Reklama

Reklama

VOD (1)

V dobách rytířů bojujících za čest žije Raiden (Clive Owen), padlý válečník, který musí povstat proti zkaženému sadistickému vládci, aby pomstil svého zneuctěného mistra Bartoka (Morgan Freeman). (Magic Box)

Videa (2)

Trailer

Recenze (159)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Nijak zvlášť zábavné fantasy, které je fantasy především díky tomu, aby tam mohli být korejci, běloši a černoši více méně rovnoprávní a také díky tomu není třeba přiznávat, že se vlastně jedná o lehce pozměněnou adaptaci japonského příběhu 47 roninů (byť méně pozměněnou, než ´oficiální´ verze s Reevesem), takže je zde pán samurajů (ehm, tedy válečníků, chtěl jsem říct), který je neprávem zabit a jeho muži jej chtějí pod vedením nejvyššího důstojníka pomstít.. No, dobře, proč ne.. Jenže první problém je hned samotná hlavní postava, Clive Owen má neustále výraz nakopnutého štěněte a v průběhu filmu jsem se začal modlit, aby se jeho postavě stalo něco velmi, velmi bolestivého, takže herecky je tenhle film hodně, hodně špatnej, ale i to zas tak nevadí, sice průměrné, ale koukatelné, ok. Jenže pak přišel dokonale podělanej závěr s nudnou a nefunkční choreografíí, nefungující gradací a do třetice dobrého s nefungujícíma emocema. A ještě jsou tu nezajímavé dialogy atakdále atakdále. Průměrné tři hvězdičky a to ještě s přivřenejma očima a nutkavou touhou osmažit Owena v obřim fritovači. PS: čestnou cenu za nezvládnutou výpravu získává levná čajová miska z rýžového porcelánu za 50 korun, kterou zde užívá marnotratný megaloman, snažící se shromáždit to největší bohatství ()

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

Já jsem maximálně spokojený. Pro mně, tomu do plného počtu malinko chybělo, ale tohle je styl historického filmu, který mi sedí. Ano je to milionkrát omleté téma, ale v tomhle podání velmi příjemné. Žádný velký art, přemýšlení, jednoduchý a přímočarý děj. Potěšila mně účast českých herců v pidiroličkách, přesto je jistě úspěch smět si zahrát v blízkosti takových hvězd, jakými je Freeman i Owen. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Ták moc jsem se těšil a nakonec pouze troječka. Filmu se nemůže upřít zajímavý příběh, hezký vizuál, fajn herci, hlavně Owen zde kraluje, ale co se týká tempa a akce, tak příliš spokojený nejsem, je to poměrně nevyvážené, akce převážně na začátku a na konci, což zamrzí, né že bych se v průběhu filmu nudil, ale chyběl mi nějaký moment, který by se ke čtverce dokopal. Silná trojka 65% ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Když se tak nad Last Knights zamyslím, tak si vlastně uvědomuji, že mě ten film oslovil natolik, že mu ve výsledku nemám v podstatě ani příliš co zásadního vytknout, tedy snad až na totální absenci krve, která by to celé povýšila ještě minimálně o level výš, protože zkrátka k tomuto typu filmu ty krvavý cákance a vůbec celkově explicitně zobrazená brutalita patří jako skořápka k vejci, bez toho mi to ale přišlo prostě takové vyloženě divné a nedotažené. Jinak je sice pravda, že se minimálně v prvních dvou třetinách filmu jedná o více upovídanější podívanou, než by se očekávalo a spíš než nějakých akčních scén se zde divák dočká převážně dramatických pasáží, s důrazem kladeným především na dialogy, postavy a jejich charaktery, ovšem ani to nelze až tak úplně kritizovat, jelikož i přesto má film velmi svižné a zábavné tempo, vše působí velice silným a přesvědčivým dojmem, a i když ani samotná zápletka pak není nikterak objevná, či vyloženě nepředvídatelná, tak funguje přesně tak, aby dokázala bez problému udržet diváckou pozornost a zájem. V podstatě by se každopádně celý film dal ale označit i jako takový historický revenge snímek, přímočaře směřující po celou dobu k závěrečnému akčnímu finále, které je pak skutečně nadupané a efektní, veškeré souboje jsou zpracované vážně skvěle a i závěrečná katarze pak skutečně chutná. Jinak zde nechybí ani emoce a napětí, nicméně vrcholem filmu jsou jiné dva prvky, a to fakt parádní atmosféra, která je syrová, správně špinavá a opravdu věrohodná, a pak samozřejmě luxusní obsazení, na čele s dokonale nasraným Clive Owenem, který tyhle týpky prostě umí na jedničku a pak určitě zaujme i Aksel Hennie jako ústřední záporák, který působí fakt jako prvotřídní extra slizká svině. Za mě se zkrátka jedná o povedenou historickou podívanou, určenou ovšem určitě spíš pro méně náročnější publikum. ()

Magika82 

všechny recenze uživatele

Inu, inu...zplivat cokoli je lehké. Nalézt pozitivní a umět pochválit, je věc mnohem těžší. Tedy, započněme mínusy: Mix novorenesančních staveb kontra středověk, se směsí oděvů připomínajích zchudlou čínskou dynastii a rytíři Sedmé legie alá Equlibrium, to na mne, jako na historičku a spisovatelku bylo poněkud těžko překousnutelné sousto. Plusy: Vynikající výkon Morgana Freemana. Promyšlená, ač poněkud rozvláčná, středová pasáž, jenž neměla pouze zápornou postavu (prvního ministra), nýbrž i diváka přesvěčit o poddání se bezmoci a propadnutí zpět do bahna velitele Sedmé legie, byla téměř dokonalá. Bohu díky, že zde krev v soubojích nesmyslně nestříkala až do stropu ve stylu Kill Bill. Shrnuto, podtrženo a sečteno: Morgan Freeman a středová pasáž snímku, pomohly ke známce 3 mínus. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • FIlm se natáčel částečně i v České republice, a to především na Křivoklátě, v Doksanech, Kladrubech, Praze či na hradě Rábí.Celý závěrečný útok na zámek a cesta bludištěm z křoví se natáčel na zámku Dobříš. (Beckett51)
  • Ačkoliv to tvůrci snímku veřejně nepřiznávají, během tvorby filmového snímku se nechali přímo inspirovat dnes již legendárním a jen těžko překonatelným příběhem japonských róninů, tzn. samurajů bez svých pánů, mstících se na uchvatitelích právě za smrt svého pána, Genroku Akō incident (元禄赤穂事件). Tehdy, v osmnáctém století, byl příběh zaznamenán neznámým učencem, který jej exemplárně interpretoval jako absolutní oddanost samuraje vůči svému pánu, tzn. absolutní znak samurajského kódu Bushidō (武士道). Do této doby se popularizovanému příběhu dostalo velkého množství filmových, televizních, divadelních a dokonce i rádiových zpracování. Mezi nimi vynikají filmová zpracování Shijushichinin no shikaku (1994), Chushingura - Hana no maki yuki no maki (1962), Daichūshingura (1971), The Fall Of Ako Castle (1978), či operetní zpracování Chūshingura autora Shigeaki Saegusa z roku 1997. (Conspi)

Reklama

Reklama