Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

Diskuze

Abes (hodnocení, recenze)

Barrahir: Jo těch spirál je strašně moc. Dnes jsem byl v lese a povalovala se tam spousta podezřelých klacíků. I lidi v mém okolí jsou v poslední době nějací divní :)

Jaký konec by mi vyhovoval: Vyšetřování pokračuje, Rasta s Martym to zavede až k vrcholu celého systému. Nějaká přestřelka, kde to s nima vypadá hodně bídně. Přestřelka plynuje přejde ve zpomalené záběry klišoidní tlumené zvuky, vše se bude ztmavovat ___ střih, a závěrečná scéna, bez keců jen obraz http://resize.like.cz/images/81_30_249_212_1-03-14-01-28-12_13936768921.jpg http://resize.like.cz/images/81_30_249_212_1-03-14-01-32-39_13936771591.jpg Já ten konec možná taky nechci, snad jen nastínit po kom přesně celou dobu šli.

barrahir (hodnocení, recenze)

Hal_Moore

A nejen to, taky jste si všimli, že se spirály začínají objevovat i v našem běžném životě? Ve škole, v práci, v televizi a tak? Spiknutí sahá pravděpodobně ještě mnohem dál! :-D

A Underwood to celé řídí.

na příspěvěk reagoval Lamprea, Hal_Moore, jerry12

Abes

WOW, diky za potvrzeni, to jsem si presne myslel, ze jsou ty pripady jakoze skrtly, ze to byl omyl. a je to jedna velka lez :-D

barrahir (hodnocení, recenze)

Slasher

V podstatě to tak je, seriál je hlavně o postavách a jejich charakterech, mě do nějakého 3, 4  dílu ani moc nezajímalo, kdo je vrah, ale po posledních dvou epizodách se to hodně stočilo tímhle směrem - že už bych chtěl vědět řešení.

Abes (hodnocení, recenze)

NightPorter

ad made in error: Nad tím jsem taky uvažoval. Nejspíš případy smetené ze stolu.

I think everybody noticed in the scene where Chole is working at night on the computer that every case file showed "Made in Error". I rewatched it last night and noticed that the numbers on the left side of the screen are weights (all 50-100 lbs).
So these are files on missing children (mostly) who were later labeled "Made in Error" just like the one for the little girl in episode 1.
BTW I think Chole planted that twig sculpture in the backyard "playhouse" to get the case started. he saw the sign...he led Marty there...he went to the "playhouse and found it. Chole was sent to the state police to get an investigation going.

The Fontenot case was "resolved" by saying she ran off with her father. The mother filed a report which was changed to "Made in Error" by the Sheriff at the time, Sheriff Childress, because he thought the story of her running away with the father was good enough.

However, when Rust investigates another missing child that he notices on a billboard, he finds that there have been many "Made in Error" messages. Also, when the guy commits suicide in his prison cell, the last name of one of the guards is Childress.... Coincidence? Not bloody likely!

na příspěvěk reagoval NightPorter

KevSpa , NightPorter

KevSpa: Přesně, z Prahy se hnu leda na dovolenou za moře nebo do Orientalu, ale stěhovat se? To by mi museli platit zlatem za každej mimopražskej nádech. A nedělej si tady reklamu :D

NightPorter: Ale magora typu Rustin Cohle na vesnici nepotkáš :D

na příspěvěk reagoval KevSpa

NightPorter (hodnocení, recenze)

To vis, ja vam tu zacnu otevirat srdicko o Praze a za chvili prijde Merlin a zjebe nas za OTcko. Raci mi reknete, co znamenaly ty napisy v zaznamech v pocitaci, kery si Rust prohlizel myslim v 5. dile, pak hned byl strih na ty detektivy v soucasnosti, jak mu hazou spis o ty novy mrtvole... Kryz Rust koukal do toho kompu, bylo tam neco jako Error, nebo Fail, nebo neco v tom smyslu, u vsech tech zaznamu.

na příspěvěk reagoval KevSpa, jerry12, Abes

NightPorter (hodnocení, recenze)

ale jako ted sem z prahy prijel a dneska to bylo celkem fajn, ty 3 hodiny se tam vydrzet daj, ale vic uz asi nedam. :-)

NightPorter (hodnocení, recenze)

ps3 nemam, ale uvazoval sem o koupi, jeste uvidim, mozna tim nahradim to nintendo, precijen to ps3 ma vic znamejch a je na to i dobra nhl a gta V a naky horrory. promyslim.

jinak je dalsi den a drzime se na 5. miste! zda se, ze jsme ho ubranili a je cas, poohlizet se vejs! :-)

na příspěvěk reagoval jerry12

(1) Plácneme si?

(2) Na Prahu jsi zanevřel? To nemyslíš vážně :))) No, Nintendo nevedu, ale jestli náhodou máš Playstation 3, můžeme hrát Top Spin 4 po síti, ten hraju pravidelně a spolu s filmem a seriálem je to věc, která mi krade nejvíc toho zbytku volnýho času, kterýho sice kvůli práci, tenisu a novinařině nemám moc, ale ten zbyteček už je zaplněnej těmahle nesmyslama :D

(3) Až budu mít výhradní distribuci pro evropský trh, ozvu se :)))

(4) Je to hodně otevřený, nová teorie se může objevit kdykoliv, stačí že si někdo vybaví nějaký detail, který může napovědět, a hned se spustí další dlouhá debata, víš dobře, že tady dokážeme tři dny řešit, že Marty a Tuttle mají podobné prsteny :D

NightPorter (hodnocení, recenze)

zaprvy - Lost je sracka. :-)

zadruhy - tenis hraju, ale na prahu jsem zanevrel a uz tam nejsem, muzes si ale koupit nintendo a muzem parit na dalku Mario Tennis Open, bozi hra, skoro jak tenis v realu... vazne... :-)

za treti - Lone Star bych si docela dal, jestli to rozjedes, beru nekolik platicek, cejtim, ze to bude poradna brecka ala plechovky z Lidlu, na kerejch ale s jednim kamosem celkem ujizdime :-D

za ctvrty - novy teorie uz asi do pondelka nebudou, hlavne bych rek proto, ze sem nam kruh celkem uzaviraa  smeruje to k tem velkejm zviratum.

na příspěvěk reagoval jerry12, KevSpa

barrahir

Mně Lost něčím nesedlo už od začátku, přetrpěl jsem první sérii a nemohl jsem se tomu zaboha dostat pod kůži. Někdy se to stane, že něco, co vypadá jako přesně dělaný pro tebe, ti nakonec nesedne, a tady prostě nefungovala ta chemie. Vlastně z žádným dramatickým seriálem to tak nebylo, až do House M.D. Ten do dneška považuju za nejlepší seriál všech dob - samozřejmě subjektivně. Ještě uvidíme, jak se poperou s posledními díly TD, možná House vystřčím :)

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)