Reklama

Reklama

Temný případ

(seriál)
Trailer 14
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Hrají:

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(31)

Obsahy(1)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

(více)

Videa (70)

Trailer 14

Recenze (1 521)

hellstruck

všechny recenze uživatele

PILOT - Jak někdo může mít pětihvězdičkový pocit z hodinového tichého handrkování dvou policistů - v autě, poté v kanceláři a nakonec u rodinného stolu - moc nechápu. Na to, že True Detective rekordní rychlostí přeběhl takové pecky jako Game of thrones, je pilotní díl bolestivě nudný. Popravdě jsem ještě neviděla vyšetřování, ve kterém by nenastal během dílu žádný zvrat a všechno bylo tak pomalé, tiché, nejasné a nezajímavé.. Ale vidím to na dobrou reklamu, slavná jména a úspěch už byl zaručený ještě před premiérou. Tyhle ovčácké ovace a hype na čsfd a kdekoliv jinde příliš nechápu. Já se budu do druhého dílu vyloženě nutit. A jestli do konce série zlepším názor (pokud ji někdy dokoukám), tak asi sním vlastní botu. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Cary Fukunaga je boss. Díky těm neustálým záběrům ze shora na přírodu vtiskl Luisianě až magickou atmosféru. Je dobře, že to celé točil jeden člověk, protože díky tomu má celá série stejný "ksicht." Ze začátku mi sice neustále zamračené duo detektivů přišlo chvílemi až komické (hlavně Woody Harrelson byl až přehnaně nabručenej), ale jak se případ rozplétal dále, opravdu mě to chytlo. Největší highlight pro mě byla přestřelka v černošském ghettu ve čtvrtém díle, ale ten seriál má spoustu silných momentů. Navíc oba to hrajou skvěle a jejich vztah vás fakt zajímá stejně ne-li víc, než ten případ. Jen ať nám HBO servíruje více takto ambiciózních projektů. DRUHÁ SÉRIE nastavenou laťku samozřejmě neudržela, ale nebyla špatná. Bohužel měla extrémně překombinovaný děj, který jsem vůbec nechápal a moc jsem ani nevěděl, kdo je kdo. Každopádně mi ústřední čtveřice nakonec přirostla k srdci a finále mě fakt bavilo. ()

Reklama

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Season 1 - Představte si Zodiaca, akorát lépe dávkovaného. Máte? Good. Teď nahraďte hlavní role Woody Harrelsonem a Matthew McConaugheyem, kteří se za poslední dva roky vypracovali mezi nejlepší herce své generace. Hotovo? Ok, teď si vzpomeňte na první shlédnutí Se7en - já vím, síla, že? Pokračujeme, vybavte si, jak HBO vládne posledních pět - deset let obrazovkám, přidejte k tomu jména jako Nic Pizzolatto (The Killing) a Cary Fukunaga (Jane Eyre). Fajn, takže teď, když víme, na čem jsme, si tohle celé naroubujte na jeden případ, roztažený do tří časových linií odehrávajících se během 17 let, všech vyprávěných současně. Ano, přesně tak. Tak co tu ještě chcete? 9/10 Season 2 - Úvod: Jiné. Civilnější. Špinavější. Čekal jsem to a vy byste měli taky, silnej háček tam ale zůstal, perfektní herci zůstali, skvělá režie taktéž a úvodní znělka je tentokrát ještě o fous zajímavější - takže jo, HBO kraluje dál. Čekání bude strašlivé. Řada: Jako celek uspokojivé, s výbornými charaktery a výraznou a přesto rozličnou režií. V jednotlivých částech však vládla nepřehlednost, prapodivné dialogy a časté opakování prázdných rozhovorů o ničem, které pokaždé vyplynuly do ztracena. Jsem tedy na vážkách, jak to nakonec hodnotit. Jisté je jedno, bylo to jiné, bylo to skutečně jiné a v něčem možná i lepší, jak season 1. V něčem ale bohužel podstatně horší. Prozatím 6-7/10. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Very najs. Serialy nepozeram, pretoze je to podla mna strata casu, Ale toto je evidentne spicka. Vyborna atmosfera, fantasticki herci, paradna rezia. Stale by som vsak bol nadsenejsi keby to bolo spravene ako trojhodinovy film bez hromady zbytocnych odbociek a lepsim tempom. Takto si namiesto dalsej serie radsej kuknem desiatykrat zodiaca alebo patdesiatykrat LA confidental, co su u mna OMNOHO silnejsie zazitky. Serialovych 10/10. Realne nejakych 7-8 ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Než žánrová revolta je to spíše chirurgicky přesná analýza, která klasickou detektivku ředí metafyzickým přesahem a zručně vodí diváka za nos; což úspěšně platí pro devadesátý pátý rok, události nového milénia už jedou na zažitých principech. Mí praví detektivové i nadále plavou proti proudu baltimorské špíny. ()

Galerie (693)

Zajímavosti (65)

  • Vzhledem k tomu, že drtivá většina scén se natáčela přímo na lokacích a nikoli ve studiích, musel se štáb často potýkat s nepředvídatelným počasím a přesouvat se nebo vyčkávat častěji, než měl v plánu. Největší potíže měli tvůrci s bahnem. (jerry12)
  • Rust Cohle (Matthew McConaughey) při výslechu podotýká, že ze čtyřrozměrného pohledu je čas vidět jako plochý kruh ("flat circle"). Jedná se o skutečnou teorii jedenáctirozměrné supergravitace s názvem "M-teorie". (jerry12)
  • Matthew McConaughey (detektiv Rust Cohle) byl scénářem natolik nadšený, že podepsal účast na projektu ještě předtím, než se seriálu ujala stanice HBO. (jerry12)

Související novinky

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb

31.01.2024

Zima nám stále ještě nekončí, a tak pokud hledáte nápady, jak si zpříjemnit chladné večery strávené u televizních obrazovek v pohodlí a teple domova, máme pro vás opět pár zajímavých i netradičních… (více)

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Před deseti lety byl Matthew McConaughey na absolutním vrcholu. Hlavní role v nolanovce, která je jednou z nejlepších sci-fi poslední dekády. Za Klub poslední naděje vyfoukl DiCapriovi Oscara, navíc… (více)

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Skvělé zprávy pro fanoušky kyberpunku či sci-fi žánru obecně. Hra Cyberpunk 2077 se totiž oficiálně dočká hrané adaptace. Po úspěšném anime seriálu Cyberpunk: Edgerunners se tak bude jednat o další… (více)

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)

Reklama

Reklama