Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

Diskuze

user96

user96 (hodnocení, recenze)

dostal dve pecky z brokovnice a krv nikde iba roztrhaná košeľa :D musel mať vestu ..brokovnica urobí kašu z takej vzdialenosti ihneď... čiže bude žiť ... nejako ho tam dokope keď k nemu došiel tak blízko

anderson

nuz tie gumove projektily maju za ulohu odstavit, paralizovat, omracit ciel. Nakolko sa po prvom zasahu Colin este myslim hybal, utocnik sa mozno rozhodol ho "dorazit", aby nevznikla moznost, ze sa Colin predsa len pozbiera po tej prvej rane z vacsej vzdialenosti a bude ho chciet napr prenasledovat. Navyse, pokial by to boli ostre naboje, tak myslim ze by to sposobilo vacsi masaker a muselo by tam byt aj slusne mnozstvo krvy atd. Ale tak su to vsetko len domnienky, len spekulujem comu som ochotny uverit ja ako vysvetlenie, ze prezil

anderson

anderson (hodnocení, recenze)

HocKto

Kedze to vyzeralo ako poprava (dve rany - z toho jedna tzv. rana istoty), tak som naozaj zvedavy preco by niekto zblizka strielal na inu osobu gumovym projektilom. Pokial nie je dement.

Joe123

tak staci podla mna vysvetlenie gumove projektily+vesta... co som si tak o tom pozrel na nete tak z velkej blizky ta sice moze gumovy projektil z brokovncie aj zabit, ale skor nie. a s vestou este mensia pravdepodobnost.

na příspěvěk reagoval anderson, Joe123

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

jerry12

IMDB ví prdjals prosím tě :-). To je jako kdyby si napsal, že tady na csfd je napsáno, že tam bude celou sérii a proto to musí být pravda.

na příspěvěk reagoval jerry12

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

vlcince

Byt není určitě Taylorův. Už jen podle první epizody, kde mu říká, že tam s ní ještě nikdy nepřespal. A teď když se bavili o prodeji bytu tak mi to přišlo, že se určitě nebaví o tomhle bytu.

na příspěvěk reagoval vlcince

Joe123 (hodnocení, recenze)

jerry12

Aj ja som zvedavý ako to vysvetlia pretože schytať to z brokovnice z takej blízkosti je dosť nereálne prežiť

jerry12 (hodnocení, recenze)

Na IMDB je uveden ve všech osmi epizodách, takže určitě mrtvý není. Otázka je, jak to vysvětlí, aby to bylo aspoň důstojně realistické...

na příspěvěk reagoval Joe123, dragon94

Joe123 (hodnocení, recenze)

Spoiler:

To si robia prdel s tým Colinom? Jediná postava ktorá nie je na facku a oni ho odprásknu ako psa

na příspěvěk reagoval Ratemus

vlcince

preco by mal byt ten byt urcite Taylorov?

Spoiler - inak teda Colinova byvalka nie je zrzka a kedze si nemyslim ze by obsadili zrzave dieta len tak, bude to mat urcite nejaky vyznam. Colin je na neho dost fixovany v urcitom zmysle ale pritom aj sam vie ze nie je pravdepodobne jeho

vlcince (hodnocení, recenze)

MontyBrogan

Tam to bolo skôr zle napísané, lebo ja neviem ako ho môže vyhadzovať z jeho vlastného bytu so slovami "nevracaj sa späť". :D

Prišlo mi to minimálne úsmevné, keďže zobratí určite nie sú a byt je určite Taylorov.

na příspěvěk reagoval HocKto, dragon94

Enšpígl

Enšpígl (hodnocení, recenze)

SPOILER - Chápu to dobře, že Colin dostal dva zasáhy brokovnicí z blízkosti ? Já jen abych věděl jak se postavit k hodnocení, pakliže se v některým dalším dílu bude producírovat do půl těla s cool obvazem kolem břicha.

