Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čtvrtý díl slavného vědeckofantastického seriálu se odehrává na Zemi v blízké budoucnosti. Díky podivné chorobě vymřou psi a kočky a jejich místa v lidských domácnostech zaujmou opice. I když jsou inteligentní, lidé s nimi zacházejí jako s otroky. A tak dojde jednoho dne ke krvavé vzpouře... (Guild Home Video)

Videa (1)

Trailer

Recenze (138)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Sice se odehraje vcelku slušná opičí revoluce (s několika scénami na úrovni současné trilogie), ale na můj vkus je moc zkratkovitá a zároveň nejednoznačná. Všechno se semele tak rychle a divák má problém s tím, komu vlastně fandit (jestli tedy někomu) a co si o tom všem myslet... Jako by ani sami tvůrci nevěděli. Caesar je spíš Hitler než Spartakus a navíc film odporuje myšlence původní Planety opic, ve které si člověk vše zničil sám a až potom převzaly vládu opice. ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Čtvrtý (a pro mě poslední) díl původní série mě bavil mimo jedničku snad nejvíce. Příběh Caesara byl správně gradovaný a dokázal mě napnout. Jeho přerod z uprchlíka ve vůdčí postavu (opici) rozsáhlé vzpoury bylo fajn pozorovat. Ač se na filmu podepsalo padesát let od jeho vzniku, mám čtverku rád pro její dobrou atmosféru. Na další díly jsem ovšem už odvahu nenašel a Bitvu o Planetu opic a především následující televizní pokusy si raději nechám navždy uniknout. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Jjak někoho může pořád bavit točit horší a horší díly a cpát do toho neúnavně pachy, vždyť od prvního dílu nebylo kvalitní pokračovaní a to jich nebylo zrovna malo, ale zase je pěkný že příběh sále navozuje na ten přiběh v predešlým dilu, takže se v tom dá celkem slušně zorientovat, ale na kvalitě filmu se to neprojeví, takže je to jenom další brak, kterej se snaží navázat na úspěch jedničky ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Čtvrtý díl ságy a opět naprostý odklon od originální myšlenky prvního dílu. Ale zase si snímek šlape svou vlastní cestou a ta je velmi ponurá a zajímavá. Je to film, jenž bohužel tehdy neměl tak vysoký rozpočet, což je vidět hlavně v závěru, v akčních scénách, kde by se v ulicích hodilo o pár stovek/tisíc opičích komparzistů navíc. Jinak je zde skvělý Ricardo Montalban, futuristické lokace a několik výborných scén (výslech, mučení, povstání), nad nimiž ční ta závěrečná, kdy má revolucionář Caesar, až děsivě plamenný a naléhavý proslov v kulisách hořícího města. ()

tom88 

všechny recenze uživatele

Nie je to už taká zábava ako predošlé 3 dieli, ale stále sa to dá zniesť a ja som sa ako tak bavil. Samozrejme to bolo príliš prehnané a nelogické a bohužiaľ to tvorcovia mysleli vážne. Škoda, mohlo sa radšej počkať na kvalitnejší scenár, možno by sa prišlo na niečo originálnejšie ako Dobytie. Tento film už naozaj len čerpá zo slávy predošlých a nemá čo ďalej ponúknuť. Išlo tu o to vytrieskať peniaze aj za cenu pochovania série. 55% ()

Galerie (97)

Zajímavosti (13)

  • Snímek měl původně obsahovat mnohem více krve a násilných scén (jednalo se o záběry na zkrvavené mrtvoly opic a policistů), avšak záběry byly vystřiženy kvůli cenzuře. Původní verze snímku byla temnější, po přepracování se však lehce odlehčil tón filmu (např. scéna, kdy se lidé vzdávají a sklánějí zbraně byla puštěna pozpátku – v originální verzi lidé zbraně naopak zvedali na znamení toho, že kruh násilí pokračuje dál). Zajímavostí také je, že pokud by byl původní konec brán v potaz jako oficiální, neodpovídalo by to návaznosti na další díl (1973), v němž je Caesar popisován jako vůdce, jenž opice a lidi zavedl na klidné místo, aby zde pospolu žili v míru a harmonii (v původně natočené finalní scéně tohoto dílu se totiž Caesar jako takový lidumil neprojevil, avšak i jeho závěrečná řeč si prošla přetáčkami). Řada původně vystřižených scén se objevila na Blu ray disku. (fiLLthe3DD)
  • Pětipatrová high-tech budova vpravo, kterou vidíme při první scéně ve filmu, je ve skutečnosti "Social Science Tower". Jedná se o stavbu, která po mnoho let slouží jako výukové středisko sociálních věd. (FIBO)
  • Inspirací pro film byly rasové nepokoje v USA na počátku sedmdesátých let. Režisér Thompson chtěl snímek zobrazit jako konflikt barev - proto lidé ve filmu nosí spíše tmavé, černé oblečení, zatímco opice jsou oděny ve výrazných barvách. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

02.12.2008

V sequelu včerejší novinky o pokračováních se dočtete o další Planetě opic, další Policejní akademii, dalším Hairsprayi a dalších Aktech X. Zpočátku to znělo jako totální kachna – internetem… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno