paul ničím výrazný a slabý jak židovské kafe. Jinak nám je naservírováno pár poměrně slušně zpracovaných (ač nerealistických, ale kopírujeme hru...) automobilových akcí, které rozhodně neurazí. Celkově si myslím, že s více charismatickým a "akčnějším" hlavním hrdinou by se film určitě o trošku zvedl. ()

Rokle

Plusy - parádní přehlídka aut, hezké scenérie, některé záběry na modrookou Imogen Poots. Mínusy - příšerné dialogy, Michael Keaton. Na vydechnutí fajn blbina. A slušný referenční film na odzkoušení zvukové sestavy :) ()

hEROic

zdaleka ne tak spatne, jak jsem cekal dle zdejsich hodnoceni, ale jakozto hrac vsech starych, ale i nekterych novejsich NFS jsem silne ovlivnen... :) motivy a atmosfera hry timto filmem prostupuji takrka bez ustani a zpracovani je vetsinou fakt podarene... luxusni auta, nadherne krajiny a ne moc krasni herci, to vse beru jako plus... pokud nekdo cekal film se silnym pribehem a koncem k zamysleni, je naivka... spokojenost a necelych 75% ()

BOURQUE

Film s béčkovým scenárom a s priemernými hereckými výkonmi, avšak so špičkovými vozidlami. A. Paul spraví čo může a M. Keaton dobre moderuje. Efekty sú slušné, ale tempo na cestách je pekelne rýchla. Celkovo lepší priemer. PS. I. Poots a jej krásne veľké oči ma začarovali. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

strikeman

Dalo se na to dodívat díky pěkným autům a fajn nasnímaným závodním akcím, které daly vzpomenout na hodiny prosezené u jedné staré počítačové herní série. Příběh naivní a primitivní, herci nesympatičtí ... 45% ()

P.J.2

Až tak špatný jak jsem si myslel to opravdu nebylo. Akorát jsem nepochopil co tam sakra dělal Michael Keaton za kreace, logiku jsem ani v NFS nečekal ale tady to bylo opravdu na palici. Ale závody dobrý. Musím vzít v potaz že se to dalo natočit i o dost hůř. ()

Luk Skywalker

Tak jsem se na to taky koukl, když to včera bylo v TV a měl jsem čas. Dopadlo to, jak se dalo čekat a jak většina filmů podle her dopadá. Dopředu to bylo jasné, že to nebude veledílo navíc, když se dělá z film z her, kde se závodí a kde o příběh nikdy nešlo. Pokud se pokoušeli o poctu herní série Need for Speed, tak si to mohli odpustit, to už udělal první díl Rychle a Zběsile. Takže příběh takový, kdy jsem přemýšlel, že to po hodině vypnu (skoro love story s nelegálními závody), nakonec jsem se dodíval, ale samozřejmě (nejspíš po vzoru Rychle a Zběsile) tu dostává na prdel jak fyzika tak i logika: "létající" auta, samovznicení, zbytečná provokace policie, macherské tankování za jízdy (poslední dvě věci kurva proč?) a borec z rádia, co dělá závody na černo a komentuje to z monitoru, kde ani není vidět, co se děje na trati s úsudkem takovým, že dovyšetří i zabití. K tomu se přidejte ten nic moc příběh a nesympatické neherce (Dakotu známe z letošního "hitu" Padesát odstínů šedi, ale to bylo předtím), aspoň se jevili civilně, a mám hodnocení. ()

Wallis3

Od filmu nic nečekejte, páč vůbec nic nedostanete. Prázdnota bez charisma, bez ničeho. Film natočený snad jen proto, aby ukázali nějakou tu káru pro chlubení honibrkům, co maj povolání syn. Bylo to bez oktanu, spíš jen takové upištěné hélium. A užvaněný Keaton, coby průvodce filmem, stál taky za vyliž-vy-víte-co. ()

Krchy

Předem mého komentáře bych se chtěl omluvit Rychle a zběsile, které je proti tomuhle oduševnělým veledílem. Příběh tragický, závody nudné a totálně o ničem, herecké obsazení totálně mimo mísu (ústřední partička tak zoufale kůůůůl, až to hezké není a záporák jedině tak k smíchu...). Jedna hvězda za Imogen Poots. A ta druhá vlastně taky. ()

MickeyStuma

Tento snímek to měl a stále má s ohledem na úspěšnou sérii ´Rychle a zběsile´ velice těžké. Tvůrci se automobilové závody snažili pojmout jinak aby snad nebyli nařknuti s kopírování, čemuž bych věřil a povedlo se. Na adaptacích zfilmovaných videoher je především nejdůležitější příběh a ten tu je. Sice ne tak tvrďácký jak byl jistojistě s ohledem na zmiňovanou sérii očekáván, ale je. Klasická touha po pomstě je sice už skutečně velice otřepaný námět, ale v tomto případě mi to ani nijak zvlášť nevadilo. Automobilové honičky jsou nasnímány a sestřihány dobře a zaujmou i záběry z kabiny auta během bouraček. Děj je plynulí a nenašel jsem jediného hluchého místa. Ano, nemá to takovou energii a drive jako ´Rychle a zběsile´, ale to neznamená, že by to měl být špatný film. Naopak. Jistou přitažlivost má. ()

helloween93

Kdysi jsem hrál Need for Speed: Porsche unleashed, později ještě krátce Undercovery a nedávno jsem se ptal dvou kamarádů - "Hele co ty filmový Needy, jaký to je?" a oba mi řekli nezávisle na sobě, že je to slabý. Měli pravdu, námět filmu je jak z céčkového direct-to-dvd filmu o autech, stopáž filmu přepálená, autoři vůbec nevyužili postavu bývalé přítelkyně hlavního hrdiny, nabízí se tedy otázka, proč jí do scénáře vůbec dali? Čekal jsem kriminální zápletku a ne pouze revenge movie. Akce v porovnání s Fast & furious nudná. 2* ()

korok

Každý nový díl herní série očekávám a těším se na něj. Jediná herní série, jejíž všechny díly jsem si zahrál. A že je to již let od prvního dílu a člověk se pousměje, při vzpomínce na tehdejší grafiku a stroj na níž hra frčela. Film jsem si samosebou nemohl nechat ujít. A splnil má očekávání. Děj mě vtáhl, závody a honičky s policisty byly fajn. Mnohými vytýkaná přílišná délka filmu taktéž nevadila. Perfektní hra, perfektní film, perfektní auta. Koenigsegg, Lamborghini, Bugatti, McLaren.... akorát králové z italského Maranella mi chyběli do party. No alespoń, že se konečně vrátili do herní série, bez nich to nebylo úplně ono. ()

animario odpad!

Mein Damen und Herren, Bontonfilm präsentiert KOBRA 11-USA: Der FiLM mit Diesel! Und Aaron Paul als amerikänische Semir Gerkhan (und Mustang als BMW...).Wunderbar Autos ficken die grossen Serpentinen! ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)