Martas81

Martas81 (hodnocení, recenze)

RedAK

mě se líbí ta servírka z baru s tou jizvou , ta jí dává šmrnc :-) jinak výborná druhá řada už se těším na další díl !

MontyBrogan

MontyBrogan (hodnocení, recenze)

vlcince

A podobné sračky? Je to vec názoru, nie? Ja to mám napríklad opačne ako ty. Po prvej časti som s Taylorom nemal problém, no tú scénu, keď v druhej časti odchádzal od frajerky, podľa mňa zahral dosť zle. Uvidíme, čo ďalej, ale teraz som najviac zvedavý na osud Colina.

na příspěvěk reagoval vlcince

RedAK

RedAK (hodnocení, recenze)

Mňo, jestli to tak půjde dál, tak je téměř jisté, že z velmi chabých čtyř zvednu na solidních pět. Jen mě tam zlehka irituje Vince a ty jeho dvě gorilky, co s ním očividně chodí i na hajzl, aby mohly zbít jeho hovno, kdyby bylo řidší než obvykle. A nejlepší postava jednoznačně ta barová štětina co brnká na kytaru a zpívá, tu její chytlavou písničku z první epizody si broukám doteď.

na příspěvěk reagoval Martas81

Uživatel IEO10 smazal svůj příspěvek.

luka4615

luka4615 (hodnocení, recenze)

SPOILER: To snad nemyslí vážně, že nejlepší postavu takhle odkrouhnou už v druhým díle.

na příspěvěk reagoval IEO10

vlcince (hodnocení, recenze)

Ešte pred začiatkom druhej série som najviac nádejí dával do Taylora, po prvej časti som mal pochybnosti, ale po tejto epizóde myslím, že naplní moje slová o tom ako zažiari. Teraz som vcelku zvedavý čo sa o ňom dozvieme z minulosti, hlavne o tom Black Mountain.

Neviem čo toľko ľudí proti nemu má, že to prehráva a podobné sračky, ako čo vás serie, že vaše frajerky prípadne frajeri by ňom skočili bez váhania alebo čo. :D

Inak Rachel mi absolútne nevadila už v tomto diely, asi to iba chcelo zvyknúť si na ňu zo začiatku.

Čo sa týka Colina, tak hádam to boli iba slepáky v tom shotgune.

P.S.: Ďalšie odkazy na 1. sériu čo som si všimol: na konci v tom bare logo piva Lone Star, ktoré tak rád pil Rust a tie masky na stene v tom druhom dome mi tiež niečo pripomenuli. :D

na příspěvěk reagoval MontyBrogan

Artificial

Artificial (hodnocení, recenze)

Asi me rozmslal Daredevil, ale v roli Franka Semyona by se mi 100x vic zamlouval Vincent D'Onofrio.

Vaughnovi to neverim.

PS: Priznejte se, kdo kouri robopéra. :D

phoebe79

phoebe79 (hodnocení, recenze)

Shredder

No nevím, v recenzi psali po třech dílech, že sejmou jednu z hlavních postav, doufala jsem, že to bude Taylor haha, no ale tak ještě počkám no, jestli teda náhodou neee dle ty fotky teda..

kiros179

kiros179 (hodnocení, recenze)

GoT deja vu xD  takže se to bude celé očividně sunout do minulosti, alespoň částečně. neházejte flintu do žita, první série nebyla taky po prvních  třech dílech žádnej mega-úlet

na příspěvěk reagoval phoebe79

Seriál Šógun ovládl ceny Emmy a lámal rekordy

Seriál Šógun ovládl ceny Emmy a lámal rekordy

16.09.2024

Přestože poslední ceny Emmy si odbyly své předávání teprve v lednu tohoto roku, máme za sebou zase další ceremoniál, kde se rozdávaly sošky za seriálově plodnou první polovinu roku 2024. Do… (více)

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb