Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

Hanz924

Nechápu co je pro každého na tom seriálu tak fascinujícího. Pro mě to přišla jako zdlouhavá nudná a natahovaná sbírka keců o ničem. Pokud chcete dobrý případ na jednu celou serii, pusťte si Dextera. Tyhle případy by kriminálka Las Vegas vyřešila za 2O minut. První série nám nic nedává, příběh dvou policajtů kde mám chuť po třech epizodách dát si hlaveň do pusy. Za celou sérii se tam nic neudálo krom vyrobených postaviček z plechovek od piva. 1 hvězda, víc ani ťuk. Druhá série byla krapet lepší, už tam byly sympatičtější herci, děj docela dobře ubíhal i nějaké té akčnosti jsme se dočkali. Za 3 hvězdy. Průměr tedy 2. ()

Don.Quijote

"I think human consciousness is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware. Nature created an aspect of nature separate from itself. We are creatures that should not exist by natural law. We are things that labor under the illusion of having a self, this accretion of sensory experience and feelings, programmed with total assurance that we are each somebody, when in fact everybody's nobody. I think the honorable thing for our species to do is to deny our programming. Stop reproducing. Walk hand in hand into extinction. One last midnight, brothers and sisters opting out of a raw deal." ()

monikka87

V prvom rade atmosféra... nemyslela som, že zelená Louisiana alebo slnečná Kalifornia sa dokáže vyrovnať ponurým severským kriminálkam. Obsadenie veľmi fajn. 1. séria za 5, oceňujem spôsob rozprávania, že spoznáme aj pozadie detektívov, osobitne vypichnem Rustovo filozofovanie. Trochu mi pripomína prostredím (Louisiana, white trash, kadejaké náboženské oné) a vlastne aj úvodnými titulkami True Blood, len tam sa zlo prejavovalo hlavne pod rúškom noci, tu ho cítiť všeobecne visieť vo vzduchu. 2. séria podstatne slabšia. Ako iný seriál a trochu jej trvá, kým sa rozbehne. Plusom hudba zakomponovaná skrz barovú speváčku. Spoločná s 1. sériou ostala pomerne hustá atmosféra, niektoré dlhé scény berú dych a opäť aj to, že sa nezabudlo na vzťahy a osobné pohnútky postáv. Pozitívne ma prekvapil Vince Vaughn. ()

hwnd

S01: Utahané, rozvleklé, místy nudné, v monotónnosti mi občas zapadne kdo je kdo, proč chytají koho a co je vlastně cílem. Taky začínám být alergický na nezúčastněneě odříkávané komentáře, které jsou poslední dobou tak moderní a umělecké. Ale ústřední dvojice je fajn a své kvality to má, tak to asi dokoukám a třeba zjistím, kde se vzalo to nadšené hodnocení ostatních. S02: Zatím máme dva díly a je to ještě horší než první série. Vlastně nevím, o čem to bylo a jestli se tam už konečně něco řeší. ()

Plastík

Velice originálně podaný způsob vyprávění. Tím pádem i perfektně zmapované herecké schopnosti Matthew a Woodyho (1. série). 2. série pro mne jen za 65% a to jsem myslím velkorysý. ()

helrohir

Krimi seriály som nikdy nejak extra nevyhľadával, ale tomuto počinu som na základe oslavných hodnotení a komentárov dal šancu. Prvá séria je napriek pomalšiemu rozbehu výborná. Je precízne vygradovaná, má užasnú atmosféru a hlavne dvojicu perfektných hercov, ktorí sa vzájomne dopĺňajú spôsobom, ktorým dávajú vzniknúť jednej z najlepších filmových policajných dvojíc. Sem tam sa príbeh nevyhne scenáristickým zaváhaniam, najmä v prípadoch, keď načrtnuté dejové linky vyznejú do stratena a niekedy zas rieši zbytočné odbočky týkajúca sa prevažne rodinných vzťahov. /80%/ V prípade druhej série nechcem vyslovene napísať, že je slabšia, ale je proste iná. Možno to bude tým, že som očakával podobný, atmosférou a napätím nabitý príbeh, ale dostal som len "obyčajnú" kriminálku, ktorá určite nemá tak silný príbeh ani vyvrcholenie, ale tiež ju ťahali vynikajúci herci (Farrell, Vaughn) a v konečnom dôsledku tiež dokázala pár krát vytiahnuť silné tromfy a zamávať emóciami. /75%/ Tretia séria sa aspoň v počiatku atmosférou blížila tej prvej, ale postupom času boli jednotlivé diely veľmi letargické, a aj keď to v druhej polovici série nabralo aký taký spád, konečné rozuzlenie a vyústenia niektorých dejových liniek nemôžem považovať za dostatočne uspokojivé. /70%/ ()

AlexUnited

Prvá séria má už zo začiatku chytľavejší nástup, pravdepodobne pútavejší (a menej komplikovaný) príbeh a ťaživejšiu, temnejšiu atmosféru než tá druhá. Niektoré časti sú naozaj vydarené, zaujala ma napríklad 3.epizóda a v nej návšteva kresťanskej komunity. Strašne mi ale v tejto sérii liezol na nervy detektív, ktorého hral Woody Harrelson. Totálne nesympatická postava, správal sa ako primitívny agresívny buran, a toto mal byť akože kladný hrdina? (McConaughey aj s jeho filozofickými vložkami bol určite sympatickejšou časťou nesúrodého dua vyšetrovateľov). V druhej sérii sa celý dej a zápletka zdá na začiatku omnoho komplikovanejšia až extrémne prekombinovaná a človek musí sledovať jednotlivé diely veľmi pozorne aby sa v nich nestratil. Prvé štyri časti som si pre istotu pozrel dvakrát aby som pochopil celý priebeh a všetky súvislosti a keď som si ich dal dohromady, tak som prišiel k záveru že i druhá séria kvalitatívne v ničom nezaostáva aj keď obsahovo, prostredím či atmosférou ide o úplne iný štýl. Vysoko pozitívne hodnotím záverečnú časť, vôbec som takýto prekvapujúci koniec nečakal. ()

MataJeBuh

Matthew McConaughey s Woodym Harrelsonem svými výkony udělaly nejlepší detektivní seriál (a to i přesto že jsem viděl jenom jednu sérii :D) který jsem kdy viděl...Temná atmosféra a brutalita amerických buranů mi uvízne v hlavě...10/10 ()

Sefik odpad!

Za nudou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál, je rybníček zcela mrtvý. Plave v něm sice pár ryb, ale jsou tak leklé, že ani neplesknou ploutví. A ty dvě, které mají hlavní slovo, působí jako kdyby ani plavat neuměly. Uživatel Verbal s provedenou osobní hygienou během sledování tří dílů byl pro mne nedosažitelná meta. Vzdal jsem to již u druhého a zařekl jsem se, že již nikdy více. ()

mrclTV

Jeden z najlepších krimi seriálov, čo som videl. Prvá séria: Neskutočný "pacing", skvelé obsadenie, perfektne napísané postavy a napätie cítite až na krku. Dokonalosť. Každá časť lepšia ako predchádzajúca a vy sa od toho neviete odtrhnúť a pritom je 95% času "len" obyčajné sedenie v zasadačke/v aute pred kamerou a rozprávanie príbehov, ale táto činnosť je dovedená do dokonalosti. Žiadna akčná sci-fi kovbojka ako napríklad CSI Miami ale poctivá detektívka, ktorá funguje ako namazaný stroj. Druhá séria: Je to niečo úplne iné a rozjazd bol síce pomalší, ale aj tak si tieto dve série môžu podať ruky. Tretia séria: Prišla mi ako slabší odvar prvej série. Netradičné zapracovanie vážnej choroby hlavnej postavy sledovanie ozvláštnilo, no nie jednoznačne vylepšilo (vo výsledku to len trochu silene zamlžuje a naťahuje). Tretia séria len za 4,5* (mala svoje výborné momenty, ale páčila sa mi najmenej). Výsledné hodnotenie: Plná paľba, nie je o čom. ()

Hawaj

Průměrnej amík a fatalisticky nihilistickej filozof řešej temný případ. První díl je pecka seznámení a ponoření do látky. Famózní titulky, muzika, skvělí herci, top produkce, super dialogy, domky i moudra který jsem si skoro chtěl zapsat. Parádní nasátí atmosféry. Druhej díl ok, jen máte pocit že by s tím filozofováním mohli ubrat a dát víc akce, tím myslím vyšetřování akce. Já mám rád když to vodsejpá. Trojka jde pod kůži do osobní roviny, ale už se možná něco rýsuje. Tak jo, už se to vyrýsovalo. Myslel jsem že je to detektivka. Ale ono ne, je to psychoanalýza. Považte. Ha ha. No dobře jdeme dál. A ejhle domeček se rozsype, pár osudů se převrátí… jenže tah na branku zůstává. Tak to mě baví. ()

koty2201

Niekoľkokrát som už písal, že zhrnúť do jedeného "príspevku" celý seriál, je pre mňa nemožné. O to viac, ak ide o antalogický seriál, kde sa každá séria venuje inému príbehu. Navyše ak som videl len 1. sériu. Je mi známe, že tá prvá je prakticky dokonalá a jeden z naj seriálov, aký som kedy videl. Tie ďalšie sú už na tom o niečo horšie. Tak či tak ma zaujímajú a určite ich mám v pláne.  Takže ak mám byť všeobecný v rámci tohto seriálu, tak je výborne napísaný a herecké výkony sú na Zlatý Glóbus. A možno aj nejaký vyhrali, neviem. Takéto seriály sú veľmi výnimočné. Páči sa mi, ako je to vo svojej podstate klasický krimi triler. Ale tvorcovia ho posunuli na najvyššiu úroveň. Nevadilo by mi to ani keby to je vo forme filmu pre kiná. Seriál sa stále drží pri zemi, ale často má až spirituálny a mysteriózny nádych. Takúto kombináciu hltám plnými dúškami a ide o môj obľúbený žáner. Oceňujem, že je písaný tajomne a veľmi komplexne, keďže pokrýva stovky zmiznutí naprieč 17-timi rokmi. Kiežby boli na takej úrovni aj tie ďalšie série. Ale možno áno a nechám sa prekvapiť. Našťastie sa s našimi zmyslami scenáristi hrajú takmer až do úplného konca. Je to len ďalšie plus. Dobre, nie je to žiadny Nolan s jeho zamotanými príbehmi, ale nie je to až tak blbé a priamočiare ako to často býva. Po technickej stránke tiež asi prakticky nemám čo dodať. Krásna práca s kamerou, desivé a atmosférické zasadenie do tajomných močiarov. Aj kvalitne odvedená práca s kostýmami a maskami. Teda mám na mysli logicky hlavne obete. Nie že by som sa vyžíval v nechutnostiach. Len je s tým najviac roboty. Hudba je tiež neskutočne mrazivá a elektrizujúca. Takže nemôžem inak, len odporučiť to vidieť každému. Iba že by ste nemali radi detektívne prípady a tak trochu surový príbeh. Niektoré scény môžu byť trochu citlivé pre slabšie povahy. Ale videl som aj drsnejšie zábery. ()

Harrick

Po přečtení reakcí, po mediální masáži HBO a vůbec při tomto obsazení jsem očekával asi víc. Po prvním díle jsem zklamaný, uvidíme, co bude dál. ()

mArtinko5MB

Po pilote s veľmi zaujímavými scénami, ktoré sršali tajomnosťou a temnotou mám veľmi dobré dojmy. Jednotlivé snímky sú sprevádzané hudbou s podobným rázom, ktoré v spojení dokonale ladia. Matthew McConaughey to odzačiatku zahral excelentne a zdá sa, že má ešte čo ukázať. // Jeden z najlepších seriálov, aké som kedy videl. Tajomnosť, napätie, akcia, perfektné herecké výkony, do piky vykreslené charaktery postáv, a v neposlednom rade vynikajúci dej. K tomuto kúsku niet čo viac dodať. Matthew by si za tento seriál zaslúžil nejakú tu cenu za herectvo a Woody taktiež ! Pilot: 91 %, 1. séria: 100%, 2. seria: 90% ()

Bumerang

Na můj vkus má tenhle seriál příliš pomalé tempo vyprávění. Občasné ospalejší pasáže mi ale zatím bohatě vynahrazuje ústřední dvojice detektivů, krásná kamera ve správně bezútěšné krajině, no a přiznejme si to - na úvodním songu jsem se stal závislým. Po prvních třech dílech dávám 80%. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb